Sestavené outfity v Inspiraci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Admin Módnípeklo.cz
1009 příspěvků 26.11.12 17:12
Sestavené outfity v Inspiraci

Předkládáme do pléna návrh na doplnění sekce Galerie – Outfity. Snahou je rozšíření obzorů i na sestavené outfity z jednotlivých kousků oblečení. U každého z nich bude informace o značce, popřípadě cena a odkaz, kde je k sehnání.

Libé modely na první pohled se vždy cení, ale pokud k němu vždy není přiložena informace, odkud patřičný oděv pochází, je to někdy na škodu. Hlavní výhodu bychom viděli v tom, že by z infa u oblečení mělo být jasné, kde a za kolik je oblečení dostupné (v ČR).

Pokud by o to byl zájem, bylo by možné pro tyto kombinace vyhradit samostatnou záložku v Galerii.

Zde je ukázka, jak by případný outfit mohl vypadat – Testovací outfit

Nezáleží úplně na tom, zda se vám líbí tento daný outfit, ale celá myšlenka skládaných outfitů Inspirace.

Díky za vaše názory,
adminka Tereza

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Eirean
244 příspěvků 26.11.12 17:44

Pro mne osobně ne, protože to jenom podpoří současnou a budoucí bitvu sekáče/Chanel-Dior-whatever, kdy někteří nejsou schopní se přenést přes to, že existuje a nosí se oboje.

Ale nápad jako takový to není špatný.

MP Barbucha
3716 příspěvků 26.11.12 17:47

Ne! To mi nepřipadá vůbec přínosné. K čemu by to mělo být? V diskusi Co jsem měla na sobě jsme velmi rychle pochopili, že tyto kombinace neřeknou nic o tom, jak to v reálu na někom vypadá…

Curlygirl
1901 příspěvků 26.11.12 17:52

Souhlasím s @MP Barbucha, v podstatě jsem chtěla říci to samé - sice je hezký pohled na sestavený outfit, ale v reálu a na konktrétní osobě s určitou postavou to může vyznít úplně jinak a blbě…
A asi není nejlepší fakt, že to bude možná bráno jako univerzální slušivý outfit, kterým si ale nějaká nesoudná, nebo třeba jen módně nezkušená, žena může uškodit.

Dragowlin
262 příspěvků 26.11.12 17:55

Mě by se to třeba líbilo. Umění poskládat barvy, doplňky se musí "natrénovat samozřejmě i naživo, ale nepřipadá mi to jako něco, co by bylo špatné, za mne tedy ano :)

kayav  26.11.12 17:58

Já myslím, že podobných věcí jsou plné časopisy typu Elle, Look atd. I s cenami a konkrétními značkami. Pro mě by to přínos nebyl.

kacenka.smile
427 příspěvků 26.11.12 18:03

Mně to nepřijde jako špatný nápad. Většinou sice bývá přínosnější vidět dané věci na někom, ale i tohle mi přijde poměrně dobré. Přiznávám, že na Pekle bych danou rubriku využívala, ale nemá pro mě takovou hodnotu, abych si něco obdobného kupovala v časopisech.

idp
134 příspěvků 26.11.12 18:23

Jsem pro. Tedy když budou i pánské outfity, děkuji :-)

Dobrá by byla různorodá témata, outfity k přiležitostem, vyhovující různým dress codes, pro mladší, pro starší, letní, zimní.

Fialové kafe  26.11.12 18:26

Takovou rubriku bych určitě ráda sledovala.

smrtonoška  26.11.12 18:55

Samo o sobě to není špatný nápad, někomu to třeba může pomoct. Na druhou stranu se mi zdá, že Peklo už pokročilo o krok dál, než nicneříkající outfity z Polyvore, které se ze začátku objevovali i v Co jsem měla na sobě (jednou nebo dvakrát se objevilo i srovnání Polyvore - fotka, a byl to teda celkem rozdíl). Důležité je především to, jak outfit funguje/nefunguje v kombinaci s osobností konkrétního nositele. Proto si myslím, že tahle rubrika je (minimálně pro mě) celkem zbytečná.
Co mi zrovna napadlo, že by bylo třeba zajímavé, kdyby se to pojalo stylem soutěže- Who wears it better? Že by se takhle jednou za týden, nebo za pár dní nadhodil outfit smontovaný třeba v Polyvore a pod něj by mohli uživatelé přispívat svými variacemi na konkrétní outfit (třeba kombinace barevné sako, džíny, kotníčkové boty, šátek). Ostatní by měli možnost hodnotit jako v Poradně :)

chinin
2788 příspěvků 27.11.12 00:55

Souhlasim s @MP Barbucha a s @Curlygirl - take v tom nevidim prinos, spis mam obavu z vyvoje ve stylu „cesta do pekel je dlazdena dobrymi umysly“. Navic, jak uz zminila @kayav, jsou toho plne modni casopisy (vcetne formulky „info o cene v butiku“).

Pri precteni vety: „U každého z nich bude informace o značce, popřípadě cena a odkaz, kde je k sehnání (v ČR).“, me napadlo jedine slovo: reklama.

Priznam se, ze netusim, jakou by mi melo prinest vyhodu, „že by z infa u oblečení mělo být jasné, kde a za kolik je oblečení dostupné“. Dejme tomu info, o jakou znacku jde, ale za kolik a zda je zbozi v CR dostupne, si snad kazdy dokaze dohledat sam, pokud ho dany kousek zaujme. Nebo nas precenuji?

Rabbit-Heart
644 příspěvků 27.11.12 06:49
Soutěže

Líbí se mi nápad od @smrtonoška - nějaké soutěže a „challenges“ tohoto typu by byly skvělé! Ale jinak mi ten koncept od @Admin Módnípeklo.cz připadá taktéž zbytečný - od toho máme Polyvore.

Sibyla
2639 příspěvků 27.11.12 07:03
Jak tu padlo: zbytečné a nicneříkající. Jako hra s papírovými panenkami.
@kayav píše:
Já myslím, že podobných věcí jsou plné časopisy typu Elle, Look atd. I s cenami a konkrétními značkami. Pro mě by to přínos nebyl.

Skvěle vyjádřeno!

Amonute
360 příspěvků 27.11.12 08:38
Otázka: a na kom by tie veci v skutočnosti vyzerali dobre?

Vytvorila sa tu komunita žien a dievčat ktoré rozhodne nemajú konfekčné veľkosti. So svojim takmer 30cm rozdielom medzi bokmi-pásom a ešte raz prsiami, mohutnejšími rukami a širšími lýtkami by to bola len rana pod pás, lebo na tamtých modeloch by to vyzeralo dobre. Ale na mne? Vedela by som sa vôbec do toho nacpať a ako by to asi vyzeralo?

Pre mladé dievčatá, alebo štíhle ženy by to bolo pekné spestrenie čítania módného pekla, rozhodne…

Spravte si prieskum a podľa toho tie outfity zostavte, ale ak znova z toho vyjdem ako malé nepodstatné percento…myslím, že by som nebola sama čo si smutne vzdychne, že zas sme v menšine s problémom s ktorým som sem mimochodom prišla a to - čo si mám sakra kupovať (a kde?), keď bežné obchody vo svojich kolekciách venujú len malý priestor ženám ako som ja…

Som zvedavá ako to celé dopadne.

superla
64 příspěvků 27.11.12 09:41

Další reklama na řetězce, tedy na ty problematické obchody plné v Asii vyrobených hadrů na jedno použití?

Tak to se zrovna dvakrát moc neslučuje s mojí představou o tom, že prostřednictvím MP se lidé mají (mohou) dozvědět (naučit, inspirovat), jak změnit svůj mnohdy neutěšený šatník.

No ale když se nám nebude líbit tahle rubrika, vymyslíte jinou a tu reklamu tam zkusíte zabalit šikovněji, že. Takže raději ano, skládejte outfity, akorát je, prosím, sypejte někam stranou, abych poznala, do která části galerie nemám chodit.

idp
134 příspěvků 27.11.12 11:20
@superla píše:
Další reklama na řetězce, tedy na ty problematické obchody plné v Asii vyrobených hadrů na jedno použití?

Tak to se zrovna dvakrát moc neslučuje s mojí představou o tom, že prostřednictvím MP se lidé mají (mohou) dozvědět (naučit, inspirovat), jak změnit svůj mnohdy neutěšený šatník.

No ale když se nám nebude líbit tahle rubrika, vymyslíte jinou a tu reklamu tam zkusíte zabalit šikovněji, že. Takže raději ano, skládejte outfity, akorát je, prosím, sypejte někam stranou, abych poznala, do která části galerie nemám chodit.

Pošlete tedy Adě nebo provozovateli ze svého třeba stokorunu měsíčně za to, že sem chodíte zadarmo trávit volný čas? Pokud to udělá dostatek lidí, tak tu asi reklama nebude muset být.

A z úvodního příspěvku jsem tedy nepochopil, že by mělo jít o reklamu. I kdyby šlo, tak nejsem proti. Když se to nebude líbit, tak na to nebudete koukat nebo sem nechoďte. BTW nevím, co je špatného na reklamě, když je označená.

Nikde nebylo řečeno, že půjde o problematické obchody. Kvalitu ať si každý soudí sám nebo se může řešit v komentářích.

Já nevím, někdo tu chce pro čtenáře něco udělat a sesype se na něj kritika za reklamu, která není obsahem diskuse. To bych tedy asi ztratil chuť, být Terezou.

Pokud je to offtopic, tak to klidně smažte :-)

Příspěvek upraven 27.11.12 v 11:22

Mylady2
12409 příspěvků 27.11.12 11:21

@idp dobře Ty:-)

fel
136 příspěvků 27.11.12 11:35
@kayav píše:
Já myslím, že podobných věcí jsou plné časopisy typu Elle, Look atd. I s cenami a konkrétními značkami. Pro mě by to přínos nebyl.

Pro mě třeba jo, časopisy nečtu, nijak extra nápaditá v oblékání nejsem, ráda se kouknu.
Připomíná mi to takové ty papírové panenky, co se jim dalo měnit oblečení :)

ionicera
4561 příspěvků 27.11.12 11:40

Proč ne, ještě bych to ale věkově rozdělila, v poslední době je v galerii jen moda pro náctileté-asi mají jen oni odvahu jít s kůží na trh-a u nich se moc inspirovat nemůžu.

kayav  27.11.12 11:54
@fel píše:
Pro mě třeba jo, časopisy nečtu, nijak extra nápaditá v oblékání nejsem, ráda se kouknu.
Připomíná mi to takové ty papírové panenky, co se jim dalo měnit oblečení :)

Já je taky nečtu, protože mi to nic nedává. Ale pokud to bude něco na ten způsob, jako v časopisech, myslím, že to nepomůže nikomu. Jak už tu padlo, nekonfekční postavy si stejně většinou nemohou obléct to, co je na obrázku, a navíc nevěřím, že sestavené outfity někomu pomohou v tom být nápaditější. Myslím, že tak, jak je to v galerii, tedy oblečení na postavě na konkrétním člověku, je ta správná cesta, vidíme pozitiva i negativa, vidíme barvy ke konkrétním tvářím, klobouky na konkrétních hlavách atd. To vám žádný sestavený outfit nenabídne.

Tebah
4255 příspěvků 27.11.12 12:27

Já bych byla pro, ale jenom pokud by tam byla nějaká přidaná hodnota oproti prosté kombinaci oblečení - např. by se daly dělat modely pro malé/velké, tlusté/tenké, tipy, jak zvýraznit nohy, schovat boky; modely pro různé věkové skupiny a příležitosti atd. A taky bych se přimlouvala, aby ty modely nevypadaly tak hubeně - dost mě to irituje, protože když se rozhlédnu, tak většina žen má jinou postavu.

chinin
2788 příspěvků 27.11.12 12:35

@idp
Vám následující věta skutečně nezní jako reklama??
„Hlavní výhodu bychom viděli v tom, že by z infa u oblečení mělo být jasné, kde a za kolik je oblečení dostupné (v ČR).“

A v „testovacím outfitu“:

• náušnice, H&M, 249,– Kč
  • boty, Baťa, 399,–Kč
  • psaníčko, H&M, 299,– Kč
  • kalhoty, Vero moda, 1 125,– Kč
  • top, Mango, 549,– Kč

A to včetně prokliků na konkrétní e-shopy.

Souhlasím s vaším: „.. nevím, co je špatného na reklamě, když je označená.“. Ale přijde Vám v „testovacím outfitu“ ta reklama označená?

idp
134 příspěvků 27.11.12 13:21
@chinin píše:
@idp
Vám následující věta skutečně nezní jako reklama??
„Hlavní výhodu bychom viděli v tom, že by z infa u oblečení mělo být jasné, kde a za kolik je oblečení dostupné (v ČR).“

A v „testovacím outfitu“:

• náušnice, H&M, 249,– Kč
  • boty, Baťa, 399,–Kč
  • psaníčko, H&M, 299,– Kč
  • kalhoty, Vero moda, 1 125,– Kč
  • top, Mango, 549,– Kč

A to včetně prokliků na konkrétní e-shopy.

Souhlasím s vaším: „.. nevím, co je špatného na reklamě, když je označená.“. Ale přijde Vám v „testovacím outfitu“ ta reklama označená?

Asi je logické, že se nebude předkládat oblečení, které si mohu pohodlně vyzkoušet a koupit v Rio de Janeiru.

Pochybuji, že za to ty firmy zaplatily, ale to třeba zodpoví @Admin Módnípeklo.cz. Je mi to jedno, úsudek si snad každý udělá sám. Pro mě je zásadní vědět za kolik a kde si to koupím. (samozřejmě jen pokud tam budou pánské outfity, dámské mě moc nezajímají)

Značky jsou tu denně vypisované už outfitech a tam to doteď nikomu nevadilo. Mně zatím spíš vadilo, že jsem se u fotky nedozvěděl, kde si můžu koupit tenhle svetřík http://www.modnipeklo.cz/inspirace/352/ :-D

Takže Terezo, udělejte to tak, že u outfitů nebude nic uvedeno. Nebo to zašifrujte a napište v čínštině, aby to náhodou nebyla reklama. Bude to tak asi nejpraktičtější ;)

real.blond
6688 příspěvků 27.11.12 13:33

Ja jsem pro.

Příspěvek upraven 19.06.15 v 10:55

superla
64 příspěvků 27.11.12 13:57

@idp

Posílat Adě stovku měsíčně? To asi ne, zvlášť poslední dobou. Ale pokud by šlo o mikroplatby za jednotlivé zdařilé články, tak proč ne! Platit přímo autorovi zajímavého textu je mnohem lepší model, než mu platit skrze návštěvnost webu s reklamou na zboží, kterému se v reálu snažím pokud možno vyhýbat.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit