Šití z krešovanej látky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineMP blanka
362 příspěvků 18.04.13 23:51
šití z krešovanej látky

Aj keď som, dúfam, pomerne skúsená krajčírka, potrebujem poradiť od tých z vás, ktoré majú skúsenosti so šitím krešovaných látok. Pred tým, ako niečo pokazím, by som potrebovala vedieť, ako žehliť, a pri tom nerozžehliť, nepokaziť vzhlad látky. Už som šila z látok kde bolo krešovanie priamo vo väzbe, a s tým potom nie je žiadny problém. Ale čo s látkou, ktorá má efekt len zakalandrovaný? A bez žehlenia švov by to nešlo. Ide o spoločenskú látku, nie je to žiadna lacná bavlna. Díky za pomoc

Reakce:

Tleilaxan
241 příspěvků 19.04.13 07:08

Já jsem naopak nezkušená švadlenka ;) myslím, že žehlit kreš by asi pokazilo celý dojem. Vyzkoušejte to na nějakém zbytku a nebo rozžehlování švů zkuste obejít francouzskými švy, ty se na kvalitní látku hodí.

Uživatel je onlineMP blanka
362 příspěvků 20.04.13 09:38

Díky, no ano, viem, ale v tomto prípade nepoužitelné. Látka syntetická, lesklá, nepoddajná. Kedže ide o spoločenskú látku a šaty tak majú aj vyzerať, ani rozštepovanie švov neprichádza do úvahy. Šila som už z rôznych, aj bavlnených, aj zmesových "pomačkaných " látok a niekde sa to dá obísť tak, že sa proste cez líce na šev pritláča a ťahá nehtom. Táto finta tu nefunguje- látka odskakuje, vrací sa späť, a vyzerá to nepoužiteľne. Už ma mrzí, že som zákazku zobrala.

Váš příspěvek

Šaty pro Melanii Trumpovou

Svět napjatě očekával, jaké šaty si nová první dáma USA oblékne na... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit