Slavnostní večery v TV

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

notrends
514 příspěvků 05.02.13 13:46
slavnostní večery v TV

Nevím jak to lépe nazvat ale jde mi o přenosy z gala večerů kdy se volí nejlepší sportovec, herec, cena Thálie, nebo Český lev. V sobotu byl nominační večer a opět „umělci“ ukázali jací jsou burani. Moderátoři večera ve velké večerní a, ale takový pan Trojan přijde k mikrofonu v tričku a saku, málem v riflích. To je hrozný nešvar „umělců“. Speciálně režisér Hřebejk, zmíněný herec Trojan ale i Donutil a jiní chodí přebírat ceny, které by pro ně měly být opravdu cenné v obyčejných šatech ve který chodí každý den. Asi by se tyto ceny měly zrušit protože ocenění jimi zřejmě pohrdají nebot jim nevěnují ani tolik úsilí aby si aspoň na ten večer umyli hlavu. Dovedete si představit Spielberga jak jde v rozšmaťchaných botách a džínách pro Oskara? Oskar to je něco jiného! jasně, ale Spielberg je taky nějaká šajba a může si něco dovolit, ale nedovolí si.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

majuss
94 příspěvků 05.02.13 13:58

Kopa známych ľudí v česku a na slovensku má zjavne také „malomestské“ zmýšľanie (nenapadne mi teraz nejaké vhodnejšie slovo), ja som známy, ja si môžem dovoliť. je menej ľudí, ktorí majú ozaj rešpekt k tým oceneniam, k ľuďom, k fanúšikom a myslím, že je to na nich aj na prvý pohľad vidno, podľa toho, ako sa na takú príležitosť oblečú.
(nesledujem tieto odovzdávania veľmi, súdim viac menej z úvodného príspevku)

katango
1356 příspěvků 05.02.13 18:00

@notrends Mám pocit, že Ivan Trojan nebyl přítomen na nominačním večeru, jen se s ním spojili zvukem i obrazem. Proč by tedy měl mít na sobě frak?

LorelaiH.
2999 příspěvků 05.02.13 18:17

Jak mám Ivana Trojana ráda, tak mě docela zamrzelo, že nedodržel dress code na premiéru filmu Hořící keř. Přesně ve stylu - já jsem umělec, já si to můžu dovolit. Nevím, jestli by si takhle troufl, kdyby premiéra byla např. v Německu…:(

Lola  05.02.13 18:20

Pořady tohoto typu nesleduji, tak nemohu soudit. Jednou jsem při projíždění programů náhodou na pár vteřin zahlédla Kateřinu Brožovou, jak při takovém večeru (tuším se to týkalo hokejistů) poskakuje na jevišti uprostřed tlupy nějakých místních kvazicelebrit a skanduje Kdo neskáče, není Čech, hop hop hop, a pak mi týden trvalo, než jsem si dala do pořádku pocuchané nervy.

Jetthro
1129 příspěvků 05.02.13 22:00

Z duvodu zachovani dusevniho zdravi radsi ceske stanice, snad jedine s vyjimkou Prima Cool nekdy v nocnich hodinach, vubec nepoustim, takze jsem nastesti podobnych „spolecenskych udalosti“ usetrena..to, ze vetsina ceskych celebrit ma chovani a vkus vybrane asi stejne jako traktorista Franta z Dolnich Skocdopol je bohuzel smutny fakt.

Sibyla
2639 příspěvků 05.02.13 22:09

Když oni jsou přesvědčení, že tím, že nosí pruhované tričko, dokazují, že jsou Umělci! Vsadím se, že takový Hřebejk, by si i pro toho Oscara šel v džínech a triku, a náramně by se divil, kdyby ho tam nepustili (Julia Roberts prý tam kdysi šla bosá a musela se pro střevíčky vrátit). A to by bylo řečí o úzkoprsých Amících, jak nechápou našeho nespoutaného, tvůrčího ducha! Burani jsme, to je to!

Veselý Puntík
223 příspěvků 05.02.13 22:50

Podle mě by prostě stačilo párkrát tyhlety bohémy na akci prostě nevpustit a hotovo. Nechápu, proč se s nimi párat jen proto, že jsou to umělci… Patřičná akce prostě vyžaduje odpovídající oděv, na tom nevidím nic divného. A pokud se to někomu nelíbí, ať si nechá cenu poslat třeba PPLkem. Denně se v divadlech převlékají za kdejaké famfaróny, ale vytáhnout oblek a čistou košili ze skříně je neskutečně namáhavé.

majasa
5 příspěvků 03.03.13 12:28
český lev...

Tak jsem včera viděla předávání cen českého lva a stále nevycházim ze šoku…:( ani nevim, kde začít a nechám to nejspíš na lepších komentátorech:)dou­fám, že se nad tím, nekdo pozastaví…

Judith11
1134 příspěvků 03.03.13 12:38

No, mně se ta slova zdají až příliš tvrdá. Jsou to umělci, nejsou pro ně podstatné tak přízemní věci, jako je oblečení. Do jisté míry chápu, že to berete jako určitý znak „pohrdání“, ale na druhou stranu je to možná jejich životní postoj k hmotným věcem.

Víte, odsudky jako „stačilo by tyhlety bohémy na akci nevpustit..“ - no, já jsem vděčná za to, že v tomhle státě ještě někdo dokáže filmem, hudbou, divadel. představením,,, vyvolat v lidech emoce.
Tím, že se slušně obleču, jsem nikomu nic nepředala. Takový Trojan předává v každém vystoupení, takže já mu odpustím nejspíš cokoliv.

Gräfin
2634 příspěvků 03.03.13 13:12

@Judith11 právě od umělců očekávám větší zájem o estetičnost a krásno než od Máni z prasečáku

Sibyla
2639 příspěvků 03.03.13 13:41
@Judith11 píše:
Do jisté míry chápu, že to berete jako určitý znak „pohrdání“, ale na druhou stranu je to možná jejich životní postoj k hmotným věcem.

Nevěřte tomu! Právě oni nejvíc křičí po dotacích: dej, dej, dej! Ale ovšem, chtějí, abychom si přesně to mysleli.

Barbyl
1469 příspěvků 03.03.13 13:43

Naprosty souhlas -prenos jsem nesledovala (jsem v zahranici), al co jsem koukala na saty, tak za me Martha Issova a Ana Geislerova, ostatni nic moc, nekdo protestantsky nespolecensky. Humor Vachlera uz je vycpely a vubec to nema stavu, ani uroven (vtipne to glosuji redaktori Reflexu - http://www.reflex.cz/…on-line.html ) a je hodne spatne, ze se jednalo o vyrocni rocnik, ktery by si jistou gracii zaslouzil. Marek Eben moderuje Vary a umi to, je ho sice nekdy vsude moc, ale tohle NE.
Bohuzel jsem v minulosti obcas na podobne akce mela pozvanky a vim, ze treba Cesky Lev, pokud si dobre pamatuji snad ani na pozvance dress code nemel…nejsem si jista. Toto jsou ceny Akademie, mela by tu byt jakasi pokora a tudiz tricko je dle mimo (srovnejte treba styl J. Malkoviche nebo J. Deppa, take nejsou vzdy ve smokingu, ale noblesni dandy styl), to mozna tak na filmovou premieru. My take mame snahu nechodit se do divadla divat na umelce v dzinach, ikdyz…peklo uz videlo mnohem vice:( asi dokud narod bude chodit do Narodniho v platacich, umelci budou chodit pro ceny v tricku…otazka je kdo by mel zacit se zmenou…

Sibyla
2639 příspěvků 03.03.13 13:47
@Barbyl píše: …otazka je kdo by mel zacit se zmenou…

Umělci - mají větší rozhled, konexe i prostředky než většina „obyčejných“ lidí. Navíc Vomáčkovic Mařka se bude řídit podle Miss XY, naopak těžko. Jenže Umělci se holt pokládají za polobohy, dávají najevo, že se nemusí řídit tím, čím sprostý dav.

Barbyl
1469 příspěvků 03.03.13 13:47

@Sibyla Asi nevite jak na tom umelecka media jsou, ze? Divadlo Komedie vystehovano(ted je tam nejaky soubor z Phy 10 myslim…), casopis Atelier nema na dalsi cisla…galerie prezivaji ze dne na den, herci divadla Sklep delaji i jine profese na prilepsenou (diky za to David Vavra je skvely architekt!). Cinoherni kluby minimalizuji naklady…jo a pak je umelec pan Troska a vsechno se to hodi do jednoho pytle. ach jo.

Barbyl
1469 příspěvků 03.03.13 13:54
@Sibyla píše:
Když oni jsou přesvědčení, že tím, že nosí pruhované tričko, dokazují, že jsou Umělci! Vsadím se, že takový Hřebejk, by si i pro toho Oscara šel v džínech a triku, a náramně by se divil, kdyby ho tam nepustili (Julia Roberts prý tam kdysi šla bosá a musela se pro střevíčky vrátit). A to by bylo řečí o úzkoprsých Amících, jak nechápou našeho nespoutaného, tvůrčího ducha! Burani jsme, to je to!

Upozornuji, ze je to tim ceskym prostredim, kde se to nutne nevyzaduje - Hrebejk byl 2× nominovan na cenu Oskar- ve svete nas reprezentoval pekne ve smokingu (rok 2000 za Musime si pomahat) a Anna Siskova vedle nej vypadala jak Hollywoodska hvezda v rudych satech. Bohuzel „na doma“ se takhle nesnazi:(

Příspěvek upraven 03.03.13 v 13:56

Barbyl
1469 příspěvků 03.03.13 13:54

@Sibyla jste to rozsekla, souhlasim s Vami.

Barbyl
1469 příspěvků 03.03.13 14:00
@Sibyla
Umělci – mají větší rozhled, konexe i prostředky než většina „obyčejných“ lidí. Navíc Vomáčkovic Mařka se bude řídit podle Miss XY, naopak těžko…

jste to rozsekla, souhlasim s Vami.

majasa
5 příspěvků 03.03.13 14:10
?

Pokud vím, tak řada umělců má možnost zapůjčení šatů od známých značek. Nehledě na to, že se dá přeci obléknout pěkně a přitom nemít průvan na účtě…já nechápu co má společného existenční problém „divadla“ s oblečením ve kterém si jdu vyzvednout cenu za „film“?

chinin
2788 příspěvků 03.03.13 16:57

Mne docela vadi, ze se v CR na kulturnich akcich nedodrzuje dress code - at jiz obecne dress code dle pravidel etikety, nebo dokonce dress code vyslovne uvedeny na pozvance na akci. Mam na mysli typicky ruzne filmove premiery, slavnostni vyhlaseni ruznych cen (Ceny filmove kritiky, Thalie apod.), slavnostni zahajeni/zakonceni festivalu (snad s vyjimkou MFF v Karlovych varech:-)) ci veletrhu atd. Vetsina navstevniku ci tzv. VIP hostu prijde na tyto akce silne underdressed, takze ti, kteri dress code dodrzi, jsou v efektu jakoby overdressed:-(

Nemyslim si, ze by zrovna herci a filmari byli nejaka „extra kategorie“, na kterou by se nemela vztahovat spolecenska pravidla. Pristup nasich umelcu je ve svete ojedinely - v zahranici je bezne, ze na „slavnostni umelecke akce“ je stanoven kreativni formalni dress code (napr. black tie creative), ktery pozvani umelci samozrejme dodrzi, popr. je stanoven formalni dress code a predpoklada se, ze ho umelci dodrzi z hlediska urovne formalnosti a pripadne ho pojmou kreativne (viz napr. H. B. Carter na Oskarech ci Zlatych globech).

U nas je naopak bezne, ze umelci prijdou na „slavnostni umelecke akce“ v orvanych dzinach a tricku, v lepsim pripade kosili, popr. (waw!) v manzestrovem saku. Prikladmo muzu uvest: Hrebejk a Polivka prisli na slavnostni zahajeni filmoveho festivalu v „jetych“ oversized dzinach a tricku - Hrebejk, resp. kozene bunde - Polivka, podotykam, ze politici a poradatele festivalu, kteri byli na podiu soucasne, meli tmave obleky… Hejma chodi na koncerty v ramci Jazzu na Hrade (v reprezenta­tivnich prostorach Prazskeho hradu!) v dzinach a barevne kosili se „silenym“ vzorem… pri tzv. klaneni medvedu (= defile umelcu pred promitanim filmu) na premierach ceskych filmu zpravidla na podiu stoji 20 hercu a clenu stabu v dzinach na 2 lidi v jinem obleceni…

Typicky „lide od filmu“ se v CR povazuji za „intelektualni elitu naroda“ a casto svoji „vyjimecnost“ dokazuji prave svoji „rebelii proti konvencim“ - vcetne pravidel etikety… Za sebe k tomu musim rict, ze osobnosti, ktere jsou podle me skutecne vyjimecne, svoji vyjimecnost projevuji ve svem dile a pravidla etikety (vcetne etikety odivani) jaksi mimodek (samozrejme) dodrzuji…

chinin
2788 příspěvků 03.03.13 17:05

@Judith11
„…Jsou to umělci, nejsou pro ně podstatné tak přízemní věci, jako je oblečení…“… A jak dal? Jsou to sportovci, nejsou pro ně podstatné tak přízemní věci, jako je oblečení? Jsou to vedci… studenti… filozofove… ucitele.. stavari.. urednici???

Osobne si nemyslim, ze dodrzovani pravidel etikety, vcetne etikety oblekani, je „prizemni“.

Karoleenah
2322 příspěvků 03.03.13 18:01

Haha, to nedodržování dress code mi připomnělo - před časem jsem chytla v TV kousek Top Star magazínu nebo toho druhého podobného pořadu na Nově, teď nevím, každopádně tam byl rozhovor s Renatou Langmannovou, jak si vybírá šaty na Ples v Opeře. Nějak takhle to probíhalo:
Redaktorka: Renato, na Ples v Opeře správně nepatří odhalená ramena a já vidím, že sis vybrala šaty s tenkými ramínky, jak to hodláš řešit?
R. L.: Cože? Tak o tom slyším prvně, já takto chodím už několikátým rokem a nikdy jsem žádný problém neměla…
Redaktorka: Na ples by správně taky neměly být otevřené boty a vidím, že ty máš boty s otevřenou špičkou…
R. L.: Tak o tom jsem taky neslyšela, prosímtě odkud tady ty informace bereš?! (smích)
Redaktorka: No, říkala to Andrea Verešová…
R. L.: Ahá, no pokud to říkala Andrea, tak to určitě musí být pravda! (ironický výraz)

Takže nevím - možná je nakonec úplně jedno, jestli dress code je nebo není uvedený na pozvánce, protože pozvaní tyto údaje dost možná ani nečtou, teda pokud Renata Langmannová v tomhle rozhovoru ze sebe neudělala blbku úmyslně. :) V což pevně doufám, protože se mi nechce věřit, že by se k ní informace tohoto typu opravdu nikdy nedonesly.

Lalita  03.03.13 18:11

Příspěvek upraven 13.10.16 v 15:41

TinaV
170 příspěvků 03.03.13 19:27

@chinin - naprosto s Vámi souhlasím, není to jen dress code, je to o celkovém chování

Příspěvek upraven 18.01.16 v 19:45

notrends
514 příspěvků 03.03.13 22:57

A co teprve žvýkačka. Když kamera švenkne na diváky tak každý druhý žvýká jak kdyby mu za to platili, často i s otevřenou pusou, hrůza.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit