Šicí stroj pro začátečníky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

capuccinka
2 příspěvky 21.02.13 09:33
šicí stroj pro začátečníky

Ahoj, chystám se pořídit si šicí stroj, jsem začátečník, a potřebuju poradit, kterou značku byste mi mohli doporučit a čemu se mám vyvarovat? Díky za rady

Reakce:

Danielle.Warheit  21.02.13 09:46

Lehkým malým strojům z umělé hmoty. Dají se koupit v kdekterém elektru… Nic neprošijou, snadno se pokazí a jsou tak lehké, že při práci ujíždí. Já mám starou Veritasku a šije luxusně.

lucinacka1
2 příspěvky 21.02.13 10:05

Ja mam tento:
http://cz.strima.com/…tem/1036092/

A jsem nad miru spokojena:)

Tala
235 příspěvků 21.02.13 10:46

Lucinacka1, mozem si dovolit Ta vyspovedat?
Si moja zachrana, presne nad tymto modelom uvazujem, ale nie som si ista, slubuju toho vela, vsetko to, co aj potrebujem, ale clovek nikdy nevie, aka bude realita, zial…
Mam tri otazky, na ktore som zatial nenasla odpoved:

1/ Aky je skutocny zdvih patky, kolko vrstiev (trebars rifloviny) sa pod to zmesti a kolko vrstiev o skutocne dokaze presit?

2/dokaze pracovat s pruznymi materialmi?

3/ako pracuje pedal? da sa tlakom nohy pohodlne nastavovat rychlost/poma­lost sitia?

Budem velmi vdacna za odpoved.

PS: capuccinka: Som tiez zaciatocnik, ale z toho, co som nastudovala sa mi nepozdava ziaden zaciatocnicky model. V puberte som parkrat sila na maminom stroji, takze nejaku predstavu toho, co chcem, aby zvladal uz mam a som trochu narocna. Prave ten model, co postla lucinacka1 JANOME 920 mam vo vybere tiez, ale s par detalmi si nie som ista. Konkuruje mu pravdepodobne lepsi, ale aj o dost drahsi JANOME 525 S.

pabylka
881 příspěvků 21.02.13 10:53

Ja som si na začiatok kupovala Singer 8280 a maximálna spokojnosť, bezporuchový, ľahké ovládanie, myslím, že pre začiatočníka bohato stačí.

Alexine
25 příspěvků 21.02.13 12:32

Mám také Janome 920 jako @lucinacka1 - kupovala jsem ho před rokem jako naprostý začátečník a jsem zatím spokojená.

@Tala: Začínala jsem na něm se šitím tašek, několik vrstev vyztužené látky prošije v pohodě. Nedávno jsem zkusila svůj první kousek oblečení - tričko z úpletu a se šitím nebyl problém, jen jsem chvíli váhala, jaký z pružných stehů zvolit. Pedál reaguje dobře, plynule se mění rychlost šití.

lucinacka1
2 příspěvky 21.02.13 13:16

@Tala

1. Zdvih je dostatecny, stejny jako u Veritas Rubina, na ktere jsem sila u mamy. Co se tyce poctu vrstev - zatim nemuzu slouzit, riflovinu jsem s tim zatim nesila…

2)JJ, dokaze

3)Pedal je jedine s cim jsem trochu nespokojena (ale myslim, ze u mechanicky stroju to bude vsude stejne), protoze mi dela problem uplne pomale siti - nejsem schopna velice pomalou rychlost moc dlouho udrzet.

Nad JANOME 525 S jsem take premyslela, ale pak jsem si rekla, ze si poridim levnejsi (ale presto dostatecne funkcni) stroj, a pokud me siti hodne chytne, prodam ho a za par let si poridim jiny… Kdybych uz od zacatku vedela, ze se siti budu opravdu hodne venovat, koupila bych si drazsi, ale jako zacatecnik jsem spokojena…

MUDr.Lant
389 příspěvků 21.02.13 17:08

Myslím, že v d-testu byl test šicích strojů, třeba by Vám mohl pomoci.

capuccinka
2 příspěvky 22.02.13 10:46

Děkuji všem za rady, aspoň jsem se posunula o kousek dál. Ještě budu chvíli vybírat a už se nemůžu dočkat, až si ušiji svou první sukni na jaro :)

Lamicka  25.02.13 13:02

@capuccinka Nedavno jsem resila stejny problem, po precteni vsech moznych diskuzi jsem vybirala mezi BrotherBQ17 a Janome IT1011. Finalni rozhodnuti jsem udelala s mamkou, ktera sije roky a perfektne. Vyhral Brother, protoze ma vic prislusenstvi. Zitra mi teprve prijde, takze sit jsem jeste nezkousela. Uz se ale tesim :-)

aalleess
2 příspěvky 30.04.14 11:17

Ahoj, chtel bych pritelkyni k narozeninam poridit sici stroj - zacatecnik. Cena max 4500. Vybiram mezi nasledujicimi 3mi typy:

Lada 83C0
Brother BQ 25
Janome 920

Toto tema je mi uplne cizi, ale snad se podari udelat radost.

Diky za Vase rady a zkusenosti

Moir
1807 příspěvků 30.04.14 11:44

@aalleess dostkrát se to na MP probíralo, použijte funkci hledat

aalleess
2 příspěvky 30.04.14 21:02
@Moir píše:
@aalleess dostkrát se to na MP probíralo, použijte funkci hledat

presne na tuto reakci jsem cekal…zadna pridana hodnota. diky

Tala
235 příspěvků 30.04.14 21:09

@aalleess Ja som si nieco pred vyse rokom kupovala stroj a z toho, co som si nastudovala a este si tak matne pamatam, (hladala som tiez priblizne v podobnej cenovej relacii) tak som sa rozhodla, ze janome ma asi lepsie stroje ako Brother, teda aspon kvalitnejsie vnutro. (Moj pocit) O Lade netusim, tie v mojom uzsiom vybere neboli.
Takze ja by som mohla odporucit ten Janome. (U mna sa vyskytol v uzzsom vybere, napokon som sa ale rozhodla pre vyssiu radu od Janome)

Moir
1807 příspěvků 30.04.14 21:44
@aalleess píše:
presne na tuto reakci jsem cekal…zadna pridana hodnota. diky

protože vše co bylo možno říci v těch tématech již napsáno bylo, probráno to bylo zleva, zprava, zezdola i zeshora

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit