Šperky a bižuterie

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ani  29.10.11 22:28
Myslím, že téma šperků je na MP opomíjené. To, co nabízí řetězce, je většinou neskutečný šunt (plastové korálky, umělé perly co se oloupou po pár týdnech nošení) za naprosto nepřiměřené ceny. Navíc mi přijde, že šperky nosí poměrně málo žen, což je škoda.

Co vy? Nosíte šperky? Jak často a jak moc? Hodně výrazné nebo spíš běžné?
Nosíte je na doplnění outfitu (tedy v podobném stylu) nebo naopak neutrálnímu oblečení pomocí šperků vtiskáváte styl?
A co říkáte na nabídku v obchodech? Nebo nakupujete na fleru nebo si šperky děláte samy?
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

Haryk
24 příspěvků 30.10.11 06:17

Broze si kupuji na fler u overenych prodejcu, pripadne na ruznych akci „alternativni“ mody. Nahrdelniky a naramky lovim ve vyprodejich, na Asos nebo eBay.co.uk. Rada si kupuji bizuterii v Tatuum, ale chce to vychytat vyprodeje, pak se daji ruzne kousky koupit tak za 50 az 100 Kc. Obcas maji pekne, byt drahe kousky v Promod. Ale nevidim duvod, proc kupovat bizuterii za nekolik set. A pak samozrejme pri svych cestach do zahranici. Od doby, co mam dite, volim odolnejsi kousky, idelani z ruzne drevenych koralku, textilu a podobne :-)
Zaklad obleceni mam vetsinou jednobarevny a snadno kombinovatelny, nesnasim ruzne divoke potisky, jedine, co toleruji jsou prouzky nebo sem tam nejake kvetiny. Na jednoduchem tricku nebo svetru pak i vyrazne nahrdelniky vypadaji velmi dobre.

Uživatel je onlineOldyn
5014 příspěvků 30.10.11 08:14

Já si vyrábím sama, jelikož mám vzdělání na SUPŠ Turnov. Ale nepohrdnu ani bižuterií z obchodních řetězců. Pokud potřebuji něco opravdu origináního z přírodních materiálů navštěvuji Mezinárodní expozici minerálů, která se koná v Tišnově. Letošní podzimní se koná 4.11- 6.11. 2011 Akce je prodejní a je opravdu nádherná, nakoupíte od perel přes granáty(které by měla vlastnit každá žena), jantary až po diamanty. Doporučuji.

Katy
91 příspěvků 30.10.11 08:37

šperky nosím ráda, hlavně náušnice, prsteny, náhrdelníky, brože…něco si vyrábím, něco si přivezu z dovolených, něco občas ulovím ve výprodejích. mám ráda i „ulítlejší“ kousky, takže nepohrdám např. ani vietnamskými obchody, tam se dají ulovit opravdu perly za pár korun!

MP Ava
248 příspěvků 30.10.11 09:11

To je téma pro mě :) Cetky, jak já tomu říkám, mi zabírají polovinu vysokého policového dílu z IKEA :) V tomto navzdory všem pravidlům vyznávám kvantitu, nikoliv kvalitu. Pořád je to totiž bižuterie, která Vám nevydrží, ani když je kvalitnější a tím pádem dražší. Mám pár uměřených kvalitních kousků ze stříbra a bílého zlata, když chci být „za dámu“, ale větší investice do bižuterie považuju za zbytečné. Proto moc nechápu ceny bižuterie obchodech, přijdou i naprosto přestřelené za kus plastu, obyčejného kovu nebo látky. Naštěstí v Ann Christine mívají často dost velké slevy (za 29,–, 49,–, 59,– apod.) a pak bych řekla, že cena odpovídá kvalitě. Mám bižuterii odsud, z HM, z Camaieu, z ASOS, z MACY´s a taky z Hong Kongu přes ebay (za dolar, doporučuji!) i od českých Vietnamců a kvalita je víceméně stejná. Jelikož často střídám, tak zatím i vše celkem vydrželo.

Dahllie
2222 příspěvků 30.10.11 10:26

Já jsem straka. A cetek mám plno. Zásadně nakupuju ve výprodejích. Tři stovky bych za ty šunty nedala.
Dřív jsem si hrála s rokajlem, ale už není tolik času a nálady. A doplňky střídám velice často, podle oblečení klidně i několikrát denně, takže mi většina vydrží dost dlouho.

MP Jana
216 příspěvků 30.10.11 10:26

Dřív jsem nosila neustále velké naušnice, teď už mnohem, mnohem méně, ale bižu nakupuju pořád ráda. Nejhezčí věci, z kategorie hodně zdobné bižuterie má podle mě Accessorize, akorát mě nebaví se prohrabávat webovýma stránkama, takže nakupuju, jen když se dostanu do obchodu. Navíc ceny nejsou zrovna nejmenší, ale mám od nich náušnice třeba pět let a vypadají stejně krásné, i když jsem je jednu dobu nosila celkem intenzivně.

seznam.mih  30.10.11 11:13

Já osobně moc šperky nebo cetky nenosím. Ráda bych nosila náušnice, ale zjistila jsem, že jsem alergická na kov … a zatím jsem se nedokopala koupit si třeba něco z chirurgické oceli, či tak.
Co ale ráda nosím jsou různé ozdoby do vlasů. Mám radši, když si můžu hrát spíše s kratšími vlasy, než s dlouhými. Takže sponky, čelenky to je moje :) a kupuju tam, kde jsou hezké. Ať jsou to vietnamci, nebo jiné obchody s bižu.

Elwing
26 příspěvků 30.10.11 11:21
Nosím náušnice, náhrdelník a dva prsteny - vše decentní, ze stříbra. Dostala jsem to postupně jako dárky od přítele, takže to ani nesundávám, připadám si potom tak nějak divně. :-)
Navíc mám problémy s hledáním něčeho jiného, hezkého, co by se mi hodilo k oblečení. Musím se přiznat, že tohle vážně není moje silná stránka.

MP Ava
248 příspěvků 30.10.11 11:48

K těm čelenkám: nedávno mě zarazil tento článek: http://www.super.cz/…tnactka.html . Upřímně, jsem podobně stará a nosím podobné čelenky a nikdy mi nepřišlo, že jsou jako na „patnáctku“ - co myslíte?

Katy
91 příspěvků 30.10.11 11:56

Ava: taky jsem se u toho článku zastavila…mě je 27 a podobný styl nosím taky..a taky si nepřipadám divně nebo nepatřičně svému věku..celý ten článek mi přišel hodně zaujatý, neměly bychom si to tak brát :-)

Ani  30.10.11 14:03
Čelenka moc hezká :)

Já šperky vyrábím (stříbro, minerály), ale nakonec svoje skoro nenosím. Dělám časově náročné věci a přijde mi to pro mě škoda, takže spíš nakupuju. Ale zůstává mi ta posedlost kvalitními materiály, nemohla bych nosit plastové korále a už vůbec ne za ně dát 300. Ale každopádně si toho hodně všímám, co kdo nosí. A mám pocit (ve veřejné dopravě apod.), že všichni nosí buď něco stříbrného/zlatého absolutně decentního nebo obrovské blyštivé drahokamy a koule (pseudo)swarovski. Což je diametrálně mimo od toho, co dělám, tak jsem z toho vždycky nešťastná.

Dahllie
2222 příspěvků 30.10.11 14:33

Ani, a nějaký odkaz na tvorbu by nebyl? Kombinaci stříbra a minerálů mám ráda

Eiwen
134 příspěvků 30.10.11 14:38

Už dávno nemám dírky v uších, řetízky a náramky (myšleno takové ty klasické, tenké sříbrné/zlaté/chir­.ocel, které vídám asi nejčastěji) se mi nelíbí, takže obvykle nosím buď nějakou bižuterii na krku (miluju kameje, mám různé „vintage“ přívěsky, na někoho možná až příliš infantilní, ale k mému stylu se to myslím hodí) nebo si vyhraju s vlasy, mám je asi do 2/3 zad, takže je možností přehršle - mašle, sponky, čelenky, květiny do vlasů…Na večerní příležitosti se obvykle ozdobím víc, ve šperkovnici mám spousty náramků a prstýnků, většinou kombinace „stříbrný“ kov a černá, ale stejně je vytahuji tak párkrát do měsíce, radši nosím krajkové rukavičky. Dost kupuji i na Fleru, obvykle právě ty jakoževintage doplňky :)

Ani  30.10.11 18:46

Dahllie, ale jo, ale nechtěla jsem to tu zakládat jako reklamu, jen jsem byla zvědavá. Možná mě ale budeš znát (aspoň teda pokud si tě správně spojuju s tím, s kým si tě spojuju), jsem na fleru jako serenity (http://www.fler.cz/serenity ).

Karoleenah
2322 příspěvků 30.10.11 19:25
Hm, já si začala bižuterii před pár lety taky vyrábět a od té doby ji nosím čím dál tím míň. :)) Ale jako koníček je to fajn. Občas si i nějakou cetku ulovím třeba v Orsay, kde mívají velké slevy nebo i u Vietnamců, ale tam spíš kupuju věci na materiál. Stříbrné a zlaté věci mám hodně poděděné a nebo z našeho rodinného zlatnictví.
Do Tišnova na burzu jezdím taky a můžu ji jedině doporučit, je to tam úžasné a taky úžasně levné. Vždycky tam nechám hromadu peněz v materiálu, kterej mi pak sice ještě dlouhou dobu leží v krabici, než se přinutím ho zpracovat, ale i na kochání je to dobrý, hlavně ty krásný „briloše“… :)) Jo a podobná burza minerálů bude i koncem listopadu v Brně na výstavišti, teď si nemůžu vzpomenout na přesné datum, ale je to nějaký víkend. Taky dobré, ale oproti Tišnovu malé a dražší.

noemi
1547 příspěvků 30.10.11 21:19

Bez výrazných náušnic bych nevyšla z domu, protože bych si připadla jako nahá, buď si je kupuji nebo vyrábím, kromě náušnic nosím obvykle korálky na ruce a pak něco na krk,tyhle věci si vyrábím, mám moc ráda skleněné korálky.

DanielaS
4599 příspěvků 31.10.11 08:31

Ja jsem prave pred tydnem zjistila, jaka je zabava vyrabet broze, a nasekala jsem jich za vikend osm. Nejake infantilni z plsti a pak seriozni kvetinove z hedvabi.
Plastove koralky vlastne nemam, jsou sklenene nebo kamenne (?) - proste polodrahokamy, a dvoje perly. „Pravych“ sperku mam malo, jedny nausnice, jeden retizek a prstynek, ktery nesundavam.
Rada lovim v Bijoux Brigitte a v Camaieiu. Dve veci mam z Fleru.

Lama_z_Lana  31.10.11 08:58
Ač se mi bižuterie moc líbí, moc ji nenosím, protože mi z nějakého důvodu vadí a po 10 minutách musím sundat. Největší problém jsou ruce, náramky nebo hodinky nesnesu:(
Takže většinou nosím zlaté nebo stříbrně šperky, decentní i výraznější a mám i pár věcí z jantaru, který se mi moc líbí. Moc toužím po perlách.

DanielaS
4599 příspěvků 31.10.11 09:03

Ricni perly koupis za cenu bizuterie. (Ale neni to eticke, zabili kvuli tomu chudaka skebli.)

Mylady2
12409 příspěvků 11.09.12 21:36

Tak dámy už tu máme Tiffany & Co… Byla jste to některá omrknout?

GreatSusan  11.09.12 21:46

@Mylady2
to bude mit kazda pipka „return to tiffany“ privesek a Elle o tom urcite napise jak je to moderni :-). Na stanku potom v levnejsi verzi „back to tyfany“

Mylady2
12409 příspěvků 11.09.12 21:51

@GreatSusan Já nevím;-) já jsem byla u nich v obchodě jen jednou v US:-) vybrala bych si, ne že né… takže se půjdu podívat.

Lacrimosa
159 příspěvků 11.09.12 21:53

Dříve jsem šperky a ozdůbky příliš často nenosila. A když ano, během dne jsem je postupně ze sebe sundavala. Dnes to mám jinak. Mám ráda naušnice, náhrdelníky a v neposlední řadě brože. No a zdroj = (pra)babičky šperkovnice (především, jinak jsem si oblíbila jeden malý obchůdek s originálními výtvory). Možná to zní divně, ale u babičky nacházím tak okouzlující kousky, že nelze odolat :D

GreatSusan  11.09.12 22:13

@Mylady2
napiste jake to bylo (a kdyz se nebude nikdo koukat, tak neco spolknete :-D ). Docela by me zajimalo, jak se bude chovat personal. Vybrala bych si tam samozrejme taky a bez premahani…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit