Střih kalhot

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blue0015
217 příspěvků 08.06.12 08:02
Střih kalhot

Stala se mi zajímavá věc. Poslední měsíc jsem víc cvičila a trochu jsem zhubla. Kalhoty velikosti 42 jsou mi velké, tak jsem šla do obchodu, našla jsem úplně ty samé a vzala jsem si menší číslo - 40. Vůbec jsem je nezapla! :D Takže jedno číslo je mi velké (vzadu odstává, vepředu dělá „klokaní kapsu“)a druhé číslo ani nedopnu. Stalo se vám někdy něco takového? Myslíte, že je to jen špatným střihem jedněch konkrétních kalhot? Zatím jsem ještě neměla čas běhat po obchodech a zkoušet všechny možné střihy, musím se na to psychicky připravit. Ale jestli mi to budou dělat všechny kahloty…tak budu chodit asi jen v sukních :D Myslíte, že by se větší kalhoty daly třeba nějak upravit? Mamka mi vzadu zabrala látku, ale stejně to nepomohlo. I když si je vezmu s páskem, pásek vyjede nahoru a látka se shrne pod něj, je to hrozně nepříjemné.
(Píšu to diskuze, abych mohla reagovat na případné reakce).

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 08.06.12 08:21

Nebojte se, každý výrobce má velikosti jinak - buď jsou tak kreativní, nebo ovládají jen čínské číslovky - takže určitě najdete nějaké, co vám budou sedět. Já se při nákupech na Aukru řídím výhradně rozměry - někdy mi totiž báječně sedne 38, a někdy je mi 42 malé. Hledejte!

Letefa
716 příspěvků 08.06.12 08:48

blue a nejsou ty kalhoty vytahovací? je možné, že teď 40 nedopnete, ale stačilo by si v nich párkrát sednout a ejhle! :-)

DanielaS
4603 příspěvků 08.06.12 09:11

Jestli pasek vyjizdi a kalhoty sjizdi, jsou proste nizke v sedu. Pri zkouseni si sednete a uvidite, kam se dostanou. Neni to ani tak velikosti jako pomerem vysky zadniho a predniho stredu. Vemte si kalhoty, ktere vam to nedelaji, a zmerte je od svu v rozkroku podel zipu az k okraji a pak od rozkroku podel stredniho zadniho svu az k okraji. A uvidite, jaky rozdil potrebujete. Ono to zalezi na postave. A v ramci setreni latkou vyrobci radi manipuluji s krokovym svem tak, aby se na latku veslo co nejvic kusu, ale anatomii holt neukecate.

LaalaB
708 příspěvků 08.06.12 09:30

A nebo jste jenom neměla stěstí a kalhoty označené velikostí 40 byly ve skutečnosti 38. Jednou se mi to stalo, ale naopak a to jsem byla potěšena, že si domů nesu o číslo menší kalhoty, než jsem čekala, i když jsem věděla, že to je jenom blbě přišitá cedulka s číslováním.

blue0015
217 příspěvků 09.06.12 08:41

Letefa: Myslím, že ne. Stejně jsem je ani nezapla :D
DanielaS: To je dobrá rada, určitě to zkusím změřit.
Ještě mě napadá, když je tady takhle diskuze - myslíte si, že pro postavu typu hruška jsou dobré rozšířené nohavice nebo jsou lepší rovné? Názory na to se různí, jak jsem tak koukala. Ještě dodám, že mám 154 cm, myslíe, že jsou rozšířené nohavice dobré pro tak malou výšku?

bubun
83 příspěvků 11.06.12 20:44

Jestli mohu vstoupit, tak podle mě by byly lepší nohavice rovné, rozšířené zkracují nohy, kamarádka má 156 cm, lehkou nadváhu a má hruškovitý typ postavy, nosí téměř zvony a nesluší jí to… Zkracuje jí to postavu a ačkoliv by to logicky mělo vyvážit ten poměr pas/boky, tak se to neděje. Ale to je jen jeden případ, asi je to individuální, pokud máte dlouhé nohy, tak by to mohlo vypadat dobře :)

firefly
527 příspěvků 11.06.12 20:57

To, že jste zhubla nemusí nutně znamenat, že jste ztratila jednu konfekční velikost jednoho konkrétního výrobce. Mohla jste více zhubnout jednu partii, méně jinou, postava se vám proměnila. Dříve vám padly kalhoty v jednom obchodě, teď vám prostě třeba padnou v jiném a v tom původním žádné. Nebo to může být střihem konkrétních kalhot. Prostě vás čeká hodně nového zkoušení a hledání.

firefly
527 příspěvků 11.06.12 21:00
@blue0015 píše:
Letefa: Myslím, že ne. Stejně jsem je ani nezapla :D
DanielaS: To je dobrá rada, určitě to zkusím změřit.
Ještě mě napadá, když je tady takhle diskuze - myslíte si, že pro postavu typu hruška jsou dobré rozšířené nohavice nebo jsou lepší rovné? Názory na to se různí, jak jsem tak koukala. Ještě dodám, že mám 154 cm, myslíe, že jsou rozšířené nohavice dobré pro tak malou výšku?

K výšce: je to vysoce individální. Znám malé dívky, kterým by široké kalhoty nešly, sama jsem malá a nejdou mi úzké, protože pak je najednou nejvýraznějším rysem celé mé postavy oblast boků a zadku, takže vypadám jak rozložené náramkové hodinyk - tenký pásek dole (nohy) uprostřed velký ciferník (boky, zadek) a nahoru zase pásek (trup, hlava). S širšími kalhoty je to lepší. Ale někomu skutečně nesluší. Většinou napoví pohled do zrcadla ;)

Sibyla
2639 příspěvků 14.06.12 18:34

Pamatuji se, když se v mém dětství přestávaly nosit široké nohavice, že velké holky rezolutně prohlašovaly, že do úzkých nikdy nepůjdou, že by jim dělaly velký zadek.

seznam.mih  14.06.12 19:31

Já mám 157 silnější postavy a myslím si, že mi nejvíce sluší kalhoty buď rovné, nebo rozšířené, ale né od kolen, ale od stehen. Zvony jsou hrozně neslušivé. S umístěním pasem pořád bojuju.

blacken
2320 příspěvků 14.06.12 20:25

Jsem malá hruška a nesedí mi kalhoty široké- nezávisle na sobě mi víc lidí řeklo, že pak i ve velikosti 36 vypadám silněji. Ale úplné mrkváče taky ne. Takže za mě buď rovné upnuté, mírné zvony od kolen a nebo upnuté přes zadek a boky a širší nohavice. Ale pořád tápu. Někdy mi přijde, že mi nesedí pořádně žádné…ale černá a tmavá barva sedí nejlíp.

blue0015
217 příspěvků 11.03.13 14:21
Můžu nosit tyhle kalhoty?

Ve skříni mi leží tyhle kalhoty už několik měsíců. Koupila jsem si je někdy na podzim, byla ta unáhlená koupě, líbí se mi barva, ale nenosila jsem je, protože jsou dost na tělo a já na to nejsem zvyklá. Vždycky jsem si kupovala kalhoty s rozšířenými nohavicemi, ale jednu dobu se v obchodech skoro nedaly sehnat. Teď jsem si tyhle kalhoty znovu zkoušela a říkala jsem si, že to nevypadá tak špatně. Myslíte si, že bych je mohla nosit nebo se na mojí postavu nehodí?

lestoc  11.03.13 14:39

@blue0015 Podle mého názoru je nosit můžete, ale hezky budou vypadat až s jiným vrškem (představuji si třeba nějaké řasené tričko s páskem, které upoutá pozornost na horní půlku těla a zvýrazní pas) a nejlépe i s nízkými botami na vyšším podpatku a ne tolik ohrnuté.
Potřebujete prodloužit nohy a zvýraznit rozdíl mezi pasem a boky. Pokud nenosíte podpatky, tak aspoň kalhoty shrňte až přes kotníky, co nejvíc dolu, jak jen to půjde, aby se u kolen nekrabatily, a klasicky založte přebytečnou délku dovnitř.

blue0015
217 příspěvků 11.03.13 14:44

@lestoc Děkuju za rady. Určitě bych kalhoty pro normální nošení zkrátila, tohle ohrnutí bylo jen provizorní řešení.

Cuckyna  11.03.13 15:09

@blue0015 Nezkracovala bych, pokud když je narovnáte tak jsou někde pod kotníky. Bohužel abyste prodloužila nohy opravdu potřebujete podpatky. Kalhoty vám sedí, vsadím se že víc, než ty volnější, na které jste odkazovala výše. Barva je hezká, se svetříkem ležérní. Jen prosím vás, narovnat a ramena dolů, 20% úspěchu :)

aailyyn
807 příspěvků 11.03.13 16:52

Záleží to na číslování daného výrobce, za normálních okolností jsem tak někde ve velikosti 40 u kalhot a v Orsay jsem si nedávno koupila 38 a padnou mi výborně. Já třeba úzké kalhoty nosím, pamatuju si, že když jsem byla v pubertě a přestaly se pomalu nosit devadesátkové zvony, ty s úplně ne výstavní postavou úzké kalhoty moc nechtěly. Mně to nevadí, postavu mám souměrnou, nic střihem kalhot vyvažovat nepotřebuju (taky jsem malá, 157 cm). Zato nenosím bokovky, jsem soudná, nechci se ocitnout v Pekle (respektive nechci, aby se tam ocitly moje muffiny v pase). :-D
Jo a samozřejmě, když zhubnete, nikdy nezhubnete všude souměrně. Já třeba prvně hubnu v pase. Což je pro nákup kalhot asi největší problém, protože se mi zvětšuje poměr mezi pasem a boky a většina kalhot je přitom šita rovně.

Alizon
1233 příspěvků 11.03.13 16:59

Nebojte se to je uplne normalni. Proporce se ruzni clovek od cloveka a jedny kalhoty nemuzou sedet vsem lidem, at si vezmetou jakoukoliv velikost.
Kdyz jste zhubla, tak vam treba zmizelo bricho, takze vam ty vase stare kalhoty ted delaji kapsu, ale zase vam zustaly vase boky, takze ty mensi kalhoty maji na vasi novou postavu (ktera se proporcne zmenila) proste nevyhovujici strih. To se mi stava uplne bezne, ze mi nesedi ani velikost x ani velikost o cislo vetsi.
A co vyrobce to jine cislovani:)
Nekdy se neshodne ani jeden vyrobce u ruznych modelu.
A uz se mi stalo i to ze mi jedny kalhoty byly male, tak jsem si vzala vetsi velikost a ty mi byly jeste mensi - asi to meli ocislovane spatne.
U kalhot to chce proste behat po obchodech a zkouset a zkouset, zvlast kdyz ma clovek ne uplne konvencni postavu.

blue0015
217 příspěvků 11.03.13 22:36

@Cuckyna Když je narovnám, tak se šourají po podlaze :D Ale to mám u všech kalhot. Mám ale problém s tím, že nejsem zvyklá kalhoty zastrkovat do bot, vždycky jsem byla toho názoru, že to opticky zvětšuje stehna a boky. A bude už jaro, takže zastrkování do kozaček nehrozí. Mohla byste zkusit navrhnout nějaký určitý typ bot? Já jsem lehce bez nápadu.

@lestoc Ještě bych vás poprosila, mohla byste hodit třeba nějaký obrázek halenky, jaký typ máte na mysli?

marmota-b
529 příspěvků 11.03.13 22:59

Ad @DanielaS: Ještě lepší změřit rovnou na sobě - uvázat stužku v pase a měřit od ní. Já to teda nedělala, ani jedno z toho, ale najít kalhoty, které mi opravdu sedí, mně trvalo pěkně dlouho… Navíc nejde jen o délku samotnou, ale i o tvar toho vykrojení na střihu. Správný střih kalhot na postavu, to je celá věda (kterou pořád moc neovládám), a jak Daniela psala, výrobci to dost šidí, a jak psala aailyyn, většinou to stříhají co nejrovněji… což samozřejmě spoustě žen nemůže sedět.

Pro představu, tohle je střih kalhot, které mi sedí. Jsem spíš přesýpací hodiny než hruška, ale na kalhotách je to podobné… Všimněte si, jak je spodní díl - zadní díl, tedy tam, co mám zadek ;), mnohem širší a taky „vykrojenější“.

Cuckyna  12.03.13 06:16

@blue0015

třeba toto?

blue0015
217 příspěvků 12.03.13 07:47

@Cuckyna A v tom případě pak tedy zasunout do boty? Pořád mi připadá, že by to vypadalo zvláštně :D Myslíte, že by to šlo i k něčemu takovému? Pořád přemýšlím, že bych si chtěla podobné boty koupit.

Cuckyna  12.03.13 09:25

@blue0015 Já jsem snad o zastrkávání do boty nemluvila. U těchto bot bych viděla délku někde k lemu a rozhodně nezastrkávat. Není ani kam :)

Alizon
1233 příspěvků 12.03.13 10:12

@blue0015 Jezisi, nic nezastrkavat. Jedine do kozacek. Kdyz si vezmete podpatky tak ty kalhoty budou mit odpovidajici delku a kalhoty budou pretazene pres boty. Pokud vam budou i tak dlouhe, proste to chce je zalozit.

blue0015
217 příspěvků 12.03.13 10:43

@Alizon Právě že nebudou přetažené přes boty, protože jsou dole úzké. Takže mají prostě končit nad botama? Vím, že zním jako pitomec, ale to je tím, že jsem prostě vždycky nosila kalhoty, které byly dole trochu rozšířené a měla jsem je normálně přes boty :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit