Spatřena aneb vzkazník

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harmonika
244 příspěvků 09.10.12 21:14
Spatřena aneb vzkazník

K založení tohoto vlákna mě přivedl nedávný zážitek. Od doby, co čtu módní peklo, si mnohem víc všímám toho, co mají ostatní na sobě. Nevnímám ani ne tak pekelné kreace (možná tím, že skončilo léto, takže lezoucí ramínka jsou pryč), ale všímám si těch nebeských. A v tu chvíli mě napadne něco na způsob:„Tahle slečna/paní určitě čte módní peklo.“ Nebo jdu ještě dál a přemýšlím, jaký nick má asi zde na MP, protože osobně tu žádnou z vás neznám. :-)
Napadlo mě, že by tohle mohl být takový vzkazník pro ony dotyčné. Většinou nemám odvahu cizí osobě na ulici říci, že jí to sluší, a přesto věřím, že by to spoustu z nás potěšilo. Od toho právě tento vzkazník.
Chcete-li, popište, kdy a kde jste danou osobu, jejíž oblečení se vám líbilo, potkaly, popište, co měla na sobě či jaký kousek oblečení vás přinutil se pochvalně ohlédnout a vyjádřete tak svůj obdiv alespoň tohle cestou. Třeba si pochvala k ní najde cestu.

Tímto vzkazuji slečně na Vysočanské, co si ráno kolem půl osmé někdy minulý týden kupovala v pekárně pečivo, že jí to slušelo. Z outfitu si pamatuji jen zelenou šálku a zelené náušnice, které krásně prosvítily jinak elegantní zbytek oblečení v neutrálních barvách.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »

Reakce:

Šošana  09.10.12 21:40

@Harmonika Hezké téma. Tuším, kdo se na mě na třídě V. Klimenta při zavítání do MB tak významně usmíval:-)

Amonute
360 příspěvků 09.10.12 22:10

Od piatka som zažila len jedno WÁW - slečna, alebo skôr mladá žena v Bratislavskom Auparku v piatok na obed druhé poschodie pri kine… Mala na sebe vysokánske topánky, čierne panšučky a kimono šaty dômemyselného strihu, plus famóznu kabelku. Doplnky to celé oživili, no padla mi sánka až do podzemného parkoviska!
P. S.: skvelá téma!

Katka2305
124 příspěvků 10.10.12 11:23
@Šošana píše:
@Harmonika Hezké téma. Tuším, kdo se na mě na třídě V. Klimenta při zavítání do MB tak významně usmíval:-)

Třída V. Klementa. Je to ten Klement z Laurin & Klement :-)

Taky se mi téma líbí, ale bohužel nemám žádný vyhraněný zážitek a setkání. Zato mám pocit, že s podzimem se lepší průměrné oblékání, asi je to tím, že s klesajícími teplotami klesá taky tendence „ukázat maso“. Vídám spoustu pěkných sak a kabátků (v pražském metru), barevných šátků a šálů.

Lola  10.10.12 11:52

Já chci pochválit dámu středních let, viděnou v Brně v šalině č. 1 na trase Semilasso - Hrnčířská, která měla medové mikádo, světle hnědou koženou bundu do pasu (bunda měla střídmý elegantní střih a vypadala 100× lépe, než jak zní termín „kožená bunda“), kalhoty barvy slonové kosti a dokonale sladěnou kabelku, boty a šátek. Bunda byla evidentně velmi kvalitní a drahá, a celý oděv byl sestaven tak, aby bunda dominovala a doplňky ji nepřebíjely, ale pouze nenápadně doprovázely a udělaly nějaký logický rámec. Paní má můj obdiv, čuměla jsem na ni tak, že jsem musela působit až úchylně. Není umění koupit si drahou koženou bundu, ale nosit ji tak, aby to vypadalo nenuceně, to je potřeba ocenit.

Amonute
360 příspěvků 10.10.12 13:01

@Lola zaujímavé je, že presne táto farebná kombinácia a ladenie drahého s obyčajným zaujala aj mňa na mojej piatkovej slečne WÁW. Dokonca aj farba vlasov by podľa opisu sedela!

Šošana  10.10.12 16:41

@Katka2305 Je to on:-)
Máte s tím podzimem asi pravdu, celé oblečení tvoří vlastně hlavně kabát a kalhoty nebo sukně, plus boty a kabelka, převládají větší plochy, a když jsou pěkné, působí to dobře.

Šošana  11.10.12 22:42

Dneska úžasný zážitek, ale Spatřena si ho rozhodně nepřečte, proto je celkem jedno, v kterém supermarketu kterého města jsem ji potkala. Stará paní přede mnou u pokladny měla velký nákup. Poměrně čile přesunovala potraviny na pás, ale přece jen se musela hodně natahovat do hloubky vozíku, byla menšího vzrůstu, tak jsem se zeptala, jestli jí můžu pomoct. Pomoc nepřijala, ale pravila, že jí táhne na 92. To mě téměř omráčilo. Vypadala úžasně! Měla světlý trenčkot, světlý baret, hnědou vlněnou kostkovanou skládanou sukni, která jí vykukovala zpod kabátu, k tomu nějaké hnědé botky na mírnějším podpatku, vše doplněné ladícím šátkem, upravené šedé vlasy a jemné náušničky. Vypadala krásně, moc jí to slušelo, což jsem jí také řekla:-)

LadyPapajka  12.10.12 07:39

Včera 11.10 v parku přes Hlavním nádražím v obvyklém zalidněném tahu hl. nádraží/tramvaje jsme potkala dvě ženy středního věku. Pamatuju si punčocháče, nádhernou sukni, nádherné boty, prostě vypadaly obě krásně, elegantně a trochu retro. Byl to okamžik, ale vím, že se na měpodívaly a já se za nima musela otočit. Dámy, vypadaly jste božsky.

staramama
150 příspěvků 15.10.12 09:12

Dnes kolem půl osmé ráno, Konečného náměstí, Brno, slečna sladěná do šeda, kontrastní zelená kabelka a úžasná pletená sukně po kolena s norským vzorem. Na tu jsem doslova slintala.

Kitina1987
27 příspěvků 01.11.12 07:17

Chtěla bych vzkázat slečně, která šla včera večer kolem půl osmé na slezském v Hradci Králové u Ústavu pro hluchoněmé, že jí to fakt neskutečně seklo…
měla zelené punčochy, nějakou neutrální sukni, zelený baret a myslím nějaký žlutý kabát…byla úžasná…zahlédla jsem ji z auta, když jsem projížděla a vykouzlila mi úsměv na tváři a málem zavinila, že jsem nabourala auto přede mnou, když jsem se za ní otáčela. :)

janiiiv
781 příspěvků 01.11.12 10:42

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 23:49

sorpresa
8 příspěvků 06.11.12 19:38

Dnes po jedné hodině spatřena asi seznam.mih v Prešovské v Plzni směrem k sadům pětatřicátníků. Měla jste ten kabát co máte v galeri a oranžové punčocháče a pospíchala jste? Nebo se pletu?

Sibyla
2639 příspěvků 06.11.12 21:28
@janiiiv píše:
Dnes před jednou hodinou ranní jsme s kamarádkou povečeřely v Brně u Číňanů na hlaváku ve společnosti pána v kiltu.

Krásné Skoty v kiltu jsem nedávno viděla v naší vísce - měli tu ustájené koně. Bohužel, k těm se vzkaz rozhodně nedostane…

seznam.mih  07.11.12 08:46

@sorpresa Ano pospíchala jsem, ale pak jsem zjistila, že zbytečně :D

Rosalyn
925 příspěvků 22.11.12 20:02

Dnes jsem taky viděla mladíka v tříčtvrtečním šedém kabátě, bylo to v Plzni a slušelo mu to.

Bugatti
4051 příspěvků 22.11.12 22:51

@janiiiv Dnes jsem v blízkosti Filozofické fakulty v Brně potkala mladou dámu, která vám byla moc podobná. Jestli jste to byla vy, tak vám to moc slušelo.

janiiiv
781 příspěvků 23.11.12 02:18

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 03:03

Bugatti
4051 příspěvků 23.11.12 10:57

Po poledni jsem potkala vysokou slečnu s dlouhými vlasy ve světlém kabátku. Úplně jistá si samozřejmě nejsem.

janiiiv
781 příspěvků 23.11.12 12:22

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 03:02

taisao
68 příspěvků 24.11.12 01:36

Dne 23.11. v 14:09 jsem z tramvaje č. 24 na zastávce Náměstí Republiky spatřila slečnu či paní. Měla na sobě podobný kabát, béžový s delší „vlečkou“

a černé kalhoty a kozačky. Plus příjemný výraz a nesla se jako vévodkyně… Jednoduché a tak působivé, že jsem si málem ukroutila krk:).

Terie
10 příspěvků 26.11.12 11:49

Dneska posílám virtuální zelené ramínko pánskému spolucestujícímu z pražské tramvaje, za kterého jsem se posadila a celou cestu tuze krásně voněl. To se mi v MHD stává jen zřídkakdy. Díky :kytka:

Rosalyn
925 příspěvků 26.11.12 16:52

Dneska jsem v Plzni viděla mladého pána v černém kabátě, barevné šále, plátěných kalhotách - slušelo mu to.

Rosalyn
925 příspěvků 01.03.13 17:27

Oživuji tuto diskuzi - dneska v Plzni čekala na nástup do autobusu Student Agency mladá žena v šedém a černém oblečení doplněném tyrkysovou šálou. Možná na sobě měla ještě něco dalšího tyrkysového. Moc si lidi neprohlížím, ale toto mě zaujalo.

Harmonika
244 příspěvků 05.03.13 20:46

Já bych chtěla pochválit šmrncovní paní, která každé ráno nastupuje do busu směr Praha v MB u „vodotrysků“. Sedává v předních řadách a vždy chodí elegantně, ale zároveň šmrncovně oblečena. Nebojí se barev, ale zároveň není žádný diblík, ale je vidět, že si umí s módou vyhrát, přemýšlí o tom, co má na sobě, vše je tak hezky dotažené. Nejčastěji nosí sukně a to je mi sympatické. Snad se poznáte, chválím Vás. Ostýchám se Vám to říci osobně, tak alespoň touhle cestou.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit