Šílené titulky, headliny

Fotoalbum tématu (22) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineVandaRybna
3248 příspěvků 08.08.14 12:58
Šílené Hedlajny

Dobrý den pekelnice, už delší dobu přemýšlím, zda si také někdo všiml fenoménu dost otřesných titulků na zpravodajských, či bulvárních serverech. Super mě už nepřekvapí, z některých titulků si mi navaluje, ale tam už jsme si tak nějak zvykly. Ale za poslední rok se mor zavádějících, přitroublých (možná chtěně) a z literárního hlediska ignorantských titulků rozlezl kam mohl. Nechci se moc vypisovat, napadlo mě, že by bylo zábavné založit, po vzoru vtipů souvisejích s módou (a ne jen s ní), vlákno, kde by se prostě uvedl titulek z novin, serveru apod. a k němu by se přidal stručný popis události tak, jak by ji popsal normální průměrný člověk, a tím provést malou sondu do redaktorské duše (sic!).

Dnes na Novinky.cz

Nejprve porodila, pak málem umřela. Teď ji zadržela policie

• redaktor měl na mysli nešťastnou událost, kdy matka zavraždila svého novorozence, zřejmě pod vlivem poporodní psychózy.
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reakce:

Gobca
14 příspěvků 09.08.14 13:37
Bilancování :-)

http://www.super.cz/…elingem.html

Chtěli byste, aby vám Česká Miss World poradila s úrodou? Bilancuje totiž mezi obilím a modelingem!

Autorka nám sděluje, že slečna dělá nejen školu, ale i modeling. Nejen významové, ale i gramatické chyby included, of course. :-) to je peklo!

Gobca
14 příspěvků 09.08.14 13:44

@VandaRybna Mimochodem - ten pozměněný název diskuze je taky peklo :-) @admin

stricc  09.08.14 18:03

Proč už se vlastně neříká titulky nebo názvy? Co je zas na tom špatně, zvlášť ve světle toho, že napsat „hedlajn“ evidentně není nic snadného?

Giulietta  09.08.14 18:11

@stricc V Slovenčine to bude asi preto, že Ľudovít Štúr roku 1843 spolu s Hurbanom a Hodžom kodifikoval nový slovenský spisovný jazyk na základe stredoslovenského nárečia. Potrebu uzákonenia spisovnej slovenčiny odôvodnil vo svojom diele Nárečia slovenskuo a potreba písania v tomto nárečí. Rozhodol sa ponechať fonetický pravopis (píš ako počuješ) a všetci, ktorí bojujú za ľúbozvučnú slovenčinu sa toho držia, nech nám amerikanizmy nepŕznia materinskú reč. :-D

z_dediny
1031 příspěvků 09.08.14 19:20
@stricc píše:
Proč už se vlastně neříká titulky nebo názvy?

Protože naši vzdělaní novináři se účastní na krátkých brífinzích :-) Nevymýšlím si, fakt to novinářka řekla.

kikulienka19
182 příspěvků 09.08.14 19:21

Tie šialené „hedlajny“ by mi ani tak nevadili, ako bezduchý obsah článkov.

Grete
797 příspěvků 09.08.14 19:43

A já byla tak zvědavá, co to ta hedlina je! Představovala jsem si něco mezi dilinou a bodlinou ;)

Adeena
1205 příspěvků 09.08.14 19:43

Myslím, že bezduché články jdou ruku v ruce s blbými titulky.

AnoNe
839 příspěvků 09.08.14 19:53

A co mají jako být hedliny? Buď to napište česky jako titulky, nebo počeštěně jako hedlajny, nebo anglicky jako headline. Tenhle patvar je něco příšernýho.

An.Fial
173 příspěvků 09.08.14 20:10
@Grete píše:
A já byla tak zvědavá, co to ta hedlina je! Představovala jsem si něco mezi dilinou a bodlinou ;)

Mě napadly zdechliny z hydiny :-)

Gobca
14 příspěvků 09.08.14 20:40
@AnoNe píše:
A co mají jako být hedliny? Buď to napište česky jako titulky, nebo počeštěně jako hedlajny, nebo anglicky jako headline. Tenhle patvar je něco příšernýho.

Zakladatelka to právě původně napsala jako hedlajny (tedy foneticky). Ale zřejmě admin to v názvu diskuze „opravil“ na hedliny…

stricc  09.08.14 21:33

@Giulietta zato naši obrozenci na Vyšehradě rotujou jak generátory

3248 příspěvků 11.08.14 06:41
@Gobca píše:
Zakladatelka to právě původně napsala jako hedlajny (tedy foneticky). Ale zřejmě admin to v názvu diskuze „opravil“ na hedliny…

Tímto děkuji všímavému agilnímu adminovi za profesionální zásah do názvu mé diskuse. Myslím, že sonda přinese výživné informace.

Matmys
1597 příspěvků 11.08.14 08:24

A mně se ten nadpis zdá úplně v pořádku.
Přesně dle „hedlin“ z blesku/ prásku/ čvachtu…
Vůbec nevíte, o co jde, dokud si nepročtete článek :)

3248 příspěvků 11.08.14 10:03

@Matmys Když se na to koukáte takhle, tak to je v podstatě k věci. Ale mě se to „Šílený Hedlajny“ líbilo pro tu zvukovou i obrazovou malebnost.

Mimochodem s partnerem si kupujeme na pláž vždycky nějaké to 21. století, Esquire a pod. Já vím, žádná povznášející literatura, ale zase tam máte milion článků, takže tam pokaždé najdete něco co vás zaujme, i když jsou to puberťácké plky, nebo schiozidní konspirační teorie. No a teď jsme si omylem koupili něco, co se jmenuje Sedmička (Esquire nebyl). Jako jestli TOHLE někdo čte, to teda Super.cz s těmi svými vnadami je ještě klasická literatura, články v té Sedmičce byly hnusné, prolhané, vulgární a nekonečně blbé, navíc ve stylu „Andrejka si vzala ostudně rudé šaty i když jí už táhne na 40“ a na fotce čtyřiatřicetiletá Verešová v zelených šatech - to mě dokáže totálně vytočit. Skoro jsem si říkala, zda si nejít desinfikovat ruce.

3248 příspěvků 14.08.14 07:50

Věděla jsem, že nebudu muset dlouho čekat:

Novinky.cz 14.8.2014 BBC odvysílala sitcom s Robinem Williamsem a pokusem o sebevraždu. Za 11 minut ho našli mrtvého****

Redaktor se nás snaží upozornit, že zrovna v den, kdy herec Robin Willams spáchal sebevraždu se na jednom televizním kanálu vysílala epizoda z animovaného seriálu The Family Guy, kde vystupovala postava Williamse a úplně jiná postava v této epizodě se pokusila spáchat sebevraždu a že to ASI NĚCO ZNAMENÁ.

Když čtu takovéhle výplody, mám pocit, že produkovat jakékoliv hodnoty v zaměstnání je již passé, protože podle toho, za co jsou odměňováni jiní jedinci, by mi pohodlně mělo stačit sedět za monitorem, tupě zírat, případně slintat.

TinkaH
916 příspěvků 14.08.14 08:14

Já jsem se minulý týden poskládala smíchy u tohoto nadpisu
„Policisté zachránili ženy před urostlou kunou. Domem běhala jak pominutá“ v článku dále autor zmiňuje, že kuna při příchodu policistů spala na lavici a v době tvorby toho literárního skvostu neměl nikdo tušení kudy do domu vnikla :-D :-D :-D Asi vykuněný dům ;-)
 http://liberec.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

billie
369 příspěvků 15.08.14 13:35

@TinkaH myslim, ze z podobneho sudku je tento clanok o nosalovi, ktory usiel svojej majitelke.

http://m.novinky.cz/articleDetails?…

TinkaH
916 příspěvků 15.08.14 14:37

@billie Boží. Urostlá kuna a nosál co vtrhl do obchodu :-D :-D

Betty J.
2031 příspěvků 15.08.14 16:15

@billie: přemýšlím, které domácí zvířátko se krmí čokoládou…

billie
369 příspěvků 15.08.14 21:39

@Betty J. Prve co ma napadlo bolo: „Mate deti? A nejake ine domace zvierata?“

Edit: nepovedala som to ja, bola som len pri tom

Akitaken
4960 příspěvků 15.08.14 23:36
Psí babička

Nevím proč, ale zaujalo mě tohle:

Muž zastřelil na Jesenicku psa, ohrožoval ho i jeho babičku

http://www.novinky.cz/…babicku.html

Betty J.
2031 příspěvků 16.08.14 08:42

@billie: děti mám, domácí zvíře také, chovají se občas zaměnitelně, ale čokoládu jsem zatím v obchodě s potřebami pro domácí mazlíčky neviděla; možná to mají v Jičíně jinak.

Milli
2523 příspěvků 16.08.14 14:30

Mladého kytaristu srazil rychlík. Policie pátrá po jeho totožnosti
 http://www.novinky.cz/…oznosti.html

Já chápu, že pátrají po totožnosti mladíka, ale jako první mě napadlo, proč pátrají po totožnosti rychlíku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit