Šaty s obručí na tancování?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rajka.kajka
57 příspěvků 30.11.12 17:38
Šaty s obručí na tancování?

Mám dceru, která bude mít v únoru zakončení tanečních, a tak jsme na začaly shánět šaty na závěrečnou lekci. Bude muset mít dlouhé. Všude v půjčovnách mají šaty nevhodné (korzetové. které nikdy nesedí) a ještě k tomu s obručí. Obruč mi přijde na tancování nevhodná a navíc se mi nelíbí a často je divně deformovaná. Dceři ale tolik nevadí, prý jí bude mít spousta děvčat, co na to říkáte? Myslíte, že by bylo hrozné peklo, kdyby tu obruč měla? Za mě určitě, ale zajímají mě názory ostatních. Děkuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Apolena2
22 příspěvků 30.11.12 18:17

Tak ať si dcera zkusí vypůjčit alespoň spodničku s obručí a doma si zkusí v tom tančit (ne sama, s partnerem) a uvidí.
Podle mě, bez ohledu na módní peklo, je tanec v obručových šatech srovnatelný s tancem v sudu.

Tionula
58 příspěvků 30.11.12 18:23

Na tancování jsou naprosto nevhodné, protože se buď k partnerovi nedostane, nebo se jí obruč posune dozadu a na fotkách bude vypadat jako ty dámy s honzíkem, což není kvalifikace, kterou by mladá holka chtěla míti. Nejedná se o peklo, ale o její osobní pohodlí, tancovat se jí opravdu dobře nebude.
Zkuste se zeptat známých, zda nemají na půjčení, nebo zkuste jinou půjčovnu/šaty ušít a prodat.

Jiná Realita
13791 příspěvků 30.11.12 18:47

Šaty s obručí jsou nevhodné úplně ve všech směrech (jen taková cesta na toaletu je opravdu zajímavá, což vím, protože jsem několikrát na svatbě byla nucena pomoci nevěstě, která se nechala omráčit šaty a na praktické věci nějak nepomyslela..)

partner asi spíš nebude superzdatný tanečník, který by s náhlou změnou lehce poradil, takže při tanci bude pořád motat obkročák a jako pár budou vypadat jako dvě motovidla.

jak psala apolena2, nejde o módní peklo, šaty s obručí nejsou na tanec, ale tak na promenádu.

Sibyla
2639 příspěvků 30.11.12 18:50

Maně se mi vybavuje rozhovor kasírky s Alicí Kerholcovou z Cirkusu Humberto: ""Ano, ale když vás pán při tanci přitiskl, zvedla se krinolina na druhé straně a čert viděl kostelem až na oltář."

Audrey.Piper
412 příspěvků 01.12.12 20:51

Tak my máme závěrečný věneček přesně za týden a většina holek asi bude mít právě šaty s obručí (soudím tak podle fotek z předchozích ročníků). Po tom, co jsem na vánoční prodloužené sledovala jednu holku, která si je vzala už tam, bych do toho nešla ani za nic. Vypadala jak nemehlo (nutno podotknout, že její obruč byla obrovská a byla celkem vysoko nad okrajem, takže ještě pěkný kus přes ní visel dolu) a taky mě několikrát sejmula, což mě celkem rozhodilo. Já budu mít jednoduché šaty antického střihu.

Linie
1700 příspěvků 01.12.12 20:53

Pochvala za rozumné řešení!

Viktorie H.
664 příspěvků 01.12.12 21:01

Nepřipadá mi to pekelné pokud jsou šaty pěkné. Ale bude se s tím tancovat asi špatně, sestra si koupila šaty, do kterých šla dát obruč, nakonec si jí nevzala, i to vypadalo zvláštně. Myslím, že na závěrečné lekce a plesy jsou nejlepší jednoduché šaty, já mám tyto:

buble
56 příspěvků 02.12.12 10:08

.

Příspěvek upraven 08.10.16 v 23:09

Uživatel je onlineionicera
4546 příspěvků 02.12.12 10:33

My máme za sebou taneční loni. Šaty s malinkou obručí si dcera vzala na 1.prodlouženou-dost se to tu prožívá. A pak prohlásila nikdy víc. Nedalo se v tom tančit -jak ona tak ani partner.Od té doby měla šaty bez obručí-jestli mi to dovolí tak sem dám fotky. A musím říct, že ty, co pojaly věneček-čím větší obruč, tím víc slavnostnější a krásnější, byly bohužel dost směšné, protože se ani nevešly do dveří. No a raději ani netancovaly.

Linie
1700 příspěvků 02.12.12 10:55

Jenže ta děvčata - a jejich maminky - si nedají říct. Všechny chtějí óbrovskou sukni a být princeznami /když v civilu nosí jen kalhoty/.
Přitom nař. ve Star dance mohou vidět krásné taneční šaty. Mnohem líp vypadá v pohybu vlající široká sukně než krinolina.
Nehledě na cenu. Za půjčovné té nádhery by měly minimálně látku na šaty, když ne rovnou i na ušití.

Barbuchaa
211 příspěvků 02.12.12 16:49

Na bílou prodlouženou jsem měla jako jediná ze třídy šité šaty bez obruče - na fotkách možná nevypadám tak „princeznovsky“, ale doteď jsem za své rozhodnutí ráda. Obruče jsou tak trochu vražedná záležitost, zvlášť na tančení.

Jana
48 příspěvků 02.12.12 17:07

@Viktorie H. Krásné šaty, skvělá barva, určitě je užijete.

firefly
527 příspěvků 02.12.12 21:55

Zkuste zajít spíše do obchodu se šatami, než do půjčovny. Myslím, že půjčovny se zaměřují převážně na šaty, které se lidem nevyplatí kupovat - obří s obručemi, například. Za cenu půjčovného podle mě v obchodě seženete hezky zdobené šaty bez obruče, z příjemnější látky, ve kterých se bude mnohem mnohem lépe tančit a navíc budou v příštích letech využitelné na plesy (např. na maturitní plesy dceřiných přátel).
A mimochodem, šaty s obručí do tanečních mi přijdou celkem na hraně pekla, když už jsme tak u toho, že to dceři vzkazuji ;)

firefly
527 příspěvků 02.12.12 22:05

K obchodům místo půjčoven: Hezké šaty se podle mě dají sehnat i v „běžných“ řetězcích, ale zajít do speciálky také podle mě není od věci… Od každého jedny pro ilustraci:

Orsay:

Dianthe:

FebBarun
31 příspěvků 03.12.12 14:57

Od tej obruče ju rýchlo odhovorte!:)

Zuziila
3 příspěvky 03.12.12 17:31

Letos jsem měla také věneček a musím říct, že jsem prošla spoustu půjčoven a v mnoha z nich jsem si nevybrala ani jedny šaty. Všude mají spíše šaty na maturák s obručí a to jsem opravdu nechtěla. Chtěla jsem nějaké jednoduché-v jednoduchosti je krása, dlouhé a pohodlné. Nakonec jsem sehnala šaty podle svých představ, ale obruč opravdu nedoporučuji. Na našem věnečku obruč mělo málo děvčat(,,prin­ceznovské,, šaty vyšly z módy) a stěžovaly si, že se v nich nedá tancovat. Přijde mi to na věneček zbytečné.

jitka96
16 příspěvků 12.01.13 13:32

Včera jsem měla závěrečnou, takže vám můžu sdělit své dojmy. Měla jsem bílé svatební šaty (musely jsme je mít) s obručí. Trochu jsem se toho bála, ale nakonec to bylo docela v pohodě. Když jsme šli polonézu, tak jsem si je ale trochu přišlapovala, jelikož jsme na sebe byly namačkané. Při tancování to docela šlo, jen polka byl problém, tam jsem si je přišlapovala zezadu. Příště bych v tom už asi netančila, ale byla to dobrá zkušenost a zážitek.

Linie
1700 příspěvků 12.01.13 14:09

Taneční mistr nemůže nikomu přikazovat, že může přijít jen v bílých svatebních šatech! Většinou jsou mistři rádi, že jim studenti vůbec do tanečních chodí - chodí jich stále méně.

Zuziila
3 příspěvky 12.01.13 14:46

Tak s tím určitě nesouhlasím, do tanečních se už zase začíná chodit a chodí spoustu studentů, dokonce i dospělí začínají…;) Myslím, že se to proslavilo hlavně pořadem Stardance.

Cathero
200 příspěvků 12.01.13 14:59

Podle mě je obruč hotové peklo a ještě jsem neviděla šaty, které by byly přijatelné (alespoň pro mě) zatím to pokaždé bylo obruč=přeplácanost, flitry, korzet se „sexy“ šněrováním, příšerné barvy (svítivá oranžová, zelená žlutá) a navíc co jsem slyšela ty ceny půjčení na jeden večer jsou fakt příšerné, stojí to víc než kdyby jste si koupila nějaké jednoduché klidně i dlouhé, elegantní šaty a máte je napořád. Já souhlasím s Firefly, zajděte do běžných řetězců typu HM, Orsay, Camaieu a uvidíte, že krásné dlouhé šaty stokrát vkusnější než ty nesmysly s obručí se dají sehnat.

Luara
138 příspěvků 12.01.13 16:40

A já bych ji v tom jít nechala. Komu není rady, tomu není pomoci. Někdy není nad vlastní zkušenost a tohle vytrestání je jen otázkou nepohodlí, nikoli duševní újmy.
Nezapomenu, jak vypadaly na maturitním plese záchody po nájuzdu slečen v těto šatech. Yummy. Byla jsem šťastná, že mám normální, nemusím tam chodit s kamarádkou do kabinky, aby mi držela při čurání sukni, a ještě udržím balanc ve vzduchu, abych nemusela sedat na totálně kompletně počurané prnkénko (no kdyby tam byla počuraná jen prkénka…).

Luara
138 příspěvků 12.01.13 16:45

Mimochodem také je dobré si uvědomit, jaké tance se tančily v době, kdy se šaty s obručí nosily.

bertulka  12.01.13 17:18

Ja bych se jeste vratila ke sve dceri, na bile prodlouzene mela take bile saty s obruci, jit na zachod zvladla i sama, bylo to trochu komlikovanejsi, ale nikoho k tomu nepotrebovala. Trebaze mne samotne by se libily saty jine, splyvave, antika a pod, nutno rict, ze ty divky, ktere takove na prodlouzene mely, bylo jich asi 5, jakoby zanikly, ty splyvave saty vypadaly proste chude a obycejne. A nemyslim to opravdu nijak hanlive. Je pravda, ze temer vsechny divky byly krasne nacesane, siroke saty byly vetsinou velmi vkusne, dobre padnouci, a kdy jindy, by si mela divka vzit saty jako pro princeznu nez v 16 letech!! Splyvave saty bude nosit na plesy zbytek zivota. Jeste jeden poznatek. Ty divky vetsinou vypadaly tak o 3roky starsi a hosi v tech 16 vypadali jako zajicci:-) bylo to docela srandovni.

Fae
71 příspěvků 12.01.13 17:27

Tancovat se s tím dá, aspoň co si vzpomínám tak jsem s ní nijak na maturiťáku nebojovala. Ale neměla jsem nijak obří. Pravda, ale že je to už 8 let a dneska bych si ji už asi nevzala.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit