Šaty na svatbu - ušité na míru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Letefa
716 příspěvků 31.01.12 10:42
Prosím, poraďte. Toto léto mě čeká svatba v nejužším kruhu rodinném a ta podle mého názoru vyžaduje šaty odpovídající této příležitosti. Mám černé koktejlky, ty jsem zavrhla, a obléci si sukni s košilí mi přijde také nevhodné.

Moje představa jsou šaty po kolena, ideálně s rukávy (takové a ještě k tomu hezké jsem ale ani po dlouhém hledání na internetu nenašla), minimálně ale s jakýmkoliv uchycením za krkem, na ramenou, atd.

Pro představu např:
Jsou podle vašeho názoru vhodné? Barevnost nejlépe nikoliv černo-bílá, ale variace na krémovou, pískovou apod.

Zajímá mě, zda máte osvědčené tipy buď na salony a nebo v ideálním případě na šikovnou krejčovou v Praze, která by byla schopná šaty ušít podle fotografie (a zároveň vybrat vhodný materiál a zvládnout to dobře technicky). Do šatů ráda investuji, pokud budou kvalitní a z dobrého materiálu. 7.000,– za šaty podobné těm v odkazech, které ani na míru nejsou, mi přijde příliš. Jakou částku považujete u takových šatů za přiměřenou?

Předem mockrát děkuji!

Reakce:

sorpresa
8 příspěvků 03.02.12 07:24

Taky mne letos čeká svatba a promoce.
Neznáte v Plzni někoho dobrého na ušití šatu?
Jinak jaké oblečení je podle pravidel správné na promoci? Dlouhé šaty, koktejky, či kostým?

lilip  03.02.12 08:05

Letefa - osobně bych volila ty první jednodušší.
Několik let šiju u šikovné krejčové - Iveta Karbulková - sídlí na Plzeňské 104, Praha 5, na stanici tramvaje U Zvonu. Šila mi plesovky, kalhoty, šaty, všechno perfektně sedí, umí poradit a rozmluvit, navrhne, vyřeší.. Tel 607965400

Moir
1808 příspěvků 03.02.12 08:40

Lefeta, zkuste kontaktovat Anique

http://blog.sundaymorning.cz , šije moc pečlivě, má úžasné nápady

hedvika
275 příspěvků 03.02.12 08:46

Možná to není zrovna rada vhodná pro každého, ale někdy se pěkné šaty najdou i v obyčejných řetězcích.Napřílad před pár týdny jsem objevila v jednom obchůdku v camaieu, šaty, tělové barvy, pudrové, které byly naprosto krásné a při tom velice jednoduché, nemuzu najit nikde fotku, ale v tech bych se na vatbu nebala ani pred 200čelnou rodinou :D

hedvika
275 příspěvků 03.02.12 08:46

Možná to není zrovna rada vhodná pro každého, ale někdy se pěkné šaty najdou i v obyčejných řetězcích.Napřílad před pár týdny jsem objevila v jednom obchůdku v camaieu, šaty, tělové barvy, pudrové, které byly naprosto krásné a při tom velice jednoduché, nemuzu najit nikde fotku, ale v tech bych se na vatbu nebala ani pred 200čelnou rodinou :D

hedvika
275 příspěvků 03.02.12 08:51

třeba takovéhle mají na stránkách orsaye, bez toho pásku by to mohli být i na svatbu, ale tohle je podle mého vkusu :) Ale mohly by být trochu delší, k těm kolenum asi

seznam.mih  03.02.12 09:08

No já jednou hledala v řetězcích taky šaty na maturák a šaty, které se mi líbily střihově i velikostně, tak měli v těch pudrových barvách - a v těch vypadám jak mrtvola pěkně uleželá a víc vyblitě než normálně. Nenašla jsem šaty dle svých představ :/ ale kdo má rád pudrovou, tak Orsay má nějaké takové šaty.

anicka  03.02.12 09:53
Ja mam saty odtialto -
http://www.studiobrigit.cz/ , povodne som mala v plane nechat si nejake usit, ale nakoniec som tam nasla jedny podla svojich predstav :-) Saty si siju sami, podla tych, co som skusala, su aj kvalitne. Ked som este riesila usitie, majitelka hovorila, ze nie je problem usit podla priania. Odporucam :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 03.02.12 10:38

Já můžu s absolutně čistým svědomím doporučit mého kamaráda, módního návrháře Lukáše Lindnera. Šil mi šaty na svatbu a mému muži pár košil a kalhot, ceny nejsou rozhodně nepřiměřené kvalitě a Lukáš je 100% profík. Dokonce jsem koukala, že i u Ady „prošel“.

Letefa
716 příspěvků 06.02.12 10:55
Já osobně stále váhám… mám už v hlavě nápad na to, jak si nechat šaty ušít, pokud si je nechám šít, zároveň jsem ale našla pár velmi pěkných kousků u pietro filipi a vůbec si říkám, že k jaru se v prodejnách objeví spousta nových kolekcí. Asi si ještě chvíli počkám, s čím na nás prodejci přijdou :-)

Mám v plánu obejít pietro, tatuum, i tu orsay, možná next? Bude to boj a budu muset vstoupit i do obchodů, kam normálně nechodím, a kde se dá výskyt takových šatů očekávat v hojnějším, nebo alespoň kvalitnějším provedení. O jejich existenci zatím ale nemám tucha!

Zase si totiž říkám, že si šaty nechám ušít, nebudeme si přesně rozumět, nebo mi nebudou sedět tak, jak jsem si to vysnila a spláču nad vejdělkem. Kdežto když mě zaujmou šaty v obchodě, vyzkouším si je a sedět nebudou, pořád je tam s klidným svědomím můžu nechat.

anicka  06.02.12 11:14

Z retazcov odporucam Debenhams a Van Graaf (na Vaclavaku), ked som hladala svoje, tak som tam par peknych kratkych videla. Myslim, ze vyber, hlavne pocas plesovej sezony, by nemusel byt uplne zly :-)

GreatSusan  06.02.12 17:30

nekolikery hezke a skutecne moc hezky usite saty jsem ted o vikendu videla v 1-2-3, cena ca. 150€, na svatbu bych je brala bez vahani.

Letefa
716 příspěvků 07.02.12 10:29

1-2-3, to slyším prvně, ale dívala jsem se, že jsou v Palladiu a ve Vodičkově, díky za tip, hned tam běžím!

GreatSusan  07.02.12 12:22

Dejte vedet, jak se Vam tam libilo - ja byla v jejich obchode poprve (ale ne v Cechach), docela by me zajimalo, co prodavaji v Cechach. Videla jsem modre saty s puntiky, cena byla 145€ a kremove, jakoby krajkove saty s cernym paskem, cenu si nepamatuju. Oboje z nove kolekce.

MP Ava
248 příspěvků 07.02.12 13:57

Barbucho, tak takového kamaráda vám teda sakra závidím!!!

GreatSusan  07.02.12 17:41

Letefa: hezke saty z kvalitnich materialu ma taky www.allsaints.com , obchod mam vyzkouseny, je spolehlivy a s pripadnym vracenim zbozi nejsou problemy. Je to britska firma, takze zadne clo a pod..

Letefa
716 příspěvků 08.02.12 07:24

Great Susan, opět díky, vypadá to taky moc pěkně… jen ty šaty si tam zrovna asi nevyberu, protože se mi líbí černé, ale ty na svatbu nechci. Nicméně podívám se po jiných věcech :o)

Letefa
716 příspěvků 17.02.12 12:23

1-2-3 je super great susan, myslím, že mám vybráno! ještě jednou velké dík!

KinderKucheKirche
252 příspěvků 17.02.12 13:31

Já si nechávala na svatbu šít šaty of La femme Mimi. Líbil se mi vršek jedněch jejích šatů a spodek druhých, tak mi vymyslela, jak je sesadit dohromady a ještě to trochu upravila návrh, aby to sedělo. Vybrala jsem si materiál (nějaký hedvábí) a barvu jak vrchní látky tak podšívky, která je vidět dole v takovém podolku (dostala jsem ústřižky látek, takže jsem s tím mohla pobíhat po kamarádkách a nechat si radit). Pak jsem byla na dvou zkouškách, ve finále odevzdala devět tisíc a bylo.

GreatSusan  17.02.12 14:05

Letefa: tak to me tesi :-)

berenika79
1 příspěvek 09.07.13 09:19
@MP Barbucha píše:
Já můžu s absolutně čistým svědomím doporučit mého kamaráda, módního návrháře Lukáše Lindnera. Šil mi šaty na svatbu a mému muži pár košil a kalhot, ceny nejsou rozhodně nepřiměřené kvalitě a Lukáš je 100% profík. Dokonce jsem koukala, že i u Ady „prošel“.

Dobrý den, píšete že jste si nechala šít šaty na svatbu od Lukáše Lindnera. chci se prosím zeptat jaká byla cena? Zvžuji ušití na doporučení. Moc děkuji Veronika

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit