Sluchátka: je to peklo nebo není?

Fotoalbum tématu (32) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuisaLeelou  06.03.13 20:15
Sluchátka: nebo či peklo?

Jsem ten typ, co bez „empétrojek“ neudělá ani ránu. Se sluchátky vynáším pomalu i odpadky a cestu do práce bych bez nich snášela jen těžko. Jelikož jsem si před časem uhnala zánět středního ucha, přešla jsem z téměř neviditelných pecek na taková ta pořádná uši překrývající sluchadla.

Až na pár výjimek považuji ta velká sluchátka přes hlavu za módní debakl, téměř každý s tím vypadá blbě… nebo je to jen můj dojem?

Vnímáte sluchátka jako součást celkového vzhledu stejně, jako třeba šperky nebo kabelku, nebo je naopak přehlížíte ve stylu „mobil se k oblečení ladit taky nemusí“?

Jsou sluchátka zaručený způsob jak zkazit každý vzhled, nebo to může vypadat i dobře, nebo dokonce celkový dojem vylepšit?

Je nějaký rozdíl v tom, jak vnímáte nositelnost výrazných sluchátek u mužů a u žen? Protože mě se to na mladých klucích občas i líbí, ale u slečen snad nikdy…

Pokud nechcete mít desítky barevných variant ke každému outfitu, jakou barvu byste zvolili, černou, bílou, podle vlasů..?

Prosím doplňujte své odpovědi o fotky… zoufale potřebuji nějakou inspiraci, moje poklice přes uši jsou světlounce růžové (viz foto), možná bych si pořídila jiné, kdybych uvěřila, že není vše ztraceno…

Vážně jsem si tu tohoto tématu nikde nevšimla, tak snad jsem nekoukala špatně…

Najdete v encyklopedii: Hip hop

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Káně
6 příspěvků 06.03.13 21:00

Mám klasický černý pecky, který už u přehrávače byly. A když bych kupovala nový, zase jdu do pecek. Kvalita zvuku samozřejmě není nic moc, ale často nosím podpatky a vzít si k tomu humpolácký sluchátka by působilo asi dost směšně. Pecky se tak nějak ztratěj. Jinak sluchátka jako módní doplněk neřešim.

eveK
333 příspěvků 06.03.13 21:02

Já sluchátka nevnímám jako módní doplněk, stejně tak jako telefon, auto prostě ty technické věci. Mám taky velká sluchátka, protože mám divné uši a ty co se dávají dovnitř se mi tam nevejdou. Mám bílé, ale MP3 teď užívám pouze při sportovní aktivitě a to vypadám tak, že sluchátka jsou ten nejmenší problém.

mapritona
100 příspěvků 06.03.13 21:04

Velká sluchátka nosím, ač se to pro mnohé může zdát peklem. Přijdou mi zvukově daleko efektivnější a zdravotně nezávadnější než pecky. Nosím je prakticky ke všemu. Záleží na tom, jak moc jste otrlá, mně třeba překvapené pohledy těší.. Jednou mi sestra řekla: ale ty se přeci nehodí k tvýmu dívčímu stylu.. A?? Jsou pohodlnější, nemusíte je neustále rozmotávat (stačí si je položit kolem krku), hledat. Jen bych si dala větší pozor při vybírání nových na délku kabelu. Ta moje mají kabel dlouhý, řeším to sepnutím skřipcem, ale to nedělá moc velkou dobrotu, takže je dobré, pokud byste měla možnost, vyzkoušet si sluchátka na hlavě, kabel vést do kapsy, nebo tam kde nosíte mp3. Mám bílá, aby se mi hodila ke všemu, nosím je lehce dozadu na temeno, protože při sklonění hlavy mi sklouzávají po vlasech (to je také celkem potřeba zvážit, jaké vlasy máte (hladké/drsné, kudrnaté/rovné) a zda nepřekáží účesům, které nosíte). Přikládám obrázek těch mých. Kdybych se měla rozhodovat znovu, jestli pecky nebo sluchátka, tak beru sluchátka, ať se na mě lidé dívají škaredě, jak chtějí.

zizi68
100 příspěvků 06.03.13 21:11

Nebude jednodušší vrátit se k peckám?
Sluchátka bych asi nechala na doma. I když je fakt, že kvalita zvuku se nedá srovnat.

gudrun  06.03.13 21:15

Pecky me vzdycky rusej, kdyz mas krasny hadry a k tomu tohle. Bohuzel jeste nejsou takove aby byly brany jako doplnek, treba zlaty na retiku neco jako sperk. I kdyz mozna ze uz to je muzem to zkusit najit. Sluchatka clasicka jsou casto pouzivana jako doplnek velmi casto. Napriklad WILL I AM se bez nich skoro neukaze. Ma je jen tak kolem krku. No a na takove hip hop party…

LuisaLeelou  06.03.13 21:15

Doma mám kvalitní bedničky, těšit se z nich mohou sousedi v osmi blocich… ne, to jen žertuju… Každopádně se teď pecek docela bojím, mám s ušima problémy a nechci to zhoršovat, to asi tu módu radši obětuju…

Olinka
2582 příspěvků 06.03.13 21:23

Pořídila jsem si relativně velká, nicméně praktická skládací a zvukově kvalitní sluchátka přes hlavu, pecky jsem vždycky nesnášela (padaly mi z uší) a zkoušela jsem i zaklikávací za ucho, ale z nich mě pro změnu bolel boltec… Perfektní jsou do vlaku, protože zároveň tlumí zvuky zvenku a neobtěžuje mě ani řev fakanů, ani hulákání ožralů z vedlejšího kupé… Nicméně mají nevýhody jako ohled na účes a vlasovou pokrývku. Co se stylu týče, jsou černé a neutrální, takže mi nepřipadají méně vhodná než pecky, i když jsou samozřejmě nápadnější.
Teď v zimě jsem si ale navykla nosit sluchátka peckovitá, co byla k iPodu, protože bez čepice ani ránu a ta se sluchátkama přes hlavu fakt dohromady nejde (a jo, zkoušela jsem to:-)

gudrun  06.03.13 21:24

U chlapa mi to evokuje jistou pubertalni zamrzlost( to mam z dob kdy jsme v v puberte litaly s klukama po hip hop party, skate party atd. Tam se to nosilo casto). U zeny divky tuhle asociaci nemam tam je to fajn. Zejtra sem hodim fotky. Zajimave tema.

gudrun  06.03.13 21:30

Pred lety jsem dpstala mp3 ay si posloucham s peckama. No furt mi to padalo a stvalo tak ksem to dala na hrani detem. Ted chci neco poslouchat kdyz chodim behat a jinou alternativu nez mega sluchadla nevidim. Pecky a este v nich behat? Pro me nemozny

zizi68
100 příspěvků 06.03.13 21:35

Pokud jste měla z. středního ucha, tak vás pecky neohrozí, tam je jiná příčina. Pokud šlo o z. zvukovodu, tak tam jsou pecky možnou „kontraindikací“.
V každám případě noste, co je vám pohodlné, řiďte se vlastním rozumem. Ty sluchátka v příspěvku Mapritony jsou roztomilé. Hlavně si je nepouštějte moc hlasitě :))(prof. deformace).

Sibyla
2639 příspěvků 06.03.13 21:36

Taky o tom přemýšlím. Nosím pecky, protože jsou nejméně rušivé. Uvažovala jsem, jaké by musely být, aby mohly outfit pozvednout, ale pro ženu si neumím žádné představit - jedině, jak tu padlo, malé šperkovité, ale to jsou zase pecky. Ach, přála bych si výkonnější, zvlášť v autobuse, kde bližní často řeší své záležitosti do mobilu k poučení všech kolemsedících… ale bohužel: všechny větší mi neúprosně evokují Otíka z Vesničko má středisková.

CandyKendall
1164 příspěvků 06.03.13 21:50

Mně se výrazná sluchátka přes hlavu líbí, ale jen v případě, že člověk nosí tomu odpovídající oblečení. Dokážu si to představit například na mladé slečně, která nosí mladistvý, ležérní, rozhodně ne elegantní styl. Ke stylu tolik propagovanému zde na MP (teda spíše elegantnímu - sukně, saka, podpatky…) by se mi to nehodilo.
Já osobně mám pecky do uší, ale kdybych si chtěla koupit sluchátka přes hlavu, koupila bych si nejspíš Urbanears Platan nebo Coloud Colors (vzhledově mi připadají stejné). 

CandyKendall
1164 příspěvků 06.03.13 21:58

A barvu bych asi vybrala nějakou svoji oblíbenou, která je hodně zastoupená v mém šatníku - tak budete mít jistotu, že ke sluchátkům budete mít buď něco přímo v té barvě, nebo něco, co se k ní hodí.
Barev bych se určitě nebála, mně osobně sluchátka přes hlavu připadají divná a šeredná když jsou v bílé/černé a naopak naprosto úžasná když jsou barevná :)

Morže
1091 příspěvků 06.03.13 22:01

Já nosím sluchátka, tedy spíše pecky do uší, protože bez hudby ani ránu. Už jsme uvažovala o sluchátkách, ale ty jsou zase drahý, pokud chci kvalitní, které se mi za půlrok nerozbijou…A sluchát­ka by se měla vybírat podle kvality zvuku, né podle vzhledu! Uznávám, že velká robustní sluchátka se nehodí do elegantního stylu odívání, ale dle mého skromného názoru ten elegantní styl vypovídá o určitém životním stylu, který bývá odlišný od člověka v léžerním stylu, ale taky nemusí a tak ani nemá potřebu pořizovat si taková sluchátka.

CandyKendall
1164 příspěvků 06.03.13 22:16
@Morže píše:
A sluchátka by se měla vybírat podle kvality zvuku, né podle vzhledu!

V tom s Vámi samozřejmě souhlasím! Ale u sluchátek takové velikosti je třeba brát v potaz zároveň i tu estetickou stránku, ty ani při nejlepší vůli neschováte, a kdo by chtěl nosit na hlavě něco ošklivého? :)

Morže
1091 příspěvků 06.03.13 22:26

@CandyKendall To jo, ale tu pak už záleží na preferenci člověka. Já si radši teda vyberu hnusnější sluchátka, ale budu vědět, že mi ve sluchátkách bude znít hudba a né divný chrchel a chraptění, než sice krásná elegantní sluchátka, ale za to s chrchlem. Nejlepší by bylo obojí dohromady, ale zatím jsem se tedy nesetkala u ověřených značek, že by dělaly hezčí sluchátka ve stejné zvukové kvalitě. Tedka jsem po sluchátkách nedívala, tak třeba je trh jiný :)

aailyyn
807 příspěvků 06.03.13 22:33

Mně je to teda jedno, pecky jsou menší, praktičtější, ale zas pokud potkám někoho, kdo má nasazená klasická sluchátka, tak si nepomyslím, že vypadá jako pablb, ale že si prostě chtěl dopřát kvalitní poslech. Oba druhy sluchátek mají svoje výhody a nevýhody, estetickou stránku neřeším. Taky jsem spíš ve fázi hledání sluchátek v přijatelné cenové hladině, která mě za půl roku beznadějně neopustí, tudíž vzhled je to poslední.

LuisaLeelou  06.03.13 22:36

@Morže To je právě to.. za poslední rok mám pocit že nastal doslova boom barevných sluchátek a to i od velmi kvalitních značek, už je možné si krom za kvalitu zvuku připlatit také za design..

@CandyKendall Ta oblíbená barva mi přijde jako zatím nejschůdnější nápad, nosím převážně džíny (prosím, neříkejte to na mě) takže mám hodně doplňků v indigu…

Zapomněla jsem se zmínit, že nosím brýle, teď ještě velká sluchátka… už mi schází jen taková ta externí rovnátka a můžu jak Sandra Bullock: „na to co mám na hlavě chytat HBO“… chjo..

Každopádně moc děkuju za veškeré podněty :)

Morže
1091 příspěvků 06.03.13 22:42

@LuisaLeelou No tak pokud víte, že jich je nepřeberné množství pěkných a kvalitních sluchátek, tak bych to klidně brala jako doplněk. Proč ne :) léžerní styl se sluchátkama na hlavě, nebo za krkem je mi mnohem bližší, než elegantní styl.
Já momentálně nesháním, neboť mám už asi druhým rukem svoje Sennheiser pecky a jsem spokojená :)

mescaline
238 příspěvků 07.03.13 09:32

Ja mám presne tie sluchátka, aké sú u vás na fotke, ale biele. Nijako extra sa mi na mne nepáčia, ale ten zvuk je neporovnatelný..ale striedam ich s peckovými, pretože mávam na hlave napr. victory rolls, alebo iný zložitejší účes ktorý nechcem pokaziť sluchátkami na hlavu. no, asi musím zainvestovať do kvalitnejších peckových, keď tak často nemám na výber :D inak kamarát má tieto (viz foto) vo farbe bielej kávy a k môjmu retro štýlu sa hodili asi najviac. 

z_dediny
1031 příspěvků 07.03.13 09:37

Sluchátka nebo pecky, an jedno mě neruší a obojí mi připadá komické. Zvlášť když se někdo tak vžije do hudby, že poklepává nohou, kývá hlavou a tváří se jak u vytržení:-)). Co mi ale fakt vadí, když část toho kraválu slyším i já, byť v MHD stojím metr od osluchátkovaného. To CCCC CCCC a podobné pazvuky jsou stejně příjemné jako páchnoucí nohy toho mladíka z dnešního rána. Od obojího není kam uniknout.

DonChichot  07.03.13 09:46
.

Vám všem, kteří bez sluchátek nedáte ani ránu, doporučuju si nastudovat, co je to thinitus. A hlavně jak se potlačují (ne, vyléčit nelze) jeho příznaky a jaké vedlejší účinky to má. Protože se to „léčí“ mj. kortikoidy, po nichž otečete, že vypadáte jako meloun.
Thinitus vás může dostat do invalidního důchodu ještě zamlada.

stric
762 příspěvků 07.03.13 09:54

@z_dediny Tak nějak. Podle mě je úplně jedno, jak ty sluchátka vypadají. Ruší málem každý druhý, kdo je má.

Sibyla
2639 příspěvků 07.03.13 09:54
@CandyKendall píše:
Mně se výrazná sluchátka přes hlavu líbí, ale jen v případě, že člověk nosí tomu odpovídající oblečení. Dokážu si to představit například na mladé slečně, která nosí mladistvý, ležérní, rozhodně ne elegantní styl. Ke stylu tolik propagovanému zde na MP (teda spíše elegantnímu - sukně, saka, podpatky…) by se mi to nehodilo.

No právě! A co dělat, jestliže mi studentsky ležérní styl nesedí? Mám známého, typ Buda Spencera: masivní černý vousáč, chodí v černém s velkými černými a chromovými sluchadly - a má to šmrnc. Já bych tak vyjít nemohla. Ale vážně mě překvapuje, že ještě designéři nevymysleli dámská, šperkoidní sluchátka, která by dotvořila outfit - aha, vygooglila jsem si, že vymysleli. Jenže bohužel, zas nic pro mě. CO byste na to řekli?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit