Šperky na svatbu

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuzka24  08.08.12 11:15
šperky na svatbu

Chtěla bych být krásná nevěsta, ale nevím si rady s výběrem šperků. Většinou se kupují takové ty kytičky a perličky, ale to už bych potom nikde nevyužila. Našla jsem si nádherný set ze stříbra a swarovski, jen si nejsem jistá, jestli to není moc výrazné na svatbu, i když je to průzračné a takové třpytivé. Navíc swarovski je na více e-shopech, ale takové jsem ještě nikde neviděla (ozdobné zapínání nebo náramek, který by nebyl jen bižuterní). Poraďte mi prosím nejpozději do 2 měsíců. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

hanabanana76
160 příspěvků 08.08.12 11:20

A jake budou saty?
Myslim, ze ten set co jsi davala odkaz je docela blyskavy, tudiz jestli mas jednoduche, hladke saty tak ano.
Jestli mas saty slehackove, s vysivkama nebo zdobene kaminkama, tak urcite ne.
A myslim, ze prstynek mit nemusis, jeden krasny urcite ve svuj svatebni den dostanes :-)

jumbee  08.08.12 11:22

Mně dokonce přijde moc mít náramek, náhrdelník i náušnice… Ale třeba je to na svatbu nutnost… Jinak souhlasím s předchozím názorem :).

Cinkitoo  08.08.12 11:22

Na prstýnek bych se asi vykašlala, budete potřebovat dost místa na ten nový :) A jinak bych možná volila něco jemnějšího. Nebo možná perly? Jsou klasické a dají se pak nosit do aleluja :)

zuzka24  08.08.12 11:25

Šaty budou dlouhé, sněhově bílé s dlouhou vlečkou, na korzetu romantické výšivky a závoj :) S tím prstýnkem máš asi pravdu..to by mohl být později dárek od manžela :D

Dahllie
2222 příspěvků 08.08.12 11:26

Když to půjde k šatům, tak proč ne, je to decentní. Jen ten prstýnek bych asi nebrala, dostanete ten den jiný.
A ono není Swarovski jako Swarovski Elements. Tady jsou Swarovski jen ty kamínky (je to typ broušení a úpravy skla). Pravé šperky Swarovski mají v ceně nějakou tu nulu navíc.

zuzka24  08.08.12 11:34

To by mi tak nevadilo, že to je „jen“ swarovski elements, hlavně, že je to swarovski krystal a není to čínský šmejd, je to ze stříbra, což kvůli alergii na jiné kovy musím mít.. a za přijatelnou cenu, protože několik tisíc bych dát nemohla, protože je spousta jiných nutných výdajů. Snad se rozhodnu správně.

666mahu
1490 příspěvků 08.08.12 12:02

Levnější bižuterie by mohla na ten jeden den vydržet. U dražšího bych přemýšlela, jestli dál využiju. Určitě to chce vybírat k šatům, jak už bylo zmíněno.
Někdy lze vypůjčit od blízkých. Byla jsem vybírat svatební se setřenicí, a k jejím šatům vypadaly nejlépe perly. Nabídla jsem jí svůj náhrdelník a naušnice. Nosím víc umělé a říční perly, drahá souprava mi stejně většinou zahálí.

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.08.12 12:35

Bála bych se, že toho bude až moc. Někde zde v diskuzi (nevím kde) padlo, že by se neměla nosit celá souprava najednou. A prsten - ten by zbytečně zacláněl vašemu snubnímu. Celkově se mi líbí, když má nevěsta jen jeden prsten - snubní.
Na svatbu bych zvolila asi jen náušnice a závěs, na náramek bych se vykašlala.

chinin
2788 příspěvků 08.08.12 12:49

Lépe by se nám radilo, kdybyste sem postla fotku šatů.

Podle Vašeho popisu budou šaty samy o sobě dost zdobné (romantická výšivka na korzetu, závoj), proto bych z Vašeho setu doporučila použít POUZE NÁUŠNICE. To by mohlo být hezké, když z pod závoje občas problesknou krysaly Swarovski. Prsten bych vynechala určitě (jak už psaly ostatní dříve). Pokud byste trvala na více kusech, volila bych druhý šperk podle umístění výšivky na korzetu, zdobnosti závoje apod. tak, aby byl šperk na místě, kde je méně zdobných prvků. (Např. je-li výšivka v oblasti prsou a krátký závoj, zvolila bych náramek.) Chcete-li mít pro další využití šperků set, mohou být další kousky třeba osobním svatebním darem.:-)

Obecně OSOBNĚ považuji použití dvou kousků ze setu současně za maximum.

@zuzka24 píše: Šaty budou dlouhé, sněhově bílé s dlouhou vlečkou, na korzetu romantické výšivky a závoj :) S tím prstýnkem máš asi pravdu..to by mohl být později dárek od manžela :D

666mahu
1490 příspěvků 08.08.12 13:31

Přesně jak píše @chinin, většinou jsou víc než 2 kusy ze soupravy (v jednu chvíli na jedné ženě) moc.

Volila bych také naušnice, a k nim buď náhrdelník nebo náramek. Podle toho, co se šaty lépe vypadá. Pokud náramek, tak ne na ruku, na které budete mít snubní prsten. Ten váš blyštivý prstýnek se sklíčkem je hezký, ale na jinou příležitost, určitě vynechat. Snubní prsten bude mít ve váš svatební den ze všech doplňků hlavní roli, nechte mu dost prostoru.;-)

Ani  08.08.12 13:37

Swarovski rivoli jsou blyštivé a výrazné opravdu hodně. Něžné šaty totálně přebijí. Zvolte něco s větším počtem menších kamínků. Případně zmíněné perly. Nebo něco barevného v doplňkové barvě svatby (jen malinko jemných kamínků - granáty, olivíny, modré topazy apod.).
Příklady: perly s růžičkou (stříbro, říční perly), perličky (říční) minimalisticky
jemný granátový náhrdelník , ametyst s perlou a iniciály , topaz úplně klasicky

zuzka24  08.08.12 14:14

Ani to, co jste tu dala za šperky, tak to se mi vůbec nelíbí a na svatbě bych se v tom necítila dobře.

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.08.12 14:18

Možná je moje rada poněkud zvláštní, ale co takhle si proklikat fotky na beremese.cz a inspirovat se tam. Najdou se tam i krásné fotky vhodně ošperkovaných nevěst a samozřejmě také odstrašující fotky, u kterých si člověk říká „takto by to tedy nešlo“.
Náramek se pode mě na svatbu moc nehodí, je krásné, když na rukou vynikne opravdu jen prsten.

Ani  08.08.12 14:44

@zuzka24 Zkusila jsem dát 5 odlišných stylů, v podstatě zahraniční trendy, které nejsou jenom svatební a šly by nosit i po svatbě (s výjimkou té perličkové motanice, to je spíš místní klasika, a s výjimkou té závěrečné klenotnické klasiky). Chtěla jsem se vyhnout klasické perlové šňůře (ta nepotřebuje příklady) a štrasu (má ho 80% českých nevěst). Určitě existují i jiné styly, bylo to opravdu jen ilustrující, a jistě si dokážete najít něco, co je váš šálek kávy (šperkových stylů je nepřeberné množství a nemusí všechny nevěsty nosit to samé). Ale ty rivolky myslím fungovat nebudou, obrázek nevystihuje dobře tu blyštivost, kterou skutečně mají.

hanabanana76
160 příspěvků 08.08.12 14:48

Ja jsem teda nejspise byla pekne pekelna jako nevesta, ja mela na sobe celou sadu, a jeste k tomu perlovou :-).Nausnice, nahrdelnik a naramek.
Jinak napad okouknout ten svatebni web mi prijde jako velmi dobry napad!

Moir
1800 příspěvků 08.08.12 15:30

Mně se hodně líbí produkce této paní , je to sice hodně zdobné, ale korespondovalo-li by to třeba s výšivkou/motivem na šatech, mohlo by to být moc pěkné.

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.08.12 15:40

A abych mohla dostat dalšími ramínky, tak uvedu ještě jeden tip na inspiraci - blog Zuzany Scharf, která fotí nádherně a většina svateb, které fotila se mi moc líbí a nevěsty jsou většinou vkusně dekorovány šperky.

Sekhmet
1918 příspěvků 08.08.12 15:56

Záleží na spoustě věcí: stylu šatů a odstínu jejich barvy (snow white, off white, slonová kost - ivory, champagne, nebo dokonce cream?), odstínu Vaší pleti, barvě vlasů, typu účesu, závoji (bude závoj, nebude? Jak dlouhý, jak hustý? Jaký styl? kytičky ve vlasech? Lokýnky? Čelenka?)…
Podle toho je nutné uvažovat, zda vůbec stříbro, či zda by se víc hodilo zlato (či zlacené stříbro máte-li alergii). A teprve po zvolení vhodné barvy základního kovu volte styl a doplňky.
Jestli máte šaty zdobné, vyhněte se komplikovaným šperkům, i kdyby se šaty nakrásně „korespondovaly“ (jak uvádí Moir). Jestli budete mít bohatý účes s kytičkami, závojem, korunkou (whatever), vyhněte se přemíře šperků. Prsten pusťte z hlavy a stejně tak náramek (bylo by toho moc). Uvažovala bych o náušnicích a náhrdelníku.
Nejlépe, kdybyste se v těch šatech vyfotila a hodila to sem, vidělo by se víc.

Sekhmet
1918 příspěvků 08.08.12 16:02

Jestli se bavíme o romantických šatech korzetového typu, znamená to holý krk a ramena, chápu to správně? Máte dlouhý krk, nebo spíš krátký? Jestli je to ta první varianta, něco mne napadlo: Zkuste si koupit kamej, nebo gemmu (ideálně ne barevnou, ale třeba ze slonoviny, nebo z její napodobeniny na tmavším pozadí) a sametovou stužku v barvě šatů. Na stužku přišijte patentky a gemmu (kamej) tak, aby těsně obepínala krk. Do uší v tomto případě jen něco velmi jednoduchého, ideálně malinké perličky…

Curlygirl
1901 příspěvků 08.08.12 16:21

Já bych se na svatbu přikláněla k minimu šperků a snažila se být spíš přirozeně krásná než ověšená vším možným. Takže drobné briliantové pecičky nebo perly do uší a na krk něco v tom duchu, pokud vůbec něco… Na ruce možná vůbec nic, aby vynikl snubní prsten.

Ani  08.08.12 18:03

Mě fascinuje, že tady všichni rádci mají převahu červených ramínek. Chápu, kamej na stužce se nemusí líbit každému, ale ke korzetovým šatům je to skvělá vintage reminiscence. Moje ukázky byly také poměrně různorodé. A rada, že méně je někdy více, mi přijde také naprosto normální (ať už souhlasím, nebo ne, nechápu červené ramínko).
Chápu, že každý má jiný vkus, ale přesto by mě zajímalo, co by si tedy vzali ti ramínkovači.

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.08.12 18:24

Nejde takhle radit bez fotky šatů nebo aspoň obrázku hodně podobných. že budou s výšivkou, může znamenat hodně věcí, ani nevíme, jestli bude jednobarevná v barvě šatů nebo vícebarevná. je to jen střílení od boku, berte to s rezervou.

Všeobecně se stříbrný kov s jasným krystalem ke svatebním šatům spíš většinou nehodí. nehodí se určitě k „teplé“ bílé - krémové, ecru, slonové kosti. píšete, že vaše budou sněhově bílé, ok, to může být studený stříbrný kov a může být bílý krystal.

ale také je předesláno, že mají romantické výšivky, celé jsou romanticky laděné (vlečka) a k tomu mi zrovna navrhované šperky nejdou. jsou moc strohé, málo jemné, mohly by působit nesourodě („brutálně“).

Jak už bylo řečeno, celá sada se nenosí, je to už dost archaické.

Šperky navržené ani se mi bohužel taky nelíbí, myslím, že jsou moc…bižuterní? obyčejné? osobně to není můj vkus vůbec, ale když už, ne na takovou příležitost, jako je svatba.

Pokud jste to myslela tak, že se vám perly nelíbí vůbec, hledejte něco s menšími a více kamínky, neb to působí jemněji. pokud jsou výšivky na korzetu, asi bych už nebrala ani náhrdelník, ale jen výraznější naušnice a náramek (nebo ještě uchycení účesu - nějaký hřebínek, sponu, tiáru atp.)

Vím, že chcete šperky pak vynosit, ale pokud už máte šaty napevno vybrány, je škoda jen kvůli tomuto zazdít výsledný dojem nutností mít pak běžně nositelný šperk. můžete je vždycky prodat, nebo je mít jako sváteční šperk do divadla či na ples. pokud nejste vyloženě proti perlám, zkusila bych aspoň kombinovaný šperk perly/kameny, protože perly se k jemným šatům s výšivkou většinou hodí víc, než kamenové šperky.

Co něco z tohoto? myslím aspoň stylově. záměrně navrhuju různé styly. platí, že čím menší kamínky, tím jemněji působí i větší šperk.

Jiná Realita
13791 příspěvků 08.08.12 18:26

Ještě jednou podotýkám, že to chce aspoň přibližné foto šatů - každá z nás tady už totiž nosí v hlavě nějakou představu těch šatů a podle té představy radí…což bohužel může být realitě hodně vzdálené.

Oldyn
5009 příspěvků 08.08.12 18:47

Foto šatů by se opravdu hodilo, nejlépe na postavě…Pokud jste pověrčivá, vyvarujte se perlám, jsou prý pro mladou paní předzvěstí slz v manželství…Ale berte to s rezervou, já nepoučena tímto poznatkem jsem perly měla a žádné slzavé údolí se nekoná. Hodně štěstí…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit