Sociologický dotazník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pitvalka
3 příspěvky 06.05.16 08:18
Sociologický dotazník

Příspěvek upraven 10.05.16 v 10:37

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Martini90
159 příspěvků 08.05.16 13:21

Dotazník nejsem schopna vyplnit:

1. Když je mi 25 let - mám se zařadit do věkové kategorie 18-25 nebo 25-35? Spadám totiž do obou.

2. Jak jsou definovány části Prahy jako „centrum“, „mimo centrum“ a „příměstská část“? Nebo je to na pocitu každého?

3. Nespadám ani do jedné jmenované kategorie pracovních oblastí - dělám v laboratořích farmaceutické firmy, takže nespadám ani pod dělníka, ani do služeb a už vůbec ne do administrativy. Přítel, který pracuje ve školství a ve vědě, by taky nebyl schopen se nikam zařadit.

4. U dopravy je dvakrát možnost „vlak“ - poprvé jako „příměstský vlak“, podruhé „vlak (příměstské linky)“.

5. Otázku o volném čase snad ani nekomentuji. To jsou jenom tyto dvě možnosti trávení volného času? Buď chození do divadla nebo sport?

Schvaloval Vám ten dotazník vůbec nějaký vyučující? K jakému účelu má vlastně sloužit - není u něj žádný úvod, jestli se jedná o výzkum do bakalářské nebo nedejbože diplomové práce, tak já bych Vám to na místě školitele hodila naprosto nepokrytě na hlavu.

Denyna
4104 příspěvků 08.05.16 13:38

@Martini90 já jsem si musela vygooglit, co je to VŠRR. Připomnělo mi to VŘSR totiž :D

LCH  08.05.16 14:12

"

Příspěvek upraven 31.08.16 v 18:45

Martini90
159 příspěvků 08.05.16 14:54

@Denyna Tak to mi nějak došlo, že VŠRR bude asi Vysoká škola regionálního rozvoje, dle tématu dotazníku. Ale původně jsem VŘSR četla taky a říkala jsem si, co je to za pitomost :D pak jsem koukla pozorněji a skutečně tam bylo „VŠ“…

Ještěže jsem ráno měla dobrou náladu na aspoň ty chyby sepsala; teď jsem zvědavá, zda se autorka @pitvalka ozve a bude ragovat.

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.05.16 15:35

@LCH
ještě jsem nikdy nezažila, že by nějaký dotazník studenta vysoké školy, který jsem osobně potkala, měl hlavu a patu.

spolubydlící na vysoké jimi otravovaly pořád.

ovšem i kdyby hlavu a patu měly, byly stejně nevypovídající a zbytečné.

pamatuju na jeden konkrétní, kde figurovaly otázky typu „jaký je vás nejoblíbenější politik“. každý něco napsal, a když přišla řeč na to „proč“, nikdo nedokázal odpovědět. zpravidla to bylo proto, že to byl jeden z mála, které dotyčná osoba vůbec znala jménem. k čemu potom takové dotazníky.

Betty J.
2031 příspěvků 08.05.16 16:16

Milá @pitvalka,

buďte prosím tak laskava, dotazník přepracujte tak, aby k něčemu byl - obvykle je dobré vzít nějakou nultou verzi a otestovat na známých, jejich výhrady pak zohlednit (pokud se jedná, nedejbože, o bakalářskou, či jinou kvalifikační práci a Váš školitel k té sadě otázek neměl výhrady, doporučuji změnit vedoucího práce), vytiskněte si ty dotazníky, vytáhněte paty z domova a ptejte se lidí přímo. Po internetu se dovíte houby a na Pekle ještě navíc dostanete zdrba.

LCH  09.05.16 01:00

@Jiná Realita Co dodat. Trefné.

A u @Betty J. jakbysmet.:)

pitvalka
3 příspěvky 09.05.16 15:35

Zdravím všechny,

velice ráda bych Vám poděkovala za vyplněné dotazníky, kterých se sešla úctyhodná šedesátka.

Ještě jednou všem děkuji

Vaše Dagmar N.

Martini90
159 příspěvků 09.05.16 17:33

@pitvalka Aha, takže je Vám jedno, jestli je ten dotazník kvalitní a jestli budou data vyhodnotitelná a vypovídající, hlavně že to máte.

arwenn
452 příspěvků 09.05.16 17:35

Vážení spoluobčané :D

Giulietta  09.05.16 21:22

@arwenn Viete čo je vtipnejšie ako to Vážení spoluobčané? Že jej to tých 60 ľudí fakt vyplnilo. Keď si člověk predstaví, že hento @pitvalka bude mať vysokú školu, tak je mu ouzko.

isko
595 příspěvků 10.05.16 02:45

@Giulietta
To si tak povídají dva čerství inženýři: „Člověče, když vím, jak jsem to vystudoval, tak se bojím jít k doktorovi…“

VandaRybna
3674 příspěvků 10.05.16 08:21

@LCH Maně vzpomínám na jednu slečnu, co potřebovala v práci přeložit nějaký dopis do němčiny (tzn. byla za to placená) a dala sem prosbu, ovšem velice ležérní, že jestli by jí jako s tím někdo nepích.

Oni to asi nechápou, že jo?

VandaRybna
3674 příspěvků 10.05.16 08:22

Zdravím všechny,

velice ráda bych Vám poděkovala za vyplněné dotazníky, kterých se sešla úctyhodná šedesátka.

Ještě jednou všem děkuji

Vaše Dagmar N.

Co jste jí tam napsali, vy recesisti, přiznejte se!

Punčoška
1 příspěvek 10.05.16 16:02

Webový dotazník je snad nejrychlejší a nejdostupnější způsob získávání statistických dat.

Také jsem ho několikrát využila. Bohužel, osobně jsem se setkala také s negativními příspěvky. Radila bych Pitvalce, aby je nebrala příliš v potaz. Důležité je, aby získala dostatek odpovědí.

Držím palce

AutumnVirus
310 příspěvků 10.05.16 16:34

@Punčoška
A pozor, výsledky šetření, zajisté kvalitně statisticky zpracované, převezme nějaké seriózní médium. Takže se konečně dozvíme, co pražané vlastně dělají :D :D :D
Radila bych @Pitvalce, aby zvážila své schopnosti co se studia týče. Anebo se modlila za obdobně kvalitního hodnotitele dotyčné práce.

Aqua-bella
203 příspěvků 10.05.16 16:47

@Jiná Realita mám z těch dotazníků podobý pocit. Jenže když takové „průzkumy“ musíte v semestru udělat třeba 4, každý s jiným týmem lidí, z nichž většinou víc jak polovina nic nedělá, je jim to jedno a jen se vezou, tak je to docela náročné. Navíc ty dotazníky nemají většinou žádnou vypovídací hodnotu, nic pořádného z nich nezjistíte, prostě naprostá zbytečnost, která je ale nutná k úspěšnému dokončení předmětu. Většinou se k tomu ještě váže „úžasná“ prezentace a min. 10stránková seminárka. Tím to všechno nechci nijak omlouvat, jen se snažím ukázat i náhled druhé strany.
Něco jiného jsou ovšem dotazníky pro bakalářky a diplomky, tam už bych čekala nějakou úroveň, ovšem často je to taky velká tragédie, nehledě na to, že dotazníky autoři ani nejsou schopni vyhodnotit…

Denyna
4104 příspěvků 10.05.16 17:11

@Aqua-bella taky jsme v rámci semninárek museli sestavovat dotazníky. Ale ty předměty jsou přeci od toho, aby se studenti naučili sestavovat dotazníky co nejlépe, ne?
Ty úplně první cvičné jsme mezi lidi ani nepouštěli, s těmi jsme blbli mezi spolužáky, pokud něco takhle veřejně vyvěsím, má to už nějak vypadat.
Mmch, třeba hned to první kategorizované věkové rozřazení se učí snad hned na začátku, aby se vám ta rozmezí nekryla. To by milá Pitvalka alias Punčoška dávno měla vědět.

Aqua-bella
203 příspěvků 10.05.16 17:15

@Denyna ono záleží, jak se vám vyučující věnuje. Má zkušenost je, že všem je to v podstatě jedno a dělejte si co chcete, hlavně mě neotravujte. Opět, nejsou všichni takoví, ale většina z nich se podobnými věcmi vůbec nezabývá. Zajímat se trochu začnou až když u nich třeba píšete DP, BP (ale taky ne vždy), což je dost smutné.
Už si nepamatuji, co přesně bylo v tomto dotazníku, ale ta chyba s věkem tam myslím byla, což by se určitě stát nemělo, je to základ.

pitvalka
3 příspěvky 10.05.16 21:54

Ahoj, to se to kritizuje co, vážení! Jen by mě zajímalo, jestli sami máte dostatečné vzdělání na to, aby ste mohli posuzovat práci jiných. Jistě nemáte, a v tom je ten problém. Pokud sami něco nedokážete, je velice snadné hledat chyby na druhých, a to je bohužel realita dnešní doby, že dámy a pánové!!! Podle Vašich reakcí poznám, jestli mám pravdu.

Jen dodám, že chybou bylo, vložit odkaz na můj dotazník na tento babinec. Zdraví Pitvalka.

Příspěvek upraven 10.05.16 v 21:59

kocoureksuggy
499 příspěvků 10.05.16 21:58

@pitvalka No, chyby prominu. Nepříjemný tón přejdu. Ale jak jste přišla na to, kdo má jaké vzdělání a kdo co dokázal?

SunEclipse
524 příspěvků 10.05.16 22:08

@pitvalka a vy máte vzdělání a inteligenci na to, abyste posoudila oprávněnost kritiky, a dokázala ji přijmout a poučit se z ní? Jistě nemáte, a v tom je ten problém. Sama jste nic nedokázala, jen házíte své chyby na druhé, a to je bohužel realita dnešní doby, že dámy a pánové. :D

Josefínaa
222 příspěvků 10.05.16 22:11

@Giulietta No, tak si myslím, že nebude. Nebo doufám.

Zorča
141 příspěvků 10.05.16 22:45

@pitvalka Však dostatečné vzdělání vyčtete z těch dotazníků, ne? :D
Mimochodem nemusím být profesorka, abych mohla něco kritizovat a posuzovat cizí práce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

God save the Queen! Alžběta II. dnes slaví 91 let!

Dnes slaví britská královna Alžběta II. své 91. narozeniny, takže i... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Co to je Greenery a jak ji nosit?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Zelenkavá barva je k vidění úplně všude. Stala se totiž barvou roku... Celý článek

Reklama