Shellak-jaká lampa,laky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tasa
47 příspěvků 21.08.14 20:14
Shellak-jaká lampa,laky

Prosím, poraďte, chtěla bych si doma dělat shellak a jsem začátečník a mám z těchto informací hlavu v „v pejru“. Můžete mi někdo poradit:

• konkrétní lampu (event. zda LED nebo UV)
  • konkrétní podklad
  • konkrétní nadlak

--konkretní aceton nebo remover
prosím odkazy, raději něco levnějšího, kdyby mi to nevyhovovalo.
Napište, zda mi to bude k něčemu, když mám 1 nehet na ruce zvrásněný a zvlněný - po úraze.

Reakce:

odianis
106 příspěvků 21.08.14 22:26

Asi jste si popletla shellak a gellak. Gellak je lak, jenž se vytvrzuje v UV nebo LED lampě (podle pokynu výrobce), shellak je konkrétní značka gellaku, jedna z nejkvalitnějších a nejdražších, používají jej v profi nail salonech. „Obyčejné“ gellaky seženete v běžných e-shopech zaměřených na nehty, shellak by měl být k dostání pouze na živnosťák (ale dá se sehnat i bez). Návody a produkty zkuste hledat např. na http://www.nehtynes.cz/…navod/t-307/, http://www.nehtyshop.cz/, http://www.rajnehtu.cz/ apod. Levnější výrobky vám na domácí úpravu stačí, hlavně pro začátek než se to naučíte. Některé značky mají base i top v jednom, jiné značky musíte koupit zvlášť base, zvlášť top. Hlavně nezapomeňte na primer, bez něj se vám vše do druhého dne sloupne. Než začnete, prostudujte si návody i diskuze na uvedených i jiných e-shopech. Ideální by bylo, kdybyste si gellak dala párkrát udělat od profesionálky a celý postup při tom omrkla, pak si budete jistější. Přeji hodně zdaru.

tasa
47 příspěvků 22.08.14 12:44
@odianis píše:
Asi jste si popletla shellak a gellak. Gellak je lak, jenž se vytvrzuje v UV nebo LED lampě (podle pokynu výrobce), shellak je konkrétní značka gellaku, jedna z nejkvalitnějších a nejdražších, používají jej v profi nail salonech. „Obyčejné“ gellaky seženete v běžných e-shopech zaměřených na nehty, shellak by měl být k dostání pouze na živnosťák (ale dá se sehnat i bez). Návody a produkty zkuste hledat např. na http://www.nehtynes.cz/…navod/t-307/, http://www.nehtyshop.cz/, http://www.rajnehtu.cz/ apod. Levnější výrobky vám na domácí úpravu stačí, hlavně pro začátek než se to naučíte. Některé značky mají base i top v jednom, jiné značky musíte koupit zvlášť base, zvlášť top. Hlavně nezapomeňte na primer, bez něj se vám vše do druhého dne sloupne. Než začnete, prostudujte si návody i diskuze na uvedených i jiných e-shopech. Ideální by bylo, kdybyste si gellak dala párkrát udělat od profesionálky a celý postup při tom omrkla, pak si budete jistější. Přeji hodně zdaru.

děkuju.
Tzn. ze shellak je vlastne gellak, napr. cnd shellak?
A co byste mi doporučila, když chci, aby to neposkodilo nehty, aby se to dalo dobře odstraňovat a přitom se to neloupalo za par dni?
A staci mi na to UV lampa nebo je třeba LED?
A co si myslite o hygině v nehtových studiich? Napadla mě zloutenka nebo AIDS. Jsem cvok?
 diky.

odianis
106 příspěvků 22.08.14 15:56

Já tedy nejsem odborník, gellak si dělám doma pouze sama sobě. Nejprve jsem asi rok chodila k profesionálce, jenže paní skončila. Tak jsem si pořídila základní sadu a po počátečních menších či větších úspěších u toho zůstala. Nemohu porovnat a doporučit konkrétní výrobky, neboť používám jeden druh. Co se týče poškození nehtu, tomu se nikdy nevyhnete. Já si starou vrstvu opatrně odpiluji, neboť odstraňovačem gellaku jsem to zkusila asi dvakrát a byla jsem zděšená, konce nehtů se mi úplně zvlnily jako mokrý papír, je to pořádný dryák. Tomu brzkému oloupání právě zabráníte tím, že jako první vrstvu dáte primer. Druh lampy si vyberte podle návodu na gellaku. Já mám úplně obyčejnou UV lampu 36W (4 žárovky) za pár stovek a stačí, vytvrdí dostatečně. Hygienu v nehtových studiích posoudit nemohu, kolik pravdy je na různých zkazkách, nevím. S paní, ke které jsem chodila, jsem byla spokojená, ostatně vybrala jsem si ji na základě dobrých referencí mých známých a to je i moje rada pro vás. Toto jsou mé osobní zkušenosti, které jsem vám chtěla předat, jestli to někoho dalšího pobouří a dá červené, je to jeho problém, ne můj. Pěkný den.

odianis
106 příspěvků 22.08.14 16:00

Ještě k té lampě. Nedoporučuji kupovat LED lampu od Essence, kterou nabízejí v drogerii. Někde v diskuzích jsem četla, že stojí za houby.

tasa
47 příspěvků 22.08.14 17:31
@odianis píše:
Já tedy nejsem odborník, gellak si dělám doma pouze sama sobě. Nejprve jsem asi rok chodila k profesionálce, jenže paní skončila. Tak jsem si pořídila základní sadu a po počátečních menších či větších úspěších u toho zůstala. Nemohu porovnat a doporučit konkrétní výrobky, neboť používám jeden druh. Co se týče poškození nehtu, tomu se nikdy nevyhnete. Já si starou vrstvu opatrně odpiluji, neboť odstraňovačem gellaku jsem to zkusila asi dvakrát a byla jsem zděšená, konce nehtů se mi úplně zvlnily jako mokrý papír, je to pořádný dryák. Tomu brzkému oloupání právě zabráníte tím, že jako první vrstvu dáte primer. Druh lampy si vyberte podle návodu na gellaku. Já mám úplně obyčejnou UV lampu 36W (4 žárovky) za pár stovek a stačí, vytvrdí dostatečně. Hygienu v nehtových studiích posoudit nemohu, kolik pravdy je na různých zkazkách, nevím. S paní, ke které jsem chodila, jsem byla spokojená, ostatně vybrala jsem si ji na základě dobrých referencí mých známých a to je i moje rada pro vás. Toto jsou mé osobní zkušenosti, které jsem vám chtěla předat, jestli to někoho dalšího pobouří a dá červené, je to jeho problém, ne můj. Pěkný den.

děkuju za všechny odpovedi.

takze proti poskozeni je primer, to je, prekpokladam, podklad.

stahujete to tedy tak, ze nejprve pilujete a pak az ten odstranovac? někdo říká, ze ne odstranovac, ale samostatny aceton.

jinak jsem myslela, ze ja mam poskozeny nehet z detstvi, kdy jsem si ho kousala, tak jestli to bude drzet. kontaktovala jsem jednu nehtarku, nabízí jakysi maskovac nerovnosti na nehtu -mam tam hrbolky a ryhy-palec, tak uvidim. pry si to mohu u ni v salone vyzkoušet. Muzu pak dat vet, jaky tam ma pani výrobky, jste-li z Prahy.

mohu poprosit o konkretni odkaz na lampu? tu, kterou mate.

moc diky.

Majka22
308 příspěvků 22.08.14 21:30

K užívání nehtových UV lamp jen jeden poznatek - kdo si nechcete zvyšovat riziko rakoviny anebo aspoň nemít časem ruce jako stařenka, je dobré používat krémy s UV filtry. Jako v soláriu :)

odianis
106 příspěvků 22.08.14 23:08

@Majka22 Něco pravdy na tom asi bude. Někde v e-shopu jsem viděla nabídku rukavic do UV lampy s ochranným filtrem proti UV záření, samozřejmě bez špiček prstů, tedy s otvory pro nehty :-).

odianis
106 příspěvků 22.08.14 23:14

@tasa Vy máte tendenci číst mezi řádky něco, co tam není. Vůbec jsem nepsala, že primer je proti poškození, on zvyšuje přilnavost gellaku. Starou vrstvu odstraňuji jenom pilováním. Je to mé rozhodnutí, zatímco někdo používá odstraňovač. Pěkný večer.

Dixie Sunday
417 příspěvků 27.08.14 08:40

Zaujíma ma skúsenosť dlhodobých užívateliek čo sa poškodenia pôvodného nechtu týka a prípadne, či UV lampa ovplyvňuje pokožku na vašich rukách. Bola som na shellacu raz, u profesionálky, od ktorej to vydrží aj dva týždne, v podstate do odstránenia, olúpanie nulové, len mne hrozne rýchlo rastú nechty a odrast mi vadil už po týždni. Inak sa ale obávam pravidelného vystavovania ruky pod UV lampu a máčania nechtov v acetone (bežný remover nestačí), resp. ich obaľovanie acetonovým zábalom a následne alobalom. Po tejto skúsenosti som si povedala, že si nechty ničiť nechcem a nech vyzerá shellac akokoľvek dobre, radšej si nechty budem lakovať sama a častejšie…

TerezaFin
755 příspěvků 27.08.14 10:25

Mam dobru skusenost s touto sadou. Momentalne mam nechty urobene 5 den a su stale ako prvy den. Mala som urobene aj so Shellacom a nevidim rozdiel.

tasa
47 příspěvků 15.04.15 21:39
@tasa píše:
děkuju.
Tzn. ze shellak je vlastne gellak, napr. cnd shellak?
A co byste mi doporučila, když chci, aby to neposkodilo nehty, aby se to dalo dobře odstraňovat a přitom se to neloupalo za par dni?
A staci mi na to UV lampa nebo je třeba LED?
A co si myslite o v nehtových studiich? Napadla mě zloutenka nebo AIDS. Jsem cvok?
diky.
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit