Šaty pro dámy 45+

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bugatti
4051 příspěvků 29.05.12 10:58
Šaty pro dámy 45+

Ten věk prosím neberte doslovně. Není to tak moc o věku, ale o postavě. Ale v určitém věku (i když je to velmi individuální) je už nevhodné nosit šaty s holými rameny a šaty kratší než pár centimetrů nad kolena (popřípadě pod kolena, v závislosti na tloušťce nohou a celkové postavě). Kde takové šaty kupujete? Prošla jsem teď jeden americký e-shop, šatičky nabízejí krásné, ALE koktejlové šaty prakticky všechny s holými rameny, dvoje, které rukávky mají, jsou ušity z materiálu připomínajícího kosmickou raketu a navíc s délkou sukně do poloviny stehen. Večerní šaty totéž, jedny s netopýřími rukávky. Zdá se mi, že sehnat šaty s krátkými rukávky nad loket a s délkou ke kolenům, případně těsně pod kolena, je nadlidský výkon, pokud mají být z převážně přírodního materiálu, je to takřka nemožné. Kde si kupujete šaty?

Příspěvek upraven 29.05.12 v 11:19

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.05.12 11:08

to by mě taky velice zajímalo, sehnat letní šaty pro mámu je nemožné. samé špagetové, výstřihy až k pupku, divná déka do půl lýtek, polyester :( na to, aby si nechala ušít troje šaty, zas až tak nemá ani ne tak peníze, jako čas.

Kity
39 příspěvků 29.05.12 11:26

Moje mamka si koupila krásné společenské koktejlky ve VOK Fashion v Olympii v Brně.

Bugatti
4051 příspěvků 29.05.12 11:26

@Jiná Realita: Moje zkušenost je ta, že jít čtyřikrát ke švadleně + koupit látku zabere méně času než shánět konfekční šaty v obchodech. Sice jsem letos koupila šaty s krátkými rukávy a délkou do půli kolen z viskózy: http://www.pietro-filipi.com/…ke-saty.html (i když na vysoké modelce vypadají kratší)ale vysloveně letní šaty to nejsou. A to ani nemluvím o společenských šatech, tam se se staršími ženami nepočítá vůbec (pominu-li Petrklíč, tam mají spoustu polyesterových hrůz pro starší a pokročilé).

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.05.12 11:37

@Bugatti
jenže mojí mámě nakupuju já, protože ona bydlí v malé vsi na konci světa, nesnáší nákupy a prakticky nonstop pracuje :( a já za ni ke švadleně skočit nemůžu. od nás se ke švadleně několik desítek minut musí dojíždět.

potřebuje něco praktického, v čem může fyzicky něco třeba přenášet, zašpinit to, zmačkat. žádné drahé věci od pietro filipi, ve kterých by se bála i sedět. i když ty PF jsou krásné, brala bych je hned sama.

katango
1356 příspěvků 29.05.12 11:47

Zkuste internetové obchody s orientálními věcmi. Některé šaty jsou pěkné i praktické, z přírodních materiálů, s rukáv(k)y, pod kolena…Já vím, leckdo to nemá rád, ale naspř. takové pandžábí je velmi pohodlné, doma ho často nosím. A v dlouhých šatech se dá pracovat i na zahradě.

Bugatti
4051 příspěvků 29.05.12 11:53

@Jiná Realita: Je to jen příklad, že se občas šaty dle mých požadavků najdou, ale pravda, na fyzickou práci se nehodí. Já je nosím podvlečené tílkem na jednání a bez tílka jsem v nich byla na večírku. Pokud vaše maminka potřebuje obyčejné bavlněné šaty, které něco vydrží a jsou vhodné i na běžný provoz na vesnici, zkuste najít nějakou švadlenku na Fleru. Vedle zde prezentovaných hrůz se tam dají najít i zcela nositelné modely za přiměřenou cenu. Jen pro příklad: http://www.fler.cz/…-kus-2730258 S většinou prodejců se dají domluvit drobné změny, délka atd.

Příspěvek upraven 29.05.12 v 11:56

Bugatti
4051 příspěvků 29.05.12 11:55

@katango: Taky nosím na doma pandžábí, dokonce jsem už vyzkoušela na zahradní party sárí (v kombinaci s tričkem). Jde mi ale spíš o šaty vhodné do zaměstnání, popřípadě společenské.

teresaK
55 příspěvků 29.05.12 12:39

Hezké mají v Marks & Spencer: http://www.marks-and-spencer.cz/…:saty,tuniky, ale samá viskóza a polyester

Dívala jste se na Dorothy Perkins?
Krátký rukáv po kolena např. http://www.dorothyperkins.com/…oductDisplay?…
 http://www.dorothyperkins.com/…oductDisplay?…

popř. delší rukáv:
Ale jsou to opět uměliny.
Máte pravdu, výběr moc velký není :/ (Někdy jsem ráda, že mamka šaty spíše nenosí a tak nemusím pomáhat při výběru :))

lilip  29.05.12 13:57

Na Arbesáku proti bunkru Komerční banky malý obchod s jednou vitrínou vedle Vinotéky, jménem Boja. Zrovna jsem tam koupila elegantní elastické šaty s rukávy a pod kolena. Klasický střih, tyrkysově hnědé. Mají výběr velikostí až do 50, různé barvy a vzory - střih je většinou hodně podobný. Dovoz Francie a peníz kolem 1700,– Když projdete celou Štefánikovu, tak tam je několik malých obchodů s „normální“ ženskou módou. Všechny na straně dál od Vltavy - mezi Kinského a Arbesákem.

bugatti - a pardon, teď vidím, že jste z Vyškova, internetové obchody tedy nevím. Šaty prostě musím zkusit a osahat.

Bugatti
4051 příspěvků 29.05.12 14:22

@lilip: No to je právě ono… šaty si v podstatě potřebuji vyzkoušet. Z eshopu kupuji svetry, v tom nevidím problém, ale koupit si šaty bych si netroufla.

Zoe
316 příspěvků 29.05.12 14:41
Šaty

Jedny šaty (slavnostní a drahé) jsem si koupila v obchodě Zebra v Ostravě, ale ostatní mám šité. Ráda si totiž vymýšlím a ráda prohlížím látky a mám už teď i dobrou švadlenu. Když si koupím látku, navrhnu střih a švadlena mi je ušije, vyjde to nakonec výrazně levněji. Např. slavnostní šaty na synovu svatbu vyšly asi na 1600,– Kč i s doplňky.
Na severní Moravě je firma Jaal, která nabízí i dámské šaty. Moje kamarádka byla s nákupem u nich velmi spokojená.

any2
246 příspěvků 29.05.12 17:27

Krásné úpletové s rukávy a ke kolenům jsem si nedávno koupila v Marks and Spencer. Teď jsem ve výloze viděla novou kolekci, tak snad do ní patří i víc takových šatů, ty moje tohohle typu tam byly jediné. Sice do té věkové kategorie nepatřím, mám je ke zkouškám na škole a použiju je i jako letní, ale myslim, že jsou vhodně od 20 do 60. Jako většina nepřeplácaných klasických šatů. Jen mají takové ty nařasené rukávy, což pro větší velikost, pokud je postava nesouměrná, nemusí být ideální.

RenaLange  29.05.12 18:19

@Bugatti
při vší úctě, výraz " 45+" mi připadá poněkud zavádějící. Nuže, jsem 60+, nejsem modelka, ráda se oblékám a nemám problém
objednat oblečení z e -shopu trvá pár minut, vyzkouším jednou a příště nemám problém. Pokud nesedí sjedu na poštu, mrsknu do bublinkové obálky, pošlu zpět, do týdne jsou peníze zpátky na účtu.
Na netu je šatů a šatiček, jeje!
Shrnuto - objednávka samotná trvá pár minut. Používám embosovanou kreditní kartu k sporožirovému účtu, kterou jsem si nechala vystavit specielně pro nákupy z netu.
prodávající má peníze na účtu nejpozději třetí den, zboží okamžitě vyexpeduje takže po týdnu od vybrání zboží už chodím v novém.
Pokud ne, čas na vrácení je 14 dní od obdržení zásilky, a to se na poštu dostanu i já při svém vytížení.
Zatím jsem vracela a oplakala jen jednou krásné kašmírové šaty s vytaženou nitkou vpředu, jsem baba marnivá a unosím všechno.
Když se chce, všechno jde,naříkat a stěžovat si je to nejsnazší.

Sibyla
2639 příspěvků 29.05.12 18:41
@Bugatti píše: @lilip: No to je právě ono… šaty si v podstatě potřebuji vyzkoušet. Z eshopu kupuji svetry, v tom nevidím problém, ale koupit si šaty bych si netroufla.

Já kupuji běžně, teď mi právě přišly z Aukra troje a nejen, že mi perfektně sedí, dokonce je to i střih, který mi lichotí. Ono je důležité se prostě přesně změřit, nezavírat oči před horentními ciframi na metru, a vědět, jaký střih ano a jaký ne. Dvakrát jsem oklamala sama sebe, když jsem koupila vytouženou věc s pocitem: „ale co, do toho se dostanu!“ Nedostala jsem se - kabát, přes prsa malý, si naštěstí vzala kamarádka, ale kouzelnou sukýnku Zara, která mi učarovala tak, že jsem ji koupila přes absurdně malé číslo, jsem musela zase prodat. Dobře mi tak - teď už se měřím.

Bugatti
4051 příspěvků 29.05.12 18:47

Já vím, že objednat z eshopu trvá pár minut, běžně to dělám, objednávám ze zahraničí knihy, software, pletací příze, občas nějaký svetřík. Platím PayPalem, je to ještě rychlejší, prodávající má peníze na účtu během pár minut. Ale nezlobte se na mne, šaty si potřebuji vyzkoušet a nechci zbytečně platit nemalé poštovné zpět, když mi něco nesedí. Mám sice větší velikost (44), ale souměrnou postavu, přesto se mi často stane, že si zkouším šaty v obchodě a přestože mi velikostně sedí, nějak to není ono, příliš se rozevírá výstřih, jsou příliš úzké rukávy, krabatí se podšívka apod. Docela mne irituje, že na nás, starší a pokročilé, čeští prodejci vůbec nemyslí a prodavačky nám často nabízejí věci pro náš věk a postavu zcela nevhodné. Já si jednoduché věci šiju sama a složitější věci nechávám šít, občas něco objevím v obchodě, ale to velmi zřídka. Spíš mne zajímalo, jak to dělají ostatní, kde nakupují.

lilip  29.05.12 20:35

Rena - ha ha -dodání Halens trvalo 3 týdny a na vrácení peněz mají 30 dní. Šaty mi neseděly (ty krásné mátové), stály 1700,– ,Z Bon prixu čekám na vrácení peněz za další šaty - prý do 3 týdnů. :-o Takže mám někde ve vzduchoprázdnu 2500,–.
Taky toho haldu nakupuju, ale takové bezpečné věci, které mají minimální šanci, že nesednou. Což nejsou šaty, kalhoty, kabáty . Blůzy, tuniky není problém. Mám velký rozdíl mezi pasem a boky a to je kámen úrazu. Nicméně nemám problém jít do obchodů a prostě si najít a vyzkoušet. Nejsem závislá jen na e-shopech. A navíc mám skvělou švadlenu, když chci fakt echt šaty.

Musím ale říct, že už se taky necítím moc dobře odhalovat ramena, špagetová ramínka nenosím už spoustu let. (plavky jsou výjimka, tam čím méně, tím lépe, nesnáším mokré na sobě) Jsou mi příjemnější a elegantnější kratičké rukávky nebo nejméně hodně široká ramínka - ta povadající kůže nic moc teda :-/

RenaLange  29.05.12 21:24

@Bugatti mně nikdo nenabízí věci nevhodné pro můj věk, mně spíš nabízí věci nevhodné pro mou platební kartu:-).
Nešiju, nenechávám si šít, vyberu, koupím, nosím. Prostě nemám problém .

RenaLange  29.05.12 21:30

@lilip nemyslela jsem halens ani bon prix, to skutečně ne:-).
Nejsem náročná a nepotřebuji si nechat šít. Lilip povadající kůže v 43 letech?
Nesmysl,kde byste ji vzala.

Bugatti
4051 příspěvků 29.05.12 21:45

V českých obchodech mi běžně nabízejí šaty nad kolena, dokonce mi k nim prodavačka doporučila legíny! Pokud už objevím šaty s krátkým rukávem nad loket, jsou ty rukávky obvykle velmi úzké, a to nemám nijak zvlášť tlusté paže. A navíc je většina šatů z polyesteru, popřípadě polyesterem vypodšívkovaných. V létě to vůbec nemůžu nosit, když je horko, dělá se mi v tom špatně… nehledě k tomu, že mám pocit (a asi nejen pocit) že v tom po chvíli smrdím. Vím, v zahraničních eshopech je dostatečný výběr, ale já si šaty opravdu potřebuji vyzkoušet. Letos jsem objevila jedny šaty v Pietro Filippi, občas je něco v MaS. V Peak and Cloppengurgh mají krásné šatičky, ale prakticky samý polyester, ale ceny, jako by byly z pravého hedvábí.

Bugatti
4051 příspěvků 30.05.12 01:34

@teresaK Šatičky od Dorothy Perkins vypadají celkem pěkně, ale opět jsou to umělotiny a příliš krátké rukávky.

lilip  30.05.12 09:27

@RenaLange zas tak hrozné to s tou kůží není - spíš nepříjemný pocit, že jsem odhalená a už ne tak krásná :-) Ale taky se ráda strojím, jen prostě nerada chodím polonahá. Zrovna tak šaty nad kolena taky nemám a nemusím. těsně na koleno. halens bon prix - no jo, to jsou mé jediné zkušenosti, fakt kupuji v obchdech nebo přes aukce v mimibazaru. Je to za tak směšný peníz, protože neznají hodnotu, takže buď pak věnuju švagrové nebo zase za stejnou sumu prodám. Žádný risk. Drtivá většina mi ale sedla a ulovila jsem tak skvostné nové věci za směšné ceny, protože vlněný krátký kabátek MS za 400,– byl pro ostatní matky už příliš drahý. Šít u švadleny není u mě až tak o náročnosti, ale o tom, že mi většina kalhot kalhot nesedne, dost věcí nosím na úpravu,přešití, když jsem měla látku, tak ušila, nebo jsem si vymyslela „kojící“ šaty. Stejně jako plesové na míru, v obchodech to byl teda horor a navíc drahý.

@Bugatti v Pietro filippi jsem taky občas návštěvník, ale většinou si nevyberu právě střih. Naposled měli bezva sukni, pasovala dobře, ale předražená - 1600,– za jednoduchou elastickou sukni mi přišlo fakt moc. Taky nemám nic letního s podšívkou, volím právě neprůhledné elastické látky. Nejraději mám MS,tam mi sedí nejvíce věcí - i ty kalhoty tam najdu.

Větévka
10 příspěvků 30.05.12 23:34

@Bugatti Máte pravdu, letní šaty přiměřeně zahalující, z přírodního materiálu, pro jakoukoliv věkovou a váhovou kategorii sehant nemožno.

Lusinda má krásné bavlněné šaty slušivých střihů na Fleru, ale ne každý si může ty, byť krásné, vzory vzít do práce.

A tak jsem to už vzdala. Já jsem kategorie 25+ nemám moc co schovávat, dole 34, nahoře 36, ale nerada vystavuji maso :) A tak jsem nakoupila hedvábí v Sartoru, sjela střihy z internetu, ulovila švadlenu s dobrými referencemi a bude se šít :) Na léto, na státnice, na pracovní pohovory. Cenově to výjde na 150% ceny v obchodě, ale raděj šaty na míru z přírodního materiálu, než umělotiny z obchodu, které ve finále zas tak levné nejsou, když je člověk stejně musí nechat někde upravit.

Máma 45+, vel 42. s pěknýma nohama je na řadě, také ji ta umělá džungle se špagetovýma ramínkama a délkama pod půlky přestala bavit.

daniela11  31.05.12 10:15
šaty 45+

Je mi 45 a omítám se oblékat úměrně věku,i když přesně nevím,co si pod tím představit,ale tady v MP je často tato kategorie zmiňovaná-chápu jako od 45 do 100.Kupuji si Desigual,džíny replay a odmítám se přiřadit do kategorie důchodců,na to je tak 25 let čas.Myslím,že to spousta z vás balí moc rychle,vždyť třeba S.Bullock nebo J.Aniston je stejně stará a myslíte,že hledá modu úměrně svému věku-tj.důchodcovskou

lilip  31.05.12 10:26

@daniela11 nesmysl, takhle to nikdo z nás nemyslí a nic nevzdáváme. Sehnat šaty vkusné pro starší postavu není až tak jednoduché, ale jde to.
Já osobně se oblékám úměrně postavě, proporcím a své váze. Džíny nenosím proto, že je nemám ráda, Desigual se mi líbí, ale je to divný materiál. Ve velikosti 44-46 prostě dost střihů nevypadá dobře a na osobě těchto proporcí nesedí pěkně, nehodí se. Neobléknu slimky, třiko na pupík, protože bych se propadla hambou a nevkusem.
Máte-li štíhlou, vysportovanou souměrnou postavu velikosti 38 jako Jennifer Anniston, pak si ovšem vyberete jednoduše. Jennifer ovšem nemá dvě děti císařským řezem. S přeudržovanýma Star posedlýma plastikama a péčí hlavně o svůj zevnějšek se opravdu nemám potřebu srovnávat. Vizážisti dělají zázraky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit