Špatně označené oblečení v e-shopech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kralovna Bitche
382 příspěvků 15.02.13 08:12
Špatně označené oblečení v e-shopech

Zaujal mě článek o špatně označeném textilu v e-shopech

Myslím si, že tím by se daly docela pěkně zdůvodnit zkušenosti jak s materiálem, tak s velikostmi oblečení.

Máte s tím zkušenosti? nebo myslíte, že článek přehání? Já jsem zatím problém neměla, ale zajímalo by mě, jestli někdo ví o konkrétních e-shopech, kde je tenhle problém.

Reakce:

modra_kocka
903 příspěvků 15.02.13 10:30

Tím by se dala zdůvodnit tak akorat kocovina nějakého redaktora. Tohle přece není žádný článek, není tam žádná konkrétní informace. Co na tom, že se používají obchodní názvy textilu nebo zkratky? Zkratky má v eshopu třeba Pietro Fillipi, a nijak to neubližuje kvalitě zboží, které prodávají.
A s normovanými velikostmi EU ať už jdou taky někam. To jsou ty milované XS, S, M, L, XL, víš? Tyhle velikosti vůbec nezohledňují specifika lidských postav jako například, že hubený člověk může mít 2 metry, že někdo velikosti 44 může měřit 155 cm, že ramena mohou být širší, než by odpovídalo zbytku postavy, nebo pás naopak užší. Máš pocit, že s těmito velikostmi by se nám všem žilo lépe a oblékalo slušivěji? Hm…

Tenhle „článek“ bych zahodlila někam hodně daleko a přestala kupovat Lidovky. což je škoda, protože až doposud jsem je považovala za jednu z posledních bašt slušné žurnalistiky v Česku.

Robena
1257 příspěvků 15.02.13 11:25

Clanek toho asi moc nerekne, protoze pristup na stranky dTestu je placeny…

modra_kocka
903 příspěvků 15.02.13 12:21

@Robena ano,a le slečnu znepokojil článek na Ln, ne článek na dTestu. Takto napsaný článek k přečten í studie dTestu ani moc neláká.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 15.02.13 15:11

Mě znepokojuje to, co je praděpodobně na dTestu, ale k tomu nemám přístup. Ano, taky poznám dobrý článek, když ho vidím, ale prohlášení „Textilní zkušební ústav při průzkumu odhalil, že jen u tří obchodů z deseti odpovídají informace o velikosti normám. U 30 procent obchodů neodpovídají rozsahy velikostí platným normám a 40 procent obchodů rozsah velikostí vůbec neuvádí.“ mi přijde docela jednoznačné.
Na lidovkách má dTest vždycky tuhle reklamu, která říká jasné věci, ale jména konkrétních hříšníků se člověk dozví, až při zaplacení.

Ale je fakt, že mě nenapadlo, že se těmi oficiálními velikostmi může myslet S, M, L. Tak jako tak je pro ně určeno nějaké rozmezí, a pokud to není výrobek čitý na míru, nebo přímo označený (jako "prodloužené rukávy apod.), pak si myslím, že by se do nějakého rozsahu vejít měli.

modra_kocka
903 příspěvků 15.02.13 16:14

@Kralovna Bitche to s „reklamai“ na dTest na LN jsem nevěděla, díky za info.
Mě to prostě nepřijde nijak tragické. Eshopy s oblečením jsou i ty, kde báječné přiléhavé sexíí oblečení prezentuje smažená mrtvola, eshopy různých „módních salónů“ s barevnými pytli, možná i eshopy na aukru s korejským oblečeníma podobné libůstky. Myslím, že když už objednávám z eshopu, tak nejdřív pečlivě prověřím, že si objednávám správnou velikost. Pokud eshop nemá převodní tabulku velikostí, zeptám se jich přímo (emailem, telefonicky).

Fakt mi to přijde jako zbytečný humbuk. Má to vypovidající hodnotu o kvalitě eshopů, ale to je tak všechno. snad máme všichni vlastní rozum, a pokud objednávám z eshopu, kde převodní tabulku velikostí neměli, a jsem s nim spokojená, tak tam budu objednávat i nadále. A serioznost eshopu je snad taky každý schopen posoudit, a nepotřebuje k tomu dTest.

Tím nepopírám kvalitu dTestu, ale tohle je prostě pro rozhodování o nákupu zcela nepodstatný test.

bestia
2296 příspěvků 15.02.13 16:33

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:54

continuity
5851 příspěvků 15.02.13 19:32

Vzdyt je tady na to cele vlakno, ktere se zabyva tim, ze velikosti obleceni v kramech neodpovidaji realnym velikostem, ale jsou oznaceny mensimi cisly.

Karoleenah
2322 příspěvků 18.02.13 14:26

Teď mi přišel newsletter z dTestu a stručné výsledky testování 28 e-shopů jsou na jejich webu ke stažení zdarma, rozhodně to nejsou žádné no-name e-shopy… a prošli jen Blažek, Tchibo a i-povleceni.cz :D I když ta kritéria hodnocení určitě nejsou pro každého stejně důležitá, mně je třeba vcelku jedno, že někdo v e-shopu použije v údaji o složení zkratku nebo laický/obchodní název, já si s tím poradím, rozhodně mi víc vadí, že jen ve čtyřech testovaných e-shopech se obtěžujou s uvedením informací o údržbě. Dneska teprv proběhne prezentace celého průzkumu, třeba pak bude někde na internetu víc informací…

Ani  18.02.13 14:50

@modra_kocka Absolutně souhlasím.
Mě teda ani tak neděsí ten článek, jako ty zákony a ta neuvěřitelná buzerace podnikatelů za tím. Dtest prostě testuje, jestli dodržují něco, co by vůbec nemělo existovat…
Proč by obchod nemohl mít svoje velikosti, pokud má uvedenou rozměrovou (převodní) tabulku? A i kdyby ji neměl - je to jen jeho blbost, bude mít nespokojené zákazníky a ti příště nakoupí jinde.

modra_kocka
903 příspěvků 18.02.13 18:29

@Ani mě zase štve, že se dnes zcela zapomíná na délku. Když jsem byla malá, oblečení mělo velikost, tj. šířku, a délku. Ne jen velikost.

bestia
2296 příspěvků 19.02.13 16:18

.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit