Stará krejčovská panna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP M.I.A02
2 příspěvky 30.08.11 07:19

Dobrý den,
nevíte prosím někdo o někom kdo by prodával nebo se jinak zbavoval krejčovské panny? Sháním jí už přes měsíc měl to být narozeninový dárek pro ségru ale nemůžu jí sehnat…
Moc děkuju za pomoc…

Reakce:

seznam.mih  30.08.11 07:34

Jaké má mít rozměry? To není jenom mít nějakou krejčovskou panu. Chce to sehnat ty správné rozměry a pokud je nemáš, tak se jí bude těžko šít na panně, která nesedne. Může být třeba moc tlustá, takže těsné šatičky na ní neoblečeš. A co jsem sháněla já krejčovskou pannu, tak moc po bazarech nehledali. Můžete zkusit ještě Aukro, nebo jim podobné, ale hádám, že tam už jste hledala. A kolikrát jsou ty rozměry zavádějící pro holky s nekonfekční velikostí. Přes hrudník mám 107, na ni jsem našla pannu s odpovídající mírou a nakonec má spíš širokej hrudník, než že má úzká záda a na ní velká prsa.

DanielaS
4603 příspěvků 30.08.11 09:05

Delaji se panny nastavovaci, maji na prsou, v pase a na bocich stelovaci kolecka a muzes si ji nastavit podle libosti. Nejde to teda donekonecna, je to od-do, ale tri - ctyri konfekcni velikosti to obsahne. Ja mam tuhle http://www.sicistroje-shop.cz/…anna-diana-a (periferie Brna, jiste by ji i poslali) a protoze ji i pri maximalnim nastaveni chybelo trochu pres prsa, oblikla jsem ji svou podprsenku a dovycpala.
Obvody:
prsa: 84-100 cm
pas: 64-82 cm
boky: 86-104 cm

seznam.mih  30.08.11 09:23

Kurňa DanielaS proč jsem tyhle stránky nenašla, když jsem hledala svoji krejčovskou pannu? :) možná protože to měl bejt dárek od mamky a mělo to bejt co nejlevnější .. jsem nacházela panny dost drahé, asi kolem 5 tisíc ..

MP M.I.A02
2 příspěvky 30.08.11 10:38

No měla by mít konfekční 38 .. na aukru jsem koukala našla jsem tam ideální ale bohužel jsme musela do práce ( jsem stevardka) a sestřina spolubydlící bohužel nebyla schopná pohlídat mi aukci… takže mě přeplatiti… o deset korun… a chtěla bych právě tu starší ne novou aby se hodila i jako dekorace do sestřina pokoje..

MP Jana
217 příspěvků 30.08.11 16:10

seznam.mih: asi nejrychlejšíí a nejlevnější metodou, jak přijít k panně na míru je toto:
http://www.thre­adsmagazine.com/i­tem/3659/clone-yourself-a-fitting-assistant
Spousta návodů je i na youtube.
Zatím jsem neabsolvovala, ale budu šít korzetové šaty, mám právě úzký hrudník a velká prsa oproti své panně a na těle to nenazkouším tak, jak na té figuríně, tak mi asi nic jiného nezbyde.

Oldyn
5030 příspěvků 30.08.11 16:20

Dobrej návod! Našla jsem tohle: http://wwwnabytek.megainzerce.cz/…a-395381.htm

FoxInTheBox
278 příspěvků 31.08.11 09:51

Krejčovskou pannu už jsem vyráběla, podstavec jsem vzala ze starého stojacího věšáku. Jednak mě to docela bavilo, jednak je z ní super doplněk do pokoje, který používám, když nešiju, jako „němého sluhu“, totiž služku…můžu jenom doporučit :))

seznam.mih  01.09.11 10:04
Jana ha detto : seznam.mih: asi nejrychlejšíí a nejlevnější metodou, jak přijít k panně na míru je toto:http://www.threadsmagazine.com/…stantSpousta návodů je i na youtube.Zatím jsem neabsolvovala, ale budu šít korzetové šaty, mám právě úzký hrudník a velká prsa oproti své panně a na těle to nenazkouším tak, jak na té figuríně, tak mi asi nic jiného nezbyde.
Jo na něco podobného už jsem koukala. Akorát abych si takovouhle krejčovskou pannu vytvořila, potřebovala bych u sebe někoho, kdo by mě takhle právě zalepil. A moje vlastnost je taková, že co si neudělám sama, tomu nemám pořádně důvěru, jestli je to správně :))

DanielaS
4603 příspěvků 06.09.11 13:55

Ja si tu „na miru“ udelala, ale pak jsem ji asi nedokazala spravne znova vytvarovat, byla bud strasne mekka, nebo se deformovala. A taky jsem nevedela, jak ji pridelat na nejaky podstavec. Pak jsem tu skorapku zkusila nasadit na hotovu krejcovskou pannu, ale zase se mi nepodarilo spravne vycpat ty plonkovni prostory, byla bud moc hluboka, nebo moc plocha… Tak jsem si koupila tu nastavovaci a jen ji docpala prsa.

FoxInTheBox
278 příspěvků 06.09.11 21:40

DanieloS, a co jsi použila jako tu „lepicí“ vrstvu? Mně se osvědčilo x vrstev klasické kobercovky…ale na nějaké zahraniční diskusi jsem narazila i na lidi, kteří to dělali ze sádrových obvazů.
Jinak když se vnitřek vyplní takovou tou montážní izolační pěnou, stačí postavit pannu hlavou dolů, zarazit tam podstavec (ze stojací lampy, věšáku) a nechat ho tam zaschnout (podložený o nějaké kusy nábytku, aby se nepropadl dolů).

DanielaS
4603 příspěvků 07.09.11 13:14

Stribrnou plastovou lepici pasku, tady se jmenuje „americka“. Asi 5 - 6 vrstev a nestacilo to.
Montazni pena je dobry napad!

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit