Správná délka pánských kalhot

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

yourcandy
476 příspěvků 25.06.12 17:44
Správná délka pánských kalhot

Zajímalo by mě milé švadlenky, jak měříte pánům délku společenských kalhot při zkracování. Já se tedy držím spíš svého vkusu, aby to nebylo moc krátké /dlouhé, ale ve všech případech se kalhoty v oblasti nad kotníkem vlní, což je normální. Je na to nějaké krejčovské pravidlo,nebo to taky děláte jak to lahodí oku :-)?

Reakce:

MP MS61
124 příspěvků 26.06.12 09:38

Tak to by docela zajímalo i mě! Pokud si dobře pamatuju pokyny krejčové, tak v postoji snožném a bez bot, jen v ponožkách by měl lem lízat zem. Ale… V poslední době mám tendence si od této hodnoty odečíst nějaký ten centimetr. Dejme tomu jako rezervu na posun pasu kalhot (pohyb, elastan v látce atp.). No a důvody jsou i praktické (poměrně hodně chůze, park i venkovské město, různorodé povrchy) - nechci mít lem otřepený, jako u džín v telecích letech. :-)

Na „pánském“ webu probírali tato řešení: http://bit.ly/Q8MFj0.

Napjatě očekávám další reakce!

M.

winpetra
53 příspěvků 02.12.12 21:43

Obout boty a zašpendlit zadní díl s okrajem podrážky. Pro sichr nechat pána udělat pár kroků-pro kontrolu, jestli mu kalhota v pase drží na stejném místě. Záložka u pánské kalhoty se dělá vždy sešikmeně -přední díl 1,5 - 2 cm kratší.

eva64  02.12.12 21:53

Někde jsem četla, že zadní část nohavice má dosahovat k hornímu okraji podpatku a přední má být dlouhá tak, aby kalhoty dělaly na botě jeden záhyb.

winpetra
53 příspěvků 02.12.12 22:11

Tak tak :-) Zapoměla jsem napsat s „horním“ okrajem podrážky, omlouvám se.
A zkosení se volí podle šířky nohavice - vždy se nohavice nad nártem na předním díle mírně zvlní - to bude ten jeden záhyb(o kterém mimochodem slyším poprve v životě, ale je to přesné :-) )

Kjersti
11 příspěvků 02.12.12 22:22

Nam krejcova v salone rikala, ze vzadu dva prsty od zeme a vpredu jeden zvlneny zahyb.

DanielaS
4603 příspěvků 03.12.12 08:57

Sakra, a ja zas znam „do pulky podpatku, vepredu o 1.5 cm mene“. Ale taky necham pana si sednout a podivam se, kolik ponozky je odhaleno.

winpetra
53 příspěvků 03.12.12 12:12

" Ale taky necham pana si sednout a podivam se, kolik ponozky je odhaleno. "

Tak teď jsem si vzpomněla na „pána“ kterému jsem šila oblek: Natáhl ruce před sebe a rozčiloval se, že jsou krátké rukávy u saka. Že bude při řízení vypadat jako idiot…(byl idiot i když neřídil :-( )
Ne opravdu se nedělá délka rukávů v předpažení a délka kalhoty v sedě :-)(volí se vhodná barva ponožek)
Ps: S těma podpadkama jste se trefila, naštěstí móda zakomplexovaných malých chlapů je minulostí :-)

DanielaS
4603 příspěvků 03.12.12 17:00

Ono to zalezi i na materialu (a podvlikackach), o kolik se kalhoty povytahnou, fakt se oblekove nechovaji na stehne stejne jako dziny.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit