Střídání kabelek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Matmys
1597 příspěvků 26.02.13 17:16
Střídání kabelek

Dle některých komentářů a fotek jsem pochytila, že některé z nás mají kabelek dost. Dost na to, aby k příslušnému oblečení přidaly příslušnou „brašnu“.
Jak vy to, dámy, děláte? Připravujete si kabelku večer s ostatním oblečením - resp. přehazujete to neuvěřitelné množství věcí, které většina z nás tahá denně s sebou? Nebo to je ranní impuls a všechno lítá ven?
Já se donutím kabelku vystřídat maximálně tak se změnou sezóny.
Ale plánuju rozšíření kabelkového fundusu, tak si říkám, jak to budu dělat…abych nakonec jen nečučela do skříně na výstavku kabelek :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Jetthro
1129 příspěvků 26.02.13 17:22

Ja si obleceni vybiram az pred odchodem (podle pocasi a nalady a tak) a pokud si k tomu chci vzit jinou kabelku tak veci proste prehazim, netaham toho zas tolik takze to je otazka chvilky. Nejak v tom nevidim problem :)

ionicera
4561 příspěvků 26.02.13 17:25

Jsem líná jak veš, tak pokud se to jo netluče, měním kabelky podle sezon

NoQuestion
161 příspěvků 26.02.13 17:29

Já měním kabelku i několikrát za den - ráno před prací na nákup jedna, do práce jiná, na kávu odpoledne další a ještě jedna na cvičení. A jsou to fakt muka - hlavně to „překabelkovávání“.

catherinne
12495 příspěvků 26.02.13 17:32

Věci z kabelky vytahuju večer když přijdu domů a kabelku schovám. Tím pádem ráno můžu vzít tu která se hodí nejvíc.
Věcí moc nenosím, diář, tužku, peněženku, kapesníky, lesk na rty, malou taštičku s pudrem a štětcem, telefon. Nesnáším bordel(pardon) v kabelce.

Lettie
426 příspěvků 26.02.13 17:34

Delam to jednoduse, nemam ve vecech brodel, takze prehozeni kabelky je otazka minuty. V etui mam pohromade vsechny doklady, baterku, nuz, siticko, naplasti a jine nezbytnosti, pak uz prihodim jen diar, telefon, penezenku a papirove kapesniky, pripadne mokre ubrousky a to je vsechno. Vic nepotrebuju. Nosim mensi kabelky do ruky, zadne kramy navic tam nemaji misto. KAbelky rozlisuju podle barev, vetsinou vim, ktera k cemu ladi uz predem a tak jen sahnu po pameti rano a prehodim.
Jinak ale existuji i specialni organizery do kabelky, ktere se proste vytahnou cele a jen se presadi z jedne do druhe, aniz by clovek cokoli prendaval zvlast.

Matmys
1597 příspěvků 26.02.13 17:36

@catherinne
A co když druhý den berete stejnou kabelku?
Nepřijde vám to potom líto, že jste se s tím večer vyhazovala? :)

kayav  26.02.13 17:37

Taky měním často, moc toho netahám takže je to otázka pár sekund.

Ceresa
465 příspěvků 26.02.13 17:37

Menim kabelku denne, je to uz takovy ritual. Vecer si vse prendam. Uz to mam tak zabehle, ze mi skoro nikdy nic nechybi.

Uživatel je onlineLaalaB
708 příspěvků 26.02.13 17:41

Říkám si, jestli není dobrý nápad taková ta kapsičková taštička, ve které všechno má své místě, a jako celek se to prostě ráno přehodí do druhé kabelky. Používáte to někdo?

Barbuchaa
211 příspěvků 26.02.13 17:41

Někdy mám třeba týden v kuse stejnou, jindy měním i víckrát denně. Aspoň mě to donutí mít v nich pořádek a nosit jen to, co opravdu potřebuji - obvykle věci do školy, něco k snědku a láhev s vodou, toaletní taštičku, peněženku, mobil… Většinou mám vytažené „na sezónu“ dvě větší (aktuálně tmavě zelenou a hnědou), které střídám podle barvy oblečení a bot a nosím je valnou část týdne. Ostatní jsou schované a vytahuji až dle potřeby.

Gräfin
2634 příspěvků 26.02.13 17:45

Pokud se to netluče, nosím stejnou, věci nepřehazuju. Pokud se kabelka opravdu k tomu, co mám na sobě vyloženě nehodí, přehodím až ráno.

oliviax21
54 příspěvků 26.02.13 17:50

Oblečení i kabelku si většinou připravuji večer, a když jsem líná přehazovat věci, ke kabelce, kterou jsem ten den měla, si vyberu oblečení na další den. A je to.

yourcandy
476 příspěvků 26.02.13 17:57

Těch pár věcí co u sebe nosím (peněženka, klíče, mobil, hřeben, kapesníčky) si z kabelky vyndám a potom druhý den šoupnu do "aktuálního " modelu. Parkrát se mi stalo, že při placení jsem neuložila kreditku zpět do peněženky, ale do malé kapsičky v kabelce.Za tři dny jsem kartu hledala jako pominutá a zaboha jsem si nemohla vzpomenout v které kabelce ji mám, x jsem jich musela prohrabat.To jsou pak okamžiky hrůzy. Jinak mám ráda to střídání kabelek, mám jich fakt hodně. Dneska jsem na zastávce autobusu viděla čekat docela šmrncovní ženskou, měla značkovou kabelu - bílou a tak strašně špinavou, že jsem měla chuť na ní z autobusu zakřičet ať jí vydrbe cifem. Tohle já nesnáším, navrh huj a vespod fuj. Takže když kabelku- tak pěknou čistou, jinak to totálně shodí outfit a to můžete si kráčet jak primadona, kabelka Vás práskne :-)).

Sibyla
2639 příspěvků 26.02.13 18:08

@yourcandy To je absolutní pravda - stejně jako špinavé boty.
Kabelku měním večer, to už vím, co si druhý den vezmu. Jistě, někdy se rozmyslím, tak vše narychlo přehodím až před odchodem. Tohle přendávání má výhodu, že se v kabelce udržuje pořádek, člověk prostě musí vyházet spoustu věcí, když už je bere do ruky.
Vymyslela jsem teď pár triků pro ukládání. Nebudu vycpávat novinami, ale pytlíky s takovou tou drtí do polštářů (mám toho pytel, pořád vyrábím barevné polštářky). Jednodušeji se to přendá. A protože jsem si dustbagy ušila sama z husté jihoafrické bavlny a jsou tedy všechny stejné, což dělá z úložiště kabelek nepřehledné sídlo duchů, že si na šňůrku zavěsím fotku kabelky zalepenou v průhledném pouzdře, abych je snadno rozlišila. Ale ještě to nemám, tak nevím, jak se to osvědčí.

yourcandy
476 příspěvků 26.02.13 18:15

@Sibyla Tak na dustbagy bych asi neměla nervy, většinou spěchám, tak než bych se v tom prohrabala, ale to vycpávání kabelek se mi také osvědčilo. Určitě ne novinami, z toho mám vítr, že mi tiskařská čerň zničí světlou podšívku. Vycpávám méně oblíbenými svetry :-)))A do kozaček mimo sezonu dávám srolované Elle.. pak kozajdy stojí jako vojáci.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 26.02.13 18:19

Kvůli přehazování věcí z jedné kabelky do druhé mi už párkrát ujel autobus…Na jaře a v létě vyměňuju častěji, střídám různě barevné komplety a ke každému se hodí něco jiného.

Kokoska1  26.02.13 18:34

Opravdový organizér do kabelky nemám, ale našla jsem taštičku, původně na kosmetiku, která se mi vejde skoro do všech kabelek a je šikovně dělená. Takže když měním kabelku, přehodím ten můj „organizér“ a je vymalováno. Mobil a klíče stejně v kabelce doma nemám, to přidávám až při odchodu. Dřív jsem taky byla líní všechno vždycky vyndat a přeuspořádat do druhé kabelky, pak jsem se v tom nemohla vyznat, kde co mám. Tenhle systém mi vyhovuje, protože věci mají své stálé místo.

system_error
815 příspěvků 26.02.13 18:37

Já moc nepřehazuju a ani nemám těch kabelek moc. Spíš je měním podle velikosti, někd potřebuju větší, jindy nemám důvod tahat se s tou velkou atd. Kromě toho, že mě to strašně nebaví, jsem totiž sklerotik a několikrát mě zachránilo jen to, že jsem kabelku měla pořád stejnou a nevyndávala z ní věci, protože jsem pak měla u sebe i tu věc, na kterou bych si jinak nevzpoměla.

catherinne
12495 příspěvků 26.02.13 18:59

@Matmys BINGO! To je pak k nas… :-)

KajčaLiška
79 příspěvků 26.02.13 19:45

Já nosím většinou jen jednu kabelku, která se hodí k mému oblečení do práce a navíc je dost velká, aby se do ní i něco vešlo (a že se vejde :-) ). Pokud jdu někam jinam, beru si kabelku menší (divadlo, apod.) a přehazuji jen peněženku - v malých kabelkách skoro nic nenosím. Moji běžnou kabelku ani neměním podle sezóny, vystřídám ji, když mám náladu a potom zase dlouhodobě nosím tu druhou.

bertulka  26.02.13 19:59

Já organizér do kabelky mám, je to paráda. Rozhoduji se až ráno, co si obleču, tak potřebuji kabelku vyměnit rychle. Doporučuji. A taky v ní od té doby nemám binec, všechno má svou přihrádku.

Pavlena
778 příspěvků 26.02.13 20:13

Kabelku stridam po nekolika dnech, ale nekdy i nekolikrat denne. Dost casto se volba obleceni odviji od kabelky (te momentalne nejoblibenejsi, nebo te ve vhodne velikosti - dle mnozstvi kramu, ktere musim transportovat).
Na prehazovani mezi kabelkami mam jen nekolik veci, tj. mam to zatomatizovano (mobil, penezenka, kapesniky, pouzdro s doklady). Pak jeste prehazuji etui, slouzici jako KPZ (leky, naplast, pilnik na nehty, korektor atd.).
I tak se prehazovaci omyly obcas odehraji a proto snim o jedine kabelce, ktera vzdy rano zmeni tvar, barvu i velikost, na tu prave potrebnou… ;)

miichalka
78 příspěvků 26.02.13 20:43

Kabelky měním podle nálady. Někdy se mi stane, že týden chodím všude jen s jednou, pak třeba za den kabelku vyměním čtyřikrát.
Z kabelky do kabelky přendávám jen peněženku. Klíče, diář a mobil si vždy pokládám na stoleček, hned jak dorazím domů. A po všech kabelkách se mi válí nějaký ten balíček papírových kapesníků a antibakteriální gel na ruce, takže vždy mám s sebou to, co potřebuju.

cinnnamon
216 příspěvků 26.02.13 23:14

No ja som prave ten chaoticko bordelarsky typ, co ma roznosenych 5 kabeliek a v kazdej mam cosi dolezite, cize mi v podstate vzdy nieco chyba. Chodim stale s detmi, cize v jednej mam cumliky, v druhej obrusky, v dalsej flasky na pitie, v ktorejsi skladacie nakupne tasky, nozik, nahrade kluce od auta, pera, zalozne cukriky a zuvacky, servitky. Nikdy nemam vsetko, coby som potrebovala, ale zase je to prijemne prekvapko obcas, ked naidem nejaku zabudnutu stratenu a hladanu vec prave k kabelke. Nie som schopna, si to vsetko prelozit, tak prehodim vzdy len cosi a krasny chaos je na svete:-) vzdy mam len mobil, tablet, penazenku a autokluce, ostatne ostava ako prekvapko dna, viac ci menej prijemne:-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit