'Skutečné' velikosti 34, 36

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maja  21.11.11 15:50

Většinou se tu řeší větší velikosti, já mám problém zas z druhého konce - nemůžu sehnat v řetězcích něco skutečně padnoucího - ačkoliv mám podle tabulek velikost 34, vyrazím-li na nákup, vše na mně v této velikosti visí. Moje veškeré doopravdy padnoucí oblečení pochází ze sekáčů (zn. 34 nebo 36), ale když hledám něco konkrétního v normálních obchodech, tak ačkoliv to má cedulku 34, plandá to v podpaží, je to široké v ramenou, visí to jak zmačkanej pytel, je to zkrátka veliké. A vel. 32 opravdu nemám, to je extrém i na mě (a to už bych kord nesehnala). Nevím, zda je problém u mě nebo si to řetězce číslují, jak se jim zlíbí nebo je to pro dobrý pocit zákaznic. (Přitom nosím takový úplný basic styl (pánský cabaret/noir film nebo něco takového, který je o základních prvcích, takže by člověk čekal, že sehnat ho ve všech možných velikostech nebude nic těžkého). Se spodními díly je to v pohodě, ale shánět vršky - speciálně košile a kabáty je horror. Opravdu, jediné místo, kde něco seženu, jsou sekáče, ale když potřebuji něco kontrétního (košili na zkoušku např.), tak propadám zoufalství. Číslují to řetězce špatně? Je tu někdo taky prcek a jak tohle řeší?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

MP Faraya
24 příspěvků 21.11.11 17:20

Na tohle je např. Esprit machr, kdybych byla hubenější tak nevím, už tak mám nejmenší velikost a to mám konfekčně mít 36:) A nejvíc psycho mi přijde Burda, která by měla sedět, ale vždycky trochu zmenšuju, i když podle jejich tabulek by to mělo sadět (a ne, nemám ráda obtažené, takže bych zmenšovala z plezíru). Radu nemám:)

Ameline
95 příspěvků 21.11.11 17:42

Sice jsem spíš z druhé strany spektra, ale chápu to. Když na mě (!!!) občas vlaje M tak něco není v pořádku. Většinou se mi to stává v globusu. Někde jsem slyšela, že celé čslování se odvíjí od „medium“ - tedy průměrného předpokládaného zákazníka, a mám pocit, že tohle obshuje celý tenhle problém. Hezký článeček jsem kdysi našla tady, bohužel angličtina: http://www.fashion-incubator.com/…nity_sizing/
Zákazník se tam ale dozví zajímavé věci.

HippyKitty
8 příspěvků 21.11.11 18:02

Tak kvoli tejto teme som sa registrovala, pretoze mam podobny problem. Najmensia velkost v obchode mi je casto prilis velka a bojim sa objednavat cez internet bez skusania, pretoze pod pojmom 34 si kazdy vyrobca predstavuje nieco ine. Navyse cislovanie sa lisi aj podla krajiny: francuzska 34 = nemecka 32 = talianska 38.
Z mojej skusenosti naozaj male XS/34 maju napriklad Morgan, Promod, Pimkie, Kookai, Camaieu, niekedy H&M, Desigual, C&A, Etam a takmer nikdy Naf Naf, Sinequanone a Jacqueline Riu. Skus pohladat oblecenie rovnakej znacky ako mas zo sekaca.

St. Magda
25 příspěvků 22.11.11 08:36

občas trochu podezírám obchody, že v rámci marketingu se své zákaznice snaží přesvědčit, že jsou hubenější než ve skutečnosti (všimli jste si, že zrcadla v kabinkách jsou většinou protažená do výšky?) taky už jsem s velikostí trochu na hraně…nešlo by najít něco vhodného v dívčích velikostech?

Emmea
75 příspěvků 22.11.11 09:40

Magdo, v dívčích velikostech nenajdeš skoro nic, co by mohla nosit dospělá (a příčetná) žena. Mám dvě dospívající dcery a nabyla jsem při shánění obledčení dojmu, že od cca 150 cm výšky je velikostní vzduchoprázdno.

Katy
91 příspěvků 22.11.11 10:35

já si občas něco dětského odnesu (vel. 170), většinou svetřík, ale přece jenom, co si budem povídat, ve skoro třiceti už mám tu postavu jinak stavěnou než puberťačky, takže velikost je třeba fajn, ale třeba košile mi nesedí v ramenou, přes prsa a tak. mám pocit, že extra malé velikosti jsou v Zaře - tam mám kalhoty vel. 40 i větší, a to normálně nosím 36…

Katy
91 příspěvků 22.11.11 10:37

jo a jinak k těm zrcadlům v kabinkách - mám dojem, že se hlavně snaží o to, aby si zákaznice připadaly co nejhnusnější. je tam vidět každý pupínek a celulitida i tam, kde normálně není!

HippyKitty
8 příspěvků 22.11.11 11:03

Tie nohavice v Zare ma zaujimaju - ktora to bola rada?
Zrkadla v kabinkach su kapitola sama o sebe. V niektorych si pripadam stihla, vysoka a krasna, v niektorych ako baculata mrtvola s celulitidou. Najhorsie to byva v obchodoch so spodnym pradlom, odtial som uz neraz s desom utiekla :D

Katy
91 příspěvků 22.11.11 11:43

jej kitty, to už nevím, ale myslím, že normálně ta „basic“, ne džíny, úzké s puky, v různých barvách. řekla bych, že je mají pořád

kurzatko
230 příspěvků 22.11.11 11:52

Skoro všechno oblečení mám ze sekáče a tam mi velikosti sedí většinou podle nějaké velikostní tabulky (38 přes zadek, 36 přes vršek). Všimla jsem si, že většinou taky odpovídají velikosti v britském číslování (8, 10…). Jednou jsem ale sháněla černé společenské kalhoty a narazila jsem na tentýž problém - Tesco, H&M, C&A, všude totéž - i velikost 36 mi přes zadek byla hrozně volná. Nakonec jsem myslím v C&A našla kalhoty označené jako 34, které mi byly. A to přesto, že dle jejich vlastní tabulky bych měla mít 38. Takže jedině zkusit ještě jiný řetězec, nebo zkusit najít nějaký lepší sekáč, kde se dá pořídit i slušná halenka nebo kalhoty…

fiesta
104 příspěvků 22.11.11 12:59

Ja už som si tiež všimla, že napríklad 36 nezodpovedá v každom ochode tomu istému (v HMku je 36 pre mňa ako 38). V Nexte mi sedia nohavice 36tky všetky, ale vrchy absolútne nie, pretože záleží aj od strihu. Ako keby každý obchod mal jednu modelovú figurínu a šil iba na ňu.
Ja mam veľmi úzky chrbát, takže bežná 36tka mi poväčšine odstáva. Veľkosti 34 alebo „petite“ mi však už bývajú krátke na rukávoch. Ja to riešim tak, že ak sa mi vec veľmi páči, dám si ju zúžiť. Už roky chodím ku krajčírke, ktorá len upravuje odevy a preto jej ceny nie sú horibilné (5 eur za zúženie), beriem to ako fakt, že skoro každý odev treba na mňa doupravovať a zužovať v určitách partiách - kto vie aspoň trošku šiť, môže si to spraviť aj sám. To je ten lepší prípad. Horšie to má moja 150 cm kolegyňa hruškovej postavy, jej sú petite veľkosti zasa úzke, takže má jeden osvedčený obchod (butik v meste na strednom Slovensku) kde chodí nakupovať (vozia veci z Talianska).

MP Ann
215 příspěvků 23.11.11 11:49

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:25

23.11.11 20:20

Všimla jsem si, že malé velikosti mají taky v Jannisu. Fakt je to vtipné, co všechno může znamenat velikost 36 - a u písmen je to ještě znatelnější, „S“ znamená vlastně všechno možné.

hedvika
275 příspěvků 24.11.11 19:37

já vím, že se tu o H.M. mluví hlavně v negativech, ale já tam chodím do dětského. kolikrát tam maji stejne veci, kolikrát a mnohem zajimavější a při tom levnější kousky. Přítel tam chodí se mnou, je totiz velmi stihly a v normalnich obchodech se mu blbe shani vse, vetsinou je mu to minimalne o cislo vetsi, zkrátka v panskych se moc nedelaji S.navic v tom detskem maji vtipne veci a ho to bavi nosit, treba svetr s darth vaderem, na ten neda dopustit, krásne mu sedí. někdy se tam zkuste podivat, velikost 170 je na dívku 170cm vysokou a kolikrát mi je to velké, a to mam 171 cm a velikost 36. tak když vam nesjou kratsi rukavy, muzete zkusit mensi velikost, mám i nekteré ve velikosti 158.

hedvika
275 příspěvků 24.11.11 19:41

jinak co si vzpominam, tak nadhodnocene velikosti byvaly v taccu, tam mi byly i velikosti 32, pricemz od pasu nahoru mam 34 od pasu dolu 36, nekde 38 a ta 32 byla sukne, tak to je rozptyl 4 velikosti!

Maja  24.11.11 22:23

hedvica: v dětských se zas často nezapnu přes prsa a takové ty basic věci tam asi moc nenajdu. Největší problém mám ve shánění takových těch „oficiálních“ věcí. Ale svetr s Darth Vaderem říkáte?… Ten bych brala, mají to tam ještě?:D

sjuuu
16 příspěvků 24.11.11 22:28
taky jsem občasnou zákaznicí dětského háemka. ve svých džínových letech jsem kupovala džíny jenom tam, protože dospělé odkudkoli mi nikdy nepadly, zato dívčí stopadesátosmičky z HM vždycky úplně nachlup. a loni v létě jsem si tam ve výprodeji koupila za pět eur pohodlné letní šatičky se žabičkovým vrškem, které jsem nosila celé těhotenství.
potíž s košilemi, halenkami, kabáty, saky mám taky. velikost 34 mi je většinou veliká a 32 moc nevídám. mrzí mě to hlavně u sak - už léta sním o pěkném manšestrovém nebo sametovém sáčku na jaro a podzim, pěkně vypasovaném, bez mohutně polstrovaných ramen, ale ve všech, co jsem zatím zkusila, vypadám jak Pepek Zilvar v poděděném hacafraku.

hedvika
275 příspěvků 25.11.11 07:20
Majo, rekla bych, ze je to skoda, ale vám urcite nevadí, ze máte prsa větší, než 13-ti leta dívenka :)
ten svetr s Darth Vaderem tam možná mít budou, protože jsme ho tam kupovali loni touhle dobou, tak možná vytáhli neprodané kousky :)
tomu já říkám vtipná móda, vždycky má s tím svetrem velký úspech :D

jinak co rikate tomu, jak se jednu dobu snazili zrusit malé velikosti v obchodech, aby to prý nepodporovalo anorekticky? já teda vim, ze anorexie je zlo, ale představte si, kdyby přestali dělat velké velikosti, aby odradili děti před přejídáním? to by je hnali :D

plus nevydařené kampaně za nevychrtlé modelky moc na úrodnou půdu taky nedopadly, vychrtliny jsou na molech pořád… je to někdy zajímavé pozorovat souboj mezi různými váhovými tábory

25.11.11 07:29
Těhotenské šaty z dětského oddělení mi přijdou obzvlášť vtipné! :)

hedvika: to teda nedopadly. Nevím moc dobře, jak si pak má člověk vybrat, co by mu slušelo (i na přehlídkách pret-a-porter), když na modelce bez boků a prsou vypadají víceméně všechny modely pěkně a elegantně. Zkusím-li do toho pak obléci své krátké nohy, jsem z obrazu v zrcadle spíš nešťastná.

hedvika
275 příspěvků 25.11.11 07:35
Aranel, z toho si nic nedělejte, určitě Vám to v nich moc sluší, jen Vám tu představu zkresluje právě ta vidina té vychrtlé slečny. Viděla jste například ty bílo černé šaty Kate Winslet? http://myfashioncollection.com/…te-dress.jpg

Ta má krasné ženské křivky a vůbec se nesnaží dostat se na „normál“ jako jennifer anniston atkinsonovou, nebo jinou silenou dietou, protože si uvedomuje svou zenskost. A k té patří i délka nohou, protože dlouhé nohy mi připadají klučičí,ne ženské. Ať si časopisy tvrdí co chtějí ;)

hedvika
275 příspěvků 25.11.11 07:38

a ted schválne, které to víc slusí? <http://www.redcarpet-fashionawards.com/…Premiere.jpg >

kalivrata
272 příspěvků 25.11.11 10:41

Ty šaty… Přijde mi to, jako když se obézní ženy obléknou do
šatů z Petrklíče a myslí si, že tu pneumatiku nikdo nevidí. A když ta
žena ještě nedej bože pěknou postavu má i ve skutečnosti, vypadá to, jako by si

ji vyrobila jenom s pomocí těchto šatů. Myslím si, že maskování nedostatků postavy by nemělo být příliš okaté.<o:p></o:p> V Česku s velikostmi nemám problém, podle tabulek mám velikost 36, kupuji 34, třeba to některým zákaznicím dělá radost. Ale nedávno tatínek navštívil Chicago a chtěl mně a sestrám dovézt nějaké oblečení, řádně poučen pobral mně XS a sestrám S a M. A jaký div, sestře, která má normálně čtyřicítku, podle tabulky velikost 40 až 42, nejlépe sedly věci pro mě. Takže jsme objevily tajemství té slavné americké velikosti nula. Takže mi nakonec zůstalo jen pruhované tričko pro malou sestřenici a tmavomodrá sukně ke školní uniformě. A můj muž se může umlátit smíchy, když někomu ukazuje, že jeho ne zrovna dětská žena má v šatníku oblečení, které je určené pro dívku ve věku 8 až 10 let.

Tierra
3 příspěvky 27.06.12 22:30

Ahoj Majo!!!
když jsem objevila tvůj příspěvek (sice už starší) na tomhle portálu, musela jsem se zaregistrovat a hned Ti napsat, jako bys citovala mě. Úplně všechno co píšeš v příspěvku z 21.11.11 15:50, že se tu většinou řeší větší velkosti, je to co teď řeším já. Když jdu jakýmkoliv obchodem a zkouším si cokoliv (VRŠKY - ty proklatý vršky!!!) všechno mi přijde děsně velký, nadávám na výrobce, nadávám na obchod, a nadávám na prodavače, z obchodu pak vyjdu jak největší zoufalá troska… Kolikát mě napadlo, že to ty výrobci dělaj schválně aby se zavděčili „větším“ lidem… taky si pohrávám s myšlenkou, že nám snad závidí, že sme malí, drobní a hubený a tak prostě jdou a z XS udělaj M…
Napiš mi, jak to vidíš teď, po půl roce?
Dneska jsem se „snížila“ k tomu že jsem šla a v dětskym si koupila triko… utěšuje mě to, že matroš je z, cituji: „ORGANIC COTTON“…

Maja  27.06.12 22:53

@Tierra Uff, tak pod nějakou závistí bych to fakt nehledala, zbytečných rozbrojů mezi ženami opačných velikostí je na internetu až až, prostě to je jen podivná obchodní strategie, kterou nechápu. Nebo je nás prcků tak málo, že se to nevyplatí:D
No, ani po půl roce jsem pěknou padnoucí košili v mé cenové relaci nesehnala, zrovna dnes jsem skládala zkoušku v mámině půjčené, osm let staré (ale velmi zachovalé) :D Ale už jsem se naučila docela obstojně zužovat dolejšky, s těmi vršky je to holt o dost horší, ještě štěstí, že se to dá občas schovat za trend ‚oversized‘:D Takže… asi se to nezlepšilo.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit