Šicí kurz - poblíž Zlína

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

James81
28 příspěvků 02.03.14 21:12
Šicí kurz

Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat jest-li kdo bydlí poblíž Zlína nezná nějaký kurz šití nebo osobu která by mě šít naučila. Popřípadně jak takové kurzy probíhají. Co jsem se díval na YouTube tak tam lidi v mém věku neviděl(věk:15) a jako kluk mám pocit že bych se tam moc dobře necítil. Uvažoval jsem i o tom že bych se vyučil jako krejčí, ale rodiče z mého nápadu nadšeni nebyli :(

Reakce:

kayav  02.03.14 21:59

Střední škola oděvní a služeb vizovice, čtyřlětý studijní obor Oděvnictví, s maturitou.

James81
28 příspěvků 02.03.14 22:04

Jé děkuji moc a ten kurz asi nic že :( takže musím do učení :)

kayav  02.03.14 22:08

Když jsem tam chodila já, vím, že tam probíhaly rekvalifikační kurzy u kosmetiček. je možné, že nějaké kurzy budou i pro krejčí. tak se tam zkus informovat.
předem ale upozorňuju, že ve třídě i v ročníku jsme byly samé holky, jediný kluk byl asi o 3 roky níž a všichni si z něj dělali strandu, že je gay, i když nebyl. Takže příjemné prostředí pro jediného kluka to asi nebude :-) ale už jsem nějaký ten pátek pryč, tak je to třeba jiné.

James81
28 příspěvků 02.03.14 22:13

To máš pravdu. Nejsem gay a už jsem zažil posměšků o mé pohlavní orientaci a takoví lidé, kteří si z ostatních kvůli tomu dělají srandu nesnáším. Osobně si nemyslím že většina lidí kteří jsou vyučeni jako krejčí jsou gayové. Já bydlím u Slušovic, což je do Vizovic kousek, takže no problem, jenom si to musím rozmyslet, jest-li se rozhodnu vyučit. Jinak ti mnohokrát děkuji za tvou pomoc.

Oldyn
5037 příspěvků 03.03.14 09:33

A co se zeptat nějaké krejčové v důchodu?

radbuza
81 příspěvků 03.03.14 09:56

Myslím. že najít takový kurz v okolí je úplně reálné. Doporučuji hledat např. tady: http://www. simira. cz/kurzy#regi­on=0&systemCa­tegory=116 Aktuálně je v nabídce sice jen jeden individuální kurz šití v Praze - 10 hod/3000Kč, ale normálně bych udělala poptávku v jejich poptákovém systému a předpokládám, že se někdo ozve.

kayav  03.03.14 09:59

@James81 ona je taky otázka, co od toho kurzu očekáváš. Jestli se chceš „jen“ naučit co a jak, pak ti kurz může stačit, resp. to se můžeš naučit i sám s nějakou dobrou literaturou. Ale jestli se tomu chceš do budoucna věnovat profesionálně a chceš o tom oboru prostě vědět víc, pak klasické krejčovské vzdělání využiješ. Za sebe musím říct, že jsem ráda, že jsem si tu školu vybrala, nedovedu si představit chodit někam na gympl a neumět nic.

James81
28 příspěvků 03.03.14 12:40

Bohužel babička která byla právě vyučena švadlenou už je 17 let po smrti a u nás na vsi se šitím nikdo nezabývá.

James81
28 příspěvků 03.03.14 12:43

No já očekávám že se naučím vyrábět hezké oblečení, kterým bych si mohl i přivydělat. Také se chci naučit tomu, aby má práce byla kvalitní a naučil se i střihy apod.

LorelaiH.
2999 příspěvků 03.03.14 12:59

@James81 kdyby vás rodiče pustili do Brna, tak by možná pro vás byly zajímavé kursy pořádané Galanterií Kalců (tím nechci dělat reklamu): http://kalcu.cz/aktualne-brno

James81
28 příspěvků 03.03.14 14:41

No ceny za kurz mají celkem slušné, ale musím najít něco v okolí Zlína, jelikož jak jsem zmínil, nejsem ani plnoletý a do Brna mi to přijde celkem daleko. Jinak díky za snahu, možná v budoucnu to tam zkusím :)

Alterations
533 příspěvků 03.03.14 16:12

@James81 Za kurz bys jen vyhodil spoustu peněz a neměl bys ani výuční list, ani maturitu. Myslím, že by ses tam ani buhvíco nenaučil. Promluv s rodiči a přihlas se na normální školu ve Vizovicích, Zlíně, nebo Brně. V patnácti už můžeš bydlet na internátu a dojíždět domů na víkendy. Protože budeš studovat obor Pánský krejčí - technologie výroby a pod., jediným klukem tam nebudeš. Současně a to hned teď pátrej po dobrých pánských krejčích ve svém okolí. Seznam se s nimi, nabídni jim, že bys pro ně a s nimi rád ve volném čase zadarmo /nebo skoro zadarmo/ něco šil nebo dělal. Tím si zároveň procvičíš jednání s lidmi, které je v tomto oboru velmi důležité. Pokud bys raději šil dámské a dětské oděvy, je to úplně jiná specializace.

kayav  03.03.14 16:14

@Alterations obor pánský krejčí myslím v okolí zlína již řadu let neexistuje

kayav  03.03.14 16:23

Koukám, že už ani ten čtyřletý obor oděvnictví neexistuje, užto zavřeli pro malý zájem. Obor krejčí je spojený jak dámksý, tak pánský.

Juliect
301 příspěvků 04.03.14 10:57

@James81 proč nejdeš na klasiku - tedy oděvní průmku v Prostějově, tak daleko od Zlína to není (jo asi bys stejně byl na intru)
chodila jsem tam, v každé třídě jsme měli tak 2-3- kluky, nikdy se jim teda nikdo nesmál a neškatulkoval mezi gaye. Z celé školy jsme měli jen jednoho. V PV to má tradici je normální, že tam šijí chlapi.
A upřesnila bych - Pánský krejčí neznamená to, že to provozuje muž.
Rozdíl mezi dámskou a pánskou krejčovinou je to, co ten dotyčný umí ušít, tedy zda se zaměřuje na dámskou či pánskou konfekci, kde jsou velké technologické i konstrukční rozdíly.
Pokud se chceš naučit šít jdi do PV, pokud tě zajímají spíš pleteniny a textilie jako takové jdi do Brna.

Juliect
301 příspěvků 04.03.14 10:59

Jinak stoj máš dobrý, klasiku drž se ho, pro naučení je to mnohem lepší, než rozhrkané kufříkáče.

James81
28 příspěvků 04.03.14 11:06

Díky. Tehdy stál 3000 Kčs :) Už mi chtěli i vzít a asi vyhodit, když kromě rodičů o mém šití nevěděl.

Moir
1807 příspěvků 04.03.14 11:50

Sice je to od Zlína strašně daleko v Liberci se učí krejčovina .

Alterations
533 příspěvků 04.03.14 19:20
@James81
@Juliect píše:
@James81 proč nejdeš na klasiku - tedy oděvní průmku v Prostějově, tak daleko od Zlína to není (jo asi bys stejně byl na intru)
chodila jsem tam, v každé třídě jsme měli tak 2-3- kluky, nikdy se jim teda nikdo nesmál a neškatulkoval mezi gaye. Z celé školy jsme měli jen jednoho. V PV to má tradici je normální, že tam šijí chlapi.
A upřesnila bych - Pánský krejčí neznamená to, že to provozuje muž.
Rozdíl mezi dámskou a pánskou krejčovinou je to, co ten dotyčný umí ušít, tedy zda se zaměřuje na dámskou či pánskou konfekci, kde jsou velké technologické i konstrukční rozdíly.
Pokud se chceš naučit šít jdi do PV, pokud tě zajímají spíš pleteniny a textilie jako takové jdi do Brna.

Ano, to jsou dobré rady! A uč se nemecky. Do Rakouska a Německa to máš kousek.

James81
28 příspěvků 04.03.14 19:40

No německy už se díky našemu školství učím :(

Juliect
301 příspěvků 05.03.14 07:53

@Alterations s tou němčinou souhlasím, z mého pohledu ne kvůli regionu, ale kvůli možnosti použití jazyka v oboru. V angličtině žádné oficiální názvosloví pro oděvnictví neexistuje- každá větší či menší firma si tvoří vlastní, takže se tam těžko dopátráte jednotně popisovaných technologických postupů. Ani jednotlivé části se nenazývají stejně (u nás je přesně dáno co je léga, co je lišta, co je výpustek, co podsádky, nákryt podkryt atd…) němčina má pokud vím, taky dané názvosloví, angličtina bohužel ne.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit