Šicí tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Ovec
2 příspěvky 25.12.11 17:45

Dobrý den, potřebuju poradit - chtěla bych si uší flitrovou sukni, ke kolenům, úplně jednoduchou, obtaženou. Mám na to flitrovou látku, kde jsou flitry přišité jenom za jeden konec, takže se obrací nahoru a vypadá to vypelichaně. Dá se s tím něco udělat, třeba to prošít na stroji? Potřebuju na to zvláštní patku? A na co ještě si mám dát pozor? Díky, Ovec:)

Reakce:

DanielaS
4599 příspěvků 27.12.11 08:41

Na stroji to muzes prosit, normalni patkou, vyzkousej si presnou delku stehu. Odstrihni flitry nekolik cm pod lemem, vyvlikni nit a zaposij ji tak, aby na ohybu lemu uz flitr nebyl, drel by a trhal puncochy.

MP Ovec
2 příspěvky 02.01.12 23:31

DanieloS, děkuju!:)

Karoleenah
2322 příspěvků 05.01.12 17:53

Prosím pomoc! Mám jednu velmi oblíbenou sukni, pouzdrovou mini těsně nad kolena s rozparkem vzadu a mám s ní tu potíž, že ten rozparek neustále trhám. Sukně je totiž z pevného naprosto neelastického materiálu a já na to neustále zapomínám, takže stačí se jen náznakem pokusit brát schody po dvou nebo překročit širší kaluž a už mám rozparek až někam, kam by rozhodně sahat neměl. Tak si říkám, jestli není nějaký fígl, kterým by se ten šev dal zpevnit, aby se tolik netrhal. Sice už se taky poohlížím po náhradě, ale tahle sukně je prostě srdcová záležitost a pokud by to nějak šlo, ráda bych ji vyspravila. Samozřejmě vím, že nejlepší by bylo na to myslet a žádné rozsáhlé pohyby nedělat, ale poté, co byl rozparek už několikrát sešit, už stačí opravdu jen mírný tah a je zase rozškubnutej kdovíkam…

katango
1356 příspěvků 05.01.12 18:33

No jestli by nedošlo k odhalení zadku, tak bych ten rozparek prodloužila.

Linie
1701 příspěvků 05.01.12 19:43

Karoleenah: Dáma nikdy nebere schody po dvou a nepřeskakuje louži. Zvláště ne v úzké sukni!
Pokud není látka roztržená, tak rozpárat delší kousek, šev rozžehlit, na obě strany látky přižehlit v místě švu proužek tenkého vliselinu a znovu podle potřeby sešít. Vliselinem se šev zpevní. Na konci rozparku ušít z lícu „zámeček“ - je to hustý cikcak, jako bývá na kapsách džínů.
Příště si koupit větší sukni. Sukně na bocích nesmí dělat příčné záhyby. Pokud je větší v pase, upravit pas. Vím, že je to pro konfekční průmysl velký problém, možná je jednodušší naučit se šít. Sukně není tak těžká a pro nekonfekční postavy asi jediné řešení / nebo známá krejčová/.

Karoleenah
2322 příspěvků 05.01.12 20:55
Jiřina: Já vím, já vím, já se stydím. Třeba z toho ještě vyrostu. :) A moc děkuji za radu s tím vliselínem, vyzkouším to. Látka zatím roztržená kupodivu není, tak to snad půjde.
Ale jinak - ta sukně mi malá nepřipadá, tedy záhyby na bocích mi nedělá, ale je těsná dost, to jo. Ale v pase je mi tak akorát a vzhledem k tomu, že jsem si ji kupovala v řetězci (tudíž bych si v o číslo větší mohla za pás šoupnout kamarádku) a tenkrát jsem ještě žádnou známou krejčovou neměla… a přes boky ji už bohužel nerozšířím. :) Ale je zajímavé, kolik toho udělají 3% elastanu v jinak velikostně a střihově prakticky identické sukni, kterou jsem si nedávno pořídila, ten rozdíl v pohybových možnostech je obrovský. Ale přes kaluže v ní radši skákat nebudu.

DanielaS
4599 příspěvků 08.01.12 16:29

Nemusis to podlozit jen fliselinem, muzes jakoukoliv latkou, naopak tkana podlozka to udrzi lip nez fliselin. Zalezi na stylu sukne, jestli je to nejaka sportovni, muzes tam pricvaknou cvocek, jakym se zpevnuji okraje kapes u dzinu.
Pokud by rozparek dostatecne prodlouzeny uz sahal nevhodne vysoko, muzes hloubku zahybu podlozit nejakou podobnou (nebo naopak uplne kontrastni) latkou.
A nebo vysit trojuhelnikovou uzaverku, jako u diorovskych zahybu.

Moir
1800 příspěvků 08.01.12 17:42
DanielaS ha detto : Nemusis to podlozit jen fliselinem
Vliselín se tomu v těchto krajích říká a píše.

MP Jana
215 příspěvků 09.01.12 07:53
Moir ha detto :
Vliselín se tomu v těchto krajích říká a píše.
Není to jedno?

DanielaS
4599 příspěvků 09.01.12 10:30

Pardon, v mych krajich se pise s F. Tedy: netkana vyztuha, ok?

Linie
1701 příspěvků 09.01.12 10:53

Také ne. Vlizelin má buď netkaný nebo tkaný, prošívaný nebo pletený základ a na něj se buď nanáší lepidlo, nebo také ne. Navíc je v mnoha garmážích. V Čechách se ustálil název vlizelin, i když obchodní název má každý výrobce jiný. Např.http://www­.stoklasa.cz/vli­zelin-a-terpolin-nazehlovaci-x2s0114

MP Jana
215 příspěvků 09.01.12 13:35

Taky používám označení vlizelín jen pro netkané výztuhy. Ale tohle je jen slovíčkaření, se šitím to nemá nic společného.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit