Spodní prádlo - nerýsující se a nezařezávací se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rohlíková
78 příspěvků 25.06.14 09:23
Spodní prádlo - nerýsující se a nezařezávací se

Chtěla jsem se zeptat, jaké nosíte spodní prádlo, aby se nerýsovalo pod oblečením. Podprsenka, když jsem zvolila správný obvod, tedy dostatečně pevný, mi dělá na zádech zářezy a bochánky. A to jsem celkem štíhlá.
A hlavní problém mám s kalhotkama. Buď mají klasické gumičky, které jsou pod oblečením vidět a ze zadku dělají 4 půlky:-) Nebo jsem zkoušela bezešvé, ale to moc nedrží a shrnuje se, takže ho mám zařízlé zas mezi půlkama. Pokud mám tanga, tak mám pocit, že vrchní oblečení kopíruje tvar tang a je taky zařízlé mezi půlkama a nevypadá to dobře.
Omlouvám se za hloupé téma, ale inspirovala mě k tomu diskuse v cjmds.
Děkuji.

Reakce:

Betty J.
2031 příspěvků 25.06.14 09:26

@rohlíková: a co se na ten problém podívat z druhé strany a pořizovat si oblečení v takové velikosti a kvalitě, aby se pod ním prádlo nerýsovalo?

meejja
387 příspěvků 25.06.14 09:32

@rohlíková pod úzké šaty se mi nejvíc osvědčilo body.

@Betty J. Tak zrovna u té podprsenky to moc nepomáhá. Pokud nekoupíte stan.

Betty J.
2031 příspěvků 25.06.14 09:42

@meejja: stany kupuji výhradně za účelem kempování. U nákupu oblečení je dobré si uvědomit, že správná velikost je obvykle o dvě čísla větší než ta, do které se člověku podaří v kabince nasoukat.

RenaLange  25.06.14 09:46

@Betty J. :-))

Zebra33
2038 příspěvků 25.06.14 10:03

@Betty J. - dovolila bych si vam oponovat, protoze urcite druhy obleceni jsou zradne i kdyz mate spravnou velikost. Ty zelene saty v cjmdns a vubec vsechny podobne prilehave saty jsou toho zarnym prikladem. Nebo mam treba doma dvoje lnene kalhoty, ktere jsou na zadku v podstate volne, ale kdyz si pod ne vezmete spatne kalhotky, tak vam „ctyri pulky“ jsou pri chuzi videt i tak.

@rohlíková - s podprsenkami mam vesmes stejny problem a taky jsem stihla. Kalhotky nosim pod inkriminovane kousky takove ty rezane laserem. Chce to se pri nakupu zamerit na to, aby material byl celkem pevny, pak se tak neshrnuji. Dobre mam ze Sloggi, v Tchibu je to kus od kusu. Pak mam z Tchiba jedny (ctvery :) ) bavlnene kalhotky, ktere jsou malo vykrojene (neco mezi normalnimi kalhotkami a s nohavickou). U tech je dobre, ze ty svy mate jakoby az skoro pod zadkem, takze tam, kde uz latka svrchniho obleceni vetsinou volne splyva a nic se tedy nerysuje.

Betty J.
2031 příspěvků 25.06.14 10:18

@Zebra33: jistě, správná velikost není úplně všechno (ani pokud je opravdu správná, tedy oblečení má určitou vůli), ještě je potřeba zohlednit kvalitu materiálu (úplety jsou dost zrádné) a vhodnost střihu - já se také nemůžu navléct do přiléhavých šatů, pokud nejsou v pase přestřižené a nahoře i dole patřičně ozáševkované, a to ani když pod ně obleču stahovací kombiné.

NočníMotýl
191 příspěvků 25.06.14 12:05

Co se týká podprsenek, tak to bych rozhodně doporučila značku Freya. Je sice drahá jako prase (omlouvám se, ale v tomhe případě se to jinak říci nedá), ale mám od nich jednu hladkou černou podprsenku a musím říct, že je zatím nejlepší, jakou jsem kdy měla. Skvěle drží a hlavně se vůbec nezařezává a není tedy ani vidět pod oblečením, přestože je hodně pevná a po navlečení si člověk připadá chvíli jako v korzetu. Mám problém, že 65G většinou v kamenných obchodech neseženu, takže si kupuji na internetu a bohužel je většina těch podprsenek dost nekvalitních a zařezávají se pod tričkem. Tohle byla zatím jediná, se kterou ten problém nemám, takže rozhodně doporučuji.
Co se týče kalhotek, tak si myslím, že je prostě lepší koupit si nějaké „větší“ a vykašlat se na bavlnu a kupovat si nějaké pružnější. V tomhle ohledu se dají koupit docela fajn kalhotky v New Yorkeru, jsou sice většinou docela nekvalitní, takže si člověk musí hrábnout, aby vytáhl nějaké bez vytahaných nití, ale dají se najít i hodně pružné a hladké, které pod oblečením nejsou vůbec vidět a jsou příjemné na nošení.
Jinak bych měla podobný dotaz, ale k silonkám - nemáte někdo nějaký tip na značku, která by dělala takové, které by nebyly tak příšerně stahovací v pase? Nedávno jsem si koupila dvoje silonky s tím, že když to budou nějaké tenčí, tak snad to nebude tak hrozný, ale po oblečení jsem měla pocit, že mě někdo svázal v pase provázkem a pokouší se mě udusit :-)

elesse
102 příspěvků 25.06.14 12:26

Kalhotky nosím takové s plochými švy z HM (prodávají se tanga po třech kusech, bílá, černá, tělová. nebo mám nějaké extra bezešvé z outletu calzedonie, taky jsou fajn. na podprsenku nepomáhá nic, nosím přiléhavou spodní vrstvu a volnější vrchní a nebo prostě neřeším

Zrzunda
65 příspěvků 25.06.14 12:28

@NočníMotýl pod Freyu se podepisuju, stejná výborná zkušenost, až na tu cenu, ale je fakt jak druhá kůže. Jediná nevýhoda u mně - tím, že je bez vycpávek, což jsem chtěla, se pod ní v chladu rýsují bradavky..
Kalhotky - Sloggi, spíš menší velikost, praním se pak vytahují, jinak stahovací kombiné - mám levné z Tesca FF je pod šaty super, vše vyrovná, stahovací kraťasy MaS - do půl stehen - taky se nerýsuje vůbec nic.
kalhotky kupuji jen bez zpevněného okraje - buď laser nebo krajka, pod sukněmi se nerýsují vůbec, kalhoty moc nenosím, tak to nevím jak by vypadalo.

MP slunecnice
49 příspěvků 25.06.14 12:35

@NočníMotýl Freya je výborná a nedám na ni dopustit. Vzhledem k dress code v práci nosím silonky i v létě. Doporučuji Elite - mají vlastní e-shop. Nosím obyčejné Irene - 15 DEN, polomatné, mají i velmi světlé a za ty peníze jsou naprosto OK, lem se nezařezává, ale pod uplně přiléhavými šaty vidět budou (pod silnějším nehadroidním úpletem vidět nejsou). Bohužel neznám takové, které by vidět nebyly.

MP slunecnice
49 příspěvků 25.06.14 12:36

@Zrzunda Nosím Freya Deco Bra a ta je s vycpávkami, takže bradavky vidět nejsou. zkuste ji, je pevná a prsa drží tam, kde mají být.

rohlíková
78 příspěvků 25.06.14 13:11

Děkuji za všechny názory a tipy. A klidně pište další…
Ta Freya mě zaujala, taky mám větší vel.- 70 F-G. Dá se sehnat v kamenném obchodě v Brně?
Jen upřesním, rozhodně nenosím přiléhavé šaty (typu jak má 0zero v cjdms), ale jak tu někdo píše, kalhotky mi to dělají i v lněných kalhotech nebo v riflích. Dám hodně na pohodlí, takže se určitě do ničeho extra obtáhlého nesoukám.

hell-no
177 příspěvků 25.06.14 13:17

Ohledně kalhotek souhlasím se Zebra33 a sice že je dobré kupovat takové, které jsou tvarem mezi kalhotkami normálními a těmi s nohavičkami. Lem by měl ideálně zapadnout mezi linii stehna a zadku a potom se nikde nic rýsovat nebude. Jinak bezešvé mi taky většinou nesedí, protože pokud nechci, aby klouzaly, bývá horní lem dost upnutý a dělá mi na bocích bochánky. Takže kupuji obyčejné bavlněné, ale s tvarem viz výše.

U podprsenky jsem nevykoumala nic rozumného, a to jsem velmi štíhlá. Pod určitým oblečením se prostě lehce rýsovat bude, ale myslím si, že módní faux pas to není.

Zebra33
2038 příspěvků 25.06.14 13:26

@hell-no - u te podprsenky si taky myslim, ze pokud nemate obtazene tricko z tahaveho materialu a nevypadate tudiz jako jitrnice, tak to peklo neni. Ja si ted koupila sportovni podprsenku od Triumph, ktera mi dost bochanky dela (ac jsem stihla). Byli jsme na inline bruslich, pritel jel za mnou a mohl se potrhat smichy, ze mam na zadech spicky. Tak muze si chlapec vybrat, bud budu mit pri sportu docasne spicky nebo ve ctyriceti nevratne prsa v pase :)

Zrzunda
65 příspěvků 25.06.14 14:26

@rohlíková kupovala jsem v kamenném obchodě s prádlem v shoping centru v Ostravě, kde měli směs značek, tak se zkuste poptat leckde u vás, já mám 70E a byl výběr, právě proto, že je dražší, tak to asi hodně žen může odradit.
já věci na tělo nosím hodně a opravdu pod šaty nenahraditelné stahovací kombiné, ideálně ještě s tím výřezem na prsa, z boku vám je krásně srazí k sobě :)
něco takového:

SkyP
170 příspěvků 25.06.14 16:58

Já teď obnovuju svou sadu kalhotek v Tezenis. Mají tam akci troje kalhotky za 299,–. Různé barvy a střihy. Nosím ty bavlněné, co jsou skoro nohavičkové, velikost L je na můj obvod zadku 116cm akorát, žádný 4 půlky se mi nedělají, žádný mufiny. Když potřebuju aby fakt vidět nebyly (pod některýma průhlednějšíma sukněma), beru tam takové hladší, mají švy, ale ne výrazné, materiál je asi něco umělého, tělové a ty nejsou vidět vůbec. Okraje mají volnější, takže mi na zadku prostě přiléhají. No běžte se tam kouknout :)

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 26.06.14 07:58

Dají se sehnat i v eshopu Tchibo, bezešvé, ale neshrnující (oproti bezešvým z Intimissimi).

Brioso
402 příspěvků 27.06.14 08:13

@rohlíková Pár kousků Freyi mají v Ráji prádla a mají pobočku na Běhounské. Jinak teď nově má i Madam podprsenka (Hybešova) pár modelů. Jinak ale největší výběr je samozřejmě v britských eshopech. Já už jinde nenakupuji.
Freya má samozřejmě víc modelů a jejich Deco je asi nejoblíbenější a nejprodávanější. Sama ji mám ve 3 různých barvách (k tomu ale ještě i mnoho jiných jejich modelů).

Miracly
47 příspěvků 27.06.14 10:07

Já teď nosím skoro jen „nalepovačky“… silikonové nalepovací podprsenky. Nemůžu si na ně v šatech a topech vůbec stěžovat.

teetee
499 příspěvků 02.07.14 15:52

Ano, muj tradiční problém.

Podprsenky pod lehké látky, které odhalují faldíky na zádech, beru už jen tyhle. Vřele doporučuju: sice nevypadají nic moc, ale jsou pohodlné, drží vše tam, kde mají a a jsou skoro neviditelné: http://www.dim.fr/…on/4C26.html?…

U spodánek si kupuju tanga velikost XL ( přičemž velikost oblečení - správná - je 36). To mi pak buřtíky nedělaj :-D

Ceresa
465 příspěvků 08.07.14 22:20

Ja nevim, mozna hloupa poznamka, ale s tou podprsenkou bych videla problem s obvodem. Ja si zvykla na triumph a nedam na nej dopustit. Stridam tanga s brazilkama. Normalni kalhotky jsou mi nepohodlne a navic mam pocit, ze se blbe rysujou snad pod vsim.

NočníMotýl
191 příspěvků 08.07.14 22:39

Já si nemyslím, že je to obvodem, spíše kvalitou podprsenky. Já to vidím, když si obleču již zmiňovanou Freyau a jinou podprsenku. Obě si koupím 65, ale u Freyay není nic vidět, protože má kvalitní a hodně „bytelný“ střih, takže ačkoliv je hodně pevná, tak se vůbec nezařezává a pod halenkami vidět není. Narozdíl od nějaké méně kvalitní podprsenky, která je sice taky 65ka, ale trochu se do kůže zařízne, což se pod některými halenkami rýsuje. Opravdu doporučuji zajít si alespoň jednou do nějaké kvalitnější podprsenkárny a nechat si poradit. Já jsem si dřív kupovala 75C, protože mi to tak nějak „přišlo normální a akorát“ a když mi pak paní vrazila 65F, tak jsem na ni jenom koukala, jestli se nezbláznila, ale v kabince jsem zjistila, že rozhodně ne, a od té doby jsem s podprsenkami mnohem spokojenější.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit