Šití z krešovanej látky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP blanka
566 příspěvků 18.04.13 23:51
šití z krešovanej látky

Aj keď som, dúfam, pomerne skúsená krajčírka, potrebujem poradiť od tých z vás, ktoré majú skúsenosti so šitím krešovaných látok. Pred tým, ako niečo pokazím, by som potrebovala vedieť, ako žehliť, a pri tom nerozžehliť, nepokaziť vzhlad látky. Už som šila z látok kde bolo krešovanie priamo vo väzbe, a s tým potom nie je žiadny problém. Ale čo s látkou, ktorá má efekt len zakalandrovaný? A bez žehlenia švov by to nešlo. Ide o spoločenskú látku, nie je to žiadna lacná bavlna. Díky za pomoc

Reklama

Reklama

Reakce:

Tleilaxan
241 příspěvků 19.04.13 07:08

Já jsem naopak nezkušená švadlenka ;) myslím, že žehlit kreš by asi pokazilo celý dojem. Vyzkoušejte to na nějakém zbytku a nebo rozžehlování švů zkuste obejít francouzskými švy, ty se na kvalitní látku hodí.

MP blanka
566 příspěvků 20.04.13 09:38

Díky, no ano, viem, ale v tomto prípade nepoužitelné. Látka syntetická, lesklá, nepoddajná. Kedže ide o spoločenskú látku a šaty tak majú aj vyzerať, ani rozštepovanie švov neprichádza do úvahy. Šila som už z rôznych, aj bavlnených, aj zmesových "pomačkaných " látok a niekde sa to dá obísť tak, že sa proste cez líce na šev pritláča a ťahá nehtom. Táto finta tu nefunguje- látka odskakuje, vrací sa späť, a vyzerá to nepoužiteľne. Už ma mrzí, že som zákazku zobrala.

Reklama

Váš příspěvek

Kurková poprvé na pražském Fashion Weeku

Nejznámější česká supermodelka Karolína Kurková vůbec poprvé... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Roláky: 8 inspirací a jedno peklo

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Že rolák není nudný jsem ukázala v předchozím článku. Samotný rolák... Celý článek

Reklama