Spodničky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pirek
6768 příspěvků 13.11.11 14:12

Milé kolegyně, kolegové,
ráda bych vás poprosila o radu - kde a jakou pořídit spodničku? Mám z letošní sekáčové sezóny několik sukní (po kolena, většinou A střih), které se ale při nošení s punčocháči lepí. Neví někdo z vás, prosím, z jakého materiálu a kde sehnat nějaké spodničky?
Předem děkuji a s pozdravem Sukním zdar! se loučím.
Pírek

Reakce:

MP Jezinka
101 příspěvků 13.11.11 14:17

Spoustu spodniček jsem viděla u Marks&Spencer, v části se spodním prádlem a nočními košilemi. Spodničky pod šaty nebo jen pod sukni a většinou v bílé, tělové nebo černé barvě. Ceny si nepamatuji.
Zašla bych asi nejprve tam.
Pokud tam nepochodíš, zkusila bych nějakou prodejnu se spodním prádlem.

MP Meejja
11 příspěvků 13.11.11 14:22

Taky mám spodničky z M&S, dvě v balení (černá + bílá) za cca 200, už si to přesně nepamatuju. Je to sice nějaký obyč polyester, nezahřejou, ale funkci plní… Obchody se spodním prádlem nedoporučuju, na dotaz zda mají spodničky se na mě dívali, jako bych spadla na hlavu :-)
M.

Hanee11
14 příspěvků 29.12.12 18:04

Já jsem je sháněla loni. Výběr veškerý žádný, několikrát mi bylo řečeno, že o to není zájem. Klasika. Nakonec jsem koupila jakous takous v Lindexu, z uměliny, levnou, ale když ji mám na sobě, jsem vždycky nesvá, aby mi nesjela (když mám na sobě punčocháče, spodničku, tílko a sukni, ten lesklý lehký materiál spodničky si dělá, co chce). V posledních týdnech spíš začínám uvažovat o tom, že svoje nepodšité sukně odnesu ke švadleně.

DanielaS
4599 příspěvků 29.12.12 22:14

Usila jsem si z hedvabneho satenu. Nelepi se. [

• *]

klubo  30.12.12 16:20

Mám z KappAhl, ale mají i v jiných řetězcích - osobně mám celé kombiné a je super, kromě toho, že není vidět prádlo, oblečení se nelepí a nic nevylejzá, navíc jakoby mírně tvaruje. Kdysi jsem chtěla totéž pořídit v běžném obchodě s prádlem na maloměstě a prodavačky jsem vyděsila natolik, že mi tvrdily, že se to vyrábí až od vel. 50 :-)

ariesek67
264 příspěvků 30.12.12 17:31

Vyrábějí se i antistatické spreje, které po nastříkání na punčocháče potom sukni nepřitahují, nestačilo by to? Nebo to má jen dočasný účinek?

DanielaS
4599 příspěvků 31.12.12 10:48
@ariesek67 píše:
Vyrábějí se i antistatické spreje, které po nastříkání na punčocháče potom sukni nepřitahují, nestačilo by to? Nebo to má jen dočasný účinek?

Ona je otazka, jestli se lepi kvuli elektrine nebo kvuli treni materialu. Nektere letni saty jsem podsila bavlnenym platnem, na hole nohy bezva, na puncochy katastrofa.

LadyPapajka  31.12.12 11:13

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 18:40

Mahtiel
443 příspěvků 31.12.12 12:10

@LadyPapajka Není spodnička jako spodnička ;) Vy máte spodničku, aby sukně měla pěkný tvar (Já ty tylové spodničky miluju, je to nádhera…). Ale tato diskuze je o jemné „podsukni“, která zabrání „zlobení“ sukně v souvislosti se silonkami :)
PS: My tyto problémy v tanečních řešili pouze spreji.

Linie
1700 příspěvků 31.12.12 12:40

Sukně i šaty, zvláště úzké, se většinou podšívkují klouzavou látkou proto, aby při pohybu po punčochách nedrhly. Podšívky jsou z viskozy, acetátu nebo umělé, ty nejkvalitnější z hedvábí. Bavlna není vhodná, protože drhne. Proti elektrizování stačí použít aviváž, moderní umělé podšívky to ani nedělají, spíš to dělá hedvábí.
Pokud oděv nemá podšívku, je dobré si ušít jednoduchou spodničku z podšívky. Stačí do gumy, ale záševky v pase být musí, jinak se bude látka nahoře krabatit.

LadyPapajka  31.12.12 13:03

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 18:40

Lanevra
371 příspěvků 31.12.12 13:43

@LadyPapajka: Tuším že taky trochu záleží na tom z jakého historického období to pochází, abych tak řekla. To co vidím na obrázku @DanielaS bych označila za spodnici pod středověké šaty nebo třeba za košilku. Pod pojmem spodnička si já osobně představím bavlněnou „sukni“ do půl lýtek a delsí, přičemž může být například řasená nebo několikavrstvá. Zavazovací na tkaničku, zavinovací nebo s gumou (to je moderní podání). Či to může být spodnička tylová, která se hodí pro objem v případě, že člověk na sobě nechce mít mnoho vrstev látky. Tylové spodničky dobře navozují dojem že má člověk pod sukní extrémní krinolínu, bez toho, aby krinolínu skutečně měl. Jsou také samozřejmě o něco lehčí než krinolína nebo deset a víc vrstev bavlněné spodničky.
Myslím že zakladatelka tématu má na mysli spodničku kterou nosili naše matky/babičky. Tedy z nějakého spíše umělého materiálu (bavlna je nevhodná, když jsou pod ní punčochy/punčochá­če) od pasu tak po kolena s prádlovou gumou v pase. Pod sukni ideální. Pokud by to byli šaty, pak bych doporučovala spíš kombiné, jelikož to nedělá v pase záštip, tak jako může udělat spodnička.
Upřímně nevím jestli se takové spodničky vůbec ještě dělají. Když člověk na internetu zadá „spodnička“ tak mu vyjdou ty tylové nebo stahovací. Čas od času je vidím na aukru. Snad se zeptat v obchodech s prádlem.

Linie
1700 příspěvků 31.12.12 13:47

Spodničky v úzkém provedení se stále vyrábí, krásné prodává Marks/Spencer - jak již někdo nahoře psal. Jsou z jemného viskozového úpletu a mají z něj i kombiné /to je to, co vložila DanielaS/.

DanielaS
4599 příspěvků 31.12.12 14:30

I v Lindexu maji stabilne ty uzke suknovite, v telove a cerne urcite. Jsou z klouzave umele pleteniny, nekdy maji na boku rozparek lemovany krajkou.

AnoNe
839 příspěvků 02.01.14 14:12

Prosím o radu - kdo šije. Jakou látku si mám koupit na spodničku? Potřebuju ji ve tvaru sukně nad kolena, v pase do gumy, abych si ji mohla vzít pod jakékoli šaty. Mám spoustu letních šatů, které chci nosit teď v zimě k punčocháčům, a protože nemají podšívku, tak se na punčocháče lepí. Takže nějaký hladký, klouzavý materiál. Jaká látka se na toto používá, prosím? :-)

DanielaS
4599 příspěvků 02.01.14 18:15

Byt vami, zainvestuju do hedvabneho satenu. Na takovou spodnicku vam bude pul metru stacit.

dagur
263 příspěvků 02.01.14 20:51

Nebo si kupte tenkou podšívkovinu, ne polyesterovou, prodavačky by vám měly poradit. Já osobně jsem spokojená se spodničkou od Marks a Spencer, ale pokud šiji sukni, vždy s podšívkou.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit