Státnice - dress code

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nemesis
496 příspěvků 10.06.13 20:25
Státnice - dress code

Už mockrát jsem viděla v CJMDNS, jak byly zkritizovány některé outfity ke státnicím. Co ale stím, když celá státnicová komise přijde v džínách a košili, případně v kapsáčových šortkách a roláku (fakticky!)? Já ve svém saténovém kostýmku jsem si u bakalářských státnic přišla těžce overdressed a teď tedy dumám, co mám za chvíli obléct k magisterským? Nechci být za burana, ale když pak člověk čelí těm docentům v kapsáčích…Jaké máte zkušenosti se státnicemi vy? Byli všichni v komisi oblečeni na úrovni? A co ostatní zkoušení?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

real.blond
6688 příspěvků 10.06.13 20:52

@Nemesis to se vam fakt stalo? mne teda nikdy.. velice vyjimecne se vyucujici dostavil na zkousku v riflich. U statnich byli vzdycky vsichni vzorne nastrojeni. Nicmene si myslim, ze se oblekate kvuli sobe, ne kvuli tomu, ze bude mit nekdo kapsace a vy budete „moc“, ne?

Woey
135 příspěvků 10.06.13 21:00

Já jsem studovala uměleckou školu a tam se to taky tak nebralo - ne že by vyučující byli vyloženě v riflích, ale obleky tedy povětšinou neměli…spíš nějaké kalhoty a košili (kravata se tam snad vůbec nevyskytovala, maximálně sako).

078796
270 příspěvků 10.06.13 21:03

Tak je nechte, ať jsou za burany klidně znovu, ale proč byste se na ně měla ještě ohlížet vy a připadat si nepatřičně, když přijdete v tom oblečení, v němž si připadáte sama nejlíp a adekvátně situaci? :-)

Chodím na školu, kde převažují zkoušející muži a valná většina přišla na zkoušku vždycky v obleku, popř. v uniformě, ženy mívají většinou kostýmy, halenky, sukně. Žádný zvláštní exces si nepamatuju. Jsou tací, co jsou rádi výrazní v civilu, a ti to pak kompenzovali třeba výraznou kravatou.

Já ke zkouškám chodím v jednoduchém tmavě modrém obleku s tenkým světle modrým proužkem. K tomu klasika bílá košile. Oblek byl šitý na míru rodinnou švadlenou a měla jsem ho už u maturity. Možná jsem minimalista nebo konzerva, ale myslím, že oblek (sako plus kalhoty) je taková klasika, kterou člověk málokdy nějakou slavnostnější událost zkazí.

Nemesis
496 příspěvků 10.06.13 21:08

@real.blond Jojo, stalo :-) právě jak se blíží magisterské státnice, tak jsme si na to s kolegy dnes zavzpomínali.

Jinak jako na „obyč“ zkoušky, si ze zkoušejících nebere oblek skoro nikdo a jsou tak normálně oblečení a i zkoušení chodí třeba v metalovém, nebo hippies, nebo třeba džíny, tenisky, tričko adidas :-) Já vždycky přijdu tak nějak „lehce elegantně“ a všichni na mě civí na co si to hraju :-D tak sem zvědavá, co se sejde za modely u státnic.

Katy_S
65 příspěvků 10.06.13 21:40

Nemesis: kam to proboha chodíš? :D

Dahllie
2222 příspěvků 10.06.13 21:46

Já si dneska přišla trochu overdressed na přijímačkách do navazujícího. Byly ústní. Vyučující oblečení volnočasově, adepti na přijetí klidně v džínách. A to jsem si sama nebrala nic extra. Jen kalhoty a halenku. V čem půjdu ve čtvrtek ke státnicím stále nevím.

real.blond
6688 příspěvků 10.06.13 21:48

@Nemesis :-O to je strasne! Nechapu, ze nedostavaji kapky od „vedeni“? Nam se bezne stavalo, ze nevhodne obleceny student byl od zkousky vyprovozen

darkLilith
46 příspěvků 10.06.13 21:50

Běžný zkoušení u nás probíhá v písemný formě - takže oblečení jako vždycky. Státnice mám za týden, zrovna dneska jsem to řešila a vyřešila černými pouzdrovkami - úplně klasickými, obyč… ale i to mi dalo zabrat, člověk by neřek, jak těžce se shání normální věc, když jí akutně potřebuje:-) Co budou mít vyučující netuším, popravdě mám plnou hlavu toho, co tam budu blábolit, co si kdo obleče, mě nějak nebere… na druhou stranu bych si asi krapet divně připadala, kdyby byli lážo plážo a já v tom pro mě dost neobvyklým oděvu (normálně preferuju gothic, punk atd.) :-)

Ceresa
465 příspěvků 10.06.13 22:30

Dress code ke statnicim povazuju za projev ucty k teto zkousce. Jak na bc, tak I mgr byla ma komise velmi dobre oblecena. Myslim, ze pokud bych dorazila moc lezerne, tak by to pusobilo dost nepatricne. Lepsi jit overdressed nez byt za burana…

Casmaria
761 příspěvků 10.06.13 23:01

No taky uvažuju nad tím co si vezmu na přijímačky na navazující obor… Tuším, že všichni to moc řešit nebudou a přijdou klidně v džínách. Tak abych to s pouzdrovými šaty a lodičkami zase nepřehnala :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 10.06.13 23:05

@Casmaria
Toho bych se u Vás nebála :-)

Casmaria
761 příspěvků 10.06.13 23:22

@MP Barbucha Co tím myslíte?

real.blond
6688 příspěvků 10.06.13 23:26

@Ceresa presne to si vzdycky rikam taky, radsi overdressed nez buran.. a stejne, oblekam se proste kvuli sobe! ikdyz si prilezitost nezada presny dress code, rada se vzdycky pekne obleknu.

@darkLilith u nas byly nektere zk take pisemne, nicmene vyucujici byly opravdu temer vzdy obleceni velice slusne, proto bych to brala jako neuctu, vyrazit v otrhanych riflich.. zejmena starsi rocniky vyucujicich si to moc dobre pamatovali, kdo v cem byl

fany.cz
38 příspěvků 10.06.13 23:33

Já jsem dělala státnice na AVU a v džínách tam fakt nikdo nebyl. Většinou v něčem černým.

ajatar
557 příspěvků 10.06.13 23:37

.

Příspěvek upraven 01.12.15 v 07:24

Zebra33
2038 příspěvků 11.06.13 09:44

Ja jsem studovala prirodovedny obor, kde se to cely rok hemzilo rejoickami, batohy a trekovymi sandaly, ale na zkousky se kazdy vcetne vyucujicich dal aspon trochu do pucu. V praxi to znamenalo odlozit na jeden den rejoicky a nahodit oblek od maturity :), u vyucujicich nejake slusnejsi kalhoty a kosile nebo treba nejaky decentni rolak. Zadna extra modni prehlidka (ani u statnic), proto jsem i ja vzdycky zustavala pri zemi a vzala si neco neutralniho (cerne kalhoty + bila kosile), abych ve vyucujicim podporila dojem, ze jsme oba na stejne vlne :)

MP Janka
373 příspěvků 11.06.13 10:15

Jak já vám rozumím. Na zkoušku chodím vždy v sukni a halence, ale zkoušejícího jsem zažila i v kraťasech a ponožkách v sandálech. U nás se běžní učitelé na zkoušky nepřevlékají, v obleku chodí ti, co jsou kapacitami ve svém oboru, sjíždějí konference, tak vědí co se sluší a patří.
U státnic měli naštěstí všichni oblek, ale saka měla polovina hozená přes opěradlo, protože 35°C by se asi uvařili. Já sem oblečení na státnice neřešila, vzala jsem si to co na zkoušku a stejně to bylo jedno, protože během prvních pár minut jsem všechno úplně propotila.

katkarinka
1255 příspěvků 11.06.13 10:32

Ja vravím dlabať na to! prečo by sa mal vždy ten, kto je adekvátny, prispôsobovať buranom? Potom to vyzerá, tak ako to vyzerá a každý sa len pýta „ako budem vyzerat? neni to moc? co na to povedia?“ (vidím to doma a neviem to u vlastnej matky nijako vykynožiť). Netreba to preháňať, nohavice/sukna a halenka uplne stacia. Netreba byť ani v čiernom, ja som k jednej štátnici išla v ružových šatách (a cítila som sa veľmi optimisticky a dobre naladená). K vašim vyučujúcim ani neviem čo mám povedať, toto sa mi ešte nestalo. Študovala som umeleckú školu aj práva, na tej prvej to bolo samozrejme uvolnenejsie, ale kapsace u statnic to teda ani nahodou nie - v najhorsom pripade nejake neoblekove nohavice a sako. Na pravnickej chodili v oblekoch v podstate kazdy den, ale to asi nie je reprezentativna vzorka :D

Khajka
506 příspěvků 11.06.13 10:33

@MP Janka Já vám s těmi konferencemi nevím - manžel byl teď na jedné, kde byli jak teoretici, tak praktici z celé Evropy (a u lidí z praxe bych čekala, že nějaký dress code v práci udržují) a říkal, že v černých kalhotách, jednobarevném polo tričku a šedém „kancelářském“ svetříku patřil k těm nejlépe oblečeným. Oblek si vzal jen na svůj příspěvek.
A popravdě, mluví tak skoro o všech konferencích, kam jezdí…

Gräfin
2634 příspěvků 11.06.13 10:36
@Casmaria píše:
@MP Barbucha Co tím myslíte?

nerada mluvím za druhé, ale hádám, Barbucha tím myslí váš outfit poslední zkouškový outfit.

Betty J.
2031 příspěvků 11.06.13 10:45

Také si nedovedu představit vysokou školu, na které se státnicová komise navleče do něčeho zcela neformálního - už jaksi z principu věci se nejedná o nějaké čerstvé doktorandy, ale povětšinou „důstojné“ akademiky.
Osobně jsem spíš zažila situace, kdy se nevhodně oděné studentky jely na poslední chvíli převléknout, jedna dokonce pod vlivem mírné připomínky vběhla do blízkého obchodu s oděvy a zakoupila si šaty. Jak se ukázalo po zkoušce, kdy za tuto výtku komisi poděkovala, byly to její vůbec první - do té doby šťastně proplouvala životem v džínách, tričkách a minisukních.

Gräfin
2634 příspěvků 11.06.13 10:48

Zažila jsem zkoušky v ČR i AT, ve všech případech měli zkoušející oblek nebo kostým. Pokud by neměli, jsou burani oni ne já a nehodlám se tomu přizpůsobovat.

chinin
2788 příspěvků 11.06.13 11:06

@Gräfin
Souhlasim.

OT:
Osobne vzdy dodrzuji dress code, jednou jsem ale udelala vyjimku a ukazalo se to jako spravny pristup. Slo o gala veceri v Rudolfinu s dosti exkluzivnim programem i hosty. Akce zacinala cca ve 20 cisi vina a pokracovala veceri cca od 21. Predepsany dress code byl business dinner. To mi prislo jako neadekvatne neformalni typu akce, prostoru, programu, casu etc. Zvolila jsem proto cca o stupen formalnejsi LBD odpovidajici black tie a hned v satne jsem zaslechla rozhovor nekolika dam v duchu: Predepsany dress code mi prisel malo, tak jsem se oblekla black tie, a jsem rada, ze vidim, ze nejsem overdressed... Ukazalo se, ze takto uvazovalo temer 100% ucastniku akce. :-)

chinin
2788 příspěvků 11.06.13 11:18

@Nemesis
Obleceni komise je jejich vizitka, vase obleceni je vizitka vase. Samozrejme zalezi i na typu skoly… Obecne povazuji za vhodne obleceni ke statnicim pro muze tmavy oblek (ne cerny) a pro zenu business kostym nebo decentni - nejlepe pouzdrove saty (= v tmave nebo tlumene barve, bez vyrazneho vzoru, ok jsou napr. jemne prouzky). Satenovy kostymek, o kterem jste psala, ze jste mela u Bc. statnic mi prijde uz trochu overdressed (ale stale „v norme“) - ten povazuji za vhodny spise na promoci apod. Jestlize je pristup na vasi VS tak neformalni a lezerni, jak pisete, bude k Mgr. statnicim nepochybne dostatecny ubor ( ;-) ) tmave business kalhoty/sukne + bila/svetla kosile + decentni doplnky - napr. satek.

P. S. Ke statnicim - stejne jako na pracovni pohovory - doporucuji vzit si hodinky. Je to maly detail, ale muze ovlivnit to, jak vas okoli vnima. S hodinkami totiz „podprahove“ pusobite organizovane/pro­fesionalne..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit