Šperky na zakázku

Fotoalbum tématu (28) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

abcdefg
75 příspěvků 31.05.13 14:01
Šperky na zakázku

Nechávaly/i jste si někdy dělat šperky na zakázku podle vlastního návrhu? Neměly/i byste tip na dobrého zlatníka či zlatnici, ideálně v Praze nebo Brně?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

DanielaS
4603 příspěvků 31.05.13 14:03

Zadala jsem zakazku zlatnictvi Allure a po prvni vymene mailu uz o nich neslysela.

MUDr.Lant
389 příspěvků 31.05.13 14:07

Ano, mám šperk na zakázku, zlatnictví JK (Jitka Kudláčková), mohu doporučit, akorát jsou dražší.

Kemia
420 příspěvků 31.05.13 14:58

Já jsem si nechávala vyrábět prsten na zakázku v Brně - měla jsem svoje zlato, platila jsem jen za práci a kámen a cena asi 2700.

Příspěvek upraven 06.06.13 v 15:13

Sibyla
2639 příspěvků 31.05.13 15:10

@MUDr.Lant Ta má krásné věci, viděla jsem ve Floře!

Mayim
400 příspěvků 31.05.13 15:24

Mám jednoduchý stříbrný přívěšek dělaný podle vzoru z internetu a plánuju nechat si udělat buď ve stříbře nebo v bílém zlatě kopii náušnic po prababičce (původní náušnice ze žlutého zlata s červeným kamenem, vyrobené někdy na začátku 20. let). Přívěšek jsem nechávala dělat ve zlatnictví v Plzni na rohu Sadů Pětatřicátníků a - tuším - Přemyslovy (rozhodně tam odbočuje tramvaj směr CAN) a dojedu si tam i s těmi náušnicemi.

abcdefg
75 příspěvků 31.05.13 15:45

@MUDr.Lant diky za tip, kdysi jsem u nich na Flore byla, ale priznam se, ze jsem si ani nevsimla, ze maji vlastni vyrobu. Zadavala jste to tam, nebo maji na zakazky nekde jeste jinou prodejnu?
@Mayim Plzen nemam na svych trasach, ale diky, treba se tip bude hodit nekomu jinemu :)

MP estate
150 příspěvků 31.05.13 21:39

Mame v rodine zlatnika, ktory pracuje pre Zlatokov (ludia z SK urcite poznaju), takze cela rodina mame sperky robene na zakazku tj. podla priania. Nikdy som v zlatnictve sperky nekupovala, ale co viem od nasho rodinneho zlatnika, ze obcas sa im do ruky dostanu sperky, ktore si ludia kupuju na dovolenkach v Turecku a arabskych krajinach. Mnoho tychto sperkov su velmi nekvalitne spracovane, hlavne maju vzduchove bublinky, ktore volnym okom nevidiet, ale samozrejme predajca na tom zarobi, pretoze material ma mensiu gramaz nez je norma. Takze damy pozor na to, co kupujete na dovolenkach.

Lettie
426 příspěvků 31.05.13 23:30

Mam dobrou zkusenost se zlatnictvim K+K, v Kytlicke ulici v Praze 8. Delali mi par veci a umi dobre pracovat i s diamanty, v jednom zlatnictvi pracuji rodice a dcera, vsichni sikovni.
 http://eshop.prsteny.com/…y-A0001.html

MUDr.Lant
389 příspěvků 01.06.13 12:10

@abcdefg byla jsem na Floře, ale pokud vím, tak nyní mají větší prodejnu kousek od Budějovické ve Filadelfii, takže bych to zkoušela asi tam.
@MP estate ne všechny věci z dovolených jsou špatné, v rámci popularizace chemie na různých příležitostech proměřujeme šperky a určujeme obsah drahých kovů, šperky z dovolených vycházejí, co do obsahu zlata dobře (obsahují v 70 % více zlata než udává norma, ve 20 % sedí na normu a v 10 % obsahují zlata méně, ovšem je otázkou, zda si majitelky dobře pamatují, jako kolikakarátové zlato si šperk kupovaly), vzduchové bublinky však neproměřujeme, takže toto hodnotit nemohu.

LuisaLeelou  01.06.13 22:56

Nechávala jsem si několik šperků upravovat, opravovat, čistit a podobně, mám velmi dobré zkušenosti s dvěma zlatnictvími v Praze:

1. Zlatnictví a hodinářství Topaz v Lidické ulic( http://www.topaz.webz.cz/ ) - webové stránky sice nic moc, ale služby mají vynikající.
  1. Ateliér šperku ve Francouzské ulici ( http://www.atelier-sperku.cz/ )- tento ateliér mi doporučili ve starožitnictví, když jsem chtěla nechat opravit nějaké staré šperky po babičce, byla jsem spokojená s provedením i s cenou…

Kemia
420 příspěvků 01.06.13 23:02

Když už je řeč o čištění šperků, mám jich tu dost, které by to potřebovaly. Kolik zhruba si za to účtují? Jde o řetízky, náušnice i prsteny.

LuisaLeelou  01.06.13 23:09

@Kemia V tom atelieru ve Francouzské jsem dala za vyčištění a vyleštění stříbrného starožitného řetízku s přívěsky a jeho prodloužení (o 4 cm) 50,– Kč… Za vyčištění a vyleštění starožitného stříbrného pera 250,– Kč…

Já bych jim byla ochotná zaplatit i více, hlaně jsem se bála, aby ty věci nijak nepoškodili, což se nestalo, naopak mi je vrátili ve stavu, v jaký jsem tajně doufala, takže jsem byla velmi spokojená… Faktem ale je, že podle čeho si ty ceny určují, nebo kolik by stejné služby stály jinde, netuším…

Dahllie
2222 příspěvků 01.06.13 23:20

S Ateliérem šperku mám taky dobré zkušenosti. Teď si tam chci nechat udělat prstýnek podle naušnic, které tam byly zakoupené před lety.

un_homme
1 příspěvek 24.07.13 18:06

Zkus treba www.rhzlatnik.cz p. Hajek. @Mayim Umi predem udelat 3D navrh je rozumny a hlavne spolehlivy… Elišky Krásnohorské 14, Praha 1 ( @Kemia Opravil,cistil atd uz taky a hlavne umi - udelal manzelce uz i novou ztracenou nausnici ;) )

ivetaru
5 příspěvků 11.09.15 21:10

Zajímá mě Váš názor, uvítali byste, kdyby se tyto šperky vyráběly na zakázku: http://iru-jewelry.cz/galerie/ ?

libuse1
3 příspěvky 11.09.15 22:46

Dobrou zkušenost mám s obchůdkem Perla Didi na Budějovické. S majitelkou Dinou, která je velice ochotná, jsem se domluvila na délce náhrdelníku 52cm v kombinaci říčních perel a kamenů a do několika dnů to bylo hotové. V jiných obchodech jsem zatím neviděla tak vkusně a krásně nakombinované šperky. Nejsem si jistá, jestli prodávají zlato, ale stříbro určitě.

Má i eshop www.perladidi.cz ale nedává tam vše.

Oldyn
5037 příspěvků 13.09.15 18:08

@libuse1
Promiňte, ale tohle bych si nikdy nekoupila z jednoho prostého důvodu, nelíbí se mi zakončení. Nevím z jakého materiálu uzávěry jsou, ale působí dost lacině a fušersky. Pravé perly si podle mého zaslouží kvalitní, elegantní zapínání.

Oldyn
5037 příspěvků 13.09.15 18:12

@ivetaru
Ne, filigrán patří do středověku.

Gorilka
658 příspěvků 13.09.15 18:59
@Oldyn píše:
@ivetaru
Ne, filigrán patří do středověku.

Do starověku…

Oldyn
5037 příspěvků 13.09.15 19:13

@Gorilka
Sorry, ale techniku filigránu ve starověku neznali.

ivetaru
5 příspěvků 13.09.15 19:36
@Oldyn píše:
@Gorilka

částečně máš pravdu, technika filigránu byla známá okolo 2000 let př. n.l. a starověk se datuje zhruba od 4tis. let př. n. l. do 6. až 7. století, kdy začíná středověk, takže se to tak nějak překrývá.

Filigrán má velkou tradici, je pravda, že v Evropě se od výroby filigránu upustilo, protože je zdlouhavá a náročná a nahradila ji strojová výroba. Ne každému se filigrány líbí, ale ti kteří tyto šperky mohli vidět ve skutečnosti, nebo si je zakoupili, byli nadšení jemností a krásným zpracováním. Moc lidí je nezná, protože se tu opravdu nevyskytují…

Gorilka
658 příspěvků 14.09.15 07:55
@Oldyn píše:
@Gorilka

Jediné co ve starověku neznali bylo moderní broušení drahých kamenů a neměli k dispozici modelovací stříbro a zlato.

Oldyn
5037 příspěvků 14.09.15 08:08

@Gorilka
Prosím a můžete mi sem dát odkaz a nebo lépe obrázek starověkého filigránu z období starověku? Děkuji.

Betty J.
2031 příspěvků 14.09.15 09:44

@Oldyn: nejsem sice @Gorilka, ale třeba tady http://www.sadighgallery.com/…p_41058.html.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit