Sladění na svatbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

matulee
2 příspěvky 06.09.15 17:23
Sladění na svatbě

Dobrý den,
Jdu sestře na svatbu a vybrala mi červeno-oranžové koktejlové šaty. Jdu tam s přítelem a zajímalo by mě jestli je vhodné abych s přítelem ladila. Napadlo mě černá košile a červená kravata, jelikož přítel dorazí až později navečer na raut do hotelu kde se svatba odehrává a bude to i na zahradě. Nebo má jít normalně bíla košile a kravata?
Děkuji za názory a rady :)

Reakce:

kocisko
6 příspěvků 10.09.15 11:10

Ladit za každou cenu, to někdy přináší víc křeče než parády. Černá košile se na svatbu nehodí a i na jakoukoli jinou příležitost vypadá v obleku nevkusně! Nejhorší jsou kontrasty černá košile + barevná kravata. Doporučuju bílou košili a kravatu v odstínu Vašich šatů, nemusí být přece úplně totožná barva - červeno-oranžová, stačí ladící odstín. Koukněte na článek tady: http://www.muzivcesku.cz/…li-a-kravatu

Eleanor Rigby
552 příspěvků 10.09.15 11:21

Osobně jsem toho názoru, že k tomu ladit se s partnerem je vhodná jediná příležitost, a to vlastní svatba. Dělat to na akce, které se spojení příslušného páru nijak netýkají, mi zavání takovou tou mentalitou, kdy lidi ztrácejí nezávislou identitu.
Moje rada tudíž zní: oblečte se každý sám.
A co prosím znamená ta věta, že tobě šaty předepsala sestra? To vážně?

stricc  10.09.15 12:16
@Eleanor Rigby píše:
A co prosím znamená ta věta, že tobě šaty předepsala sestra? To vážně?

Prý je to někde zvykem, že nevěsta všechny komanduje a oni si to musejí nechat líbit. Osobně bych byla ochotna vyhovět vrtochu nevěsty asi tak, že kdyby vyhlásila dresscode červená, vzala bych si červenou sponku do vlasů. Nevěsta, která by trvala na tom, že si kvůli její svatbě musím koupit nové šaty podle jejího vkusu, by zkrátka měla o hosta míň.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 10.09.15 12:39

@stricc Oni nejspíš existujou i lidi, co to udělají rádi (a o tom, kdo ty šaty platil, nevíme nic). Mně to ale prostě přijde divný, zhruba ze stejnýho důvodu jako to ladění partnerů - jako kdyby ten člověk potom nebyl na svatbě sám sebou, ale nějakým doplňkem nevěsty. Tak trochu to dělá z hostů atrakce, jestli mi rozumíš.

Pinot Noir
8530 příspěvků 10.09.15 12:43

@Eleanor Rigby Mám pocit, že valná většina nevěst dělá svatbu jen kvůli své vlastní osobě, považuje ji za „svůj“ den a všichni mají držet hubu a krok a skákat, jak ona píská. Jo, vystihla jste to, svatba a všichni účinkující jsou atrakcí, kde hlavní hvězdou je nevěsta. Mně je tohle strašně protivné. Nikdy bych nikomu nekecala do oblečení, ani se nevěstě v tomto nepodřídila. Na svatbu bych prostě nešla.

ming_xing
1099 příspěvků 10.09.15 12:51

Hlavni, na co bych koukala, je, abyste ladili na svatbe stylove tzn. byli obleceni primerene udalosti - zadne kosile s kratkym rukavem pro pany, kravata do pul bricha, sportovni opasek apod., hadrovite upletove saty, mikrominisukne jak na diskoteku, vychazkove boty ap. pro damy. barvy si vyberte spis, aby vam konkretne slusely, urputne ladeni mezi partnery mi prijde ponekud prehnane a zbytecne (jako proc? aby vsichni poznali, ze patrite k sobe? protoze tym Vocaskovych ma na sobe zelenou a Hubackovi zlutou?).
mimochodem, cerna kosile do obleku zvlast na svatbu opravdu vhodna neni.

Betty J.
2031 příspěvků 10.09.15 13:10

@matulee: jdete-li v koktejlkách (v pravém smyslu toho slova, ne v něčem, co je ve zdejších luzích a hájích za ně vydáváno) jako host na svatbu, je zcela nemyslitelné, aby si Váš partner oblékl černou košili. Barevné ladění partnerů pusťte z hlavy, pokud trváte na nějakém společném poznávacím znamení, bohatě postačí něco málo červené na vzoru vázanky nebo kapesníčku v náprsní kapse saka.

Barrbarrella
141 příspěvků 10.09.15 13:35

Urcite bila kosile a kdyz chcete ladit, tak barevna kravata k vasim satum :-) Zboznuju zeleno/ruzove ruze, takova byla ma kytice a do toho jsem ladila svatbu, ale decentne, nikoho jsem nenutila do techto barev, manzel kdyby nechtel tak si zelenou kravatu nevezme, vybral si ji sam. Kombinace se objevila jen na stole a drobnostech. Ale ma kamaradka mela urputne ladenou svatbu do bordooo, tuhle barvu nesnasim, hlavne v ni vypadam desne, trvalo mi 2 mesice nez jsem ji presvedvedcila aspon ze muzu mit cervene saty, mezitim padlo i ze kdo nechce mit bordo at na svatbu nechodi. Pritom v normalnich situaci je to fajn zenska. Jo ano skoro vsichni jsme si na te svatbe pripadali jak atrakce k pobaveni novomanzelu, a ty podivny spolecensky hry, uf.

stricc  10.09.15 14:15

@Eleanor Rigby rozumím, svatbám se pečlivě vyhýbám a účastním se jen pod hrozbou vydědění až do třetí generace

Veronika P
164 příspěvků 10.09.15 16:12

Já jsem ještě na žádné svatbě nebyla a doteď mi to bylo docela líto.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit