Šaty na svatbu pro hosta

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nika117  27.04.12 18:56
Saty na svadbu - pre hosti

Chystam sa na svadbu priatelovho kamarata, bola som pozvana ako host. A tak ma napadlo, ci existuju nejake pravidla, ako sa obliect na svadbu, ak je clovek pozvany ako host. Su faux-pas, ktorym sa treba vyvarovat?

Co sa tyka mojho pripadu, dopocula som sa, ze svadba bude neformalna, priatel si ani neberie oblek. Rozmyslam, aky typ siat by bol vhodny - plus, bude tam dost teplo, lebo to bude v lete, v juznej krajine. Dilema! :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

DanielaS
4599 příspěvků 28.04.12 13:48

Nic nezkazite jednobarevnymi saty po kolena a bolerkem/sakem pres to, zejmena pokud bude obrad v kostele. Ono se to moc nedodrzuje uz ani v tech jiznich krajich, ale pro svuj lepsi pocit si do kostela proste ramena zakryvam.

SofiaElla
26 příspěvků 28.04.12 15:46

nepísané pravidlo je, že nič biele (to je farba nevesty) a ani nič čierne (predstavuje smútok)… aspoň takto je ponímaná klasika :-)
išla by som do šiat aspoň do polovice stehien, ale lepšie po kolená, v pastelovej farbe - ružová, lososová, modrá, zelená, ale asi nič neonóvé, aj keď sú toho plné obchody teraz…
jednofarebné šaty alebo aj so vzorom, ale vyhla by som sa veľkým výrazným kvetom

hanabanana76
160 příspěvků 29.04.12 09:50

A co treba neco takoveho?

http://www.amazon.co.uk/…/ref=sr_1_14?…

Ja jsem mela podobne saty na svatbe, co byla na plazi a byla jsem moc spokojena.
Jsou pohodlne, a daji se vynosit jako letni saty i po akci.

Skrolew  29.04.12 16:50

Taky se letos chystám na svatbu a už jsem o tom přemýšlela. Shrnula bych, co vím já a co jiní napsali výše. Takže:

• bílá (popř. barva šatů nevěsty) je tabu. Jelikož je to den snubenců, neměl by člověk na sebe svým oblečením příliš strhávat pozornost, takže vyhnout se příliš výrazným barvám, velkým barevným kontrastům a dramatickému vzhledu.
  • je to radostná událost, tudíž je tabu i černá. Proto je dobré volit světlé jemné barvy (i z tho důvodu, že obřad se konává dopoledne).
  • neformální neznamená laciný nebo vulgární - žádné se příliš velké dekolty, příliš krátké sukně, laciné materiály apod.

Žena je nejlépe oblečená v šatech, v tomto případě v šatech po kolena. TAkže jak už tu jednou zaznělo - zvol šaty např. těsně nad kolena v jemných barvách, lépe bez vzorku (nebo se vzorem nenápadným či nějak aspoň trochu slavnostním či důstojným), světlé boty. Říkám si, že ty šaty by měly mít šťávu, něco zajímavého nebo vtipného (ale né infantilního). Záleží taky na tom, co si vezme přítel a do jaké země se chystáte, můžete to pojmout třeba nostalgicky (Francie)nebo mírně etno (Řecko, Španělsko). Já jdu na svatbu v Praze, takže mi z toho vyšlo, že bych chtěla mít starorůžové krajkové šaty po kolena. No jo, jenže nikde je nemají.

SofiaElla
26 příspěvků 29.04.12 17:32

mňa svadba ako hosťa čaká tiež a budem mať tieto šaty: http://www.burdastyle.de/…04_7183.html - je to len strih z Burdy, ešte musím zohnať podobnú látku, chcem niečo modré alebo modrošedé, alebo hocičo pastelové, čo sa mi podarí zohnať :-)
na obrad k tomu topánky: http://www.bata.cz/artikl/403607
budem ale pomáhať neveste pred obradom, takže do kabelky beriem placaté sandálky

Dorenika
464 příspěvků 29.04.12 18:24

to skrolew:
mozte skusit dorothy perkins: TU
ale je dost mozne ze sa vam tie krisielka na bokoch nebudu pacit.

A k otazke ake saty,no mne sa pozdava ten napad prisposobit satydanej krajine napriklad do grecka biele a aspon kuskom modreh krajky (vysivky) a podobne…alebo jednoduche jednofarebne saty a k tomu klobucik,ci uz slameny alebo taky ten styl ako mali damy na svadbe kate a williama,alebo len kvety na celenke…zalezi na vasom veku a vkuse/odvahe
napriklad toto

Skrolew  29.04.12 22:04

Aj, tak to je bohužel přesně to, co nemůžu. Šaty pěkný, díky moc, ale na bocích nesmím mít nic a potřebuju naopak rukávky, abych rozšířila horní část těla. Jsem hruška!

Skrolew  29.04.12 22:06

To SofiaElla: Šaty i boty vypadají moc hezky, pěkný střih. Wow!

PeehaP
11 příspěvků 08.04.13 12:56

Rada by som sa poradila v rovnakej veci - vyber siat na svadbu. Chystam sa na rodinnu svadbu ako host a neviem si poradit s vyberom siat, aby to nebolo prilis alebo primalo. Uvazujem nad satami na obrazku, vo farbe staroruzova, alebo mentolova, sukna by bola kratsia, po kolena, nie do pol lytok. Pred mesiacom som si bola vyberom este na 100% ista, ale po precitani tunajsich diskusii, si nie som ista, ci saty nebudia prilis velku pozornost :)
Edit: svadba bude 1.juna, cize letna svadba.

Lizzinque
7 příspěvků 08.04.13 19:18

Nestyděla bych si na takovou svatbu vzít i spol. kalhoty a nějakou jednoduchou společnskou halenku a např. výrazné naušnice :)))

Bibken
165 příspěvků 08.04.13 19:47
@PeehaP píše:
Rada by som sa poradila v rovnakej veci - vyber siat na svadbu. Chystam sa na rodinnu svadbu ako host a neviem si poradit s vyberom siat, aby to nebolo prilis alebo primalo. Uvazujem nad satami na obrazku, vo farbe staroruzova, alebo mentolova, sukna by bola kratsia, po kolena, nie do pol lytok. Pred mesiacom som si bola vyberom este na 100% ista, ale po precitani tunajsich diskusii, si nie som ista, ci saty nebudia prilis velku pozornost :)
Edit: svadba bude 1.juna, cize letna svadba.

Tieto šaty asi nie. V prvej chvíli som si pomyslela, že sú svadobné. A podobne by zmýšľali aj ostatní hostia a, hlavne, nevesta. Ukázala by som ich jej a obliekla si ich jedine, ak ich schváli. Lebo sa naozaj môže cítiť, že budete vyzerať viac „nevestovskejšie“ ako ona.

AneMa
45 příspěvků 08.04.13 19:57

@PeehaP Myslím, že pro svatebního hosta vhodné nejsou, protože vypadají jak krátký svatební. Vzala bych si je jen v případě, že svatba bude velká a nevěsta bude mít něco mnohem okázalejšího, a nebo budou mít nějakou hodně nesvatební barvu = ne světlé, radši ani pastelové.

katwy
102 příspěvků 22.05.13 20:31

Take se potykam s podobnym problemem. Nasla jsem tyto nadherne saty, jen si nejsem jista, jestli neni to odhaleni na zadech moc…Co vy na to?

Garfie
4451 příspěvků 28.05.13 11:33
@AneMa píše:
@PeehaP Myslím, že pro svatebního hosta vhodné nejsou, protože vypadají jak krátký svatební. Vzala bych si je jen v případě, že svatba bude velká a nevěsta bude mít něco mnohem okázalejšího, a nebo budou mít nějakou hodně nesvatební barvu = ne světlé, radši ani pastelové.

Přesně to mě napadlo, první myšlenka byla „když už, tak rozhodně ty mentolové“. A já obecně doporučuju všechny pochybnosti konzultovat s nevěstou…

@PeehaP Teď jsem si všimla, že jdu s křížkem po funuse, šaty už asi máte-jak jste se nakonec rozhodla?

KlaudieS
1640 příspěvků 28.05.13 11:37

@katwy Ty jsou skvělé!!!

Allania
424 příspěvků 29.05.13 11:47

Dobrý den,
nechtěla jsem zakládat novou diskuzi na stejné téma, ale jsem jaksi s rozumem v koncích. V červenci mě čeká svatba sestry mého přítele. Nevěsta bude mít poměrně jednoduché korzetové bílé šaty. Svatba bude celkem malá a nijak výjimečně honosná. Na přiložených fotkách jsem si našla látky, které by se mi líbily. Víc se mi líbí bílá látka s růžovými růžemi a zelenou stuhou v pase. V podstatě skoro stejný střih jako na přiložené fotce jen bez ramínka za krk. Je bílá v tomto provedení velký přešlap? Čím víc nad tím uvažuji, tím víc tápu a už opravdu nevím. Jsou vůbec takové šaty na svatbu vhodné? Šaty bych pak chtěla dál využívat jako letní. Budu je šít sama i z finančních důvodů. Předem děkuji za reakce.

Garfie
4451 příspěvků 29.05.13 12:34

@Allania Já myslím že budou na letní svatbu ideální :-)

zelena
156 příspěvků 04.07.13 16:52

Tak sa pridávam, tiež sme boli s partnerom pozvaní na svadbu. Bude sa konať v polovici septembra. Samozrejme žiadne vhodné šaty na takúto príležitosť nevlastním. Vyobzerala a asi aj vybrala som si tieto a vlastne len potrebujem podporiť, lebo som čo sa týka nákupu oblečenia, vždy veľmi nerozhodná :D chcela by som ich v tej fialovej.

catherinne
12482 příspěvků 04.07.13 18:34

@Allania budou to krásné šaty na svatbu a navíc je opravdu vynosíte i pak. Jen do toho :-)

catherinne
12482 příspěvků 04.07.13 18:35

@zelena bála bych se jak bude materiál vypadat po krátkém sezení. Máte možnost je vidět a ošahat(skrčit) v ruce?

Sépia
334 příspěvků 04.07.13 18:45

@PeehaP ak ste si ich nevzala kvôli tunajším názorom je to škoda, lebo sú krásne a v dĺžke ku kolenám aj vhodné. Pastelové farby sa pre ženu ako hosťa na svadbe hodia, nevhodné sú biele, červené alebo čierne.

Sépia
334 příspěvků 04.07.13 18:48

@Allania veľmi pekná látka, z toho by boli krásne retro 50 te roky ;-) @zelena tiež pekný výber, skôr tie bez holého chrbta, fialové.

catherinne
12482 příspěvků 04.07.13 18:50

@katwy holá záda mi nevadí, ale nelíbí se mi ta nejednotná délka. Tato móda mě neoslovila.

catherinne
12482 příspěvků 04.07.13 18:52

@Sépia souhlasím s vaším prvním příspěvkem, ty šaty jsou nádherné

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit