Spodničky, spodnice, krinolíny, tutu, a kruhy

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

leonella
133 příspěvků 05.02.16 13:12
spodničky, spodnice, krinolíny, tutu, a kruhy

Milé dámy
Proč nosíte široké nebo jednoduché spodničky? Líbí se Vám šaty a postava vytvarovaná do přesýpacích hodin? Působí víc žensky? Je pro Vás spodnička elegatním, praktickým, krásným a sexy kusem oblečení nebo staromodní, nepraktická a nepohodlná? Máte své zkušenosti? Co vám na spodničkách vadí? Co jste s nimi zažily? Otevírám nové téma a těším se na Vaše postřehy.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

tilola
59 příspěvků 05.02.16 15:18

Nosím je denně, většinou ale jen jednoduché, nemusím se bát průsvitných materiálů a je to pohodlné - při chůzi mi totiž sukně bez spodničky leze vpředu mezi nohy Ty širší krásně nazvednou sukni, podle mne to působí víc žensky.

Uživatel je onlineMorrighan
1299 příspěvků 07.02.16 12:45

Nenosím je, ale chtěla bych si pořídit nějakou tutu sukni. Většinou ale stojí tak dva táci…Tyhle by se mi třeba líbily

stricc  07.02.16 13:38

Většinou nosím úzké, dlouhou nebo krátkou podle potřeby. Jednak mám jistou obsesi ohledně prosvítajících sukní, druhak se sukně nechytá na punčochy a v zimě je dlouhá spodnička pod dlouhou sukní další vrstva tepla. Široké padesátkové spodničky občas taky, někdy mám na to náladu. Krinolínu jsem v životě nezkoušela.

1299 příspěvků 07.02.16 13:41

Jen jsem se chtěla zeptat, tuhle jsem viděla slečnu, co měla jen spodničku bez sukně (rozhodně to nebyla sukně, hodně průsvitné). To se nosí nebo si neuvědomila, že to není sukně?

stricc  07.02.16 13:46

@Morrighan to by asi bylo vhodné zeptat se tý slečny :-) viděla jsem kombinaci průsvitná sukně + legíny, tam to byl nejspíš záměr. Ale i v galerii vídám slečny v tylových sukýnkách se saténovým vrškem a obávám se, že to bude spíš omyl. Ono se to i občas prodává pod názvem sukně a protože to není zas tak běžný kus oděvu, občas v tom někdo má asi zmatek. Kdysi se kdosi dokonce ptal v poradně, jestli si tuhle „sukni“ může vzít na ples a co k ní

1299 příspěvků 07.02.16 13:49

@stricc Vypadalo to nějak takto, ale v béžové. Už si nevzpomínám, co měla pod tím. Jen mi to připadalo takové nedokončené.

SweetPotato  07.02.16 14:32

@Morrighan
Takových spodniček jsme se něco našili na americké moderní country. Deset metrů tylu. Ještě je mám schované. :-)) Jsou sice o dost méně průhledné, než ta na vaší fotce, ale pro mne to jsou prostě spodnice a přijde mi v tom nedooblečená i malá holčička, natož dospělá žena.

1299 příspěvků 07.02.16 14:38

@SweetPotato No právě, vypadala prostě jako by si zapomněla vzít sukni, ale byla to slečna tak 15-ti letá, tak jsem si říkala, že je to možná nový hit, nosit sukně, které jsou průhledné tam, kde by nemělo být průhledné vůbec nic xD

SweetPotato  07.02.16 14:47

@Morrighan
Ono nejde jen o tu průhlednost, ale ten horní pruh a pas prostě vypadá prádlově.
Jinak se mi tyhle sukně à la zlatá éra rock'n'rollu moc líbí, když jsou hezky udělané. Ale často vrchnice na spodnici nesedí, přepadává nebo je naopak moc krátká, vykukuje třeba deset cm spodničky. A to už mi přijde, jako kdyby vykukovalo kombiné. Onehdy jsem tak potkala slečnu v Národním divadle. Bavlněné plátěné šaty s puntíky, pod nimi příliš dlouhá spodnička, to podle mne není prostě není oblečení do ND.

stricc  07.02.16 15:08

@Morrighan tak to byl asi fakt lapsus.
Já mám tuhle a nosím ji pochopitelně jen jako spodničku. Ale jak to má na sobě ta modelka, to bych si možná i dovedla představit ve skutečnosti, aniž bych omdlela hrůzou. Tu červenou nahoře ovšem ne. 

Naimé
88 příspěvků 07.02.16 16:30

@Morrighan Tak přesně takovou béžovou mám doma. A fakt to vypadá hodně jako spodní prádlo, s těmi tutu sukněmi to nemá nic společného. To asi slečna vzala někde z druhé ruky, v eshopech se to vede jen jako spodnička. Ledaže by nevěděla, co to vlastně znamená.

andulka01
1364 příspěvků 07.02.16 17:32

Mám padesátkové tylové bohaté spodničky, krátkou a delší. Nosím ke kolovým sukním ale jen pro určité příležitosti, volnočasově - když slavím narozeniny, když děláme piknik, když jdu na trh na Náplavku ale chci si to užít a tak. Bohužel nemám moc pas, tak mi to až tolik nesluší, ale zas ten pocit té nadýchané sukně okolo mě :-)

leonella
133 příspěvků 08.02.16 14:12

@andulka01
je pravda, že těch příležitostí zas tolik není, aby si člověk nepřipadal úplně mimo. vrátila bych 50. tky, kdyby to šlo! Ten pas by šlo vyřešit korzetem, k tomu thle sukýnky vypadají nádherně :-)… ovšem na ulici to zase asi úplně není.

andulka01
1364 příspěvků 08.02.16 14:18

@leonella Tak takhle sladce fakt neee :-) Můj styl je daleko jednodušší, kolová sukně a spodnička nečouhající, proužkaté triko, džínová bunda a tenisky. A taky už nejsem nejmladší.

leonella
133 příspěvků 08.02.16 14:26

@andulka01
jo… na těch obrázcích jsem to asi přehnala,… líbí se mi efekt přesýpacích hodin :-)a korzet tomu pomůže… když tělo se vzpírá… sama dávám přednost klasickým padesátkám a tam to bez taky spodničky nejde!

tilola
59 příspěvků 09.02.16 12:33
@Morrighan píše:
Jen jsem se chtěla zeptat, tuhle jsem viděla slečnu, co měla jen spodničku bez sukně (rozhodně to nebyla sukně, hodně průsvitné). To se nosí nebo si neuvědomila, že to není sukně?

@Naimé @stricc
našla jsem k vašemu tématu cituji:
Tutu spodničky jsou úžasné a miluje je celý svět! Poprve se objevily v seriálu Sex ve městě na Carrie. Jedná se o sukně připomínající baletní sukýnky - jsou z více vrstev - většinou 5 - 7 vrstev (také tomu odpovídá cena) a mohou se nosit samotné, většina našich tutu spodniček je v pase zdobená saténovou stuhou - ale samozřejmě je můžete nosit i jako spodničku. Za jedny peníze dvojí využití - není to skvělé? (http://www.retrosaty.cz/)
tak si mslím, že opravdu záleží na tom kdo jak vnímá hranici mezi spodničkou a sukní…

stricc  09.02.16 12:38

@tilola aha, tak tahle příšerka se na tom podepsala :-)
Ono opravdu záleží, jak to vypadá, ty černé tylové sukně nahoře bych bez debat považovala za sukni. Ta moje spodnička má tu hladkou část bavlněnou a není vůbec průhledná, takže v nějaké extravagantnější kreaci by to asi taky šlo. Ale ty saténové a průsvitné, to fakt ne, přesně tyhle fialové jsou podle mě použitelné jen jako spodničky. Ta holka nevypadá jako ve společenských šatech ale jako v polovině procesu oblékání.

JankaM
254 příspěvků 1 inzerát 09.02.16 12:41

Nikdy jsem žádnou takovou spodničku na sobě neměla, ale zajímalo by mě, jak se v tom sedí? Pod zadkem se to úplně splácne a není to znát, nebo to je jako sedět třeba na polštáři?

stricc  09.02.16 12:45

@JankaM když je kratší, tak když si sedáte, tak se většinou sama uhne, takže sedíte a spodnička se sukní se rozloží okolo. Vypadá to efektně, ale v přecpaném autobuse je lepší zůstat stát :-)U delší je to jako sedět na polštáři. Materiál bývá nemačkavý, tak to nevadí.

JankaM
254 příspěvků 1 inzerát 09.02.16 12:49

@stricc děkuji za odpověď, už si představuji, jak v odpolední špičce já a má sukně zabíráme 2 sedadla v MHD :-)

1299 příspěvků 09.02.16 12:49

@tilola Souhlasím se Stricc, to vypadá prostě jako spodnička a nošené navrch by mi to připadalo nedokončené. Jinak jsem jasně řekla, že sukně té slečny byla průhledná v oblasti boků a stehen, což by asi žádná sukně být neměla.

leonella
133 příspěvků 09.02.16 12:52

@JankaM
záleží na délce a množství vrstev, ale zásadní problém to není, pro někoho to může být i příjemné a pohodlné, vždyť se v takové spodničce dá i řídit :-)

stricc  09.02.16 12:53

@JankaM No právě :-) Ale je to věc zvyku. Já nosím nejen kratší široké sukně se spodničkou, ale taky dlouhé široké sukně, v zimě dlouhý kabát se širokou sukní, občas dlouhé široké šály a tak, takže poskládat se na jedno sedadlo je trochu složitější proces. Ale jde to

tilola
59 příspěvků 09.02.16 13:05

Kdo se bojí nesmí v široké sukni do MHD.. nebo do auta :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit