Strašidelné historky

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tali98
34 příspěvků 04.02.16 10:50
Strašidelné historky

Zdravím, i když se toto téma úplně netýká módy, nedávno jsme se s kamarádkami bavily o tajemnu a různých strašidelných situacích které se nám staly. Tak mě napadlo, že založím diskuzi na toto téma a podělíme se navzájem o naše paranormální zážitky, předpokládám že každá z nás už zažila něco, co si nedokáže vysvětlit. Věříte, že existuje něco mezi nebem a zemí, nebo máte vždy nějaké logické vysvětlení? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 60 Další »

Reakce:

Mohito
544 příspěvků 04.02.16 12:40

Super téma. Těším se na příběhy. Já teda žádné vlastní zkušenosti nemám (kromě jakéhosi telepatického spojení s mámou :-) )

tali98
34 příspěvků 05.02.16 06:29

@Mohito Tu telepatii prožívám s mojí nejlepší kamarádkou :D Známe se už asi 13 let a často se nám stává, že zjistím, že dělá to samé ve stejnou chvíli jako já. Nedávno jsme si psaly a já jsem jí řekla jakou poslouchám písničku, a ona zrovna poslouchala tu stejnou. Stává se nám to ale dost často, i když jsme spolu tak někdy zjistíme, že jsme zrovna mysleli na stejnou věc, nebo řekneme něco naráz.

tali98
34 příspěvků 05.02.16 06:40

Rovnou Vám sem napíšu příběh mojí kamarádky. Bydlí ještě s rodiči, mají domeček v takové odlehlejší části města a je to u lesa. Před nějakou dobou si pořídili koně, už to bude nějaký rok. Kamarádka mi vyprávěla, že se jednou večer dívala s mamkou na televizi, nevim přesně kolik mohlo být hodin, ale říkala, že už bylo celkem pozdě, zbytek rodiny už spal (má ještě bráchu a její táta spí hrozně tvrdě). Někdo na ně zazvonil, tak šly otevřít a byla to policie, že našli jejich koně (ony ani nevěděly, že se ztratil, muselo se to stát někdy večer kdy už nikdo z rodiny nešel ven a nevšimli si, že je kůň pryč). Tak ho teda zavedly společně do té ohrady, nebo stáje, teď přesně nevím jak to tam mají udělané :D A když se vracely zpátky do domu, tak za sebou zabouchly dveře, a prý ještě ani nevyšly z předsíně a někdo na ty dveře začal bušit, kamarádka mi říkala, že to bylo dost silně, že měla strach, že ten „někdo“ ty dveře vyrazí. Prý tam stály jak sochy, bály se i dýchat a když to přestalo, tak se její mamka podívala z okna přes záclonu a nikoho neviděla. Přemýšlely jsme nad tím moc dlouho, a nedokážeme si to nějak vysvětlit. Pokud to bylo nějaké zvíře, tak muselo jít přímo za nimi, a muselo být asi hodně silné aby dokázalo dělat takové rány. Ale proč by zvíře tak silně bouchalo do dveří? Nebo to byl nějaký člověk? Ta představa mi přijde dost děsivá.

Olinka
2582 příspěvků 06.02.16 15:45

Moje mamka je tady na ty věci hrozně citlivá. Já jsem jednak pragmatička, jednak si vždycky říkám, že i kdyby „duchové“ existovali, tak přece nemůžou být zlí - to zlé, co se jim přičítá, si nosíme sami v sobě.

Máme chalupu v takové malé dědině a běžně chodíme třeba ještě v 11 večer venčit psa. Tak jsme zase jednou šly a mamka začala vykládat, jak je ráda, že nemusí spát na chalupě sama, že se bojí. Tak jí říkám, že bych se asi taky bála, protože máme klasický vchod z ulice a ještě ze sklepa a co kdyby někdo třeba vyrazil ty dveře… A ona že tak to nemyslela. A prý se jí už několikrát stalo, že se v noci probudila a nahoře někdo chodil. Já říkám - se proháněly kuny na půdě (a převracím oči, že ta máti zase nadělá)… A ona že ne, že někdo chodil v našich pokojích (myslela můj a bráchův, máme udělanou půdní vestavbu), že slyšela šoupání nohou po podlaze. Ani jeden z nás tam samozřejmě v tu dobu nebyl.
A pak mi ještě říkala, že se jí vůbec nelíbí jeden opuštěný barák, co stojí u cesty, že v sobě má něco děsivého. Samozřejmě jsme se kolem něj musely vrátit k nám… Už mě tak zblbla, že jsem se jí držela jak klíště, když jsme kolem něj procházely, a radši jsem se na něj ani nedívala!

stricc  06.02.16 15:55

@Olinka parkety v bytě u našich samy od sebe vržou přesně tak, jako kdyby po nich někdo chodil. Dokonce jsem se několikrát šla podívat, protože jsem si byla jistá, že někdo přišel, a nic. Jako malá, když jsem někdy v noci nemohla spát, jsem kvůli tomu byla hrůzou bez sebe.
A u nás v bytě je zase slyšet výtah. Bouchnou dveře, jede, zastaví, znova bouchnou dveře… předtím jsem v domě s výtahem bydlela a bylo to přesně stejné. Tenhle dům ale žádný výtah nemá.

stricc  06.02.16 15:58

Před strašnou spoustou let se mi udělala taková divná boulička. Tak jsem z toho byla trochu nervózní a manžel mi řekl, že to nic není, že to se dá docela snadno odčarovat, že ho to naučil dědeček (on byl Kubánec). Tak jsem se toho chytla, že teda jo, ne že bych věřila, že to bude něco platný, ale byla jsem na to zvědavá.
Nakonec to ani není tak děsivá historka jako kabaret, protože jsme šli ven v jedenáct v noci, aby nás nikdo neviděl a nebyla ostuda, s mačetou! Akorát nevím, co vlastně přesně dělal, protože se postavil za mě, čmáral tou mačetou po zemi a dvakrát mi řekl, ať udělám krok dopředu. To bylo všechno. Ta boulička do rána zmizela, už se nikdy znova neobjevila a jak na tyhle věci fakt vůbec nevěřím, tak tomu místu jsem se potom opravdu poctivě vyhýbala, aby to na mě neskočilo zpátky :-)

SweetPotato  06.02.16 16:06

@stricc
Vrzání parket si dokážu racionálně vysvětlit. I když někdy v noci je to sakra fuška.

Olinka
2582 příspěvků 06.02.16 16:09

@stricc Super! To by se tím mohl živit! Zkoušel to aplikovat i na něco jiného než na bouličky?

Já jsem se samozřejmě mamce snažila vysvětlit, že to určitě má logické vysvětlení. To je přesně ten náš opačný přístup k věci. Stát se to mně, tak si řeknu, že se např. mění teplota a proto to dělá takové zvuky (a vskutku, v noci nikdo nechodí přikládat, takže kamna vyhasnou a je tam třeba o 10°C míň). Ale ona si hned myslí, že tam chodí duchové :-))

stricc  06.02.16 16:17

@Olinka nevím. Ono je to s tímhle docela složité. Byla jsem na Kubě u jednoho takového čaroděje - ten byl naopak dost neschopný - a ten výslovně nechtěl nic, dokonce ani poděkovat ne, že se to nesmí.

stricc  06.02.16 16:18

@SweetPotato já to taky umím vysvětlit. Jenže není vrzání jako vrzání a ten zvuk občas prostě mate, normálně slyšíte kroky, tak se jdete kouknout, kdo to je… a on nikdo

Violetina
161 příspěvků 06.02.16 16:18

Ha, zvuky z ničeho jako @stricc slyším taky. Ne teda výtah, ale vlaky. Ať už „zvonění pražců“ nebo cinkání přejezdu, i v místech, odkud je k nejbližší trati pěkných pár kilometrů a přes kopce.

No a nejvíc vystrašená dokážu být sama na tábořišti u řeky, když jsou slyšet kroky vodou - ono jak ta říčka šplouchá, je to fakt jak kdyby se k vám brodilo něco velkého.

SweetPotato  06.02.16 16:33

@stricc
V takových chvílích mi duch přijde jako ta lepší varianta.
A kouknout se rozhodně nechodím!

Morrighan
1298 příspěvků 06.02.16 16:38

Tak mně se nic nadpřirozeného nikdy nestalo, ačkoliv si strašidelné history velice ráda přečtu. Na druhou stranu na horory se nedívám, protože jsou většinou spíš nechutné než strašidelné. Vrchol mého duchařského života je, když mám na uších sluchátka a ačkoliv do nich nic nepouštím, tak slabě slyším rádio xD Nejdřív mě to vylekalo, ale prý je to normální xD

SweetPotato  06.02.16 16:54

Mně se stávají takové ty drobné „náhody“ - telepatie. Sedíme doma, vzpomeneme si na blízké známé, které už jsme strašně dávno neviděli, mluvíme o nich, do toho zazvoní telefon - a oni to oni.

tali98
34 příspěvků 06.02.16 19:53

Mamka mé kamarádky měla kamaráda který umřel a jednou, asi pár dní po jeho smrti, když si večer četla knížku prý ucítila chladný závan vzduchu a vedle ní se prohla matrace, jako by si tam někdo sednul.

andulka01
1364 příspěvků 06.02.16 20:08

Já ve vypjatých emočních rozpoloženích zháším pouliční lampy. Nejsilnější to bylo v pubertě, ale i teď, když řeším něco osobního a citového a jdu ulicí, zhasínají lampy nade mnou. Pak se zase rozsvítí.
Takže jsem asi strašidlo já :-) edit: nedopsáno

dr.kralik
356 příspěvků 06.02.16 20:15

@andulka01 Nebo jste Brumbál.

tali98
34 příspěvků 06.02.16 20:20

@andulka01 Tohle se stava i me :D Obcas mi blika i svetlo v pokoji.

Torrah
355 příspěvků 06.02.16 20:46

Jeden můj kamarád pracuje v hotelu, na který je přestavěný bývalý zámek. Tradují se tam různé historky o tom, že v blízkosti došlo k různým tragédiím. Říkal, že se tam běžně stává, že v noci, i když na tom zámku není ani jeden jediný host, a on je sám v recepci, najednou zahučí výtah, přijede z horních pater a otevřou se mu dveře. Nikdo nikde. Dveře se zavřou a výtah stojí, světlo zhasne a je ticho. Poprvé se prý šíleně vyděsil, ale pak mu ostatní kolegové řekli, že to už zažili také. Od té doby prý vždy, když se to stane, jen nahlas pozdraví. Pro jistotu. Aby neurazil…

Morrighan
1298 příspěvků 06.02.16 22:19

Vzpomněla jsem si na historku, co mi vyprávěl táta, když jsme byly se sestrou u něj v práci. Pracuje v podzemí jedné vládní budovy v Praze (je instalatér). Prováděl nás sklepními prostorami a vyprávěl, že prý kdysi tam byl bál, kde se ztratila jakási hraběnka a našli ji až ráno roztrhanou psy. Prý tam ale chodí její duch, občas je slyšet klapání střevíčků. Umíte si představit, jak jsme my, děcka, byly vyklepaný, když jsme slyšely klapání (myslím, že to byl výtah xD).

stricc  06.02.16 22:23

@Morrighan jedna hraběnka straší v Černínským paláci. Ta co chtěla střevíčky z chleba. To je ona?
Jinak já jsem několik let externě pracovala v Český televizi. Ty budovy na Kavčích horách jsou propojený takovým strašlivě ponurým labyrintem, kde navíc není ani signál. Tam jsem naštěstí nikdy nešla sama a měla jsem z toho nervy i s doprovodem. Říkali mi, že není nic divnýho, když se tam někdo ztratí i po mnoha letech. Ideální místo na natočení hororu. Prý tam fakt párkrát něco točili

Len
476 příspěvků 06.02.16 22:26

@andulka01
Já jsem takhle pravidelně vypínala jednu lampu v místě, kde bydlím. Říkám jí zlá lampa. Dlouho jsem si myslela, že reaguje na pohyb přesně opačně, než má. Několik lidí mi ale potvrdilo, že funguje normálně. Přitom když jsem šla kolem lapmy s nimi, samozřejmě zhasla. Ta vaše schopnost mi přijde poněkud děsivá.

Morrighan
1298 příspěvků 06.02.16 22:26

@stricc Ano, je to Černínský palác. Detaily příběhu si nevzpomínám. Vím, že tam byla hraběnka roztrhaná psy a klapání střevíčků v podzemí.

rasaNori
923 příspěvků 06.02.16 22:52

@andulka01 plha se hlásí, mně se to stává taky :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 60 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit