Silonové ponožky do balerínek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fčelička
20 příspěvků 20.05.13 11:44
Silonové ponožky do balerínek

Jelikož na" Peklo radí" můžu vložit pouze jeden komentář k dané diskuzi ( radě) chtěla bych se zeptat zde, byl tam dotaz, jestli nosit do balerínek silonové ponožky nebo ne, většina psala že naboso je to lepší, včetně mě a sklidili jsme hodně červených věšáčků, ale žádná neodpověděla proč. Proto by mě zajímalo, jaký na to mají názor slečny názor. Z červeného ramínka není moc poznat.
 Díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Sicilianwidow
505 příspěvků 20.05.13 11:47

Taky snad záleží na počasí, ne? Když je venku deset stupňů, tak baleríny se silonkama (samozřejmě to musí být nějaký normální odstín, ne taková ta pos. aná hnědá). A když je teplo, tak prostě bez.

fčelička
20 příspěvků 20.05.13 11:52

Pardon, zapoměla jsem napsat, že myslím na jaře a v létě.

vashtie  20.05.13 11:53

Já teda silonky nikdy a pokud je 10 stupňů, neberu si baleríny…já mám asi averzi, vypadá to šíleně, noha se v tom potí…

gudrun  20.05.13 11:53

Nikdy pac je to priserne hnusny!

fčelička
20 příspěvků 20.05.13 11:56

To si myslím taky, ikdyž na podzim si je občas beru do kotníkových botů pač jinou možnost neznám, co si vzít kromě silonek, ale docela pak trpím:-)Hlavně mi přijde trapné se vůbec někde vyzout. :-)

vashtie  20.05.13 11:58

@fčelička Proč si berete do kotníkových bot silonky???

fčelička
20 příspěvků 20.05.13 12:00

A co jinýho? Ponožka se mi tam nevleze a na boso na podzim je mi trošku zima. jestli víte tak sem s tím:-) budu ráda za radu.

llolla
2102 příspěvků 20.05.13 12:07

Myslíte, že je lepší utírat si zadek levou, nebo pravou rukou? Aby to bylo správně a taky aby mě někdo nepomluvil, že to dělám jinak, než většina lidí, protože to by pak bylo trapný…
(je mi líto, že to schytala zrovna vaše diskuze, ale prostě to muselo ven=)

fčelička
20 příspěvků 20.05.13 12:11

Omlouvat se nemusíte, jen mi přijde, že je to nějak mimo tuhle diskuzi nemyslíte. já se neptám, jestli mám nebo nemám něco nosit, jen navazuji na „peklo radí“ kde mě zajímal názor uživatelek

Lenka M.  20.05.13 12:15

@fčelička Pustím sa do trúfalého psychologického rozboru..Vy ste dostala červené ramienka od niekoho kto:

• nesúhlasí, že to naboso vypadá lepšie..
  • má tú zkúsenosť, že to naboso viac smrdí
  • máva naboso odrené nohy
  • nepripadá mu to pohodlnejšie

Ďalej možno kolegyne dostali červné od tých, ktoré nepokladjú Francúzky autamaticky za etalón vkusu a možno aj za celkové ladenie príspevku.

Pfúúú, zapotila som sa, ale myslím, že som blízko..

vashtie  20.05.13 12:19
@fčelička píše:
A co jinýho? Ponožka se mi tam nevleze a na boso na podzim je mi trošku zima. jestli víte tak sem s tím:-) budu ráda za radu.

To bych si radši koupila větší boty než se nevejít s o milimetr (spíš míň) bavlněnou ponožkou..

Dahllie
2222 příspěvků 20.05.13 12:30

Silonky nosím z ryze praktických důvodů. I v kožené botě se mi naboso nohy potí a dřou. Musím mít minimálně ty šlapičky. Někdy se dají sehnat i takové, které neučučí z boty ven.

Roseline
2319 příspěvků 20.05.13 12:35

Dovolím si zkopírovat Váš příspěvěk z Peklo radí:
taky hlasuju pro naboso, líp to vypadá a je to pohodlnější, a pravda, že to smrdí mín než zatuchlé silonky. nikdy jsem neměla problém s odřením nohou a to jsem měla jednou i balerínky za 200kč a byli v pohodě. A souhlasím se Sonniou, že je to o hodně estetičtější.

Domnívám se, že zrovna u Vás je „problematické“ Vaše dogmatické prohlášení „líp to vypadá a je to pohodlněší“. Stejně jako u všech ostatních kousků oblečení, záleží vždy na nositelce. Pokud má dáma dlouhé kalhoty a silonky v normální barvě (a nekouká jí lem), musela byste jí nohu zkoumat opravdu zblízka, abyste viděla, zda má či nemá silonky. (To, že některé starší ženy nosí kratší kahloty a silonové ponožky, je jiná kategorie, to je vyloženě nepěkné)
Pohodlí je subjektivní. Někdo se cítí pohodlně v kalhotách, někdo v sukni. Nemůžete tvrdit, že je pohodlnější mít holé nohy, protože to není prostě pravda u všech. To, že jste nikdy neměla odřené nohy, neznamená, že nikdo nemůže mít z balerín odřené nohy - například já jsem měla jedny, na jaro se silonkama byly pohodlné, naboso jsem však měla šílené puchýře.
Co se týče pocení nohou, samozřejmě že silonky načichnou, ale upřímně řečeno silonky stačí vyprat, zatímco u bot se toho odéru zbavíte hůř.

Takže si myslím, že každá žena se snad dokáže rozumně rozhodnout, co je pro ni lepší.
(Jenom na okraj dodám, že téma se mně nedotýká, neboť silonové ponožky nenosím - jsem šatový typ, tedy vycházím spíše ze zkušenosti holé nohy x silonky)

Sicilianwidow
505 příspěvků 20.05.13 12:36

@vashtie No, vidíte, já bych se v jiných botách než balerínách nebo lodičkách v těch 10 stupních upekla. Ale nemám ani ráda zima, navíc nesnáším odřené, bolavé nohy, takže já v těchto do cca 15°C teplotách jedině se silonkama (ať už ponožkama ke kalhotům nebo punčocháčema k sukni).

Yla
81 příspěvků 20.05.13 12:37

Beru to podle počasí. Nebo si je vezmu ráno a odpoledne sundám… Taky vlastním boty, do kterých bych bez silonek nešla, protože by to skončilo puchýři atd. Ještě jednu poznámku si dovolím: dělám brigádně servírku a do práce nosím balerínky na cca 2 cm podpatku. Jenom jednou za tři roky jsem si zapomněla doma silonky a bylo to peklo. Měla jsem nohy odřené, nateklé, prostě nic pěkného. Takže asi jako u všeho, i u silonek-všeho s mírou.

top topic
949 příspěvků 20.05.13 12:41

@Dahllie: ty slapicky jsem videla i bavlnene, musim vyzkouset.
Jinak mne uz je ted v balerinach vedro, takze ja si je obuju az zase na podzim.
Na podzim k nim mam puncochy, mam jedine kalhoty a pak si do nich beru tedy barevne ponozky, ne bavlnene, ale ani ne klasicke silonky, je to nejaka hruba umelina asi, hladke nebo s reliefnim vzorem, mam jich vic druhu a barev a mnohdy je to nejvyraznejsi cast obleceni a desne me bavi, jak mi lidi koukaji na nohy a mnohdy znacne pohorsene:-D A to mi nikde nic nekouka, neleze a zbytek obleceni je treba cernosedy, proste nudaaa. Nekdy si rikam, ze kdybych mi lezly ven prsa, nebo jsem byla echt zmalovana, budila bych podstatne mensi pohorseni.

adelaide k.
277 příspěvků 20.05.13 12:41

Moc nechápui v čem je rozdíl mezi lodičkama a balerínkama. tedy pokud jde o nošení punčoch. Pokud je chladněji, nebo se nehodí mít holé nohy, tak jsou punčochy logická volba.

Moir
1808 příspěvků 20.05.13 12:43

@fčelička Co je to „botů“?

Betty J.
2031 příspěvků 20.05.13 12:45

Výkřiky typu „je to hnusný!“ jsou mi u jisté části těla. Na to, abych nosila lodičky nebo balerínky bez ponožek/punčoch, mám příliš ráda své nohy i boty.

radussskaaa
106 příspěvků 20.05.13 12:52

Já vlastním takové balerínky na nízkem klínku, nedávno jsem si je vzala naboso jenom na cestu ke kadeřnici a zpatky - tak 200m chůze a měla jsem šilené puchýře. Takže já balerinky jenom se silonkama nebo silonovyma podkolenkama

Barbuchaa
211 příspěvků 20.05.13 12:57

Jsem zmrzlina a jakmile mám bosé nohy, tak se k tomu okamžitě vážou studené zpocené ruce a nohy, takže dokud není opravdu horko, tak pro mě naboso ne (nehledě na jarní teplotní výkyvy v průběhu dne). Po estetické stránce si myslím, že je to úplně jedno, když nelezou lemy nebo nejsou ponožky ožmolkované či děravé. Silonky aspoň sjednotí barvu kůže, potlačí žilky. Ten odpor vůči nim nějak nechápu.

Roseline
2319 příspěvků 20.05.13 13:06

@gudrun
Nemohla jsem si nevšimnout Vaší averze k silonkám.
Prosím neberte to jako rýpání, opravdu by mě zajímalo, co nosíte/co byste nosila v chladnějších měsících k sukni?
Ptám se, protože opravdu nosím pořád sukně/šaty a mít holé nohy, když je kolem nuly si nedokážu představit. (Abych byla upřímná, nedokážu si představit holé nohy, ani když je kolem 15°C)

valery
1579 příspěvků 20.05.13 13:17
@Betty J. píše:
Výkřiky typu „je to hnusný!“ jsou mi u jisté části těla. Na to, abych nosila lodičky nebo balerínky bez ponožek/punčoch, mám příliš ráda své nohy i boty.

výborně, líp bych to neřekla :)

adelaide k.
277 příspěvků 20.05.13 13:22
@Roseline píše:
@gudrun
Nemohla jsem si nevšimnout Vaší averze k silonkám.
Prosím neberte to jako rýpání, opravdu by mě zajímalo, co nosíte/co byste nosila v chladnějších měsících k sukni?
Ptám se, protože opravdu nosím pořád sukně/šaty a mít holé nohy, když je kolem nuly si nedokážu představit. (Abych byla upřímná, nedokážu si představit holé nohy, ani když je kolem 15°C)

Nehledě k tomu, že v běžném provozu, patří silonky ke společenskému úzu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit