Šaty na maturitní ples - žádná šlehačka apod.

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veckobecko
3 příspěvky 10.09.13 20:13
Šaty na maturitní ples - žádná šlehačka apod.

Dobrý večer dámy a pánové,
pomalu ale jistě musím začít řešit výběr šatů na svůj maturitní ples. Nechci žádné růžové šlehačky a záplavy organzy, ale mám ráda 30., 40. a 50. léta a chtěla bych se inspirovat tam. Otázkou ale zůstává, je vhodné mít krátké šaty? Nemyslím mini, ale nemám ráda šaty až na zem. Měřím pouhých 153cm a cítím se v takových šatech hrozně (zážitky z tanečních, kdy jsem ještě neměla rozum). Vybrala jsem něco na internetu: 1. šaty - Myslím si, že mi sluší tenhle střih, s délkou trochu pod kolena a mám ráda tenhle střih, samozřejmě by látka nebyla kytičkovaná. 2. šaty - Líbí se mi střih, určitě bych je ale nechtěla v bílé, těžko říct jak by vypadaly krátké. Hodí se první nebo druhé šaty? Nebo je to úplně mimo?
K takovým šatům bych pak samozřejmě zvolila vhodné doplňky, účes a líčení.

Asi se hodí udat typ postavy a tak podobně. Nejsem úplně hubená, mám široké boky (89cm), přes prsa 86 a v pase 73cm, takže si myslím, že mám typ postavy - přesýpací hodiny. Výšku už jsem uváděla výše, ale pro pořádek krásných 153cm :)

Prosím, kritizujte, doporučujte. Budu ráda za každý relevantní názor.

Díky VéčkoBéčko

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 10.09.13 20:18

:-D nevím jestli je to horší nebo lepší než nějaké šlehačkky :-D Řekla bych tak nastejno :-)
Zkuste ještě hledat…

andreama
228 příspěvků 10.09.13 20:22

Ten střih je v podstatě totožný a v délce ke kolenům si ho klidně umím představit na maturitní ples. Jednou jsem se byla podívat na plese elektrotechnické průmyslovky a byla tam jediná dívka v celém ročníku a ta měla na sobě podobné šaty v růžové barvě, taky byla menší a moc jí to seklo.

veckobecko
3 příspěvky 10.09.13 20:27

Andreama: A myslíte ty první, nebo druhé? Je mi jasné, že budu jediná. Vlastně na sebe ráda upozorňuju, ale jde mi o to, aby to vypadalo vkusně.

andreama
228 příspěvků 10.09.13 20:47

Přijdou mi střihově stejné, kdyby se z těch bílých sundala ta krajka z vrchního dílu. Hodně důležitý je materiál, ty první jsou spíš letní a ty druhé jako pro družičku.

andreama
228 příspěvků 10.09.13 20:51

Něco pro inspiraci http://www.pujcovna-satu-pardubice.cz/

Eleanor Rigby
552 příspěvků 10.09.13 20:52

Tedy, doufám, že se neurazíš, ale 86-73-89 má blíž k žehlicímu prknu než k přesýpacím hodinám. Přesýpací hodiny jsou míry typu 120-70-120. (Ne, není to úplně žehlicí prkno, pravé žehlicí prkno má něco jako 85-80-85.) To jen tak pro terminologii.
Hlavní námitka: Krátké šaty nemají na plese co dělat. Na ples patří zásadně šaty dlouhé, to jest přinejmenším ke kotníkům. Těsně nad kotníky, to ještě ano (a myslím, že šaty podobného typu by právě v takové délce vypadaly dost dobře); ke kolenům v žádném případě, to tak na tancovačku v sokolovně.
První šaty… no, nevypadají právě slavnostně. Kytičkovaná látka je přitom menší problém než ten divný široký gumový pásek, nebo co to je. Připadá mi taky, že zdůrazňují tvar prsou způsobem, který přísluší jen spodnímu prádlu. Řešení ramínek mi nepřijde úplně ideální; jak by vypadaly třeba krátké, ultraširoké (klidně kolové) rukávy? Výborné ovšem je, že tohle jsou, zdá se, šaty, v kterých se bude velmi dobře tančit - nebudou padat a nebudete s partnerem narážet na nedostatečnou šířku sukně.
Pro druhé šaty těžko najdu vlídného slova. Látka křičící „umělina“, knoflíky a límeček jak pro desetileté dítě, rukávky nerukávky, prapodivný průhledný vršek, uzoučká spodní sukně… ne, naprosto nic pozitivního na nich neshledávám.

veckobecko
3 příspěvky 10.09.13 21:21

Eleanor Rigby: Děkuju za názor. Já spíš měla na mysli ten střih šatů, u těch bílých vím, že je otřesný materiál. Rozhodně bych si neřekla, tak teďka si jedu pro tyhle šaty z obrázku. Šaty si chci nechat ušít a spíš hledám inspiraci než hotové šaty. K té délce - vím, že je to problematické mít krátké šaty na maturitním plese, ale v dlouhých si připadám jako trpaslík. Nohy ještě kratší než jsou a tak podobně. Každopádně děkuju za zhodnocení. Vážím si každého názoru.

Osuška
71 příspěvků 10.09.13 21:43

Dcera měla maturák vloni a jelikož je malinká jako ty, tak taky měla výběr šatů dost těžký. Ona má cca 152 cm a je navíc ještě hrozně drobounká a nemá moc ženskou postavu - nemá prsa, pas ani boky. Nemůžu sem poslat její fotku v šatech, ale když mi pošleš mailovou adresu, tak ti jí přepošlu pro inspiraci. Šaty měla sice dlouhý, hodně splývavý, korzetový vršek jištěný jedním asymetrickým širokým ramínkem.

janafell
17 příspěvků 10.09.13 22:14

Kamarádka si na maturitní ples nechala ušít tyhle šaty. Je to podobný styl jako zřejmě chcete vy. Pozitivně se vyjímala a podle mého je tento styl rozhodně lepší než jakákoliv šlehačka!

Dadoo
5533 příspěvků 10.09.13 22:45

Absolvuji maturitní ples každoročně už hezkých pár let. Občas se objeví některá dívka s krátkými šaty, ale…nějak se mi to nelíbí. Na ples jsou prostě vhodné dlouhé šaty. Je to PLES. Navíc ta krátkošatá mezi dlouhošatými pak vypadá tak nějak nepatřičně, chuďoučce, jak..když na dlouhé nemá..
Myslím, že i na malou postavu se dá najít hodně pěkných šatů, hlavně žádný šlehačka, aby slečna nebyla širší než delší. Prostě střídmější střih, hlavně ne nic dravého a sexy vyzývavého, spíš podtrhnout tu dívčí, menší postavu.
Mám podobně vysokou neteř :-) Tak koukám, co by se mi na ní líbilo.. A určitě nechat ušít, standartní velikosti byste asi tahala za sebou..
Chtěla jsem vložit pár obrázku ale ta firma je tady zabanovaná a nesmí se od nich nic vkládat.. anglicky „Šaty to“

Ems
1482 příspěvků 11.09.13 08:48

Já jsem také spíše na ty dlouhé, ale co něco ve stylu svatebních šatů Audrey Hepburn 

Třeba v jiné barvě…a bez závoje :D

z_dediny
1031 příspěvků 11.09.13 09:15

@Ems Takové šaty by z malé slečny udělaly trpaslíka.

zloba
22 příspěvků 11.09.13 09:16

Mně se midi délka moc líbí a protože mi nevadí vybočovat, neměla bych problém s tím, si je na maturitní ples obléct. Co znám školní plesy, pokud budou zakrytá kolena a nebude z nich horem - dolem něco překypovat, tak to zas takový prohřešek nebude.

líbí se mi například tyto šaty:

z_dediny
1031 příspěvků 11.09.13 09:28

Na ples se více hodí dlouhé šaty. Malá postava nevypadá dobře v korzetu a širokánské sukni, to máte pravdu. Vyzkoušela jste někde něco na způsob empírových šatů? Vlastně to na sobě můžete vyzkoušet našpedleným kusem látky, třeba i záclony. Tyhle konkrétní se mi zrovna nelíbí, živůtek bych řešila jinak, ale tato silueta prodlužuje: http://www.verino.cz/…kou-na-sedle

TinkaH
916 příspěvků 11.09.13 10:45

Raději bych šla v dlouhých šatech. Pár tipů http://cs.dressfirst.com/…th_p227i232/

kamaradvladimir
448 příspěvků 11.09.13 11:14

Já myslím, že ty šaty od @zloba jsou na takový ples akorát, je to maturitní ples, ne ples ve vídenské opeře takže bych mladé slečně takové kratší šaty nevymlouval. I když se tomu říká ples bývá to školní zábava :) a když kolikrát vidíte mladou dámu podroušenou na parketě jak se motá do dlouhých šatů… :))

andreama
228 příspěvků 11.09.13 11:22

Já to vidím obdobně, pokud to není vyloženě v nějaké prestižní budově, šaty se zakrytými koleny stačí.

debra.morgan
223 příspěvků 12.09.13 09:07

@zloba Vaše šaty se i moc líbí, takhle nějak budou vypadat moje svatební (bílé a bez mašle) obrázek stahuju a beru ke švadleně! děkuji za super inspiraci!!!

Eleanor Rigby
552 příspěvků 12.09.13 11:13

@andreama Jako že na Žofín dlouhé šaty možná i ano, ale do Lucerny ne?

andreama
228 příspěvků 12.09.13 18:32

@Eleanor Rigby Myslím, že se nepsalo kde to je. Není přeci jenom Lucerna a Žofín.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 12.09.13 18:48

Ne, je taky třeba Slovanský dům… Každopádně se vás několik tváří, že maturitní ples není doopravdy ples, jenom snad nějaká diskotéka či co, pokud by to tedy náhodou nebylo v nějaké prestižní budově… No a protože třeba ta Lucerna je velmi typickým místem pro maturitní plesy, tak se ptám, jak si stojí s prestiží a co je tak asi myšleno těmi prestižními budovami.

hanija
164 příspěvků 12.09.13 18:51

Padesátá léta jsou nádherná móda a podle mě výborná inspirace. Každopádně byste si měla pohlídat, aby působily opravdu slavnostně, ty co jste sem dala mi přijdou spíš na běžnější nošení. Já bych se podívala na šaty, které tehdy byly brány jako plesové nebo slavnostní. Taky bych si pohlídala, aby spodnička byla dostatečně bohatá, viděla jsem několik šatů inspirovaných padesátkami, ale s malou spodničkou a nebylo to ono. Takže určitě koupit nebo nechat ušít spodničku. A délku bych dala mírně pod kolena. Ono nejlíp mluví obrázky.

Tyhle jsou takové jednodušší, ale doplnit to dostatečně slavnostními doplňky (rukavičky, perly), tak jsou taky použitelné.

Určitě bych si taky pohlídala celý outfit a vyhrála si i s vlasy, malováním a tak =).

andreama
228 příspěvků 12.09.13 18:56

@Eleanor Rigby Myslela jsem spíš, že každý není z Prahy a maturitní ples klidně může být třeba v kulturáku.

Moir
1800 příspěvků 12.09.13 19:05

@andreama i dělník ve šroubárně si může…teda i na ples do kulturního domu provinčního města lze jít na ples (nikoli převlečenou diskotéku) v dlouhých večerních šatech

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit