Správná délka pánských kalhot

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

yourcandy
476 příspěvků 25.06.12 17:44
Správná délka pánských kalhot

Zajímalo by mě milé švadlenky, jak měříte pánům délku společenských kalhot při zkracování. Já se tedy držím spíš svého vkusu, aby to nebylo moc krátké /dlouhé, ale ve všech případech se kalhoty v oblasti nad kotníkem vlní, což je normální. Je na to nějaké krejčovské pravidlo,nebo to taky děláte jak to lahodí oku :-)?

Najdete v encyklopedii: Tabulka pásnkých velikostí

Reakce:

MP MS61
124 příspěvků 26.06.12 09:38

Tak to by docela zajímalo i mě! Pokud si dobře pamatuju pokyny krejčové, tak v postoji snožném a bez bot, jen v ponožkách by měl lem lízat zem. Ale… V poslední době mám tendence si od této hodnoty odečíst nějaký ten centimetr. Dejme tomu jako rezervu na posun pasu kalhot (pohyb, elastan v látce atp.). No a důvody jsou i praktické (poměrně hodně chůze, park i venkovské město, různorodé povrchy) - nechci mít lem otřepený, jako u džín v telecích letech. :-)

Na „pánském“ webu probírali tato řešení: http://bit.ly/Q8MFj0.

Napjatě očekávám další reakce!

M.

winpetra
53 příspěvků 02.12.12 21:43

Obout boty a zašpendlit zadní díl s okrajem podrážky. Pro sichr nechat pána udělat pár kroků-pro kontrolu, jestli mu kalhota v pase drží na stejném místě. Záložka u pánské kalhoty se dělá vždy sešikmeně -přední díl 1,5 - 2 cm kratší.

eva64  02.12.12 21:53

Někde jsem četla, že zadní část nohavice má dosahovat k hornímu okraji podpatku a přední má být dlouhá tak, aby kalhoty dělaly na botě jeden záhyb.

winpetra
53 příspěvků 02.12.12 22:11

Tak tak :-) Zapoměla jsem napsat s „horním“ okrajem podrážky, omlouvám se.
A zkosení se volí podle šířky nohavice - vždy se nohavice nad nártem na předním díle mírně zvlní - to bude ten jeden záhyb(o kterém mimochodem slyším poprve v životě, ale je to přesné :-) )

Kjersti
11 příspěvků 02.12.12 22:22

Nam krejcova v salone rikala, ze vzadu dva prsty od zeme a vpredu jeden zvlneny zahyb.

DanielaS
4631 příspěvků 03.12.12 08:57

Sakra, a ja zas znam „do pulky podpatku, vepredu o 1.5 cm mene“. Ale taky necham pana si sednout a podivam se, kolik ponozky je odhaleno.

winpetra
53 příspěvků 03.12.12 12:12

" Ale taky necham pana si sednout a podivam se, kolik ponozky je odhaleno. "

Tak teď jsem si vzpomněla na „pána“ kterému jsem šila oblek: Natáhl ruce před sebe a rozčiloval se, že jsou krátké rukávy u saka. Že bude při řízení vypadat jako idiot…(byl idiot i když neřídil :-( )
Ne opravdu se nedělá délka rukávů v předpažení a délka kalhoty v sedě :-)(volí se vhodná barva ponožek)
Ps: S těma podpadkama jste se trefila, naštěstí móda zakomplexovaných malých chlapů je minulostí :-)

DanielaS
4631 příspěvků 03.12.12 17:00

Ono to zalezi i na materialu (a podvlikackach), o kolik se kalhoty povytahnou, fakt se oblekove nechovaji na stehne stejne jako dziny.

Váš příspěvek

Šaty pro Melanii Trumpovou

Svět napjatě očekával, jaké šaty si nová první dáma USA oblékne na... Celý článek

Poslední článek:
Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

Rok 2016 byl bezesporu rokem obrovských změn - ať už pozitivních,... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit