Slovanská postava?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lachenauerin
544 příspěvků 01.12.11 16:09

Často se – nejen ve zdejších diskusích, ale i tak v řeči obecně – objevuje postesk typu „ach, ta moje/naše slovanská postava.“ A většinou se ukáže, že je tím míněna postava tvaru přesýpacích hodin.
Nehledě k tomu, že si nemyslím, že by tento typ postavy byl výlučně slovanský, mi hlavně nejde na rozum, proč bývá zmiňován v tom smyslu, jako by šlo o nějaký hendikep. Mně osobně totiž připadá v podstatě ideální, de facto jako prototyp ženských tvarů, takže mi „vlastnictví“ této figury nepřijde jako důvod ke steskům, ale spíše k radosti. Jak to vidíte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

MP Cotton
17 příspěvků 01.12.11 16:24

„Slovanskou postavu“ měla i E. Taylor - v Kočce na rozpálené plechové střeše, kde měla cca 55 kilo, to bylo rozkošné, potom už tolik ne. A tak je to i s našimi „slovanskými postavami“.

Lenka M.  01.12.11 16:31

Osobne vidím problém v tom, že sa na také postavy fakticky nedá bez problémov nakúpiť. Nohavice sú na bokoch napnuté na prasknutie a v páse odstávajú kludne aj o dobrých 10 cm..rozdiel medzi vrškom a spodkom tela može byt bez problémov aj dve čísla, s čím sa zase zle kupujú tesnejšie šaty..v máločom nevypadáte, že máte kratučké nožičky a od pripečených ludí často počúvate prečo sa teda nezačnete trošku hýbat, že ta prdel zleze sama :) Ale „bruchatý“ typ na tenučkých nohách bez pása by som byť napriek všetkému nechcela :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 01.12.11 16:48

Tak přesně proto nenosím nejen džíny, ale v podstatě ani kalhoty. Nebaví mě si je vybírat, sukně mi padne vždycky:-)

Frankie
213 příspěvků 01.12.11 17:46

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 13:48

seznam.mih  01.12.11 18:06

Tak já mám atypickou postavu - jsem docela malá, mám velkej zadek, prsa, mám vyklenuté břicho, tlustá lejtka a silné paže :) a teď to zkuste navléct do těsných šatů z konfekce, nebo třeba kalhoty. To je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla studovat návrhářinu na střední ..

seznam.mih  01.12.11 18:43

No z bonprixu či jiných katalogových hader mají i hadry pro vysoké. Ve firmě, když to balím, tak než ro rozložím, tak se na to kouknua pokud je to nějakej dlouhej kabát, nebo šaty až na zem, tak je to pomalu větší než já a taky pěkně těžký :)

ifoun
338 příspěvků 01.12.11 21:36

Frankie, seznam.mih - taky mám problém sehnat pouzdrové šaty, protože mi buď sedí přes prsa, ale jsou velké jinde (nebo naopak). Řeším to nákupem na bravissimo, kde vybíráte velikost jako takovou plus velikost přes prsa. Dobré je si tam počíst recenze u konkrétního oblečení, většinou to odpovídá realitě - občas jsou některé velikosti prostě neadekvátní číslu. Mají i trička, saka atd. Zatím mám velmi dobrou zkušenost :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 01.12.11 21:46

Ano, prodejci konfekce by měli pochopit, že některé ženy mají prsa. Mě se napíná knoflíček snad na 90% košil, které si zkusím. Moje velikost prsou je C, což mi nepřipadá nějak zvlášť velké…

ifoun
338 příspěvků 01.12.11 22:21
Barbucha ha detto : Ano, prodejci konfekce by měli pochopit, že některé ženy mají prsa. Mě se napíná knoflíček snad na 90% košil, které si zkusím. Moje velikost prsou je C, což mi nepřipadá nějak zvlášť velké…

Košíček C nemá žádnou vypovídající hodnotu, záleží, na jakém obvodu je umístěn. Proto 65 C jsou malá dívčí prsa, 100 C (košíček odpovídá 65 I) můžou být docela solidní zbraň ;-)

Lachenauerin
544 příspěvků 01.12.11 23:22

Nuže, jak vidno, problém bude zřejmě spíše v tom, že autoři střihů jaksi pozapomněli, jak vypadá normální ženská postava. Tudíž špatně není ta postava, špatně je to oblečení. (V dnešních obchodech s konfekcí by totiž byly nahrané i takové krasavice jako MM, BB, či Sophia Loren.) Jájen mám někdy pocit, že už jsme občas s prominutím tak zpitomělé z toho, co vídáme na přehlídkách a (retušované) v módních časopisech, že mnohdy opravdu bereme siluetu ve tvaru houslí jako nedostatek.
Všimla jsem si třeba, že leckdo s touto siluetou se zdráhá oblékat oděv kopírující (říkám kopírující, nikoliv k prasknutí obepínající) křivky (např. strečové šaty apod), a přitom mě připadá zrovna na tuto postavu náramně vhodný.

MP Faraya
24 příspěvků 02.12.11 08:26

Mno jo, no, jenže (a teď se nechci nikoho dotknout), co to je, slovanská postava? Já ji mám taky a v obchodech nemám problém, mám vel. 36/170 cm, mám klasické kulaté boky, normální prsa a pas. Myslím si, že se pod pojmem slovanská postava obvykle schovává nadváha. Jasně prsa nikdo nevyběhá, ale nemyslím, že je to problém většiny stěžovatelů na konfekci.

ifoun
338 příspěvků 02.12.11 08:28
Lachenauerin ha detto : Nuže, jak vidno, problém bude zřejmě spíše v tom, že autoři střihů jaksi pozapomněli, jak vypadá normální ženská postava.
Ano, dneska je spousta oblečení opravdu na chlapecké typy, ale zas ne všechno. Já poslední dobou řeším nejen problém nezapnutí košil, ale také vhodných kalhot. Nikdy jsem takovou věc nevalstnila, ale asi před dvěma roky mi nenápadně přibyly dva špeky zboku nad pasem, takové to místo, které následně tvoří přetékající muffin (přitom jsem za ty dva roky spíš víc zhubla, životní styl jsem taky nezměnila k horšímu, spíš naopak). Když mám kalhoty dostatečné velikosti, automaticky mi sjedou pod tyto dva hrbolky a dva luxusní muffini jsou na světě. Pásek nepomůže, zatáhnutím bych si vytvořila dva o kousek výš. Pomáhají jen relativně dost vysoké kalhoty, jenže ty nemůžu moc nosit, je mi to nepříjemné a tlačí mi to na jizvy po operaci. U sukní buď stejný problém - správná velikost a muffin, větší číslo a poletující sukně kolem celého pasu všemi směry.
No a teď jenom čekám, až se najdu někde na fotce s osočením, že si neumím koupit správnou velikost. Ale já fakt nevím, jak na to, když i nahá mám prostě dva muffiny :-D
Nejvíc mě sejří, že to je vidět i pod šaty, pokud jsou uplejšího střihu (strčové šaty jsou toho příkaldem), tam je jediná cesta stahovací kalhotky, které ten hrbolek tak nějak rozplácnou po celé své velikosti a nerazí), ale v tom se dá chodit vyjímečně.

ifoun
338 příspěvků 02.12.11 08:31

Faraya, nemyslím, že pod pojmem slovanská postava se skrývá tloušťkka. Slovanská je většinou chápáno jako s výrazným poprsím a boky. Ale samozřejmě jsou exempláře, které se tímto třeba obhajují, ale tak to je jejich problém, stejně tím nezhubnou. Takže ybch ses oustředila na „pravé“ slovanské postavy a jejich vhodné oblékání :)

ZetKa
289 příspěvků 02.12.11 09:06

Ifoun: možná by vám pomohla stahovací košilka. Teď jsem koupila v Lindexu tuhle , a je dobrá. Na malé nedostatky pomůže, a je celkem pohodlná. Stojí 499 Kč.
Teď v zimě se košilka ztratí, v létě je to ale asi něco jiného … :(

MP Meri
1322 příspěvků 02.12.11 09:15

Ty muffiny mám taky a to i nahá. A to mám postavu chlapeckou, nikoli slovanskou, 50 kg/170 cm. Též je mám i nahá a už teď se děsím plesové sezóny, skoro v každých šatech to jde vidět. Mám pocit, že sem je měla vždycky, ale je možné, že sem si je vyrobila v pubertě nošením bokovek a krátkých bundiček.

ifoun
338 příspěvků 02.12.11 09:16
ZetKa ha detto : Ifoun: možná by vám pomohla stahovací košilka. Teď jsem koupila v Lindexu tuhle , a je dobrá. Na malé nedostatky pomůže, a je celkem pohodlná. Stojí 499 Kč.Teď v zimě se košilka ztratí, v létě je to ale asi něco jiného … :(
To vypadá moc dobře, budu muset omrknout. Neleze to pod kalhoty nahoru? Každopádně moc děkuju za tip.

Alena Cechova  02.12.11 09:46

No já mám chlapeckou postavu a konkrétně s kalhotami i pouzdrovými sukněmi mám problém taky. U šatů je to taky těžké, protože to, co je mi přes boky, mi v ramenou praská ve švech. A to nemám prsa, jen ramena a široký hrudník.
Na muffiny platí jedině dieta a cvičení, případně běh. Takové rychlejší cvičení.

ifoun
338 příspěvků 02.12.11 10:04
Alena Cechova ha detto : Na muffiny platí jedině dieta a cvičení, případně běh. Takové rychlejší cvičení.
Asi jak u koho, já za poslední dva roky zhubla docela dost, a muffiny se drží :( Spíš mi přijde, že se mi mění nějak postava, či co.

Alena Cechova  02.12.11 10:26

No ona se věkem mění i podkožní vazivo a kůže samotná, tudíž třeba tam ty muffiny byly vždycky, ale věkem ta kůže povolila a ony se jaksi víc vyboulily.
On ten sport je ale vážně dobrej, on podporuje krevní cirkulaci, látkovou výměnu, kůže se prokrvuje a nechátrá ten vzhled tolik. Navíc ty svaly taky všechno líp drží. I pro obličej je pohyb dobrý, protože pro kůži na obličeji to platí taky: víc pohybu, lepší prokrvení, pevnější pokožka. Samotné hubnutí nestačí, ten pohyb u toho musí být taky, jinak nás čeká akorát prověšená kůže a ochablej a unavenej vzhled.
A fakt je dobré mít svaly, ať si říká kdo chce co chce, svaly vám drží tělo pohromadě a stárne se s nimi líp.

MP scully  02.12.11 19:47

Tema, ktere mne zaujalo! Mam typickou „slovanskou“ postavu, tedy vyrazky zadek, prsa, a stihly pas. Navic k tomu vsemu jsem jeste postavy male, kdyz se sakra narovnam, mam 160 cm. Problem nemam ani tak s proporcemi, porad jeste to neni takove, ze bych nedopnula rifle pres zadek, ale ta vyska me stve a to hodne. Nevim, kde dodavatele pro CT sebrali prumernou vysku ceskych zen, mozna moc koukaji na modelky, co maji nohy dlouhe metr dvacet. Bezna zena tyhle proprce nema. Sophia Loren a Claudia Cardinale napr jsou moje idoly a jelikoz mam podobou postavu ( ne moc vysoka, ale presto prstata a prdelata) a jen diky nim vim, ze moji figure slusi obepnuta sukne (zadne acko, to tak max. s pritelem v posteli, kdybychom si chteli hrat na vilneho ucitele a nevinnou studentku), rovne kalhoty, veckovy vystrih atd…Skoro mi pripada, ze mit krivky, jet vulgarni, vetsina medii rika neco ve smyslu „nasimulujte krivky“…

Ani  02.12.11 20:04
Kopíruju z vedlejšího vlákna, kde jsem to nakousla těsně před tím, než vzniklo toto :)
Jinak já si pod tím nepřadstavuju postavu tvaru přesýpacích hodin, ale postavu se širší pánví, tudíž tukem ukládajícím se hlavně v oblasti boků. Tady spíš typ hruška.

Btw kde se vzal ten termín „slovanská postava“? Není to jen způsob, jakým si obhajujeme pár kil navíc? Teoreticky by představitelkami slovanského typu měly být Rusky, a ty jsou pěkně hubené a ošklivé. A to, že u nás kdysi v pravěku byly ideálem silnější ženy mi připadá přirozené (plodnost), ale liché jako důvod na vznik takovéhoto termínu.
Říká se, že češky jsou hezké, ale myslím, že se to říká proto, že jsme uprostřed Evropy mix slovanského/ruského typu, germánského a tmavých jižních. Takže si tu každý najde svoje.

ifoun
338 příspěvků 02.12.11 20:26
ZetKa ha detto : Ifoun: možná by vám pomohla stahovací košilka. Teď jsem koupila v Lindexu tuhle , a je dobrá. Na malé nedostatky pomůže, a je celkem pohodlná. Stojí 499 Kč.Teď v zimě se košilka ztratí, v létě je to ale asi něco jiného … :(

Tak košilka vyzkoušená, nevypadá zle, ale má svoje mouchy - nejvíc mi „formuje“ prsa, přes boky moc uplá není, ale je fakt, že aspoň trochu to pomohlo. Je v tom šílené vedro, po těch dvou minutách jsem sebou málem sekla, takže asi jen do třeskutých mrazů. Ale co pak celý den v práci? No a poslední moucha je péťo, které stojí, což mi za něco s „vadou“ je trochu líto…
Mimochodem : vždycky jsou v Lindexu tak nepříjemní prodavači?

JofiJafa
8 příspěvků 02.12.11 23:10

Jojo, člověk má sice"ideální"pos­tavu, ale může se s ní opravdu nechat jen vyfotit. Se svými mírami 99-71-98 si múžu o sednoucí košili či saku nechat tak akorát zdát..

oskarina
266 příspěvků 03.12.11 11:09

Bohužel návrháři módy pro ženy jsou vesměs gayové, takže propagují hubené modelky chlapeckých postav, bez boků atd. A svět si najednou myslí, že to je ideál ženské krásy.
K tomu se také propaguje užívat si života, odkládat dospělost a odpovědnost za druhé- která přijde s narozením dětí- na později (a pro ženy z toho pak často vyjde - na nikdy).
Takže dnes se považuje zadek, širší boky (nemíním tím nějakou extrémní tlouštku) za něco nepatřičného, celá staletí před tím to byl znak plodnosti - logicky žena se širšími boky snáze rodí, zeptejte se odborníků.
Když se dnes na ulici dívám na mladé dívky s velikostí SX,které mají pas 60 a boky 70, ptám se sama sebe, kde je ženská krása? Kde jsou nějaké křivky? Pro koho je tato móda? Pro bezpohlavní jedince?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit