Silonky k plesovým šatům ano či ne?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

julkajulcao
18 příspěvků 28.01.13 23:01
Silonky k plesovým šatům ano či ne?

Poslední dobou vídám ve společnosti dva typy žen, jedny, které úzkostlivě nosí silonky i do otevřených páskových společenských bot a druhé, které nenosí silonky ani k uzavřeným lodičkám do divadla. Takže silonky do společnosti ano či ne? Případně k jakým botám? Já jsem pro silonky, v případě otevřených bot na ples takové, které nemají zesílenou a zvýrazněnou špičku.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

kappa  28.01.13 23:27

Ja by som si na ples (a do divadla) vzala jedine lodicky s uzavretou spickou aj patou a k tomu silonky. (jednak etiketa, lepsie sa mi v tom chodi a menej bolia pripadne prislapnutia a zakopnutia)

ale vo vseobecnosti mi vadi len to, ked vidim otvorene sandalky a v nich silonky so zvyraznenou spickou vytrcajucou von z topanky, brr.

Příspěvek upraven 28.01.13 v 23:45

Hanica
13 příspěvků 28.01.13 23:32

Teď jsem to řešila. Měla jsem na ples boty s otevřenou špičkou, koupila jsem si punčochy ve spreji. Musím přiznat, že prsty vypadaly líp, než kdyby byly zazděné v punčocháčích, ale citila jsem se taková „nahá“.
Sama jsem zvědavá na názory druhých. Je mi samozřejmě jasné, že etiketa vyžaduje punčocháče, punčochy.
Ještě bych chtěla dodat, že jsem měla šaty ke kolenům. V minulosti, když jsem nosila šaty dlouhé, jsem chodila v páskových botách naboso bez problémů.

julkajulcao
18 příspěvků 28.01.13 23:50

No s lodičkami je to jasné - silonky v každém případě. Ale co skutečné taneční boty na ples, ty profesinální taneční můžou mít sice podobu lodiček, ale zároveň můžou být prázdné páskové, s volnou špičkou a jen plnou patou…

kappa  29.01.13 00:59

@julkajulcao tie su, pokial viem, na latino, takze bez siloniek.

Sépia
334 příspěvků 29.01.13 01:06

Do lodičiek silonky, do sandálok naboso s upravenými nohami.

TulaJ
254 příspěvků 29.01.13 09:44

@Sépia Súhlasím, aj etiketa to takto hovorí - t. j. dáma by síce mala vždy nosiť pančuchy, ale nie do páskových sandálkov, tam je to vyslovene nevhodné. Problém je, že plesová sezóna je v zime, a teda ja neviem, ako by som to bez pančúch vydržala (nie že by som na nejaké plesy chodila, čisto teoreticky). Trošku váham v prípade peeptoe topánok s malým otvorom - tam by myslím jemné pančuchy bez zosilnenej špičky nevadili.

elesse
102 příspěvků 29.01.13 09:57

Na ples chodím zásadně v dlouhých šatech a tanečních botách, takže bez silonek. Zima mi opravu nebývá, nejezdím na ples MHDčkem… Spíš naopak na místě většinou bojuji s přílišným teplem. Pokud jdu na nějakou méně formální událost jako třeba maturitní ples v našem městě a nehodlám příliš tancovat, beru si šaty po kolena, lodičky a punčochy.

Mystery.ous
41 příspěvků 29.01.13 10:09

Ne všechny plesy se odehrávají ve velkých městech, kde v pohodě seženete taxík a necháte se vyložit přímo před vchodem. Takže u nás na malém městě přijíždějí dámy buď vlastním vozem a jdou pak pěšky z parkoviště, nebo přijdou rovnou pěšky (což je pak zábavná zpáteční cesta, když třeba ne plese zemědělců vyhrají v tombole pytel brambor, na pivovarnickém basu piv, na mysliveckém kančí kýtu…), takže mívají silonky a většinou i kozačky, které přezují a nechají v šatně.

Kity
39 příspěvků 29.01.13 18:48

Souhlasím s názorem, že do bot s uzavřenou špičkou silonky ano, do bot s otevřenou nepatří.

Nicméně mám pocit, že když nemám silonky, mají se mi tendence vytvářet puchýře, a to velmi brzy. Bojím se, že celý večer na plese bych bez silonek nevydržela. Nevíte někdo, jak tomu zamezit? Třeba nohy něčím natřít nebo tak :-)

julkajulcao
18 příspěvků 29.01.13 19:05

Tak jedno možné řešení jsou takovéhle silonky:
http://www.luxusnipuncochy.eu/…Infradito-12
ale chce to pořídit přesnou barevnost jako máte nohy a nemít vyloženě páskové (více drobných řemínků) boty, aby nebyl vidět přechod
Ono velmi často nosí i profesionální tanečníci do páskových latinek, silonky, takže ted těžko říct, každopádně naboso si člověk obvykle moc nezatančí… pokud na boty není opravdu zvyklý

Dá se ještě vyzkoušet jedna věc, ale tu mám ozkoušenou jen na svých kožených latinkách a na jiných než kožených botech bych ji nedělala - mohly by zůstat fleky. Když nejsou boty obnošené, je dobré vzít si tenkou bavlněnou ponožku a na místech, kde tlačí nebo vznikají puchýře ponožku lehce namočit v alpě nebo jiném alkoholu, potom navléct na nohu a botu podoma nosit a nosit, krásně se přizpůsobí.

Ještě tedy existují různé profesionální taneční polštářky do bot - brzdičky a tak, mají je v každém obchodě se závodní taneční obuví, ale to předpokládá že máte v botě více místa a úplně vám nesedí, takže d toho bych nešla

Veselý Puntík
223 příspěvků 29.01.13 20:08

Teda ty punčocháče bez špiček jsou opravdu hodně zajímavý kompromis. Ještě jsem to nikdy neviděla. Praktické :)

TulaJ
254 příspěvků 29.01.13 23:17

@Kity Existuje taka tycinka zn. Compede, maju myslim v DM, tym sa natru kriticke miesta. Chvilku to pomaha, ale ak sa nohy velmi potia, efekt sa po case straca, treba obnovit. V lete mam tu tycinku stale so sebou, keby nieco.

misial
1394 příspěvků 29.01.13 23:23

Já tak nějak nechápu, kdo vymyslel páskové sandálky jako společenskou obuv. Připadá mi to úplně nelogické. Jedině zavřené lodičky a silonky, nic jiného by mě ani nenapadlo.

julkajulcao
18 příspěvků 29.01.13 23:27

@misial: Jenomže profesionální boty na tanec, které je samozřejmě možné nosit na ples a jsou k tomu i určené, aby si člověk dobře zatančil bez otlačených nohou a vyzouvání lodiček, prostě pásky mají, s tím se nedá nic dělat.
A mimo to, jsou opravdu pohodlné a tančí se v nich skvěle.

julkajulcao
18 příspěvků 29.01.13 23:30

Aby bylo jasné, co tím myslím, tak tady pár obrázků. Nejsou to páskové sandálky.

Kity
39 příspěvků 29.01.13 23:38

@TulaJ Wow, děkuju, rozhodně vyzkouším! :)

@julkajulcao Mám přesně ty z prvního obrázku a když na ně člověk není zvyklý každý den, bez silonek dřou. Tančila jsem léta závodně, když na ně noha byla zvyklá, bylo to v pohodě, ale takhle jednou za rok na ples to tak po dvou hodinách tance zrovna ono není :)

julkajulcao
18 příspěvků 29.01.13 23:42

@Kity: No ono to chce, pokud je člověk delší dobu nenosí, doma obout a pár dnů před plesem v nich chodit, samozřejmě ne naboso, aby si člověk ty puchýře předem neudělal. Ale já se přiznám, že i když jsem závodně tancovala, tak jsem sice na tréninky občas silonky nosila a většinu doby chodila naboso, ale když v nich jdu na ples do společnosti, beru si silonky bez výrazné špičky co nejbližší barvě nohou. Je to zkrátka pohodlnější a když si á člověk pozor, aby neměl vytahanou špičku, je to bez problému.

misial
1394 příspěvků 29.01.13 23:47

@julkajulcao To chápu. Ale to, v čem plno lidí chodí, nemá s taneční obuví pranic společného; často ani vzhledově.

MP Janka
373 příspěvků 30.01.13 09:43

Na ples chodím buď v lodičkách a nebo v tanečních botách, do obojího silonky, i když taneční boty mají otevřenou špičku. I když jsem tancovala (nezávodně, ale předtančení na plesy) 2× týdně, tak se mi za hodinu tance udělal puchýř, takže do nich si vybírám tenké silonky bez zesílené špičky.

hanabanana76
160 příspěvků 30.01.13 10:10

Jestli se obavate puchyru, tak do bot s otevrenou spickou bud punchochy bez zesilene spicky a uplne idealne bez spicky.

misial
1394 příspěvků 30.01.13 12:11

@hanabanana76 Jestli to vypadá takhle hrozně na promo fotce, nechci vědět, jak to může občas vypadat v reálu…
U lodiček s otevřenou špičkou fajn, i když i tak mi připadá zvláštní, když musí být vidět silonka na celé noze a holé prsty - ale v téhle botě to pomůže asi jako plastová ramínka.

Kemia
420 příspěvků 30.01.13 12:25

@hanabanana76 Mně to připadá jen o trošku míň hrozné než silonové ponožky k šatům.

Moir
1805 příspěvků 30.01.13 13:18

@misial punčocháče bez špičky běžně v létě nosím, ovšem do bot, kde není vidět konec nohavice, dotčené punčocháče jsou tenoučké, nelesklé, takže na noze jsou takřka neznatelné, takže to vypadá v pořádku, ne tak blbě, jako na obrázku, v podstatě, pokud mi nohy nezkoumáte z 10 cm, není poznat nic závadného

chinin
2788 příspěvků 30.01.13 14:28

@misial
Plastová ramínka, to je trefný příměr. :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit