Spárořez - váš názor?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sugar_plum
290 příspěvků 16.06.16 09:24
Spárořez - váš názor?

Dobrý den, kupujeme byt v novostavbě. Když jsme si byli vybírat dlažbu, požadovali jsme, aby byla v předsíni a koupelně stejná. Chtěli jsme mít podlahu sjednocenou. Asi před měsícem jsme se do bytu mohli jít poprvé podívat a zděsili jsme se, když jsme viděli, jakým způsobem dlažba navazuje (spíš nenavazuje). Už přes měsíc to řeším s bytovým družstvem i s manažerkou klientských změn. Žádáme, aby se dlažba předělala, ale stálo dokola slyšíme tu samou písničku o tom, že je to vše dle projektu a že je to takto správně. Včera mi paní manažerka poslala e-mail, aby mi vysvětlila, proč je to položené tak, jak je. Laicky mi to přijde úplně postavené na hlavu a už si připadám jako blázen. Mohu se tedy zeptat na váš názor? Nerozumí tomu někdo více z odborné stránky? Děkuji, už jsem vážně zoufalá…

Reakce:

GorgonaM
696 příspěvků 16.06.16 09:39

@sugar_plum - že je to naprosto otřesné. Máme společnou dlažbu v předsíni a na WC a navazuje naprosto plynule.
Nemůžu říct, že by taky nebyly problémy - na WC obkladač nějak nepostřehl, že má jak lesklé, tak matné kachle, takže to tam nasázel, jak mu přišlo pod ruku a musel to všecko sundat, v koupelně spletl jen dva kousky pod umyvadlem, tak ty musel obrátit, a ve sprchovém koutě nasázel celou zadní stěnu dekorem vzhůru nohama. Sice se firma bránila, že označení dlažic odpovídalo jejich položení, ale jaksi květy nekvetou z větví směrem dolů, takže i můj jinak při jednání s lidmi mírný manžel velice asertivně žádal nápravu a skutečně máme nakonec všechno v pořádku.
Bohužel nemám radu, jak to efektivně vyřešit, pokud firma neuznává svou chybu, nicméně kvalita provedení je podle mě nepřijatelná. Úplně nechápu, vůči jaké stěně se to tam dělalo, protože tam jsou dořezy, kam až oko dohlédne :?.
PS: V našem případě s námi obkladač všechny sociálky předem prošel, předložil návrhy řešení a finálně jsme se domluvlili, kde ty dořezy chceme mít.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.06.16 09:49

@sugar_plum
myslím, že bude stačit, když se jich zeptáte, podle které stěny lícovali v koupelně (dle jejich teorie o spárořezu pro každou místnost zvlášť), protože jsem si celkem jistá, že tam je ořez na každé stěně.

vypadá to úděsně, mrzí mě to.

sugar_plum
290 příspěvků 16.06.16 10:01

@Jiná Realita Já taky právě nechápu, k čemu je to v té koupelně myšlené… s obklady to nelícuje, s dlažbou v předsíni to nelícuje..ořezů je tam milion..ale všichni mi furt tvrdí, že to lépe nejde.. A taky mi zarytě tvrdí, že nemají žádný kladečský plán..to to ti odborníci pokládali spatra?

edit: gramatická chyba

Příspěvek upraven 16.06.16 v 10:06

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.06.16 10:02

@sugar_plum
jsem laik, ale myslím, že vám poslali žvást.

zaprvé bych zašla na konzultaci za nějakým jiným dobrým obkladačem.

za druhé je to blbost už jen vizuálně.¨

za třetí jsem se tady dočetla, že spára běžně může procházet více místnosti, ne že se řeší pro každou místnost zvlášť. „v žádném případě by neměla být v místě PROSTUPU přerušena a navázána jiným směrem“.
 http://www.prace-obkladacske.cz/zasady.htm

prostě poslali neschopu, protože jiného nemají, a teď se jim nechce platit velmi drahá oprava.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.06.16 10:06

Podle mě ty spáry měly jít aspoň takto.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.06.16 10:10

A to, že něco zaštiťuje odborná firma, neznamená naprosto nic.

nám dělala v jednom domě stropy firma, která má tradici asi 25 let, obrovskou praxi…a jejich chlápek zaléval beton tak, že si ho zalil do zásoby, aby druhý den nemusel chodit, a vytopil sousedy…firma se samozřejmě omluvila atp., ale i u super firem pracují blbci.

Kjůta
20 příspěvků 16.06.16 10:12

My máme různé kachličky, ale vypadá to tak, jak to je na obrázku - tedy nenavazuje to. Nevypadá to moc dobře, takže určitě trvejte na předělání ;).

sugar_plum
290 příspěvků 16.06.16 10:14

Probírala jsem to s kamarádem architektem a absolutně nechápal, že někdo něco takového mohl vytvořit a ještě to obhajovat.. Je mi jasné, že se jim do předělání nechce, ale pro mě je to (s odpuštěním) strašná prasárna a nechci se smířit s tím, že na to bude dalších x let koukat. @Jiná Realita moc děkuji za názor, přesně jak jste to nakreslila, bych si to představovala i já. Snažím se sjednat si s paní manažerkou schůzku, ale má evidentně opravdu hodně práce, neboť stále nemá čas..

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.06.16 10:16

Ještě mám jeden tip.

pokud víte, od které firmy je dlažba, pošlete jim nevinné foto s dotazem, že se domníváte, že vám pokladač zničil jejich dlažbu, a co na to říkají.

pokud víte, která firma to pokládala, pošlete to jim, ale na jinou pobočku, než která to mohla pokládat.

předpokládám, že je možné, že napíší, že to je hnus, a pak to můžete poslat paní manažerce.

rineke
88 příspěvků 16.06.16 10:16

@sugar_plum Jestli všechny realizace dopadají takhle, ani se nedivím, že má hodně práce… Je to vážně nepěkné - ať už (ne)návazností, anebo tím zarovnáním na osu záchodu.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.06.16 10:18

@rineke
kdyby to bylo tak, jak jsem udělala červené čáry, tak by se ledaco vyřešilo, odpadlo by hodně dořezů (viz celá linie kolem vany, kde by vyšla celá kachle) a ještě by zmizelo zarovnání na osu wc. nechápu, že to ten chlap neviděl.

rineke
88 příspěvků 16.06.16 10:20

@Jiná Realita Naprosto souhlasím. A k tomu by zmizela i spára u (z tohoto pohledu) levé části futra, to taky nevypadá zrovna nejlépe.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.06.16 10:21

@rineke
obkladač asi ještě nikdy nepokládal dlažbu bez prahů a řekl si, že se to schová.

Jiná Realita
13791 příspěvků 16.06.16 10:24

@sugar_plum
ještě je můžete utlouct argumenty - změřte si kachle v koupelně a současné dořezy a jak by to vyšlo, kdyby se to udělalo podle těch červených spár. je dost pravděpodobné, že lépe, i když nevidím zbytek koupelny.
pak vám nebudou moc říct nic, protože tu koupelnu by udělali špatně i dle zásady „každá místnost zvlášť“.

Betty J.
2031 příspěvků 16.06.16 10:37

@sugar_plum: tak tohle by mě také pekelně namíchlo. Asi by bylo vhodné nahlédnout do projektové dokumentace, pokud tam nebude spárořez nějak jednoznačně popsán, trvejte na opravě.
Paní manažerka má nějakého nadřízeného? Mně se v takovýchto případech vždy osvědčilo kontaktovat osobu postavenu ve firemní hierarchii co nejvýše a tvářit se velmi neústupně - náprava byla vždy zjednána prakticky okamžitě.

lioncity  16.06.16 10:38

@sugar_plum, to je teda sila :O preji pevne nervy a hlavne to nevzdat.

DruI
348 příspěvků 16.06.16 10:46

Odhaduju, že lícovali spáru v koupelně na osu záchodové mísy, aby jim vedle vany nevyšel příliš úzký proužek (odhaduju to tak do pěti centimetrů). Ale tedy udělali to vážně prasácky, tohle bych rozhodně nepřevzala a trvala na předělání. By mě to štvalo při každé návštěvě koupelny.

MP_Emi
107 příspěvků 16.06.16 10:59

@sugar_plum Dobrý zaměstnanec kvalitní firmy by takhle dlažbu nepoložil. Chápu, že to je pro ně jednodušší, není potřeba u toho nějak zvlášť přemýšlet, ale vypadá to strašně.
Doporučuji ještě jednou napsat paní manažerce, že jste spárořez konzultovala s řadou odborníků i laiků a že se všichni shodli, že takto by to vypadat nemělo. Požádejte ji o sdělení, která firma je za to odpovědná, že pokud je to pro ni (manažerku) problém se postarat o nápravu, reklamaci můžete s příslušnou firmou řešit sama. A připište tam, že informace o tom, která firma toto považuje za kvalitně položenou dlažbu, je velmi zajímavá nejen pro Vás, ale i pro diskutující oblíbeného diskusního fóra, na kterém jste se pokusila získat zkušenosti dalších investorů a na kterém se teď o celé situaci čile diskutuje :-). Pošlete to s vysokou prioritou a v kopii na jejich ředitele, PR/marketing…

Daria.M.
24 příspěvků 16.06.16 11:16

Taky nám to tak řemeslníci udělali, chtělo se mi brečet. Rozhodně je to špatně. Člověk nechce být hnidopich a vrtal, ale jinak to nejde, než je kontrolovat při každém úkonu, pokud samozřejmě máte tu možnost.

sugar_plum
290 příspěvků 16.06.16 11:35

Tak jsem napsala do koupelen Ptáček, tak jsem zvědavá na reakci.. Bohužel jsme neměli možnost si stav bytu kontrolovat průběžně. Ale furt jsem byla v klidu, neboť každý byt měl svůj dozor, ale evidentně bylo spíše dozorováno nad tím, aby se položilo, ale už se neřešilo jak se položí :-(. Já si myslím, že moc dobře ví, že to není zrovna úplně dobře položené..neboť mi nechtějí poskytnout kladečské plány (tvrdí, že je nemají - vlastně tvrdí, že jsem již realizaci viděla, tak na co by mi vlastně takový kladečský plán byl (??!) ani jinou projektovou dokumentaci..

sugar_plum
290 příspěvků 16.06.16 11:59

Tak pán z Koupelen Ptáček mi odepsal jen: „Hm, je to po odbornicku..“. Opravdu odborný rozbor :-D

GorgonaM
696 příspěvků 16.06.16 13:22
@sugar_plum píše:
Bohužel jsme neměli možnost si stav bytu kontrolovat průběžně. Ale furt jsem byla v klidu, neboť každý byt měl svůj dozor

Nám samotná firma kladla na srdce, ať se dojedeme podívat, jestli je to položeno správně. Ještě si vzpomínám, že se nám to velmi nehodilo a v duchu jsem skučela, jaká je to zbytečná otrava, načež jsme po příjezdu s hrůzou zjistili chyby opravdu všude. Akorát v našem případě to bylo položené tak čerstvě, že to zvládli ještě téměř všechno bez poškození sundat.
Zdá se mi, že u Vás je akorát nejvyšší čas na poradu s právníkem. Stojí to peníze, ale zdraví a nervy taky máte jen jedno. Oni Vás budou natahovat do nekonečna.

dost_bot
2070 příspěvků 16.06.16 23:00

@sugar_plum Nedejte se…
Připomíná mi to moji vestavěnou skříň - zkušený truhlář, pověst vcelku ucházející. Vestavěnou skříň o 3 sekcích a dveřích postavil tak, že do výklednku vestavěl korpus - a do něj vložil 3 úzké skříně. Viděla jsem to až hotové, chtělo se mi plakat. Dvojnásobná spotřeba materiálu, všechno zničené, moc úzké police a šuplíky, muselo by se to jedině vybourat a celé udělat znovu. Nakonec jsem si to nechala. A neměla jsem, otráví mě to pokaždé když skříň otevřu.
Do koupelny budete chodit x krát každý den, na to si nezvyknete.

Lála_druhá
357 příspěvků 18.06.16 09:55

Kamarádka s výtvarným talentem si navrhla kovanou bránu. Nechala zrealizovat, fajn umělecký kovář, provedl nádherně, ale napůl zrcadlově otočil. Nikdo by to samozřejmě nepoznal, ten návrh byl originál její, já bych s tím dokázala žít v pohodě. Kovář jí nabídl značnou slevu jako omluvu a kompenzaci. Ovšem v jejím případě byla rada jednoznačná, trvat na předělání (jak ji znám, celý zbytek života by byla při každém pohledu na tu bránu nešťastná). Kovář tedy bránu bez dlouhých diskusí předělal, akorát to samozřejmě všecko dost dlouho trvalo. Ve vašem případě radím totéž: trvat na předělání. Jen je mi vás líto, že to všecko budete mít rozkopané znovu…

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit