Sprostá mluva u žen

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Heartless Girl
47 příspěvků 28.10.14 19:49
Sprostá mluva

Jak se díváte na používání vulgárních slov (především u žen, dam a slečen)? Myslíte, že správná dáma by ze svých úst žádný vulgarismus vypustit neměla? A co vy? Nadáváte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

stricc  28.10.14 20:06

Neměla by. Strašně nemám ráda, když někdo sype jeden vulgarismus za druhým a ani mu to nepřijde, to mi vadí u mužů i u žen. A pak jsou určité konkrétní výrazy, které teda nevím, co by se muselo stát, aby mě to donutilo je vyslovit.
Ale zas na druhou stranu jsou určité situace, kdy nic neuleví tak, jako pořádně a upřímně si zařvat nějaké sprosté slovo. Katarze srovnatelná s hozením ostrého granátu. (Pozor, funguje to jen u jedinců, co se normálně vždycky vyjadřují slušně)

Olinka
2582 příspěvků 28.10.14 20:09

Nelíbí se mi to, ale dělám to. Většinou, když mě nemůže nikdo slyšet. Někdy se až stydím. Na veřejnosti se pokouším krotit, protože je to fakt ošklivé. Jako ne že bych za každým druhým slovem řekla voe nebo pio, to vůbec, spíš když mě někdo nebo něco rozčílí, tak se mi na jazyk derou slova, že se až divím, že je vůbec znám :-)

Giulietta  28.10.14 20:10
@stricc píše:
A pak jsou určité konkrétní výrazy, které teda nevím, co by se muselo stát, aby mě to donutilo je vyslovit.

Už si sa praštila kladivom po prste? :-D

Jetthro
1129 příspěvků 28.10.14 20:17

Kdyz jsem sama doma tak nadavam docela dost, je to takovej ulevovej prostredek. Jako treba kdyz neco delam a zrovna zazvoni telefon, o neco se prastim a takovy..a nadavam si teda rusky, je to kratsi a udernejsi :D
No a kdyz se bavim treba s kamarady tak je to kolikrat urcity prostredek humoru. Proste zalezi na situaci a okolnostech :)

stricc  28.10.14 20:17

@Giulietta :-) jo, ale já jak jsem opravdu zvyklá mluvit převážně slušně, tak už do p… je na moje poměry hodně silné slovo a pro zmíněné nehody bohatě stačí.
Jsou ale i horší slova, která s dovolením nebudu ani naznačovat

Zuzulli
703 příspěvků 28.10.14 20:19

Přiznávám, že mi docela vadí lidé, co mají jako parazitické slovo vole v různých obměnách. Stejně tak nemá ráda ty, kteří používají běžně vulgarismy jako běžnou mluvu, prostě kdokoliv, kdo mluví jako dlaždič.
Ale na druhou stranu přiznávám, že když se mi něco nepovede a nikdo mě neslyší, tak mi občas i nějaká ta „sociální pracovnice“ ujede :)

Giulietta  28.10.14 20:21

@stricc Až tak ďaleko k pi. som sa teda nedostala. Ale po údere som nadávala, ale ako ťa tak čítam a netuším čo nechceš naznačovať, asi slušne. :-)

stricc  28.10.14 20:28

@Giulietta nejsem si jistá, jestli si pod těma zkratkama nepředstavujeme každá něco jinýho, ale radši bych to nerozebírala. Zkrátka kladivo JE polehčující okolnost.
A je jisté výrazivo, které zásadně a za všech okolností ponechávám jen jako součást pasivní slovní zásoby.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 28.10.14 21:15

Já je říkám, když si na někoho stěžuju nebo když jsem rozčílená, spíše ale nadávky co se týče stupně IQ než pojmenování přirození. Bohužel jsem v tom vyrostla a slyšela odmala takhle mluvit mou matku. Snažím se s tím bojovat a myslím, že se mi to poslední dobou daří. Mám totiž manžela, který je jiného založení a podobná slova moc neuznává.

merunka89  28.10.14 23:21

Ja jsem takovej malej paskrivec, obvykle nenadavam, protoze doma se moc nenadavalo a muj exmanzel byl slusnak, tak jsem nemela zadny trenink. Ja nadavam jenom v aute a to tak, ze by se i dlazdic cervenal. Ale, kdyz treba vezu vnuka v ranni spicce do skoly a nekdo udela mysku a nebo zdrzuje, tak jsem za vzornaka a vnukovi se davam za priklad, ze je zbytecne se rozcilovat, ze proste tyhle veci se stavaji a my nemame silu to zmenit a jsem totalne klidna. Ale jakmile jsem v aute sama a neco podobneho se mne stane, tak nadavam, negestikuluji, ale s usmevem vypoustim tak sproste nadavky, nektere si i vymyslim a pak se sama sobe rehtam, jak jsem prastena.

Haniccino
66 příspěvků 29.10.14 10:47

Můj otec jinak než ve vulgarismech nekomunikoval, takže jsem si vypěstovala takový odpor že je nepoužívám. Občas mi něco ujede(jako to kladivo na noze apod.), ale tam kde žiju mi naštěstí nikdo nerozumí.

idajda
609 příspěvků 29.10.14 10:59

Navrhuju, aby nastoupily místní normovačky, a začaly s klasifikací nadávek, které ještě dáma používat smí, a těch, které už jsou na kanálnici. Tím bychom rozšířily jejich oblíbené kategorie dáma - rašple – klimakterický diblík. Bez toho budu těžce dezorientovaná! :-P

Atlacoya
2146 příspěvků 29.10.14 12:41

Já běžně používám takové ty zjemnělé verze (do prkvančic, do prkýnka dubovýho, himlhergotkru­cinálfagotdone­vetrkrucajsele­ment, herdek filek, kurník šuplík…) a řeknu vám, vyvolávají víc zdvižených obočí než kdybych použila opravdické šrapnely. (Šrapnel je v jedné z Cimrmanových her použito jako kódové označení sprostého slova.)

stricc  29.10.14 12:45

@Atlacoya jo? Tohle mi nikdy nijak pohoršeníhodné nepřišlo. Zvláštní

Pinot Noir
8544 příspěvků 29.10.14 12:48

@Atlacoya @stricc Tak pohoršeníhodné to není, ale mně tyhle „jako nadávky“ připadají trapné. Mám z nich husí kůži. To už se spíš přenesu přes nějakou tu řiť či prdel.

Atlacoya
2146 příspěvků 29.10.14 13:27

@stricc Myslím že je to jak píše Pinot Noir, ne že by to ostatním přišlo pobuřující, ale je to prostě divné. Dneska si každý zanadává naplno, já jsem s těmihle berličkami za exota.

stricc  29.10.14 13:31

@Atlacoya leda tak. Já moc mezi lidi nepřijdu a když už, tak zrovna tohle nikomu divné nepřijde, zatímco nějaký ostřejší výraz by asi vyvolal přinejmenším trapné ticho a následnou snahu rychle to nějak zamluvit, ale možná jsou divní ti lidi, co znám, a nějaký ten orgán sem nebo tam už je norma.

Oldyn
5033 příspěvků 29.10.14 13:35

Vzhledem k tomu, že mám děti tak mluvit sprostě ani nemůžu a vlastně ani nechci. Nemám ráda obhroublé chování. Vystačím si s doprčicováním a ty kráso! :D

andulka01
1364 příspěvků 29.10.14 13:40

Byla jsem vychována k slušné mluvě a dlouho mi to stačilo. Jenže pak jsem začala řídit…

VandaRybna
3256 příspěvků 29.10.14 13:53

Víc než sprostá mluva mi vadí explicitní ikonky některých uživatelů internetu. Konkrétně tady na pekle je to kdosi, kdo má na ikonce neskutečně hrubé vybrazení muže, jak zachází se ženou (tahá ji za culík a prsty jí rve kamsi do zadku). Samotnou mě překvapuje, že to tady tak dlouho vydrželo.

Maiandra
221 příspěvků 29.10.14 13:58

@Atlacoya To byla záliba jedné z postav nějakého humoristického románu od Fan Vavřincové; používání co nejpodivnějších a v zásadě jen knižních výrazů typu „Kakraholte!“ aj., a to ryze za účelem zadostiučinění z konsternovanýc pohledů okolí. :D

Grete
797 příspěvků 29.10.14 14:34

@Muschi A můžu se vás zeptat, proč jste si vybrala tuhle ikonku? Vážně mě to zajímá. (A jo, je mi taky pěkně nepříjemná.)

Caralina
916 příspěvků 29.10.14 14:37

@Muschi Jo, mě by to taky zajímalo. A taky bych chtěla slušně požádat, jestli by jste nezvážila její změnu.

@andulka01 Jo!

merunka89  29.10.14 14:41

Muschi nemecky, pussy anglicky…

Ja osobne jsem zastancem, ze je kazdy si muze dat ikonku jakou chce a je to dobre. Protoze, na druhou stranu takova ikonka, podtrzena jeste „zvlastnim“ nickem o vkusu majitele rekne docela hodne…a nejen o vkusu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit