Star Trek nebo Star Wars

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RenataRen
466 příspěvků 14.09.14 22:30
Star Trek nebo Star Wars

Inspirována tématem Kočka nebo pes, a po zjištění, že se tu pohybuje dost sci-fi postižených žen a dívek, zakládám téma se zásadní osobní otázkou: co je lepší - Star Trek nebo Star Wars?
Za mě Star Trek. Sice horší hudba, ale lepší zápletky, postavy, a tak.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reakce:

Martini90
159 příspěvků 14.09.14 22:52

Star Wars

Navaa
529 příspěvků 14.09.14 22:54

Star trek. Kdo nesouhlasí, bude promptně asimilován.

Olinka
2582 příspěvků 14.09.14 22:56

To není to samé?

isko
508 příspěvků 14.09.14 23:05

Hlasuju pro Star Trek.

Lepší zápletky, lepší postavy (nejlepší Spock). Tváří se to vědecky, logicky a rozumně.

Ale je to schíza. Paradoxně z filmových startreků se mi většina moc nelíbí, poněvadž kulisy jsou papundeklové, děj rozvláčný, zápletky naivní a ohozy členů Hvězdné flotily (barevná pyžama) plus ty drátěné mobily/trikodéry působí směšně. Zkrátka ten hluboký pravěk, kdy to vznikalo, je na tom znát.
Z filmů jmenovitě se mi líbí Star Trek „První kontakt“ s Picardem a seriál „Voyager“ s Janewayovou. Plus ještě něco málo.
Khanův hněv, kde neustále soptí, pobíhá, postává a filosofuje Khan s odhalenou hrudí je hodně srandovní:-)

Knižní startreky se mi líbí v podstatě všechny.

Hlavním problémem Star Wars je podle mě hrozná rozvláčnost. Podobně jako u Indiana Jonesů. Furt se vaří z vody, aby se „něco dělo“, ale kdyby to bylo kratší a prostříhanější, hrozně by to pomohlo, ty filmy by se zaměřily na hlavní dějovou linii a nevyčerpávaly by se scénami pro oko.

kimnie
411 příspěvků 14.09.14 23:08

Já mám slabost pro Star Wars

panvi
249 příspěvků 14.09.14 23:09

Star Wars. Hlavně knihy.

Když běží v TV Star Trek, tak nepřepnu. Knihy jsem nečetla, tak nevím.

take_five
532 příspěvků 14.09.14 23:30

Oboje :)

MorusRubra
453 příspěvků 15.09.14 02:46
Star Trek for the win

Vždy jsem měla ráda oboje, ale pokud mám vybrat, preferuji Star Trek. Viděla jsem všechny seriály (kromě animáku) i filmy.

Pokud mám seřadit řady dle oblíbenosti, pak to vidím na:
1. Next Generation (oblíbenci - Picard, Deanna, Dat, Riker, Worf)
2. Voyager (Sedmá, Janewayová, Doktor, Paris, B'Elanna)
3. Deep Space Nine (Bashir, Jadzia Dax, Worf, O'Brien)
4. The Original Series (miluju Spocka a Kostru, ale jinak ten seriál dost zestárl)
5. Enterprise (Trip Tucker, T'Pol)

V bitvě dvou kapitánů (Kirk x Picard) u mě vítězí Picard, hlavně proto, že opravdu nemám ráda Shatnera. I když Chris Pine se mi jako Kirk v nových filmech líbí.

Co se novějších filmů týče, kromě těch dvou alternativních, se mi opravdu líbil jen První kontakt (miluju Borgy). Z těch starých si víc pamatuji ty tři, které na sebe navazují - Khanův hněv, Pátrání po Spockovi a matně Cestu domů a pak také Neobjevenou zemi.

Na Star Treku se mi líbí ta představa žití na kosmické lodi, technologie, zkoumání vesmíru a střety s borgy:-) Jsem fanda sci-fi už dlouho a občas mě hrozně štve, v jaké žiji době. Naplnění mnoha sci-fi vizí máme na dosah, ale nějak jsme se technologicky zasekli. V dobývání a kolonizaci vesmíru už jsme měli být dál. Možná, že se to stane ještě za mého života, ale jako stará babka už si to neužiji. Hrozně frustrující. Ale stejně čtu pořád další knížky o vesmírných lodích a Marsu a pořád sním a doufám.

Myslím, že Star Wars jsou takové pohádkovější a přístupnější pro děti. Přece jen ty techno bláboly ze Star Treku asi nejsou pro většinu děcek tak atraktivní. I když ty nové filmy dělají docela dobrou službu.

Původní trilogie Star Wars (IV-VI), to je klasika. I když se musím přiznat, že si spíš pouštím jen oblíbené scény, celé filmy už jsem neviděla, ani nepamatuji.

Naopak nová trilogie (I-III) mě nebavila, snad jen Epizoda III se zrodem Vadera se mi docela líbila, ale bylo to moc překotné.

Epizod VII-IX se docela bojím. Nejsem si jistá, zda chci vidět zestárlé hrdiny původní trilogie, i když v menších rolích. Navíc se mi nelíbí, že ignorují knihy, ale v tom se už nebudu pitvat. No uvidíme, snad to bude příjemné překvapení.

Jirkátor
1515 příspěvků 15.09.14 06:35

To je jako porovnávat Letopisy Narnie a Pána prstenů - oboje je fantasy a jsou tam trpaslíci, ale obojí je úplně jiné. Stejně tak je tomu se ST a SW, nelze vybrat co je lepší, každé je jiné a oboje mám rád.
A kdo s tím nesouhlasí, tak je na temné straně síly a bude transportován ke Klingonům - ti mu to už vysvětlí :D

Moir
1800 příspěvků 15.09.14 08:59

Bahňák ;). Každé má své kouzlo a mám ráda oboje.

Betty J.
2031 příspěvků 15.09.14 09:10

Ač Vulkánka, dovedla bych snést logické argumenty pro podporu obého.

andrejiinka
161 příspěvků 15.09.14 09:14

Hlasuju pro Star Wars, ač se mi prsteník s prostředníkem povážlivě oddalují :)))

Eirinn
469 příspěvků 15.09.14 09:17

Star Trek! :)

Ostatně, o svém vyrůstání s kapitánem Picardem jsem tu už někde psala. Star Wars mě nechytly nikdy, ačkoliv jsem viděla asik dva ze starších filmů. A stejně jako Star Trek miluju i Battlestar Galacticu. Kdyby mě vysadili na pustém ostrově a mohla jsem si vybrat jen jeden seriál z těch dvou, tak nevím nevím. :)

Grossularia
3204 příspěvků 15.09.14 09:26

Mám ráda obojí, ale když si mám vybrat, tak Star Trek.

MP vilemina
46 příspěvků 15.09.14 09:47

Obojí. Star Trek, především Nová generace a to i v knižní podobě. Star Wars - původní trilogie (Han Solo, ach!).

Karin
3401 příspěvků 15.09.14 09:55

Star Trek, to je logické, ne? Hvězdné války jsou pro děcka :D ;-)

Mylady2
12409 příspěvků 15.09.14 10:15

Oboje hovadina :-)

Malea
92 příspěvků 15.09.14 10:36

Star Trek.
Resistance is futile! :-)
pardon, překlep…

Příspěvek upraven 15.09.14 v 13:12

take_five
532 příspěvků 15.09.14 11:07

@Malea resistance…

Ale jinak Live long and prosper :-)

llolla
2102 příspěvků 15.09.14 11:23

@RenataRen
super tema. Za me Star Wars. Ale tesne =]

mitford sister
522 příspěvků 15.09.14 12:01

Star Trek original series - právě pozdější série mi vzhledem k tomu, co v té době už tvůrci měli k dispozici možnosti, přijdou banální. Zrovna včera jsem típla přehrávání toho Star Trek filmu z loňska nebo předloňska, nedalo se na to koukat. U původní série mi prostě ty primitivní kulisy a celkem primitivní příběhy přijdou tak nějak v té správné rovnováze. A taky, že byly první. Jinak do Star Wars jsem nikdy nějak nepronikla.

Dammy
1670 příspěvků 15.09.14 12:51

Star wars. Prostě se mi subjektivně víc líbí to univerzum.
Možná jsem kacíř, ale ty poslední filmy Treků se mi líbily hodně.

Ale pak zase… :D

Eirinn
469 příspěvků 15.09.14 13:06

@Dammy Muž se mě jednou při sledování Star Treku docela vážně zeptal, proč si tam krucinál k těm sedačkám nedají pásy, když při každém zachvění lodi padají. :) Já sama mám taky pár technických otázek na seznamu, ale nebrání mi to užívat si ho takový, jaký je. A taky jsem se dost zarazila, když mi nedávno zrak sklouzl k datu natáčení Nové generace…jsou chvíle, kdy si připadám fakt už stará. :)

mulen
854 příspěvků 15.09.14 13:06

Začínala jsem na Star wars a postupně se propracovala ke Star treku. Bohužel jsem neviděla tu původní řadu. Jen filmy a ty se mi líbily dost.

na Star wars teď kouká sedmiletý syn :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit