Strojové šití silnými nitĕmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gabris
2 příspěvky 09.11.13 19:24
Strojové šití silnými nitĕmi

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s šitím silnými nitĕmi na stroji, např. u patchworku. Zkoušela jsem šít džínovou nití a „rozladila“ jsem si stroj a napětí nitĕ. Máte zkušenosti s použitím nití značky Aurifil? Pokud ano, používáte tzv. bobbin work, který lze ke stroji dokoupit?
Dĕkuji za odpovĕdi.

Reakce:

Tramtadada
7 příspěvků 09.11.13 20:24

Zdravím,
já osobně několikrát v rámci prošívání různých deček a ubrusů prošívala riflovýma nitěma (guterman) a šlo to dobře. Je třeba dát silnější jehlu a hlavně nedávat ji i dolů.
Aurifil nitě jsem zatím používala jen na ruční šití.

Juliect
301 příspěvků 10.02.14 13:14

Asi jdu s křížkem po funuse, ale děvčata z modelárny mě kdysi naučily takový fígl, kdy jde prošívat nejen tlustou nití, ale i třeba bavlnkou, vlnou, nebo tenoulinkou stužkou.
Fígl je v tom, že tohle namotáte místo spodní nitě. napětí horní nitě se lépe ovládá než napětí té spodní, je tam větší šíře od-do. Spodní nit jde povolit cíleně jen mírně (u některých strojů vůbec) a když pak máte horní nit tlustou, spodní nit má tendenci ji stahovat a celý stroj se rozhodí, nebo se to stahuje, či trhá. Taky nemusíte řešit tlustou jehlu, spodní nit prochází zas jen očkem nitě (pokud tedy nemáte spodní nit v pouzdře s vodičem, v kterém je malá dírka.
Má to samozřejmě malej háček a to ten, že to musí dělat už zdatnější švadleny, prošíváme vlastně zespoda, tudíž při šití vidíme nit, který bude ve výsledku ta spodní. Takže to chce už zkušené ruce a oko.

porjk
2067 příspěvků 11.02.14 18:35

No, to je zajímavý, vyzkouším. Díky za nápad.

Bačavelmistarý
112 příspěvků 11.02.14 19:33

Já jsem už kolikrát normálně šila džínovou nití současně nahoře i vespod a ani mě nenapadlo, že by to nemělo fungovat. To chce asi pořídit lepší stroj:-D

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit