Slušný oblek kolem 11 000,- Kč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sssycak
2 příspěvky 26.12.12 00:55
Slušný oblek kolem 11 000?

Zdravím,

potřeboval bych nový oblek, nečekaně. Mám na něj připraveno cca 9 000 – 12 000, ale netuším, kam pro něj. Požadavky jsou asi takové:

• denně ho nosit nebudu, spíš cca 10×-20× do roka, zejména zkoušky, promoce, divadlo, pohovory, případně pár pracovních schůzek (Na ples ne, na to mám taneční oblečení)
  • Nenašel jsem konfekci, která by mi seděla, takže budou potřeba úpravy
  • Kvalitní materiál je sice fajn, ale na top materiálech rozhodně netrvám (už jen kvůli mému cenovému stropu), zase na sobě nechci nosit igelit.
  • Jsem z Prahy a rád bych to zvládl tady či blízkém okolí (do Londýna ani Vídně se opravdu nechystám)
  • Líbi se mi vestičky, takže kdyby byla, byl bych šťastný jako blecha.
  • Moc se v módě nevyznám, potřebuju někoho, kdo mi pravdivě řekne, co mi sluší a co ne :-) (Ale chystám s sebou táhnout dost kritickou kamarádku, pro jistotu)
  • Pokud to pomůže, výška cca 182, váha kolem 77, ale mám širší ramena, užší pas a delší ruce
  • Asi raděju ušetřím na materiálu, než aby mi oblek opravdu neseděl. Jako v pytli můžu vypadat i v obleku z tesca za pár stovek, na to nepotřebuju 130s vlnu

Děkuji všem za rady :-)

Sssycak

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Ceresa
465 příspěvků 26.12.12 10:00

Bezte se podivat do Blazka, je tam ochotny personal, pomuze Vam, ale nebude se vnucovat. Nekdy maji zajimave slevy a da se tam poridit hezky oblek ve Vasi cenove kategorii

bertulka  26.12.12 10:22

@sssycak taky doporucuji Blazka, jen pozor na vlnene, pokud jezdite autem, hodne se mackaji.

Mylady2
12409 příspěvků 26.12.12 10:52

Tak za mě určitě ne Blažek… A vubec s tím rozpočtem co máte je možno už mít oblek na míru! (Teda ne bespoke)

Grossularia
3204 příspěvků 26.12.12 11:15

@sssycak Před asi třemi lety jsme sháněli oblek pro manžela - má silně nekonfekční velikost (je velice vysoký), takže musel mít oblek na míru.
U Blažka chtěli za oblek na míru přes 20 000, což je zcela mimo naše možnosti.

Takže jsme vyzkoušeli krejčího - známého mé máti. A oblek ušil super, cena za práci cca 6000 Kč. Materiál jsme si kupovali sami, vybrali jsme nakonec, pokud si vzpomínám, v Krakovské. Cena za materiál byla něco přes 2000, směsovka s převahou vlny, spíš tenčí, manžel nechtěl silnou. Za silnou by to byl cca dvojnásobek, ale spotřeba na manželův oblek byla tedy značná.

Krejčí se jmenuje Valerij Lashkul. Mám s ním i následně velmi dobré zkušenosti, po obleku jsem si od něho nechala šít různé věci včetně plesových šatů. Pokud byste chtěl mobil, tak mi napište do soukromých zpráv. Je z Prahy 4.

Ejmyk
70 příspěvků 26.12.12 14:53

Přítel si minulý rok kupoval nový oblek (nejsem si teď jistá, kolik stál, každopádně víc jak 8000Kč to nebylo) kvalitně ušitý a z kvalitně vypadajícího materiálu (bohužel materiál vám teď také nepovím, přítel je v Praze a já v Liberci, každopádně je velmi příjemný na omak i nošení, téměř vůbec se nemačká a drží tvar). Kupovali jsme ho v Ústí nad Labem ve Foru, název obchodu si nepamatuji ani jsem ho nenašla na internetu, jedině, že by se zde našel nějaký Ústečák, co by název věděl…

Eila
166 příspěvků 26.12.12 15:22

Blažka spíš ne, přijde mi to jako strašný hadr. Pokud máte postavu jak popisujete, tak Pietro Filipi, mají takové „dlouhé“ střihy, jak ruce tak nohy. Zkuste outlet ve Štěrboholech, když budete mít štěstí, tak koupíte slušný oblek do 10t. Hezký oblek jsme koupili pro manžela taky na Chodově v prodejně Luigi, byl tenktát v akci 50% slevy (což se teď po Vánocích dá znovu předpokládat) za cca 8.000,– Kč, nosí ho asi nejraději a je fakt strašně hezký a navíc tam měli úžasné prodavačky.

bertulka  26.12.12 16:57
@Eila píše:
Blažka spíš ne, přijde mi to jako strašný hadr. Pokud máte postavu jak popisujete, tak Pietro Filipi, mají takové „dlouhé“ střihy, jak ruce tak nohy. Zkuste outlet ve Štěrboholech, když budete mít štěstí, tak koupíte slušný oblek do 10t. Hezký oblek jsme koupili pro manžela taky na Chodově v prodejně Luigi, byl tenktát v akci 50% slevy (což se teď po Vánocích dá znovu předpokládat) za cca 8.000,– Kč, nosí ho asi nejraději a je fakt strašně hezký a navíc tam měli úžasné prodavačky.

Tak já asi chodím do jiného Blažka či co..,manžel má obleků několik, chodí v nich denně do práce, takže spotřeba je poměrně velká a s obleky od Blažka nemáme problém, jak s kvalitou, tak i s cenou, mluvím o jejich hotových oblecích, ne o šitých na míru. A prodavačky byly vždy velmi ochotné. jediný problém je s tím, že si jednou koupil s velkým podílem vlny a jak jezdí denně autem, byl hodně zmuchlaný a jednou si tam koupil sice krásný, ale poměrně vzorem výrazný a protože k Blažkovi chodí asi více lidí, tak zjistil, že stejný oblek má kolega v práci. Takže manželův leží ve skříni nenošený :-)

Linie
1704 příspěvků 26.12.12 21:12

Doporučuji zkusit se podívat ve Van Graafovi na Václ. náměstí - po Vánocích budou mít jistě slevy a obleky mají krásné.
Pokud je to možné, velice doporučuji koupit /nebo dát ušít/ dvoje kalhoty. Ty trpí daleko víc než sako.

Příspěvek upraven 26.12.12 v 22:07

bestia
2296 příspěvků 26.12.12 21:22

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:57

sssycak
2 příspěvky 27.12.12 00:10

Děkuji za odpovědi.

Ty varianta, jak navrhujete, upraví mi tam oblek na míru, normálně v konfekci mi opravdu nic nesedí, bohužel :-(

yamama
184 příspěvků 27.12.12 04:50

@sssycak doporucuji spojit prijemne s uzitecnym, naplanovat si vylet do Thajska a oblek si nechat usit na miru tam. Mozna za tu cenu budete mit obleky dva a za par penez navic kosile na miru i s monogramem… za dva az tri dny hotove - rozhodne se vyplati. Ale jdete tam, kde maji thajske majitele a pracovniky - rozhodne ne k Indum.

Pavel
106 příspěvků 28.12.12 21:27

Já vám doporučuju taky Blažka. Mám od nic dva slim fit 100% vlněné obleky za hubičku ve slevě (jeden dokonce z vlny 120s). Nepadnou mi úplně dokonale, ale ještě jsem se neodhodlal je upravit. I tak ale vypadají velmi dobře. Takže kupte oblek do 10.000 Kč tak, aby vám padl zejména v ramenou a počítejte s max. 1000 Kč na úpravy (za to vám krejčová upraví vše - rukávy, šířka saka, délka saka, kalhoty…).
Oblek nosím taky asi 2× měsíčně, auto neřídím a s mačkavostí problém nemám, stačí vždy oblek pověsit na ramínko. Případně jsem četl radu: osprchovat se v hodně teplé vodě, nevětrat a do zapařené koupelny pak oblek pověsit, krásně se vyrovná. Zatím jsem tuto metodu ale ještě nepotřeboval :)

Karelos IV.
7 příspěvků 28.12.12 22:11

Na podzim jsem si nechal šít oblek ve Springeru, kvalitní, cena kolem 12.000,– Kč, perfektně sedí. Doladili i košílí.

Borag
140 příspěvků 28.12.12 22:44

Zara má super obleky!
Kvalita není noc moc, ale kdo by co čekal za ty peníze.

Střihy a barvy mají skvělé!

idp
134 příspěvků 30.12.12 23:01

@sssycak Ještě pročti toto téma o vybírání obleku , které tu bylo dříve.

A k diskusi - zajímalo by mě, když píšete, že na levných oblecích (Zara, Blažek…) je poznat nekvalita, tak v čem je to konkrétně?

Jde o materiál? Ušití? Na co se konkrétně zaměřit a jak poznat, že je oblek kvalitně ušitý a z dobrého materiálu? Jsou na to nějaké rady? :)

lasiva1
2 příspěvky 07.01.13 16:52
oblek

Ahoj,
po zkušenostech s nákupem obleků s partnerem (Blažek, OP Prostějov, Zara, bandi a spousta dalších) mohu doporučit Pietro Filippi. Obleky skvěle vypadají, materiál kvalitní, velikosti perfektně sedí a případné úpravy při nákupu nad 7 tis jsou zdarma. Veliká spokojenost.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 07.01.13 19:20

Odporucam Fashion Arenu, v obchode Carlo Caddeo sme tam manzelovi kupili kvalitny a velmi pekny oblek (stal okolo 14tis, ale patril tam k tym drahsim), vyber bol dost siroky, predavacky ochotne, a myslim, ze upravy su v cene.

Tebah
4255 příspěvků 09.01.13 16:09

Pro info bych proklikala Muže v Česku, námatkou:
http://www.muzivcesku.cz/…-ovci-zazrak
http://www.muzivcesku.cz/…-nebo-dlouhe
http://www.muzivcesku.cz/kombinujeme
 http://www.muzivcesku.cz/…blek-na-miru

Do Le Premiere bych se minimálně zašla pro inspiraci i podívat a pak bych se stavila u Lewina v Myslbeku. U Lewina bych taky zkontrolovala ceny na anglickém eshopu, můžou mít slevu, která v ČR není.

Jeden kamarád si nechával šít MTM oblek přes net někde v Anglii a byl spokojený, tak možná se změřit i tímto směrem? Bohužel nevím konkrétního krejčího.

Ribees
2 příspěvky 29.01.13 13:18

Jakou značku v cenové hladině do 10.000,– Kč doporučujete u Van Graafa v Praze?

Maravelo  29.01.13 13:35

@yamama Mazel

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.01.13 13:56

Ještě tady nezaznělo jméno Koutný..takže můžu doporučit www.koutny.cz Mají i obleky na míru, jsou z Prostějova a mají prodejny i v Praze.

Peta2013
46 příspěvků 06.01.14 18:11
@Mylady2 píše:
Tak za mě určitě ne Blažek… A vubec s tím rozpočtem co máte je možno už mít oblek na míru! (Teda ne bespoke)

A co bys mi doporučila, kam zajít pro oblek na míru?

Radley
55 příspěvků 06.01.14 18:29
Le Premier

Do uvedené částky se tam vejdete, oblek bude sedět a budet i z materiálu, který vydrží. Na rovinu řekněte, jaké jsou Vaše možnosti a najdete v jejich vzorovníku materiál, který se do něj vejde, ale pořád ještě bude o několik tříd na PF a Blažkem. Metr látky může být za pár set, ale taky za tisíce a desetitisíce.
Na rozdíl od Pietro Filipi, což jsou fakt hadry. A Blažek nemá nic moc střihy a v posledních letech materiál čím dál horší.

elesse
102 příspěvků 07.01.14 15:22

Běžte do lewina, do pobočky v myslbeku.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit