Šicí stroj

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mia1
2 příspěvky 31.08.11 16:55
ahojte. rozhodla som sa, že sa chcem naučiť šiť :) šila som asi dvakrát vo svojom živote, takže som úplný začiatočník, ale nevzdám to :)
momentálne som vo fáze hľadania šijacieho stroja, ale tápem nad tým, neviem, čo vybrať.
tak by som bola velmi rada, keby ste niekto poradili.viem určite, že chcem aby sa na ňom dali šiť rifle,strečové látky (ale to asi závisí skôr od ihiel?) gombíky, dierky, aby mal voľné rameno (hádam správne, že je to napr. na rukávy, aby sa dali pekne obšiť bez zošitia dokopy?) …aby nebol moc komplikovaný na výmenu nití, cievok …no a dalej netuším, čo by ešte mal mať…
uvítam všetky rady…dakujem :)
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

MP Jezinka
101 příspěvků 31.08.11 17:41

Na šití z pružných látek je fajn, aby stroj uměl tzv. pružný steh (dá se nahradit i na strojích, které ho neumějí - myslím, že se pak používá obnitkovací). A pokud umí šít dvojjehlou, tak je to ještě lepší. Tu ale nemám vyzkoušenou, neb jsem to na svém stroji zatím nezprovoznila.
Dál bych doporučila, ale není to nutností, jen ulehčením, automatické navlékání nitě :-).
Co se týče značek, já mám Singer, který jsem měla teď v opravě a opravář říkal, že zrovna Singerovky šly posledních deset let (a možná i víc) dost s kvalitou dolů. Sice mají obrovskou tradici, ale kvalita (navíc v poměru s cenou) je již dost mizerná :-(.

MP scully  31.08.11 18:50

Ja mam sici stroj janome, ma automatickou knoflikovou dirku, navlekani nite, umi i sit dvojjehlou, pro rukavy a nohavice se da uzpusobut, takze jen objedes a nemusus mit strach z prositi, stehy si nastavis bud pevne nebo elasticke, daji se na nej navic koupit ruzne nastavce vcetne maleho overlocku (na dziny by nebyl, lae i tak se hodi), dzinoviny podle vyrobce prosile az 8 vrstev, nikdy jsem to nezkousela, ale s klasickymi 2-3 vrstvami problem nema ani nahodou. Dneka uz to snad maji vsechny stroje, ale doporucuju i automaticky podavac latky, kdy se ti sama posouva, je to jednodussi pro zacatek, nez si napeti kontrolovat sama. Stejne prvne nebudes sit s komplikovanymi latkami typu elasticka plavkovina atd, kde si napeti musis kontrolovat podavac nepodavac…Siti je super, jakmile te jendou chytne, uz nepusti ;-)

MP Jezinka
101 příspěvků 31.08.11 18:54

Souhlasím se scully, šití je fakt výborný relax! Jen se nenech odradit prvními neúspěchy (budou, věř mi). Čím dál tím víc pak na sebe budeš pyšná. Ostatně, je za co. Když v okolí prozradím, že jsem si to a to šila sama, tak VŽDY sklízím obdiv. A ani to nemusí být za provedení (ne vždy se vše povede), jako spíš za trpělivost a chuť nad tím trávit večery :-).

Mia1
2 příspěvky 02.09.11 18:48
Dakujem za reakcie…:) s neúspechmi počítam, to je jasné, že to chce cvik a nejde hned všetko tak, ako by si človek želal :)
ten automatický posúvač látky je super tip, to by mi nikdy nenapadlo.vďaka :)

MP scully  02.09.11 19:05

Presne jak rika Jezinka - je to bajecny relax a kdyz nekdo vidi moje plavky, ktere jsem si usila sama, nebo kosile, ktere jsem si presila z tatovych, ktere nosil kdyz mu bylo dvacet (takze latka uplne nova, jen strih silne ejtys :-D tak se divi a rika ze jak je mozne, ze jsem takhle trpeliva :-) Pro me na siti bylo nejtezsi naucit se, ze lidske telo je trojrozmerne a ze odflaknout zasevky, podsadky, rozmisteni knofliku atd se vymsti a pak to clovek opravuje daleko dele, nez by trvalo siti v pripade, ze by s tim pocital od zacatku. Mockrat se mi stalo, ze jsem treba neodhadla rukavy - zmerila jsem si pazi a nejak si nedomyslela, ze rameno je sirsi nez biceps, takze mi vysla trubicka do ktere jsem se nemohla narvat a musela jsem pridavat latku v podpazi. Ale chybama se clovek uci a navic mi pomahala mama, ktera je se strojem uplne uzasna, sila si na sebe od 14 a dila mi treba i cervene satenove saty na venecek v tanecnich, dodnes na ne vzpominam s pavlovovym reflexem, jak byly krasne - jednoduche, splyvave, a v zaplave pujcoven jsem fakt udelala paradu.

DanielaS
4603 příspěvků 06.09.11 13:48

Ja bych se snazila koupit stroj co nejvic mechanicky, jestli se dnes jeste vubec delaji. Aby sis napr. druh a sirku stehu nastavovala mechanicky koleckem, ne na dotykovem displeji. Vis jak, mechanicky zadrhel se da opravit, ale jak se ti podela integrovany obvod… A ze se ty elektronicke zazraky rady porouchavaji.
Mam jeden z poslednich mechanickych Pfaff (Smart 100 tusim) a neomezuje me v nicem. Nech si kandidaty predvest v chodu, jak zvladaji platno, elastickou latku, minimalne ctveritou riflovinu, jak snadno se reguluji stehy a navleka nit (ja navlekam rucne a nevadi mi to). Dvojita jehla se nasadi tam, co normalni, i steh je normalni rovny, jen musis nekam dat spulku s druhou horni niti. Jiste by se to dalo vyresit i nejak po kutilsku.

MP Jezinka
101 příspěvků 06.09.11 15:39

Danielo, to je pravda! Když jsem kdysi vybírala stroj, také jsem raději sáhla po mechanickém. A roli v tom hrálo i to, že sama jsem programátor, takže moc dobře vím, jak se všechny naprogramovatelné věci dají pokazit :)))).
Mechanický stroj opravář opraví snadno, na ten elektronický (tj. s displejem) už musí umět tu konkrétní značku (tedy alespoň si to myslím).

Slupicka
2 příspěvky 14.09.11 19:24

Naprosto chápu to rozpolcení:) Taky jsem na tom byla podobně před půl rokem. Chtěla jsem stroj, ale byla jsem absolutně zmatená, co vybrat. Chodila jsem po obchodech, studovala diskuse a jelikož preferuji velmi kvalitní výrobky a značky a nekoukám jenom na cenu, vykrystalizovaly z toho nakonec dvě - Bernina a Janome. Já jsem taková konzerva, když něco kupuju, chci, aby to vydrželo leta a cena mě až tak moc nezajímá, radši si třeba na vyhlídnutý model počkám a našetřím trošku víc. Určitě záleží na tom, kolik chceš investovat, na jak dlouho ten stroj plánuješ a co od toho čekáš. Já jsem maximalista a tak souboj nakonec vyhráli Švýcaři nad Japoncema. Vybrala jsem si Berninu a jsem moooooooooc spokojená. Ani to nemůžu vyjádřit, byla by to příšerná reklama :)) Rozhodla jsem se na základě jednak pozitivních recenzí mezi známýma, dobrou zkušeností opravářů (průměrný servis u Berniny je po 500 motohodinách!) a také mě zaujal vzhled - robustnost a kvalita použitých materiálů jak na stroji, tak na příslušenství. Prostě u Janome, ač je to taky dobrá kvalita, jsem si nebyla tak jistá tou výdrží, ty plasty zdaleka nevypadaly tak masivně jako u Berniny, a taky např. patky jsou u Berniny z velmi robustních kovů a navíc jejich systém je velmi přehledný a patky jsou kompatibilní mezi jednotlivými řadami strojů, což u Janome mě přišlo, že je to docela guláš a každý stroj má jiný typ patky. Já mám teď Activu a plánuju v budoucnu vyšívání, takže asi Auroru, ale záleží na financích…

Latky pro Vas
3 příspěvky 27.09.11 08:10

Já mám šicí stroj Pfaff a i když je elektronický, po 10 ti letech byl jen na seřízení a nepotřeboval žádnou opravu. Jsem s ním moc spokojená, takže když jsem si teď kupovala overlock, šla jsem do stejné značky. Aby sis vybrala ten „svůj“ stroj, doporučuji dojít si do kamenné prodejny a poptat se, nechat si stroje ukázat. Mě se třeba ptali, co vlastně šiju, jestli chci jen opravovat oděvy anebo si oděvy sama šiju. Pak mi doporučili řadu, od které mám vybírat.

kiwi  27.09.11 18:23

Zdědila jsem minimálně třicet let starou kufříkovou Husquarnu, takže žádná elektronika :-) Ale šije stále jako divá, má volné rameno, automatickej posouvač… umí knoflíkový dírky i neviditelnej steh, zpětnej chod, prošije džíny…všechno, na co si jen člověk vzpomene. Výměna cívek (a navíjení nové nitě) je záležitost pro mimino…A je lehoučká a skladná, doslova kufřík - do kterýho se po použití jen jednoduše zaklapne.
Až zdechne, budu nahraná…

MP scully  12.10.11 18:13

Muj Janome je mechanicky, nema zadny displej, a napeti nite, sirka stehu atd. se reguluji koleckem, coz mi plne vyhovuje. I ten kufrik, nebo jakekoliv pohodlne manipulovani je vyhodou (muj stroj ma kryt, skrz ktery se provlekne ucho a da se tak premistit jednoduse kamkoliv), prece jen poradny sici stroj nejaka ta kila vazi. Jinak ja si myslim, ze i kdyz chce clovek „jen upravovat odevy, delku nohavic atd“ tak je lepsi koupit si stroj, ktery umi vic. Pokud je to profi svadlena a chce jen stroj na skracovani rifli, tak jo, ale vetsinu zen siti chytne a pak ti budou ty funkce navic (elasticky steh, automaticka dirka, posouvac latky…) chybet a v porovnani ceny nejjednodussiho stroje a o neco lepsiho uz to nevyjde tak strasne…Take pred koupi doporucuji zjistit, kde je nejblizsi pripadny servis pro tvuj sici stroj - pokud bydlis rekneme v Jiznich Cechach a nejblizsi autorizovany servis je v Ostrave, tak to neni uplne slagr.

seznam.mih  12.10.11 21:19

Já vlastním Lucznik 2015 Zofia - dále jen Žofka :)) a nestěžuju si.
Na co musím upozornit jsou jehly, co k žofce dostanete. Neprošijou ani tlustčí záložky a hned se zlomí. Jakmile se však koupí jiný, tak prošijou pomalu i beton :) někdo si stěžuje na hluk stroje. Mě to třeba nevadí.
Má to poloautomatické dirky, několik stehů, je možno použít dvojjehlu, ale tu jsem ještě nezkoušela. Je lehoučkej, takže není problém si ten stroj vzít třeba na cesty, akorát to nemá žádnou krytku, tak buď si nějakej ušít :) nebo pedál schovat do kabelky. Navííjení cívky je snadné, má to volné rameno, takže se dají v klidu prošít třeba dolní okraj kalhot, rukávů a tak :) No podle mě je to takovej univerzální stroj, kterej slušně funguje, ale nemyslím si, že pro zkušenou krejčovou by to bylo vhodné, ale ve fázi, kdy se na stroji člověk učí, je to v pohodě volba, kterou nic nezkazíte a poslouží vám dlouho ;)

Cesnekacka
274 příspěvků 13.10.11 10:46

Já šiju na Privilegu a musím říct, že jsem na něm ušila dvoje taneční(mým dcerám), každý rok nějaké to letní oblečení - šaty, pláťáky, maskáče, taky správky a tak. Už ho mám jistě 10 let, ale zlobí mě utahování vrchní nitě - utahuje si jak se mu zachce(nejvíc ze mě :-) - a taky podavač. Opravář mi vždycky řekne, to je v poho, to jenom seřídíme a vyčistíme, ale nechce se mi věřit, že po pár šitích, je vše opět „rozjeté a zaneřáděné“. Nemáte nějaký tip k tomu utahování horní nitě?
Díky předem

bestia
2296 příspěvků 27.06.12 20:33

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:33

volfish
904 příspěvků 28.06.12 11:06

@bestia a jaký si dáváte cenový limit?

bestia
2296 příspěvků 28.06.12 12:40

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:35

Eskarína
29 příspěvků 28.06.12 13:16

Loni mi mamka k narozkám dala šicí stroj zn. Veronika, je jednoduchý, lehký, umí pár základních stehů, knoflíkové dírky… Cenově vychází myslím na cca 2500,–. Na zkracování a sem tam šití je myslím dostačující. Moje sestra má ten samý už asi pět let, šije docela intenzivně patchwork a stroj drží. Zatím jsem naprosto spokojená.

http://www.sicistroje-svitavy.cz/…0-prima.html

Nyxx
512 příspěvků 28.06.12 14:01

Mám šicí stroj Veronica a jsem s ním spokojená. Pak mám overlock Singer a s tím teda tolik spokojená nejsem. Špatně utahuje. Můžu točit, čím chci, ale pořád šije strašně volně.

GreatSusan  28.06.12 14:21

Ja mam stroj AEG, umi dopredu, dozadu, knoflikovou dirku a asi 15 ruznych stehu (pouzivam 2-3). Koupeny za 80 euro v nabidce penny marketu. Bez zavad funguje uz asi 8 let. Jedina mensi „chyba“ je, ze je dost hlasity, ale to proste sici stroje jsou. Az prestane fungovat, tak koupim asi neco od Janome - na bezne siti asi model 405 (269 euro) nebo 415 (329 euro, 415 ma vetsi pritlak, takze umi lip sit silnejsi materialy jako dzinovinu nebo kuzi - pro zacatecnika zbytecne). Janome je spolehliva firma a ty stroje jsou robustni a maji malo plastovych dilu - na rozdil treba od znacky Singer, ktera ty masiny dela z umele hmoty a tim padem moc nevydrzi.
V podstate si ale myslim, ze pro uplneho zacatecnika, ktery obcas zkrati zaclony a usije si letni sukni, je uplne jedno, jestli ma drahy nebo levny stroj. Nenechte se zblbnout - koukejte na to, aby stroj mel kovove vnitrnosti, umel sit dopredu a zpatky, knoflikovou dirku a mozna i elasticky steh. Vic nepotrebujete a do pomerne vysokeho stadia siti ani potrebovat nebudete.

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.06.12 14:49

Můj muž nedávno přišel s úsměvem na rtech a povídá: „Mně je Tě líto, že vždycky dostaneš můj starý mobil a nikdy nemáš nový. Teď jsou nějaké peníze, co kdybych Ti koupil i-phone?“
Musela jsem se pousmát, muži jsou opravdu z Marsu!
„Mně stačí Tvůj starý mobil a raději si za polovinu ceny i-phonu koupím šicí stroj:-)“

volfish
904 příspěvků 28.06.12 15:39

@bestia já mám teda elektronický, pomáhala mi vybírat kamarádka, která šije docela hodně, došly jsme k Janome 601XL. Stál asi 7,5tisíce a je supr. Já s tlačítkama a automatikou kamarádím, takže oceňuju hlavně jednokrokové dírky, tlačítko start/stop (dá se používat místo nožního pedálu), navlékač nitě, nastavitelné šířky stehu. Nic dalšího jsem zatím nevyužila, ale vím, že třeba uvádějí, že by měl bez problémů prošít až 10 vrstev džínoviny.

Oli
97 příspěvků 29.06.12 21:59

Mám Janome, jednoduchý mechanický stroj se základními funkcemi, tuším, že model OK 100 - v ČR se prý neprodává. Má neuvěřitelně tichý chod, na to, že má vnitřnosti z kovu je i velmi lehký. Ale hlavně má krásný a pevný steh. Oproti maminčině elektronické Husquarně (jakýsi Viking, či co) za desítky tisíc šije prostě líp. Co mu chybí, a co se mi moc líbí třeba na té Husqarně, je navíjení spodních nití, aniž by bylo třeba vyvlíknout jehlu. To je prostě super vychytávka. Osobně si myslím, že přehršel funkcí je zbytečnost. Nakonec budete používat jen rovný steh, entlovací steh, zpětný chod a knoflíkovou dírku. Zmíněná Husqarna má třeba funkci naprogramování knoflíkové dírky. Ušijete první, uložíte do paměti a potom je frkáte jednu za druhou, to není špatné, ale u látek, které kloužou, to stejně moc nefunguje.
Hlasuju pro Janome.

seznam.mih  29.06.12 22:04

Za další supr vychytávku krom navíjení spodní nitě je ještě automatické navlékání nitě do jehly. Pomáhala jsem vybírat šicák pro mamku, která už začíná špatně vidět na blízko a navlíkat nit do jehly je pro ní peklo. Takže jestli máte problémy s navlékáním nitě, tak bych koukla i po tomhle požadavku.

Oli
97 příspěvků 29.06.12 22:07

Kurňa, ono se to jmenuje Husqvarna :-) Omlouvám se.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit