Šperky Swatch - úprava délky + s čím je nosit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikita.miki
1931 příspěvků 22.07.12 13:21
šperky swatch - úprava délky+s čím je nosit?

Prosím o radu. Dostala jsem tyto šperky - náhrdelník + náramek. Byl to zcela nevhodný dárek, který dostala tchýně a mě ho přeposlala. Což o to, líbí se mi, náhrdelník je však vcelku krátký a náramek totéž, je mi těsný. Přemýšlím, zda tuhle parádu bratru za 2000Kč přeposlat dál, nebo zanést ke zlatníkovi, případně komu jinému? Myslíte, že si s tím poradí? Dále, pokud se zadaří, co k tomu? Mě by se to líbilo k něčemu jednoduchému - světlé džíny a bílé triko, šedý cardigan, ale to jaksi nevlastním. Máte jiný nápad?

Reakce:

katango
1356 příspěvků 22.07.12 13:32

K úpravě bych je zanesla do prodejny Swatch a nosila bych je s jednobarevnými věcmi - černá, modrá, fialová…

Aboladen
137 příspěvků 22.07.12 13:43

Pardon, ale mně se to vůbec nelíbí, působí to na mě dost lacině, jakoby nějaká šperkařka posbírala fimo kuličky ze zbytků a navlékla to na lanko, přičemž aby to mělo aspoň nějakou nominální hodnotu, tak ty kuličky proložila nerez korálky. :-/ Koukala jsem na ty stránky a hlavně na ty CENY. „…nerezové oceli s barevnými korálkami jílu polymeru…“ Prodávající si tedy účtuje pořádnou přirážku.
No, ale jestli se Vám to líbí… Prodloužit by to neměl být problém, raději bych to ale nedávala ke zlatníkovi, to by mohlo vyjít zbytečně draho. Spíš bych to hodila na Fler do poptávek. Nebo byste to při troše šikovnosti mohla zvládnout sama, ačkoliv nevím, jak by se Vám sháněly nerezové korálky. Každopádně stačí rozstřihnout/roz­štípnout návlek (předpokládám nějaké lanko nebo obruč), navléknou korálky znovu na delší (lanko se dá sehnat snad už v každé galanterii) spolu s dalšími korálky a opět přidělat zapínání, i když je docela pravděpodoné, že je to zapínání součástí obruče, pak jedině koupit novou obruč, což ale také není drahá záležitost. (Nebo vyházet ty hnusné polymerové kuličky a s těmi ocelovými korálky by se už dalo vymyslet něco elegantnějšího.)
Poté bych k tomu volila velmi střízlivé oblečení, aby to nevypadalo moc dětinsky a cirkusově. Nebo naopak něco opravdu barevného, pokud jste spíše extravaganza.
Ale za sebe bych to darovala nějaké malé slečně nebo zkusila prodat, ale za nákupní cenu to dle mého nikdo rozumný nekoupí.
Pardon za „hejt“ atmosféru příspěvku, vím, že na to, jestli se šperky líbí, jste se neptala, ale jakožto šperkařku mě tyhle podivnosti za přemrštěné ceny urážejí.

mikita.miki
1931 příspěvků 22.07.12 13:49

Aboladen… svým způsobem vás chápu, na živo vypadají teda lépe, ale tu cenu ABSOLUTNĚ nechápu. jak sem ovšem psala, nebyl to můj výběr a já spíš řeším, když už to vlastním, kterak to co nejlépe využít. sama bych se do toho teda rozhodně pustit nechtěla, to ani nápad, když už bych to nakonec pak chtěla prodat, nechci to znehodnocovat svojí nešikovností

Aboladen
137 příspěvků 22.07.12 13:59

@mikita.miki, no, já jsem jen napsala pravděpodobný postup prodlužování těchto šperků, nechtěla jsem říct, že se do toho musíte pouštět sama. Samozřejmě se můžete stavit v kterémkoliv zlatnictví, neměl by to být problém prodloužit. Ale nejdříve se raději informujte na cenu, aby se to nevyšplhalo výše, než se Vám bude chtít za darované šperky dát, když jen výměna baterky v hodinkách stojí stovku.
Jinak si taky můžete zkusit zavolat na zákaznickou linku Swatch, co jsem se koukala, tak pravděpodobně žádnou kamennou prodejnu nemají, abyste se tam stavila.

janiiiv
781 příspěvků 22.07.12 14:15

Mikito, prosím, berte to, co napíšu, jako naprostou upřímnost a neurážejte se (dneska už mám jednu vztahovačnou odpověď na kontě a to jsem jen napsala dotaz na Facebook). Soudě dle Vašich fotek jinde si myslím, že se k Vám ty šperky nehodí.
1. Mně ten design přijde takový dívčí, mám pocit, že by z Vás dělal diblíka.
2. K Vaší postavě bych volila šperky spíš visící do výstřihu, delší, výraznější. Tohle by Vám opticky „skříplo“ krk a jestli teď není krátký a silný, obávám se, že pak by tak rozhodně vypadal (leda prodloužit to aspoň o 10 cm).
Kdybyste se rozhodla to prodat (mimibazar/au­kro/votočvohoz), doporučuju každé zvlášť ;)
Pokud byste vyřešila prodloužení/zkrá­cení a nosila to, pak bych volila ladění v barvách šperků (tričko růžové/zelené/fi­alové/modré - podle barev na těch Vašich špercích - a k tomu neutrální svetřík: bílá/černá/še­dá/béžová).

mikita.miki
1931 příspěvků 22.07.12 14:21

Janiiiv, v pohodě, já to chápu, právě vzhledem k tomu, že to mám okolo krku, cítím se v tom blbě, já sama raději nosím bižuterii, co jde do špičky, ač třeba vyloženě dlouhá nemusí být. vpravdě jsem z toho taky na rozpacích, už sem hledala kterak to prodat a koupit si za utržený peníz něco daleko potřebnějšího ( a že toho je :-D ). co jsem tak brouzdala po netu, přišlo mi však, že je to lehce neprodejný kousek :-/ proč asi, že jo…

mikita.miki
1931 příspěvků 22.07.12 14:23

Jo a mimochodem, náramky mám ještě k tomu 2 :-O on materiál na prodloužení by asi i byl…

Chari
541 příspěvků 22.07.12 14:51

Pokud by tchyni mrzelo, že je nenosíte a chcete jí udělat radost, tak bych to zkusila prodloužit a nosila bych je na návštěvu k ní. Ten materiál vypadá dost nepodajně, takže asi splývat nebudou, ať s nimi provedete cokoliv.
Jestli k nim nemáte citový vztah a nelíbí se vám, tak bych to zkusila dát třeba na aukro. S tím, že je to nevhodný dárek původem z těchto stránek http://shop.swatch.com/…-JPD006.aspx (stránky té české verze na mě působí trochu podivně.)

mikita.miki
1931 příspěvků 22.07.12 15:35

Chari, máte tak trochu pravdu v tom, že to není z českého e-shopu, je to doveženo ze švýcar :-D

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 22.07.12 15:52

Zkusila bych to prodat, a když se nepodaří darovala neteři apod.
není to špatné, jen se bude hodit spíš drobné, dívčí postavě, prodloužení nic nezachrání. vzhledem k nabídce bižuterie všude kolem mi ta cena přijde fakt pekelná. za ty peníze by se dal pořídit moc hezký dárek, taková škoda…

mikita.miki
1931 příspěvků 22.07.12 15:58

Viktorko, a teď si představte, že to původně dostala tchýně, která má odbarveného ježka, nosí ze zásady vytahaná pánská trika a neforemný džíny a má kníra pod nosem…

Ani  22.07.12 16:04

Prodloužit si to nechte od někoho z vašeho okolí, kdo dělá s korálky. Pokud bojujete s penězi, jak jste psala jinde, tak zlatnictví nepřipadá v úvahu a fler s poštovným tam i zpět také asi vyjde ne zrovna levně. Lepší by ale asi bylo poslat to opravdu dál. Za tu cenu, co by stála úprava, si koupíte náhrdelník, který vám bude sedět lépe.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 22.07.12 17:23
@mikita.miki píše:
Viktorko, a teď si představte, že to původně dostala tchýně, která má odbarveného ježka, nosí ze zásady vytahaná pánská trika a neforemný džíny a má kníra pod nosem…

jj, tak nějak jsem si to představovala:-)

mrcl
4 příspěvky 23.07.12 20:55

Dobrý den, dostala jsem ten samý náramek. Nosila jsem ho občas v létě, ale loni se mi přetrhl mezi lankem a zapínáním. Zkoušela jsem Swatch (to ještě byl v OC Letňany, kde mi bylo řečeno, že to spravit nelze) a potom ještě dva známé šikovné zlatníky, kteří se tvářili, že by to snad šlo, ale oprava by byla dražší, než nový náramek. Tak už jsem to vzdala a myslím, že s délkou moc nenaděláte…
Jinak ale k jednobarevným šatům na opálené ruce vypadal dobře:-)

mikita.miki
1931 příspěvků 23.07.12 20:58

Mrcl, je na něj dvouletá záruka, tak doufám, že ste ji využila. u takhle drahý srandy bych to udělala určitě. jinak pokud byste ho chtěla, napište mi do zprávy, mám dva a zcela zbytečně

mrcl
4 příspěvky 23.07.12 21:08

Děkuju za nabídku, Mikito, ale teď jsem poněkud těhotensky oteklá, tak náramky nenosím. Záruku jsem nemohla využít, protože manžel už nenašel účet. Tak ať se dobře rozhodnete…

Hanc.xxx
101 příspěvků 23.07.12 23:28

Myslím, že prodloužení by nebyl problém, jen sehnat ty samé nerezové korálky bude asi těžší… Zkusila bych zadat poptávku na fler, třeba se najde někdo kdo má takový materiál při ruce. Já jsem tyhle korálky ještě nikde neviděla i když pravda, že takové korálky bych s mým fimem nikdy nekombinovala, proto po nich nekoukám…
Jen teda ty fimo korálky vypadají dosti zvláštně kýčovitě… Kdyby byl použit jen jeden typ vzoru, určitě by to vypadalo lépe. Jak už někdo psal, jakoby někdo posbíral zbytkové korálky…

Jetthro
1129 příspěvků 24.07.12 00:01

Pokud se vam to k nicemu nehodi tak bych zkusila prodat, pripadne darovat treba neteri, sestrenici, ci proste nejaky drobnejsi divcine - studentce..na cloveku kteremu je vic jak 25 (pokud teda nevypada vyrazne mladsi) by mi to prislo asi moc detske, i kdyz samo o sobe se mi to celkem libi :)

Osmikraska
645 příspěvků 25.07.12 17:18

Schovte to pro dceru;-)
I když do té doby možná bude lepší vyvěsit to na web a pokusit se to prodat, za těch pár let se třeba najde někdo, kdo za to dá litr. Fakt to stálo 2000??? Chápu, že pak máte zábrany prodat to třeba za 200:-)

MP_Emi
107 příspěvků 25.07.12 18:14

@mikita.miki, zkuste je prodat na aukru, nabízejte každý kousek jednotlivě za relativně nízkou cenu (1/4 prodejní nebo méně) a zároveň dejte možnost „Kup teď!“ taky za výhodnou cenu (1/2 prodejní nebo méně). Nabídněte, že když někdo koupí vše, bude mít poštovné zdarma. Když k tomu dáte fotky z těch zahraničních stránek, bude to vypadat dobře.

Ale pokud na to teď nemáte sílu a líbilo by se Vám to nosit, není těžké to předělat, pokud jsou korálky navléknuté na nějakém lanku. Z korálků občas něco dělám a kdybyste si to sama navlékla, zabralo by mi to tak 10 minut. Bohužel ale nebydlím blízko Vás. Chcete napsat postup, co by se s tím dalo udělat?

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit