Sekáče v Praze

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adu
2 příspěvky 31.03.12 20:17

Ahoj, nemáte prosím tipy na dobré sekáče v Praze? Už jsem znechucená předraženým a hlavně nekvalitním oblečením v řetězcích, tak hledám alternativu… díky předem!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

kiwi  01.04.12 13:03

V Lidicky ulici jsou tri docela dobry sekace, pak jeden nad I.P. Pavlova smerem k nam. Miru…, jakoze znackovej blizko stanice Albertov (rohak Na Slupi a Svobodovy) - ale obecne je potreba chodit casteji, proste kdyz jdes kolem tak nahlidnout… a pocitat s tim, ze uspesna navsteva bude tak jedna z peti. Ale da se…

adu
2 příspěvky 02.04.12 15:21
Díky, o tom na Míráku vím, Albertov mám taky kousek…kdysi jako chudá studentka jsem do sekáčů chodila často, teď se k tomu asi vrátím :-)

Karin
3401 příspěvků 25.04.12 13:52

Já chodím do sekáče na Průběžné ul., Praha 10, od metra (A) Strašnická tam jede autobus i tramvaj, zastávka Na Hroudě. Ten sekáč má webovky http://www.highness.cz/

PavlinkaK
96 příspěvků 25.04.12 13:57

Ten na Albertově je trochu dražší, mají tam většinou značkové a někdy i nové věci, na Míráku jsem si nikdy nic nevybrala, ale mám ráda Belitex na Bělehradské, což je za rohem.

Chari  27.04.12 19:55

sekáče v Praze mapuju průběžně ty lepší i hrabárny a do nedávna jsem pořád cetovala mhd sem tam po různých částech, takže na co si vzpomínám i s tím, jak to tam vypadá.

Bezvadný sekáč hlavně na „lepší šaty“ je u Pobřežní cesty v Podolí, mám odtud jedny perfektní zelené koktejlky a žluté šaty z hedvábí stály 300 a 500.

Na Koněvově U památníku jsou dva, kde mají i hodně extravagantní kusy z divadel apod. Mívají tam zásobu košil do krojů, indických věcí, flitrových kabaretních kusů,dirndly.. viděla jsem tam i viktoriánský kostým se vším všudy. Mám od nich lněné dlouhé bílé šaty za 250 a sukni která stála do stovky, protože jsem paní ukázala, že má poškozený zip. Tyhle dva podniky jednoznačně doporučuju, i když na první podhle by se člověk mohl trochu leknout. :))

Naproti kousek do kopce na Tachovského náměstí je textil house nebo tak nějak, ty mají hodně poboček a často slevy. Další je na Nábřeží kapitána Jaroše hned u zastávky, ty mě moc nebaví, ale mám od nich jedny bavlněný šaty z modrýma kytkama.

podobná sorta - „lepších sekáčů“ má jednu pobočku na Dělnický ulici v Holešovicích a druhou z Arbesáku směrem k Andělu. V holešovicích je to na rohu u parku u automatu na jízdenky. Mívají i nové věci (rozuměj ne jako nové, ale se všema visačkama:)), loni jsem tam koupila červené šaty s puntíky za necelé 200 s visačkama, a o pár týdnů později je viděla ještě ve třech kusech v jejich jiné pobočce. :)

Na Bělehradské jsou hned vedle sebe tři sekáče, v tom co má na výloze napsáno „Pařížský“ mají takový zvláštní systém oceňování - na čem není visačka ze za 160, na čem je, tak podle ní (jednou mě tam napadlo, jestli je tam někdo chodí třeba otrhávat:)). Pak je tam jeden ve dvoře - ale směrovaný z ulice - mám od nich tlumeně červené kožené obří psaníčko za 80kč a mají tam i klasickou menší hromadu na hrabání za 20. naprotější straně ulice je ten Belitex, který zmiňovala PavlinkaK.

Mezi ty lepší bych ještě zařadila v Holešovicích na Dělnický naproti pivovaru něco co se jmenuje „Exklusivní levný second hand“ (hned vedle je barvová typologie:)), mají docela pěkné věci, byla jsem tam dvakrát ale nikdy mi nic nepadlo do oka natolik abych to potřebovala mít nebo to je možná tím, že se v tom malým prostoru vždycky paní majitelka vybavovala u kafe s rodinou i kamarády a připadal jsem si jako nerušitel.:))

Naprotější straně ulice je second hand vedle zastávky - něco mají ocedulkováno, něco na váhu.. mají toho hodně různé kvality a stavu. Koupila jsem u nich šaty jako na charleston za 60 kč vážený. A inzerují stálou slevu na kožené věci 50% (kůži nenosím, tak jsem to nikdy nezkoumala blíž). Často mění zboží a mají i velkou nabídku bot, dětských věcí..

Když vystoupíš na Křižíkově a půjdeš kousek směrem k Florenci potkáš dva sekáče. Jeden větší nalevo v takovém výklenku ulice, druhý maličký je po pravé straně. Mám od nich dvě moje oblíbené sukně po dvaceti korunách z hrabací krabice.

A další je na Jana Masaryka, po levé straně směrem z kopce - chodím často kolem a jejich krabice „20kč kus“ mi už poskytla sukni, manžestráky (oboje s visačkama) a kašmírový propínací svetr (jedinou jeho nevýhodou je, že je růžový, ale zamilovala jsem se do materiálu:))).

V pražský tržnici je taky jeden z těhle „lepších sekáčů“ - je to o uličku vedle než megasekáč

Další je na Ohradě, mají krásnou výlohu, ale vevnitř jsem nikdy nebyla.

Jednoho jsem si všimla dneska u Vltavské (po schodem nahoru jako na Stross. nám. napravo). Ale nemám zrovna nakupovací náladu, tak jsem to nezkoumala.

hodně drahý sekáč, kde jsem koupila jednou sukni po slevě asi za 150, ale obyčejně se tam pohybují ceny mnohem výš je v Jilské ulici - dá se dam dojít průchodem z Melantrichovy. Pro mojí cenovou relaci je to spíš vážně na doplňky a koukání, ale některé kusy vážně stojí za to i na kouknutí. V názvu to má retro nebo vintage.. prostě něco co z toho dělá exklusivitku :))

A pak takový ty obyčejnější hrabárny
Megasekáč v Pražský tržnici - trička za 40, šaty za 90.. někomu se to možná příčí, ale mě občas hrabat prostě baví:).

V Kobylisích u metra je jeden, kde v pondělí prodávají kus po deseti koruně - taky hrabárna.

Další podnik, kde mají hrabárnu ale i šaty na ramínkách je v Modrém pavilonu pá zastávek z kačerova za Thomayerovou nemocnicí. Je tam sídliště a tenhle podnik nad vietnamskýma potravinama. Mám od nich nějakou halenku kolem 100 kč a šaty ze zelené madeiry za 40kč z hromady (měly na zádech utržená ramínka chudáčci:)) a asi troje barevné zabalené punčošky pro neteřinku po deseti koruně jsem tam pořídila.

naproti tramvajové zastávce Vysočanská taky něco je, ale dovnitř jsem nikdy nešla, takže nemůžu referovat, jak to tam vypadá.

Dobrá hrabárna byla i v Soukenický ulici, měli vždycky nějaký krásný kousky, ale myslím, že ségra se zmmiňovala, že ji mají rušit, nevím jak to tam teď vypadá.

Další ne tolik hrabárna, ale kšeft, kde se prodává na váhu, je naproti tramvajové zastávce Flora. Mají hafo věcí, ale nemám ho ráda, protože půlka je v suterénu a prostě se mi tam nějak nelíbí jejich členění.

A pak jsem byla jako doprovod v nějakým dalším váženým sekáči směrem z Anděla ke Smíchovskému nádraží. Nebyla jsem zrovna v nakupovací náladě ale jen jako poradce, takže jejich sortiment úplně nezmapovala.

A pokud se člověk neštítí blešáku, tak není od věci si udělat o víkendu výlet na Kolbenku. Jsou tam nějaký hadrový hrabárny, bývají tam dvě paní, co prodávají látky (mám od nich sárí od kterého byla odstřižena vlečka a vůbec nevím co z něj ušiju). Taky tam pravidelně bývají dva stánky z korálky a komponenty z Jablonce. Staré šperky a cetky za smlouvatelnou cenu.. ideální doba návštěvy je dopoledne v sobotu, kdy to ještě není moc přebraný, ale na druhou stranu v neděli jsou obchodníci mnohem ochotnější ke smlouvání. Je to trochu něco jinýho než blešáky co bývají v centru - není to tak pohledný, ale dá se tam najít víc věcí. Vstupné je myslím 10 nebo 20 kč.

Nakupuju v sekáčích ráda, je to pro mě dobrodružný a ne tak stresující proces jako v nákupních centrech, ale myslím, že něco jako „dobrý sekáč“ neexistuje, všude mají něco co mi připadá jako odpad a do toho zamíchané poklady, čekat že přijdu a najdu na prvním ramínku kašmírový svetr nebo hedvábnou sukni je nesmysl:))

Elm
126 příspěvků 27.04.12 22:58

Chari, to je úžasný přehled, díky. Vy jste pro mě sekáčová královna :-) !

Sibyla
2639 příspěvků 28.04.12 00:48
@Chari píše:
hodně drahý sekáč, kde jsem koupila jednou sukni po slevě asi za 150, ale obyčejně se tam pohybují ceny mnohem výš je v Jilské ulici - dá se dam dojít průchodem z Melantrichovy. Pro mojí cenovou relaci je to spíš vážně na doplňky a koukání, ale některé kusy vážně stojí za to i na kouknutí. V názvu to má retro nebo vintage.. prostě něco co z toho dělá exklusivitku :))

Pozor, není to Jilská ale Michalská, Vintage, průchod z Melantrišky souhlasí. Drahé, exkluzivní, ale zatím mě tam nic nechytlo.

holka
254 příspěvků 29.04.12 08:51

Chari, díky za tu práci s přehledem, to je tedy něco!

Chari  29.04.12 10:53

Elm: sekáčová královna je moje maminka:)
Sibyla: díky za opravu, člověk by si na to musel vzít mapu
holka: díky, zrovna jsem měla náladu se rozepsat :)

možná by bylo fajn, kdyby se tu dala utvořit něco jako mapa s informacemi o typech sekáčů a cenových relacích..

petaTom
29 příspěvků 29.04.12 11:32
mapa a informace

Taky jsem pro udělat nějaké přehledné zpracování, třeba s odkazy na diskuze pod jednotlivými sekáči. Vím, že spousta lidí nerada sdílí svoje nákupčí místa, protože se bojí, že by jim to ostatní všechno vybrali. Já osobně chodím po sekáčích tak jednou za půl roku, protože nemám žádný „po cestě“ a tak si plánuju hezky celodenní procházky přes půl města. :) A navíc bych uvítala, kdyby se věkový průměr návštěvníků sekáčů trošku snížil, vždycky se tam cítím trochu jako mimozemšťan i když staré oblečení a hrabárny miluju. :)

Chari
541 příspěvků 29.04.12 12:25

petaTom: na druhou stranu sdílení míst má i tu výhodu, že čím rychleji se zboží v sekáčích vykupje, tím rychleji se obměňuje:)

Anenka  29.04.12 13:05
Chari

díky za přehled! Zaujalo mě cos psala o těch dvou sekáčích u Koněvovy, miluju extravagantní kousky a viktoriánskou módu…je to přímo v ulici U památníku nebo někde na Husitský?

Anenka  29.04.12 13:10

omlouvám se za tu fotku, to měla být jen ikonka :)

Chari
541 příspěvků 29.04.12 14:12

Anenka: přímo zastávky U památníku, když pojedeš z Florence je to hned naproti zastávce, když od Ohrady, tak musíš kousek do kopce, jsou dva hned vedle sebe a jeden z nich má za výlohou něco jako, že u nich nakupuje zpěvačka z toxique a hlavně mají hodně extravagantní kusy ve výlohách (poprvé jsem se až lekla, byly tam zrovna nějaký obleky, co vypadaly jak pro travesti shwo). Viktoriánský kostým tam měli už nějakou dobu zpátky, ale spoustu ujetých věcí tam budou mít určitě:).
zkoušela jsem najít webovky, ale místo nich jsem našla tohle http://second-hand-textil.cz/cz/hrabarna/ neznám to, ale sobotní hrabárna, zní jako akce, která by příležitostně mohla stát za pokus:).

Anenka  29.04.12 14:28

super, díky, určitě se tam stavim! :)

holka
254 příspěvků 30.04.12 21:57

Tak jsem se tu navnadila, že jsem i když jsem měla málo času, vlítla aspoň na chvíli do Textil House za Májem. Mají teď vše za 90,– a stále snižují, jen nevím přesně, jaký mají systém a neví to ani prodavačky, bavily se zrovna o tom a nemohly to dát dohromady. Zdá se, že nějaká sleva je jeden den, nějaká dva. Vše za 30,– bude teda koncem týdne, nebo začátkem příštího a tu mají určitě jen jeden den.
Ulovila jsem aspoň jedno triko, černé, nenošené, pěkný střih…

trnk
295 příspěvků 04.05.12 14:16

V Textil House mají všechno zboží „nové“ každý 5. týden- kromě Charvátovy to bylo 23. dubna (další 28. května). Asi od 3. nebo 4. týdne zlevňují (za 90,–, 75,–, -50%) a v týdnu před novým zbožím to mají postupně za 40,–, 30,– 20,–. Přítom stále doplňují. Jsem s těmito sekáči spokojená, během doby jsem tam dost nakoupila - trika, sukně, kalhoty. Slušný je i sekáč na ul. Komunardů přímo ve stanici tramvaje č.12 směrem na Ortenovo náměstí jednu stanici za stanicí Dělnická.

libuse.lei
15 příspěvků 15.05.12 13:14

Kam se poděly všechny ty prima sekáče, co bývaly na ulici Milady Horákové? Po dlouhé době jsem tam zavítala a nenašla jsem ani jeden, všude jen obchody s novým oblečením s Asie… :(

primule
1 příspěvek 26.05.12 13:01
Nový úlovek

Nedávno jsem objevila super sekáč na Hradčanský přímo naproti zastávce autobusu na Hanspaulku. Jmenuje se to Můj Šatník, je to úplně nový, krásný a mají tam fakt spoustu hezkých věci. Doporučuju.

Moir
1800 příspěvků 26.05.12 16:14

Jo, ten je úplně nový, bude tam jen pár dnů. Ale moc nezaujal, zatím.

trnk
295 příspěvků 27.05.12 10:36

Nový sekáč bude otevřen 30.5. v Myslíkově ul. č. 3 (od Mánesa).

hana.alexandra
48 příspěvků 27.05.12 21:58

Z mých oblíbených: Starý dobrý secondstreet („ten růžovej sekáč“ - jediný, co je mi na něm protivný je ten odstín růžové, jinak jsou tam poklady, kdo rád barevné šatičky, s kytičkama, tomu se tu bude líbit), párkrát jsem byla ve fru:fru (V Jirchářích), zaujal mě, ale nedostanu se tam moc často. Moc fajn je Quasimodo v pasáži Platýz, mají hezké šaty a jsou tam milé a příjemné prodavačky :) Minulý týden jsem se byla podívat v Origami v Soukenické, byl sympatický, nic mi nepadlo do oka, ještě se udiví.
Jinak off topic, vyplatí se dostat se k informacím, kde se zrovna pořádají různé malé blešáčky „z ruky do ruky“. Věci bývají většinou hezké, v dobrém stavu (většinou vyprané), atmosféra fajn, je to společenská akce, ne jen nakupování. (pravidelné včasné info ohledně těchto a dalších akcí bývá na blogu jedenactkocek­.blogspot.cz)

Věra.tu  13.06.12 20:43
Sekáčtým.cz

Nezkoušela jste některá nakoupit na sekactym. cz? Podle fotek to vypadá na super kvalitu.

katango
1356 příspěvků 13.06.12 21:47

Pravidelně tam koukám, myslím, že už jsem něco i koupila. Zkuste Danika eshop, tam nakupuju docela často (2 Věra. tu).

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit