Šití z krešovanej látky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP blanka
234 příspěvků 18.04.13 23:51
šití z krešovanej látky

Aj keď som, dúfam, pomerne skúsená krajčírka, potrebujem poradiť od tých z vás, ktoré majú skúsenosti so šitím krešovaných látok. Pred tým, ako niečo pokazím, by som potrebovala vedieť, ako žehliť, a pri tom nerozžehliť, nepokaziť vzhlad látky. Už som šila z látok kde bolo krešovanie priamo vo väzbe, a s tým potom nie je žiadny problém. Ale čo s látkou, ktorá má efekt len zakalandrovaný? A bez žehlenia švov by to nešlo. Ide o spoločenskú látku, nie je to žiadna lacná bavlna. Díky za pomoc

Reakce:

Tleilaxan
241 příspěvků 19.04.13 07:08

Já jsem naopak nezkušená švadlenka ;) myslím, že žehlit kreš by asi pokazilo celý dojem. Vyzkoušejte to na nějakém zbytku a nebo rozžehlování švů zkuste obejít francouzskými švy, ty se na kvalitní látku hodí.

MP blanka
234 příspěvků 20.04.13 09:38

Díky, no ano, viem, ale v tomto prípade nepoužitelné. Látka syntetická, lesklá, nepoddajná. Kedže ide o spoločenskú látku a šaty tak majú aj vyzerať, ani rozštepovanie švov neprichádza do úvahy. Šila som už z rôznych, aj bavlnených, aj zmesových "pomačkaných " látok a niekde sa to dá obísť tak, že sa proste cez líce na šev pritláča a ťahá nehtom. Táto finta tu nefunguje- látka odskakuje, vrací sa späť, a vyzerá to nepoužiteľne. Už ma mrzí, že som zákazku zobrala.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit