Seminář o látkách u paní Kalců

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Jezinka
101 příspěvků 22.10.11 20:57

Dnes jsem byla na semináři o látkách u paní Kalců. Jsem plná dojmů, velice se mi to líbilo. Musím to ještě všechno vstřebat, ale nevydržela jsem nezaložit téma :) Kdo jste tam byl také a jak se vám to líbilo?
O látkách paní Kalců mluvila téměř dvě hodiny, padlo spousta dotazů, zachytila jsem spoustu typů nejen od p. Kalců, ale i od ostatních zúčastněných.
Každopádně děkuji za uspořádání, bylo to pro mne velice přínosné!
Snad se zítra dohrabu k tomu dát sem ty dvě fotky, které jsem tam udělala :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

seznam.mih  23.10.11 06:30

No já jsem taky chtěla založit tohle vlákno, ale stále jsme radši počkala, jestli ho někdo nezaloží za mě :)) takže byla jsem tam taky.
Mé dojmy jsou totožné, akorát je mi líto, že jsem musela odejít v pět, kdy jsem ještě neměla pořádně udělanej vzorníček , protože mi jel autobus :/ paní byla příjemná, jednala na rovinu, ostatní pekelnice v pohodě, většina pekelnic fakt pěkně oblečená, látky většinou taky pěkné. Chtěla jsem si ještě něco málo nakoupit, ale nečekala jsem, že budu muset jít na autobus no. Snad příště, až budu mít cestu do Prahy ;)
A jako milou pozornost ve formě Burdy, metru a čertovských růžků :) a vzorníku potěšila :)

MP Jezinka
101 příspěvků 23.10.11 06:40

Seznam.mih, tos byla ty v oranžových punčocháčích? A myslím i červeném kabátě? :)

seznam.mih  23.10.11 08:26

Jo to jsem byla já. A tys byla kdo? :)

MP Jezinka
101 příspěvků 23.10.11 13:09

Já měla khaki baret (sláva baretům! :) ), sukni z pracího kordu (taky khaki), žlutou halenku s krátkým rukávem. Jestli si pamatuješ spíš podle kabátu, tak světle hnědý, trochu do rezava. Tmavě hnědé punčochy, tmavě hnědé polobotky na menším podpatku.

MP Jezinka
101 příspěvků 23.10.11 13:10

A ještě bych napsala malá, tlustá, brýlatá, ale to by vyznělo hodně pesimisticky a depresivně :))

seznam.mih  23.10.11 14:44

Vím která ;) však já taky nejsem žádnej hubeňour tak co ;) kurňa já chci taky baret :))

Kalcu
164 příspěvků 24.10.11 17:41

Děkuji za založení tématu. Vězte, že jsem byla mile překvapena Vaší účastí a pokud budete mít zájem můžeme po Novém roce začít pracovat na dalších tématech(galan­terie, šití, šicí stroje, tvorba střihů atd.). Obsáhlejší komentář k semináři připravujeme do našeho blogu na našich stránkách, který snad spustíme příští týden. Pokud některé z Vás chybí nějaké vzorky do vzorníku, napište mi do e-mailu a já Vám je ráda pošlu.

MP Jezinka
101 příspěvků 24.10.11 18:01

Co se týče mne, zájem mám již teď :) A troufám si odhadnout, že jej budou mít i jiné účastnice. Pro mne byly přínosem informace nejen o metráži, ale i právě představení galanterie. Když člověk nešije každý den, nemá přehled a spousta vychytávek mu unikne. Samozřejmě tvorba střihů je úžasné lákadlo, protože i když je možné informace čerpat z různých knih, osobně předané informace, tipy apod. jsou nenahraditelné!
Doufám, že i Vy jste byla spokojená s celým seminářem, muselo být náročné mluvit před tolika lidmi, které člověk nezná. Osobně myslím, že jste to zvládla výborně!
Těším se na případné další semináře :)

Kalcu
164 příspěvků 24.10.11 19:03

Nebylo náročné mluvit před tolika lidmi, bylo to náročné celé, hlavně proto, že nás zradila dopoledne kopírka a na krámě jsme byli minulý týden v oslabení, takže vše v časovém presu,v osm večer jsem padla za vlast :), však se tady spolu domluvte, jestli by jste uvítaly nejdříve něco o galanterii a pak další témata. Teď nás čeká ještě něco podobného v Brně 5/11, začátkem příštího roku se můžeme u nás v Žitné opět potkat. Všem přeji štěstí při výběru kvalitních materiálů, protože bez kvalitního základu není … ( mějte vždy na mysli, že není důležitá vždy visačka, materiál vám musí být příjemný nejen pro oko, ale hlavně na dotek, látku si také nechejte přiložit k obličeji, jestli vám sedí barva, nedejte na „barevné typy“, protože člověk se mění (nejen barva vlasů, ale vůbec), pak studujte teprve cenu, já se nikdy nemýlím, vždy šáhnu po tom dražším, protože vím, že to je to „pravé ořechové“, co i po deseti letech mi nebude v šatníku dělat ostudu, protože není ostuda nosit deset let starý kostým, pokud je z kvalitní látky a nadčasově ušitý).

Karoleenah
2322 příspěvků 24.10.11 19:07

Jé, on nakonec bude i seminář v Brně? Je ještě možnost se přihlásit? Myslela jsem, že se to z důvodů prostorového omezení prodejny bude konat jen v Praze…

Kalcu
164 příspěvků 24.10.11 19:28

Omlouvám se za dezinformaci, v Brně je seminář 5.11.2011 v 16 hod. a ještě nějaké místečko volné je. Přihlášky, ale pište na e-mail kalcu@kalcu.cz

seznam.mih  25.10.11 06:12

Já osobně bych uvítala téma o střizích. Ale pro pokročilejší, což nevím, kolik lidí tady je. Mě jde o to, že sice základní konstrukce zvládnu (šaty, sukně, kalhoty, halenku s trochou luštění i sako a plášť) ale jejich různé modelace mi dělají problémy a potom to aplikovat na netypickou postavu. Nicméně téma o galanterii by se šikl taky :) kolikrát, když jdu do galanterky, tak je tam tolik věciček, že nevím, k čemu jsou :)

modra_kocka
903 příspěvků 26.10.11 07:48

Paní Kalců, nebudete pořádat další seminář? Ráda bych se o látkách dozvěděla víc, bohužel tento termín se mi nehodil. Předem děkuji za odpověď

Kalcu
164 příspěvků 26.10.11 08:36

Zatím plánujeme jiné téma po Novém roce, pokud bude zájem o látky můžeme ho zopakovat, ale vše je odvislé od zájmu. Připravujeme vlastní blog na stránkách www.kalcu.cz a tam se budeme snažit tento látkový seminář přizpůsobit do nějakých bloků, aby jste alespoň nějaký přístup k informacím měli. Stejné je to i se semináři pro pokročilé třeba o střihách, vše bude záviset na tom, aby bylo alespoň 30 přihlášek. Zatím to vypadá, že další seminář bude Galanterie.

Cesnekacka
274 příspěvků 26.10.11 10:19

I já velice děkuji paní Kalců za seminář. Informací bylo hodně a všechny užitečné!! :-) Bylo velice zvláštní, jak jsme tamn všechny seděly a téměř bez dechu poslouchaly :-)
Už se těším na další seminář!! Nezáleží zda bude o galanterii nebo střizích. Myslím, že informace se hodí vždycky, že novinek je v „šicím světě“ víc než dost. A jak zmínila Jezinka, osobně předané tipy a informce jsou nenahraditelné.

Chtěla bych se vrátit pro hedvábí na letní šaty :-)

modra_kocka
903 příspěvků 26.10.11 11:19
Kalcu " ha detto":http://modnipeklo.cz/forum/topic.php?… : Zatím plánujeme jiné téma po Novém roce, pokud bude zájem o látky můžeme ho zopakovat, ale vše je odvislé od zájmu. Připravujeme vlastní blog na stránkách " www.kalcu.cz":http://www.kalcu.cz/ a tam se budeme snažit tento látkový seminář přizpůsobit do nějakých bloků, aby jste alespoň nějaký přístup k informacím měli. Stejné je to i se semináři pro pokročilé třeba o střihách, vše bude záviset na tom, aby bylo alespoň 30 přihlášek. Zatím to vypadá, že další seminář bude Galanterie.
Děkuji za odpověď. Snad stihnu Galanterii.

Kalcu
164 příspěvků 30.10.11 12:56

Tak jsem se vrátila z Holandska, kde jsem byla nakupovat přípravu na další seminář o galanterii. Dávám Vám na výběr termíny, Praha 7.1. nebo 14. 1. 2012 ve 14.30 hod. a Brno 21.1.nebo 28.1.2012 v 16­.30 hod.
Jinak připomínám, již příští sobotu tj. 5.11.2011 v 16 hod. v Brně je seminář Látky a jejich využití.

MP Jezinka
101 příspěvků 30.10.11 13:18

Paní Kalců, za mně jsou dobré oba termíny.

seznam.mih  30.10.11 15:44

vzhledem k tomu, že netuším, co bude 7.1 nebo 14.1, tak je mi to celkem fuk, akorát to chci vědět aspoň dva týdny dopředu, že se něco bude konat, abych se mohla podle toho zařídit.

modra_kocka
903 příspěvků 31.10.11 08:37

Píšu si oba do kalendáře :) Víc by se mi hodilo 14.1., ale přizpůsobím se.

Kalcu
164 příspěvků 31.10.11 20:23

Tak to už jste tři :-))) Nějak do konce listopadu ten termín vymyslíme. Teď mě čeká ještě v sobotu Brno tak uvidím jak tam budou spokojené.

Aimee.Dee
15 příspěvků 31.10.11 21:08

Muzu se zeptat jestli je seminar vhodny i pro uplne laiky? chtela bych se naucit sit, ale zatim nemam vubec zadne zaklady. Latky (i dalsi zminena temata) by me velmi zajimala.

Kalcu
164 příspěvků 31.10.11 21:20

Samozřejmě pro každého kdo má zájem se něco přiučit, nebo se podělit o své poznatky s ostatními. Látky jsou tuto sobotu v Brně.

Aijin
5 příspěvků 31.10.11 23:05

Dala bych přednost 14.1., ale přišla bych, i kdyby se to konalo 7.1.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit