Siroka lytka + velikost 42 = zadne kozacky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Haryk
24 příspěvků 28.10.11 06:54

Priznam se, ze zacinam byt lehce zoufala. Marne se snazim sehnat kvalitni a nositelne kozacky, jenze mam sloni velikost 42, ktera se v ceskych obchodech prakticky nevyskytuje, a navic mam prilis siroka lytka. Na prvni pohled obe telesne vady nejsou videt, ale jakmile vkrocim do obchodu promenim se pred vsemi prodavackami v obludu, na kterou hazi opovrzlive pohledy… Obvykle to resim nakupy v zahranici nebo aspon pres internet, ale vzhledem k teto „vade“ bych si rada kozacky vyzkousela. Nemate nahodou nejaky tip na obchod, kde mysli na podobne „postizene“? Jo, aby toho nebylo malo, pozaduji, aby kozacky vypadaly aspon trochu stylove :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

sasha
171 příspěvků 28.10.11 07:34

vraj je nieco na: Natura Styl, Karlovo náměstí 6, Praha 2

Dahllie
2222 příspěvků 28.10.11 07:36

V Aře nic nebylo? mají větší velikosti a různé šíře obvodů. http://www.ara-shoes.cz/ i když jsou dražší, ale zase buď kožené nebo goretex, takže něco vydrží.
Já kdysi sehnala něco i u Marco Tozzi a někdy mívá i Rieker, ale nevím jak letos.
A trpím stejným „postižením“ ;-)

MP Lucajda
2 příspěvky 28.10.11 08:51

Ahoj, Také mám široká lýtka. Zrovna minulý týden jsem si koupila v Renu kozačky od Toma Tailora - z vnitrni strany jsou na zip a z vnější na přezky, kde je možné si nastavit velikost. I tak jsem si na vrchní přezce musela udělat dirku navíc, to ale na vzhledu nic nemění + jsou moc pohodlné! :)

seznam.mih  28.10.11 09:59

Já jsem zvědavá - kolik máš přes lýtko? Já jen, že já si připadám v obchodě taky jako obluda, když moje velikost nohou je 38-39 a obvod přes lýtka mám 41. takže boty, do kterých se vlezu přes lýtka, mají nohy velikost min. 43 :D ale vzhledem k tomu, že nejsem štíhlá a usoudila jsem, že kozačky mi stejně zkracují nohy (měřím 157) a nevypadám v nich tak pěkně, jako štíhlé dámy, takže už jsem na ně rezignovala .. ale tím nechci říct vůbec, že si je nemáš kupovat, protože neznám tvoje ostatní celkové rozměry, jen už z mého sledování po lidech jsem zjistila, že kozačky nejsou slušivé pro lidi, co mají široká lýtka a jsou do toho ještě malé a naopak nohy ještě deformují. Ale tím jsem ti asi neodpověděla na tvojí otázku co? :/

anicka  28.10.11 10:37

Skusala si Gabor? Ja som nasla tu - http://www.studiozdravehoobouvani.cz/ (ale v obchode, nie na nete) po veela rokoch hladania cizmy, ktore by som zapla (mam velkost 37 a obvod lytka 39, takze mam za normalnych okolnosti smolu). Maju tam aj fakt nadmerne velkosti, videla som tam lodicky c.10 :-D

Haryk
24 příspěvků 28.10.11 15:17

Hm, ani se neptejte, ale radsi prozradim obvod pres boky nez pres lytka ;-) Je to 45 cm, tedy naprosto straslive moc a ja bych mela chodit kanalama… Ale na druhou stranu jsem celkem vysoka, 174 cm, mam siroka ramena, uzsi pas a sirsi boky, takze celkem „vyrovnana“. Vyhovuje mi seversky styl oblekani, takze jednoduche funkcni veci, ktere vyniknou v detailech. To same cekam od zimnich bot, maji byt pohodlne, krasne diky sve jednoduchosti a proste takove, do kterych se zamiluju :-) No, vzhledem k me vysce a tomu, ze hodne chodim pesky, nemely by byt na vysokem podpatku, cimz mi vypadla zimni kolekce Sholl , a take nevypadat uplne usedle, vypadla ze seznamu Ara :-( U Ecca, ktere jinak miluju, je zase ten problem, ze v moji velikosti prestavaji boty do Ceska vozit… a fakt si pripadam zvlastne, kdyz si za pet tisic muzu v cele Praze vybrat tak mozna dvoje boty…

MP Lucajda
2 příspěvky 28.10.11 17:55

V tom případě zkus to Reno a ty kozačky od Toma Tailora (1799,–) jen vyvýšený podpatek, pokud se tomu tak dá vůbec říkat :)

GreatSusan  28.10.11 22:12

www.duoboots.com ma boty ve vsech moznych sirkach lytka

Haryk
24 příspěvků 29.10.11 11:16
GreatSusan ha detto : www.duoboots.com ma boty ve vsech moznych sirkach lytka
Ty vypadaji vazne dobre! Moc diky!!!

MP fay
17 příspěvků 29.10.11 21:56

Já mám taky 42 a obvod přes lýtko 44 a nedávno jsem si zkoušela kozačky v prodejně Tamaris v Brně. Byly kupodivu super kolem lýtka, ale divně mi v nich plavala noha, protože tu mám naopak úzkou. Jinak byla ta prodejna ale výborná. 42ky měli rozestavěné a speciálně označené u jedné stěny a byl mezi nimi celkově dost velký výběr i pro široká lýtka. Mě seděly jen tyhle, protože mám tlusté i kotníky. Stejně se tam ale plánuju vrátit aspoň pro nějaké pěkné polobotky, nebo lodičky s páskem přes nárt. Mají moc pěkné a pohodlné.

Haryk
24 příspěvků 30.10.11 06:11
fay ha detto : Já mám taky 42 a obvod přes lýtko 44 a nedávno jsem si zkoušela kozačky v prodejně Tamaris v Brně. Byly kupodivu super kolem lýtka, ale divně mi v nich plavala noha, protože tu mám naopak úzkou. Jinak byla ta prodejna ale výborná. 42ky měli rozestavěné a speciálně označené u jedné stěny a byl mezi nimi celkově dost velký výběr i pro široká lýtka. Mě seděly jen tyhle, protože mám tlusté i kotníky. Stejně se tam ale plánuju vrátit aspoň pro nějaké pěkné polobotky, nebo lodičky s páskem přes nárt. Mají moc pěkné a pohodlné.
Kde presne je ta prodejna? V polovine listopadu se chystam do Brna, tak bych se zasla podivat.

MP fay
17 příspěvků 30.10.11 11:11
Haryk: Když půjdeš ze Zelňáku kolem sekáče Unimody na Šelingrovo náměstí, tak ten nápis Tamaris nemůžeš minout.
A jinak doporučuju i Deichmanna, taky od nich jedny zimní mám. Moje jsou spíš k džínám nebo legínám - béžové, na klínku, s takovým tím chlupatým kožíškem kolem zipu a nahoře, ale třeba by se tam dalo najít i něco elegantnějšího.

MP El
6 příspěvků 31.10.11 20:13

Sama mám 43 a v obchodech s obuví na mě koukaj s chápajícím úsměvem a odpovědí, že toto zboží opravdu nevedou. Boty nakupuju v jednom specializovanym obchodě v Praze na Žizkově, boty od 42 vejš. Mají dobrej výběr (ne jako regálek 42 u Bati či jinde), hlavně Gabor. http://www.nadmerna-obuv.cz/ Lýtka mám normální, takže v tomhle ohledu s radou neposloužim.

Haryk
24 příspěvků 01.11.11 05:50
El ha detto : Sama mám 43 a v obchodech s obuví na mě koukaj s chápajícím úsměvem a odpovědí, že toto zboží opravdu nevedou. Boty nakupuju v jednom specializovanym obchodě v Praze na Žizkově, boty od 42 vejš. Mají dobrej výběr (ne jako regálek 42 u Bati či jinde), hlavně Gabor. http://www.nadmerna-obuv.cz/ Lýtka mám normální, takže v tomhle ohledu s radou neposloužim.
Díky za tip! Taky slýcháte, jak se Vám to stalo, že máte tak velkou nohu? :-)

iron board
72 příspěvků 01.11.11 06:59

Doporučuju duoboots.com, jak psala GreatSusan, viděla jsem odtud objednané kozačky, jsou naprosto úchvatné a sedí prý perfektně.

Haryk
24 příspěvků 03.11.11 12:03
iron board ha detto : Doporučuju duoboots.com, jak psala GreatSusan, viděla jsem odtud objednané kozačky, jsou naprosto úchvatné a sedí prý perfektně.
Trochu vaham nad objednavkou, jsou dost drahe, ale pokud opravdu stoji za to, pujdu do toho… Jsou opravdu dobre zpracovane?

iron board
72 příspěvků 03.11.11 15:37

Jsou úžasné, nádherné, prostě z kategorie must have:-) Ty anglické obchody nemívají myslím problémy s vrácením zboží kdyby něco. Ano, jsou sice drahé (pro mě), ale upřímně nesnáším obíhání obchodů a zoufalé zkoušení kozaček, o kterých už pomalu dopředu vím, že prostě ne-e. Nakonec vyberu něco (= to, co zapnu), ale jsou to kozačky na takové to denní nošení, obíhání obchodů, střední podpatek a tak. A když chci navíc elegantní kozačky, ne v černé barvě, vyšší a užší podpatek, to je ze sekce mission imposible. A navíc, já na to courání po obchodech nemám ani čas, ani chuť.

Haryk
24 příspěvků 04.11.11 08:33
iron board ha detto : Jsou úžasné, nádherné, prostě z kategorie must have:-) Ty anglické obchody nemívají myslím problémy s vrácením zboží kdyby něco. Ano, jsou sice drahé (pro mě), ale upřímně nesnáším obíhání obchodů a zoufalé zkoušení kozaček, o kterých už pomalu dopředu vím, že prostě ne-e. Nakonec vyberu něco (= to, co zapnu), ale jsou to kozačky na takové to denní nošení, obíhání obchodů, střední podpatek a tak. A když chci navíc elegantní kozačky, ne v černé barvě, vyšší a užší podpatek, to je ze sekce mission imposible. A navíc, já na to courání po obchodech nemám ani čas, ani chuť.
Ja touzim po snadno kombinovatelnych vojenskych „holinach“, ktere obepnou ma krasna lytka. Je pravda, ze tyhle boty jsou docela drahe, ale na druhou stranu kozacky u Bati (mizerna kvalita, zadny vyber v me velikosti) taky stoji kolem tri tisic a vys, takze to neni zas tak hrozne… Marne premyslim, kdy jsem naposledy mela vysoke kozacky… snad v dobach meho detstvi… :-(

GreatSusan  04.11.11 09:47

V porovnani s Batou jsou to nebe a dudy… Mam taky velikost 42 a zkusenost, ze nejlip nakoupim pres internet. Boty te firmy jsem jen videla, ale nikdy nenosila, zdalo se mi to velice ok. Je fakt, ze je to dost penez, ale zas na druhou stranu je pravdepodobne budete mit dlouho a usetri Vam to spoustu nervu s hledanim bot v ceskych obchodech. Krome toho zasilaji zadarmo a kdyz se Vam ty boty nebudou libit, tak je proste poslete zpatky (dobre, to uz zadarmo neni, ale nezbankrotujete z toho). V anglickych online shopech nakupuju casto a s vracenim penez to neni problem, nikdo se nad tim nepozastavi. Jedina nevyhoda je, ze drahe a kvalitni boty jsou vysoce navykove :-))

Haryk
24 příspěvků 04.11.11 14:53

Ja se dnes byla podivat v Ara obuvi ve Vodickove ulici v Praze. Pozadala jsem o kozacky velikosti 42, sirsi pres lytka. Prodavacka mi sice prinesla troje, ale jedny byly velikosti 41 (zkuste je, mely by vam byt), a zbyle dva pary byly cerne (nesnasim cerne boty) a vypadaly tak, ze by je nenosila ani ma tchyne a to zije v male vesnici na konci sveta, kde modni trendy urcuje mistni vietnamsky pidiobchod. Pominu, ze me krapet urazilo oznaceni XXL u obvodu lytka, tak me dostala prodavacka svym komentarem. „Kdyz vam jsou, tak si je prece koupite, ne?“ Odmitala pochopit, ze si prece nekoupim boty, ktere se mi nelibi…
Je to jasne, budu „muset“ objednat pres internet v Anglii :-)

kiwi  04.11.11 17:55

Zrovna dneska jsem viděla v Baťovi (Anděl) klasický černý kožený kozačky: nešpičatá špička, podpatek - pod celou patou, ne jehla - zhruba 3-4 cm), moc hezký - ve velikosti 42 a ještě tam bylo něco jako XXL, jakože pro širší lýtka… Gaborky.
Vypadaly krásně, kůže na první pohled kvalitní, a typ takovej, že bude nositelnej, dokud se nerozpadnou. 3.999,–

GreatSusan  05.11.11 09:35

na www.longtallsally.com jsou hezke, vysoke, cerne kozacky, ktere maji zadni dil z elastickeho materialu. Otazka je, jestli je to pohodlne … Na fotce vypadaji hezky, kdybych boty v tom stylu hledala, asi bych do nich sla…

zelitschko  07.11.11 16:33
já mám s kozačkami naprosto opačný problém. Velikost nohy 39 je ok, ale mám velmi úzká lýtka, v každých kozačkách pluju. Mám jedny od bati, to byly jediné, co ještě „jakš takš“ šly a od té době už jen kotníkové. Kdybyste někdo věděl o nějakých minivelikostech přes lýtko, aby to studentku nezruinovalo, nebyly černé, špičaté a měly uchoditelný podpatek do 7 cm, tak sem s nimi :)

Btw, dnešní zážitek v jednom sekáči: znáte ty klasické pracovní boty ze žluté kůže? Já je dnes viděla ve formě kozaček na jehlovém 10cm podpatku s nakopávací špicí, docela mi to rozveselilo den :)

kolasice
138 příspěvků 09.11.11 19:46

Duoboots - pozor na velikosti. Objednávala jsem tu nejužší šířku (chodidla) a byly mi těsné, byť mám chodidlo široké pouze 21,5cm. Musela jsem je vracet (poštovné cca 500,–), což mě štve, protože se mi už tak zdály drahé. Teď mám doma ty „standard“, jsou mi akorát a jsou moc hezké. Zpracované dobře, ale zase to není žádný zázrak. Podrážka trochu klouže.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit