Skúšobné kabínky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cashmere
57 příspěvků 18.06.12 17:31
Skúšobné kabínky

Najväčšie utrpenie prežívam, keď si musím skúšať oblečenie vo veľmi malej kabíne. Zrkadlo, ktoré rozširuje, prípadne je malé, ale naopak zoštíhľuje, a človek potom nevie na čom je. Na chodbu sa nie vždy dá vyjsť, lebo nie všade sú zrkadlá, ale je tam veľa ľudí, alebo sa hanbíte alebo sa vám jednoducho nechce. Strašné teplo popritom a otravná hudba (ak vychádzame z toho, že nakupujeme v obchodných centrách).

Aké máte kabínkové skúsenosti?? Ktorá bola najhoršia, a ktorá najkomfortnejšia?? Podľa mňa najhoršia je v bystrickom New Yorkeri. Je malá, vidieť vám na nohy, vyšší človek vám vidí do kabíny, medzi dverami je malá medzierka. Nohavice sa tam skúšať veľmi nedajú. Preto sa tomu obchodu vyhýbam ako sa len dá, ale aj tak patrí medzi naj nielen v BB.

Najlepšiu som zažila zase v Tescu pre telesne postihnutých. Veľká, priestranná, dobré svetlo, veľké zrkadlo, ktoré nedeformuje postavu. Ďalej mám dobré skúsenosti v H&M, Mango, SinnLeffers, Marks&pencer.

Samozrejme, je to veľmi relatívne. V každej pobočke to môžu mať úplne inak.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.06.12 17:40

:-D nejhorší kabinky mají v tally weil (nebo jak se to hernajs píše) v Brně. Jednou se mi za výlohou hrozně líbila nějaká kabelka a balerínky, a pak v obchodě jeden svetřík a velkým krajkovým srdcem. hupnu do kabinek, ale běda: byla tam šílené vedro, naprostá tma (? svítilo jen nějaké divné blikátko, a to ve všech kabinkách, to jako myslí, že když se zákaznice blbě vidí, spíše nakoupí?), závěs nešel zatáhnout…už nikdy v životě by mě tam nikdo nedostal. Naštěstí je to šuntoshop a o nic nepřicházím.

Mně hrozně vadí kabinky se závěsy, protože nejdou nikdy zatáhnout a navíc jsou uprostřed užší - takže nemám ráda kabinky v zaře, orsay a mangu. Tesco je fajn, dá se dobře zavřít, je tam světlo, velké zrcadlo…bohužel vždy a všude špinavo :( Takže za mě je vítězem testu Marks and spencer, bohužel to zas není úplně ten obchod, kde by byla paf ze sortimentu, jsem na něho pořád trochu mladá.

bonomi
25 příspěvků 18.06.12 17:46

Malé kabinky taky nemám ráda a to, že je tam vidět mi taky vadí. Nedávno se mi stala vtipná věc. Byla jsem v obchodě (Terranova) a hrozně se mi tam zalíbilo jedno červené tričko, super střih a dokonce i moje velikost. Pádila jsem do kabinky, nakroucela jsem se tam a byla šťastná, jaký budu mít super úlovek. Bylo to i ve slevě a červené tričko jsem právě chtěla. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem venku po vylezení z obchodu zjistila, že je to triko růžové :D Jeden příklad, jak může klamat osvětlení, nejen v kabince, ale i v celém obchodě. Vrátit už jsem ho nešla, ale opravdu mě to v tu chvíli zklamalo.

seznam.mih  18.06.12 18:12

Nejlepší kabinky jsou v Tescu a v HM. Teď nevím, jestli to mají v Tescu taky, ale v HM se mi líbí, že tam jsou dvě zrcadla, takže se můžu na sebe podívat zezadu a ještě tam ty zrcadla zužujou. Díky tomu zužovacího exektu jsem vypadala naprosto fantasticky v hnědých uplých kalhotech, které jsem nosila jen s podpatkama, nebo s mini šaty. Doma, když jsem se pak v nich viděla jsem viděla akorát jednu velkou hnědou zadnici na takových buřtíkách :)).
Nejhorší ani nevím. Se mi všechny jinak zdály úplně stejné. Jen si pamatuju na jedno zrcadlo v jednom obchodě HIT s levnými hadrami, že to zrcadlo mě dělalo tak dvakrát širší, než ve skutečnosti sem. Ze mě to udělalo pomalu člověka, co má těžkou obezitu :)

kacenka.smile  18.06.12 18:18

Souhlasím, vadí mi kabinky hlavně v New Yorkeru, vyšší osoba v klidu vidí dovnitř. Jinak vzhledem k nešikovnosti mi více vyhovují větší kabinky, kde není moc vyčnívajících předmětů a hran. Co mi ale opravdu vadí je špína a oblečení, které zůstává po předchozích zákaznících rozházené po háčcích i po zemi.

Acrobaleno
948 příspěvků 18.06.12 19:35

Môj jediný problém s kabínkami je, že mám pocit, že sú tam kamery. Tak sa musím vždy porozhliadnuť.

Katio
196 příspěvků 18.06.12 20:18

A co teprve, když mají v obchodě tak lesklé dlaždice, že vidíte člověka vedle v kabince, jak se převléká. Jednou jsem si toho všimla i na toaletách. Legrační bylo, že se jednalo o nějakou církevní instituci.

MP Efulka
16 příspěvků 18.06.12 20:35

A co teprve kabinky v obchodech s prádlem? Není nad to, když zápasíte se závěsem, myslíte, že je všechno OK a pak stejně zjistíte, že vidíte ven…

Gorilka
655 příspěvků 18.06.12 20:44

Byly jste někdy nakupovat v Le Chaton? Ne? Tak se tam někdy mrkněte.

Atlacoya
2146 příspěvků 18.06.12 21:07

Nemám to srovnané podle obchodů, ale pořadí od nejhoršího:

1. v kabince je jen jeden háček a žádná odkládací plocha na kabelku. Přijdete, na to jediné ramínko pověsíte věc, co si chcete zkusit, ale kam pověsit oblečení, které si svéknu? Kam s kabelou? Kam s taškou?
  2. Špinavá podlaha. Zkoušet si kalhoty, když si nejdříve prachem obalíte ponožky, pak svoje kalhoty, potom zkoušené kalhoty se mi opravdu hnusí.
  3. tma a špatné zrcadlo - to je až na 3. místě protože většinou jde vylézt a dojít k lépe osvětlenému a méně umrněnému zrcadlu
  4. Závěsy místo dveří u kabinek - zvlášť když je tyč opravdu vysoko a já ať se snažím jak se snažím, nedostanu závěs až do kraje.

Takž má vysněná kabinka má dveře bez mezer (doteď mě nenapadlo, že v New Yorkeru může být vidět dovnitř), několik háčků (abych si měla kam dát svoje věci a pak třídit oblečení na nevyzkoušené, vyzkoušené nepoužitelné, vyzkoušené použitelné u kterého se ještě budu rozmýšlet, vyzkoušené použitelné u kterého chci zkusit jinou velikost a vyzkoušené, které si vezmu), je v ní čisto a viditelno.

AndaC
10 příspěvků 18.06.12 21:23

Takové kabinky mají v Lindexu. Židle na odložení kabelky, přibližně šest háčků z nápisy jako „tohle beru“, atd. (nevím přesně názvy), dvě zrcadla a dost místa. Když vyjdeš ven před kabinku tak tam mívají ještě velké zdcadlo, kde se můžeš prohlédnout aniž by tě okukoval celý obchod.

eveK
333 příspěvků 18.06.12 21:50

Nejlepší jsou takové, když se člověk ohne při zkoušení kalhot a z kabinky vám vyleze prdel :-) Jo a většina má nedostatek věšáčků a odkládacích prostor, to je pravda.

Emmea
75 příspěvků 18.06.12 21:59

Mám ráda kabinky, kde je myšleno na brýlaté. V Olomouci v CaA například mají poličku na odložení brýlí, v Promodu taky.

teresaK
55 příspěvků 18.06.12 22:08

Pro mě je nejhorší Terranova v Brně. Před vchodem do zkušební kabinky musíte odevzdat svou kabelku do skříňky s klíčkem…

Ančojc
19 příspěvků 18.06.12 22:10

No já nevim, ale vždycky mám pocit, že zrcadla v HM strašně zeštíhlují - ale možná to je jen ve Varech :D. Zajímavý kabinky mají v Lindexu, v kabince je cca 6 různých háčků na ramínka, pod kterýma jsou nápisy typu: To si vezmu, to tu nechám… atd. :)

znuf  18.06.12 22:19

V NY nejenom, že tam vidí vyšší člověk, ale já jakožto vyšší člověk taky vyčnívám. Jednou jsem si tam zkoušela podprsenku a musela jsem být celá přikrčená :/

Taky na mě v jednom obchodu svítili bodovkou tak, že jsem se celá za chvíli začala potit (nehledě na to, že barva všeho byla ovlivněná).

V kabince potřebuji lavičku a háčky + závěs co jde 100% zatáhnout.

Atlacoya
2146 příspěvků 18.06.12 22:22

@teresaK Zrovna nedávno jsem tam byla a celkem mě to zarazilo, ale je to pochopitelné. Jenže já si vybrala 2 trika, vyzkoušela, jedno si vybrala, druhé vracím, cestou (protože jsem šla z jiného směru) jsem si všimla dalšího použitelného kusu. To samé se mi stalo když jsem odcházela z kabinky podruhé. Už se mi potřetí zamykat kabelku nechtělo tak jsem poslední kus vzala bez zkoušení. Naštěstí to dopadlo dobře, jen příště asi odložím tašku, projdu důkladně celý obchod a pak budu zkoušet.

teresaK
55 příspěvků 18.06.12 22:35

@Atlacoya Pravda, je to tam z nějakého důvodu, ale já si prostě nemůžu pomoct a pekelně mě to štve :) Už jsem tam kvůli tomu přestala chodit.

smrtonoška  18.06.12 22:48

@bonomi
Tak to snad ne, mám z Terranovy úplně stejnou zkušenost! :D Bylo to teda se sukní, ne s trikem… jsem si naivně myslela, jak je krásně korálově červená, že jsem sukni nebo kalhoty takové barvy hrozně chtěla, tak jsem si libovala nad svým úlovkem a pak doma zjistila, že ouha… sukýnka je vlastně růžová. Pak se mi sice docela zalíbila, je taková letní no, ale první reakce bylo zklamání a nasrání na blbý kabinky v Terranově.

Brněnskou Terranovu tu taky někdo zmínil kvůli odkládání kabelek, to mi přijde trochu ujetý. Sice tam ten chlápek jako střeží, ale nemám dobrý pocit, když musím svěřit své osobní věci nějakému pokoutnému zámku v přecpaném obchodě… A vůbec nesnáším, když se obchody ke každému zákazníkovi chovají jako k potenciálnímu zloději. Od toho jsou přece magnety na oblečení (kvůli kterým někdy nejde ani pořádně vyzkoušet) a ochrankáři u vchodu, ne?

Dobrý pocit ze zkoušení mám v F&F v Olympii i v Tescu, taky v Camaieu. Marks&Spencer nebo Peek&Cloppenburg taky dobrý, tam jsem se pohodlně vešla i s přítelem, když on něco zkoušel :D

V NewYorkeru jsem nebyla dávno, ale co pamatuju, tak u nás ve městě byly přesne takové ty dveře, které sahají po krk, příšernost.

Atlacoya
2146 příspěvků 18.06.12 23:02

@smrtonoška Na oblečení jsou sice ochranné čipy, ale zkušený zloděj ví, jak je odstínit. Už jsem v kabince viděla i otrhané čipy. Zloděj sice bude mít v oblečení díru, ale má ho za pět prstů.
Zloději jsou totiž velmi vynalézaví, jestli někdo pracujete v obchodě nebo tam máte známého tak se poptejte. Poctivého člověka by některé triky ani nenapadly.

smrtonoška  18.06.12 23:13

@Atlacoya
To asi ne, právě proto že by mi ani nenapadlo krást. Ale pořád mi přijde, že s tím odkládáním kabelek je to přehnaný, holt když dávají taky to plastové číslo podle toho, kolik věcí si člověk bere do kabinky. Tady mi nenapadá nijaký způsob, jak to obejít. Ale prostě nepřemýšlím jako zloděj, no :D

Atlacoya
2146 příspěvků 18.06.12 23:47

@smrtonoška Co třeba aby byli 2 zloději domluvení, jeden vezme 5 věcí, druhý 2. Ten co jich má 5 strčí 3 do kabely, od druhého si vezme číslo, obsluze ukáže odevzdá 2 věci a kartičku s číslem 2. Druhý vyjde, má jen 2 věci ale na čísle 5, tak řekne, že to obsluha popletla a on si nevšiml. Nechá se prohledat, nic u něj nenajdou. První mezitím dávno prošel, pak se sejdou a šábnou se. Nebo ještě lépe, první půjde ten, co mu čísla s kusy nesedí, ztropí povyk a druhý mezitím v klidu projde.

pixie
232 příspěvků 19.06.12 00:20

Nevadí mi závěsy třeba v Orsay, protože tam jdou zatáhnout, kde mi vadí je třeba mango. Jinak mám kabinky nejradši v Marks&Spencer, pak v Orsay, jinde nakupuji málo, částečně i proto, že nemám ráda většinu kabinek:)

firefly
527 příspěvků 19.06.12 00:26

Tak nejhorší kabinky mají podle mne rozhodně v KIK. Chápu, je to úměrné typu obchodu, a většinou tam nakupuji kousky, kde na tom zas tak nesejde (tepláky, věci na chalupu), ale i tak se chci podívat do zrcadla. Ale ejhle. V kabince zrcadlo není! A já nejsem dost velký exhibicionista na to vylézat v něčem, o čem nejsem přesvědčená, že to bude dobré. Takže jsem možná vrátila i něco, co bych při pohledu do zrcadla vzala na milost. Navíc je před kabinkami jedno zrcadlo pro více kabinek, takže se mi ještě stane, že rozhnu závěs a před zrcadlem se nakucuje někdo další. Nemluvě o tom, že musím vyjít asi 5 kroků z kabinky a nechat tam kabelku a bát se o ní.
Nejlepší zkušenost mne nenapadá, ale jsem ráda, když má kabinka pevné dveře, ideálně se zámečkem, je vevnitř jedno pevné a jedno polohovatelné zrcadlo, dost háčků a židle.

smrtonoška  19.06.12 00:29

@Atlacoya
Jo, to by možná šlo, ale co když třeba mají kameru… podívají se na záznam a zjistí, že měl 5 věcí, nebo prostě že jich měl víc. Jasně, zloději jsou vynalézaví a taky nebudou asi používat pořád stejný trik, to by se jim mohlo vymstít. Je to tak trochu i fascinující, co jsou schopni vymyslet a riskovat, aby ušetřili - nebo možná je v tom nějaký adrenalin…
Mně jen štve, že kvůli pár indivíduím, co kradou, jsou šikanováni poctiví lidé… nic s tím nenadělám, ale přijde mi to tak trochu ponižující, stejně jako prohlídky na letišti a podobně - když je to možné, tak se tomu vyhnu, bohužel to moc často možné není, tak si aspoň postesknu tady :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit