Šití

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zarran
41 příspěvků 07.09.11 10:17

V souvislosti s novým článkem o látkách mě napadlo vás požádat o radu - chtěla bych se naučit lépe šít.
Byla jsem v knihovně podívat se na nějaké příručky jak šít, jenže byly rozpůjčované a já se jako začátečník nemůžu rozhodnout, kterou si mám zarezervovat - nemáte tip na nějakou dobrou? Díky :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

DanielaS
4599 příspěvků 07.09.11 13:18

Zkus si sehnat manual Burda nebo Singer, v knihovne budou vedet.

seznam.mih  09.09.11 21:14

K tomu s dovolením připojím další dotaz - učí se krejčové dělat střihy? Pač když koukám do jakkékoliv publikace, tak se píše akorát jak danou věc ušít, ale nikdo už nepíše o tvorbě střihu a modelování. Všechno se to odkazuje akorát na Burdu a jim podobným :/

seznam.mih  09.09.11 21:17

Jinak k otázce, tak v knihovně stojí za to zadat do vyhledání v knihovně zadat heslo šití, zkusit si je v knihovně sehnat, na chvilku si tam sednout a projet si, jestli má cenu si to pučovat nebo ne. záleží, jestli chceš šít spíš do bytu, nebo oděvy šít, jestli budeš chtít i vyšívat, plést, patchwork - v knihovně jsem našla knihu, jmenovalo se to nějak jako encyklopedie ručních prací, a bylo tam snad skoro všechno - až na tvorbu střihu.

DanielaS
4599 příspěvků 11.09.11 19:07

V Itálii se střihy učí, je na to několik škol (ve smyslu postupů), tak snad všude.

seznam.mih  12.09.11 19:25

Hm v Itálii je mi to na nic :(

rafej
16 příspěvků 12.09.11 22:15

Hmm, pokud vím, tak co jsem chodila na kurz, tak nabízeli asi 4-5 kurzů. Základy, pokročilé. Kurz na konstrukci střihů a dokonce i pro švadleny specializaci na „těžší krejčovinu“ - to by měly být saka, kabáty a tak.
Teď jsem mrkla na net a našla jsem jejich stránky a info o kurzech .

Latky pro Vas
3 příspěvky 26.09.11 06:48

Já jsem chodila na kurzy šití do Alkestis a byla jsem spokojená. Začíná se sukní, i jsem si s pomocí lektorky vymodelovala střih ze základního střihu na tulipánovou sukni.

DanielaS
4599 příspěvků 28.09.11 19:18

Ále, já to dotáhla od péřového spacáku až k saku svépomocí. Vždycky jsem se bála, že by na mě byl kurz moc rychlý… Maminka do kurzu chodila a byli na ni zas moc pomalí. Jestli se chceš zlepšovat, prostě bych šila a šila.

Dahllie
2222 příspěvků 11.12.13 00:05

Jsem sitim nepolibena, takze bych potrebovala radu. Je mozne nejak jednoduse presit kalhotovou sukni na sukni obycejnou? Dekuji

Motyka
327 příspěvků 17.02.14 15:06

@Dahllie Jo, sama jsem to nikdy nedělala, ale jednou mi to vytvořila mamka a není to tak těžký. Rozpářou se vniřní švy na nohavicích (nejen ten podél stehen ale i ten rozkrovový se musí trochu rozpárat) a sešije se to na přední a zadní díl. Já jsem akorát jednou dělala kamarádce podle Burdy sukni, která se jen tvářila, že je šitá z kalhot.

Dahllie
2222 příspěvků 17.02.14 15:56

@Motyka Děkuji za radu. Už před měsícem jsem sehnala velice šikovnou krejčovou a ta mi tu úpravu povedla (z overalu mám teď moc hezké šaty)

Bara06
1993 příspěvků 24.03.14 12:10
se starou čajkou...

Příspěvek upraven 17.12.14 v 22:25

Giulietta  24.03.14 12:16

@Bara06 Moc Vám asi neporadím, ale keďže som sa prelúskala tak dlhým príspevkom, tak ma to teraz strašne zaujíma. Čo znamená, že „většina střihu na dětičky v normálních burdách ma taky hodně puntíku“?

Moir
1800 příspěvků 24.03.14 12:21
@Giulietta píše:
@Bara06 Moc Vám asi neporadím, ale keďže som sa prelúskala tak dlhým príspevkom, tak ma to teraz strašne zaujíma. Čo znamená, že „většina střihu na dětičky v normálních burdách ma taky hodně puntíku“?

to bude obtížnost, střihy u Burdy se kategorizují podle počtu puntíků (případně špulek) tak, že jeden puntík jsou nejjednodušší střihy, obtížnost přibývá s počtem puntíků, momentálně mám skoro došité šaty s dvěma špulkami a zas tak strašně obtížné to nevylo, nejhorší bylo vsazování rukávů

ty šaty jsou z úpletu a overlock nemám, používala jsem „strečové“ stehy, které můj stroj má, případně dvoujehlu, tu by mohla schroustat i ta čajka, hlavně musí být určená na šití úpletů (strech, nebo ballpoint), výsledek sice není 100%, ale je stále dost dobrý

Příspěvek upraven 24.03.14 v 12:23

Gräfin
2634 příspěvků 24.03.14 12:21

@Giulietta počtem puntíků se označuje náročnost výrobku. Čím víc puntíků, tím složitější

Giulietta  24.03.14 12:23

@Moir @Gräfin Aha. To ma nenapadlo, čo už som asi blbec podľa toho mínusu.:-) Ďakujem.

Lamicka  24.03.14 12:30

@Bara06 Se strojem bohuzel neporadim. Strihy na dite jsem hledala bud v Burde - pujcovala jsem z knihovny, kde jsem hledala snadne strihy. Pak jsem sila podle blogerek. Maji ruzne fotonavody na sukne, saty, zasterky… Bud pres google nebo pinterest.

Josefka
346 příspěvků 24.03.14 12:45

@Bara06 Ahoj. Předně držím palce a děťátku i vám hodně zdraví. A pošlu pár pozdravů stejného nadšence, co nepozná v obchodě víc než dvě látky. Ale zapálená jsem taky.
Bavlna je na šití OK, vždy si ji pořádně vyperu - tj. vysrážím, abych se pak nedivila. Když zabloudíte do látek, troufnu si říct, že vám prodavačky i poradí - jsou i nemačkavé bavlny (případně jim to trochu pomačkejte ve zpocené dlani hned v obchodě). Možná jste se mordovala minule s nějakou viskózou. To by mohl být ten páravý prevít. Tahavé látky mi nešly, protože jsem je prostě nikdy neuhlídala a nesestavila :-D Ale jinak prý starší stroje mnohdy se slabou jehlou zvládnou víc, než současné levné mašiny s 25 různými stehy (z nichž využiju max 4).
Proč ne šití z tátovi košile? Já právě chtěla poradit, že na děti recykluji kde co. Často najdu doma zajímavější vzor.
Pro začátečnice jsou vhodné střihy, kde tvar je dotvořen gumou. Já doufám, že se jednou taky naučím něco jiného nebo budu umět alespoň v čas skončit úplně šít. Abych neopakovala chyby mé babičky, která mi sice v dětství šila úžasné bavlněné šaty - střih mámina dlouhá sukně go gumy v mém případě zvednutá do podpaží a přepásaná - ale nutila mě je nosit ještě na gympl:-D

Moc se omlouvám za fotky z internetu ale netroufám si postovat vlastní výrobu (a už 14 dní mi nejde stáhnout foťák! Vrrr!)

Giulietta  24.03.14 12:49

@Josefka Tá tretia fotka, to „žabičkováni“ je podľa vás vhodné pre začiatočníkov?

Josefka
346 příspěvků 24.03.14 13:07

Čekala jsem, že se někdo zeptá (typovala jsem tazatelku). Původně jsem hledala jen ilustrační foto k šatům s jednou gumou nahoře a pas řešený stuhou (pro dospělého naprosté peklo - a ne, že by to tak nenosily i notně obdařené dámy - pro dítě v pohodě, pro začínající švadlenu ideál). Leč našla jsem toto a hodlám to realizovat. Pokud mi nepůjde žabičkování, podšiju, nadělám 9 tunýlků a gumičku provléknu.
PS: Žabičkování jsem ozkoušela jedinkrát místo manžet u dámské halenky. Nikdy jsem to neviděla, jak se to dělá a internet tehdá nebyl v každé chalupě. Ano, bylo to náročné a nadávala jsem u toho - ale nakonec to nedopadlo špatně.

Bara06
1993 příspěvků 24.03.14 13:35

@Giulietta mimochodem, žabičky jsou v burdě u jednoho puntíku, fakt! Taky mě to zarazilo - vytvořila bych patrně ropušky, ne žabičky.

Příspěvek upraven 15.12.15 v 15:00

Moir
1800 příspěvků 24.03.14 13:37
@Giulietta píše:
@Josefka Tá tretia fotka, to „žabičkováni“ je podľa vás vhodné pre začiatočníkov?

je to v zásadě primitivní, jako spodní nit se dá elastická nit a žabičkuje to samo, aspoň tak se dělá tento typ

Giulietta  24.03.14 13:39

@Moir Aha. Ja som naposledy žabičkovala pred takmer 20 rokmi a to som tuším poctivo každú žabu zošila ručne ručnou ihlou. :-D

Josefka
346 příspěvků 24.03.14 13:44
@Moir píše:
je to v zásadě primitivní, jako spodní nit se dá elastická nit a žabičkuje to samo, aspoň tak se dělá tento typ

A já ještě jinak. To jsem ale trouba: Zapnula jsem si entl a snažila se mít tenkou gumičku uprostřed:-D
Fajn, ozkoušíme jinak. Né, že bych žabičkování měla v oblibě - echt ošklivé je na dívenkách s velkým bříškem (což byl od mala můj problém:-))), ale někdy se to hodí.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit