Sauna a wellness - tipy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nanjua
961 příspěvků 03.01.14 00:04
Sauna a wellness - tipy a triky

Je to sice téma, které s těmito stránkami moc nesouvisí ale věřím že se mezi Vámi najdou příznivci :-) Já sama jsem milovnicí sauny, konkrétně finské (ale ráda vyzkouším i parní a aromaterapie). Chodím s kamarádkama téměř pravidelně jak čas dovolí a postupem času jsme přišly na různé vychytávky. Třeba znáte zase jiné a rády se podělíte. Nebo místa, dávejtě tipy kam se zajet podívat a zrelaxovat :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

cinnnamon
216 příspěvků 03.01.14 00:58

Akurat som sa zo sauny vratila. milujem cas straveny v saune. Mam svoj saunovy ritual vzdy 2× do mesiaca. manzel stravil pocas VS rok vo Finsku a vratil sa odtial ako propagator saunovania. Nakazil aj mna, dovtedy som o saunach len tusila, ze existuju. Zboznujem ten pocit, ked vyjdem zo sauny, mam pocit, ze som novy clovek.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 03.01.14 07:40

Velký výběr různých druhů saun včetně těch aromaterapeutických je v pražském Aquapalace.
 http://www.aquapalace.cz/…saunovy-svet

Příspěvek upraven 03.01.14 v 11:42

nanjua
961 příspěvků 03.01.14 10:32

@cinnnamon Přesně! Já se včera taky vrátila ze sauny i proto mě toto téma napadlo. Máte super, že máte nadšence doma. Jak to prosím máte při saunování s pitím? Pijete během nebo jen před?

@ještěřička V Aquapalace jsem ještě nebyla ale tady to miluju:
http://www.tatralandia.sk/…aunovy-svet/
A tady se mi líbílo:
 http://www.relaxkolstejn.cz/well_public.htm

Jinak chodím do obyčejné malé sauničky kde je jen suchá a obyčejný bazén, nic extra ale účelu to poslouží :-)

Mylady2
12409 příspěvků 03.01.14 10:38

Miluju wellness…když jedeme kamkoliv vybírám hotel i dle toho jak vypadá jejich spa.
V pze je též mnoho míst kde se dá relaxovat v krásném prostředí :-)

catherinne
12495 příspěvků 03.01.14 10:45

@Mylady2 např
hotel Sheraton, Žitná ulice, je tam sauna společná, sauna pro dva, malé fitko a supr vířivka. A určitě ještě něco.

cinnnamon
216 příspěvků 03.01.14 10:59

My chodime vzdy na tri hodiny, deti (3 ks)odovzdame rodicom a ideme na cely vecer. Pijeme pred odchodom a potom si v saune objedname pol litrovy zeleny caj a cistu vodu a v prestavkach medzi saunovanim pijeme. Priamo v saune nie.

nanjua
961 příspěvků 03.01.14 11:08

@cinnnamon Díky, to mě právě zajímalo protože to dělám podobně. Piju v odpočívárně ale nedávno jsem zaslechla od jedné slečny, že se má pít celý den před saunou hodně (co člověk zvládne) a tři hodiny těsně před saunou nic a v sauně taky nic. Že potom člověk potí oporavdu jen škodliviny. Jako logické to je ale já to tak ještě neudělala, trochu se i bojím že bych odpadla :-D

Celkově toho do sauny taháme hodně, dříve jsme chodily jen s ručníkem a pitím a teď už si jedeme pěkně v tělových olejích, maskách a v krabičkách ovoce na hlad :-D

@Mylady2 Dejte tip.

@catherinne Díky, bohužel taky Praha. Ale jdu na to mrknout kdybych se tam někdy ocitla :-)

pecka79
2011 příspěvků 03.01.14 11:17

@nanjua Chcela som Vam odporucit Keltsky saunovy svet v Tatralandii, no uz ste ho navstivili.Mne sa tam tiez velmi paci, vyberiete si saunu, ktora vyhovuje Vasim predstavam a potrebam, a mozete vyborne zrelaxovat. A potom v oddychu pokracujete v bazenoch v aquaparku a ste opat pripravena bojovat s kazdodennym nahananim a stresmi.

Mylady2
12409 příspěvků 03.01.14 11:19

@nanjua mimo Prahu - hotel Lanterna a Horal v Beskydech, hotel Augstian v Luha, Tauern Spa Kaprun, AquaDome Tirol, Kempinksi High Tatras, Loisium Hotel Spa…

Praha - Hotel Mandarin Oriental, Spa v hotelu Alchymyst, privátní zóny v Infinitech…

nanjua
961 příspěvků 03.01.14 11:21

@pecka79 Přesně! Už abych tam zase byla, jezdíváme tam jednou ročně a spojíme to vždycky i s lyžovačkou. Nevím jak bych se bez toho pobytu dožila léta :-D
Nebyla jste prosím někdy náhodou v Bešeňové? Pokud ano, nevíte jaké to tam je v porovnání?

nanjua
961 příspěvků 03.01.14 11:24

@Mylady2 Děkuji!, píšu si :-)

pecka79
2011 příspěvků 03.01.14 11:29

@nanjua Zial,s tym Vam prilis neporadim.My po lyzovacke, resp. ked nelyzujeme, skoncime vzdy v Tatralandii.

Bacteria
393 příspěvků 03.01.14 11:43

Já jsem takový fanda saunování, že mám saunu i ve sklepě doma :-) (i když je daleko víc důležitějších věcí, které by si domácnost zasloužila)Díky tomu se mi vyhýbá rýma už několik let.
Nějaké rituály nemám, dělám jen co je mi příjemné a zajistí mi dostatečnou relaxaci v dané situaci. Někdy se jen prohřeji a zase jdu, někdy se tam povaluju půl dne, když je čas.
Jinak co se týče pití během saunování, tak nevidím důvod trápit se žízní a suchými sliznicemi. Během chlazení si většinou dávám čistou vodu přijatelné teploty, nebo vlažný čaj. Jediné, co není příliš doporučováno, je velké množství ovocné šťávy, nebo ledové nápoje. Bolí z toho bříško.
Občas mi ale takové to domácí saunování je málo a vyrážím zkoušet i jiné požitky. Nedávno jsem například navštívila saunový svět v Laa an der Thaya a nebylo to špatné

stes  03.01.14 11:53

Bad HofGastein a Bad Gastein a už zmiňovaný Therme Längenfeld a Bormio Terme SPA
lyžování spojené s wellnes pobytem je pro mě balzám na duši i tělo

Valentina7
118 příspěvků 03.01.14 11:59

V Olomouci doporučuji Omegu, moc příjemné prostředí. Když je čas, chodím tam relaxovat (předtím fitko) 2× týdně. Nemoci se mi od té doby vyhýbají. Ať už skončí zkouškové a bude čas na válení si šunek :)

nanjua
961 příspěvků 03.01.14 12:02

@Bacteria Tak teď Vám opravdu závidím. Sauna doma je můj sen, který se mi pravděpodobně nikdy nespní. S rýmou máte pravdu, vyhýbala se mi několik let a letos, když jsme se stěhovali a na saunu a fitko nebyl čas, okamžitě jsem onemocněla a táhlo se to poměrně dlouho takže v to opravdu věřím.

nanjua
961 příspěvků 03.01.14 12:07

@Valentina7 Díky, koukla jsem. To se mi hodí. Olomouc mám asi nejblíž a mám tam sestru takže tip na odpoledne super! :-)

Pavlena
778 příspěvků 03.01.14 12:40

Hlásím se mezi saunové nadšence. Chodím celou zimní sezónu 1× týdně do klasické finské sauny (venkovní bazén nutný!), takhle to táhnu už cca 10-tý rok.
Ohledně pití: snažím se hodně pít během celého dne před saunou a piju i při přechodech z potírny do venkovního bazénu. Když jsem to takto nedělala, často se mi (asi kvůli nedostatku tekutin) spustila migréna. :(
Ad Bešeňová: byla jsem už docela dávno, prý to tam poměrně zrekonstruovali. Tehdy (cca 8 let zpět) to bylo docela vintage (nebo retro??), ale příjemný.

Bacteria
393 příspěvků 03.01.14 12:41

Máte někdo nějaký tip na finské sauny v Brně? Budu tu teď celou zimu, doma se skoro neukážu a chybí mi teplo.

nanjua
961 příspěvků 03.01.14 12:47

@Pavlena Taky skáču do bazénu, ne sice do venkovního ale ledový je teda fest. Sprchou ani kyblíkem se nikdy nedovedu dost ochladit a pak mi není dobře. To věřím, z migrény mám obavu tak raději experimentovat nebudu a budu to nadále dělat raději stejně.

Jsem na tu Bešeňovou sama zvědavá, pak poreferuju :-D

Bacteria
393 příspěvků 03.01.14 12:54

Migrénou také trpím, když si na hlavu a za krk vyliji kbelík. Nejlepší je hupnout do hromady sněhu a pak se trochu proběhnout na mrazu. Když není mráz, postačí káď s vodou. Ale o bazénu také sním. Když jdu do sauny jinde, tak se snažím vybírat saunu s venkovním bazénem.

Agrafína
251 příspěvků 03.01.14 13:05

Jáchymovské lázně - krásné prostředí a je to kousek od Klínovce :) Jen bazén je na mě moc malý, což ovšem kompenzuje tobogánem.

Pavlena
778 příspěvků 03.01.14 13:10

@Bacteria Chodím k Andersenovi na Slovákovu. V běžných hodinách jsou plní předplacenýma skupinama, lze se objednat snad na víkendy. Znám i další sauny, např. na koupališti Dobrovského, na ul. Sirotkova (v základní škole). O víkendu vyzkoušíme 4 comfort v Obřanech a poreferuji.

Karoleenah
2322 příspěvků 03.01.14 13:16

@nanjua Já byla taky v Bešeňové ještě před rekonstrukcí, vlastně zhruba v době, kdy byla Tatralandia relativně novinka (takže to už bude snad deset let, ježišmarjá :D ). Ale bylo to fajn, jen jsem tenkrát nějak nevychytala výběr plavek, které mi pak z té hnědé vody samozřejmě zrezly. Ještě se mi na Slovensku celkem líbilo v Rajeckých Teplicích ve Spa Aphrodite.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit