Stydím se za své ruce a nehty

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smola
6 příspěvků 27.05.14 13:17
stydím se za své ruce a nehty

Máte někdo podobný problém a jak ho řešíte?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Ada Pekelná
971 příspěvků 27.05.14 13:19

A proč? Koušeš si je? To pak jedině přestat kousat :)

Caralina
916 příspěvků 27.05.14 13:20

Trochu to rozveď, v čem je problém?

Atlacoya
2146 příspěvků 27.05.14 13:22

http://www.modnipeklo.cz/…-nehty-2084/ - v průběhu diskuze se řeší nehty třepivé, lámavé, zatrhané, oloupané…

Betty J.
2031 příspěvků 27.05.14 13:23

@smola: když nepomůže pilník, pomerančové dřívko, krém a šikovná manikérka a pedikérka, pak je třeba vzít sekerku a nemilosrdně tít.

Gräfin
2634 příspěvků 27.05.14 13:25

@Betty J. no, u samého ramene.

Acrobaleno
948 příspěvků 27.05.14 13:37

Trošku upresniť. Čo je zlé na nechtoch, čo je zlé na rukách.

Riamine
312 příspěvků 27.05.14 13:43

Já se přiznám, že ruce a nehty nepatří zrovna mezi mé silné stránky. A ne, rozhodně si je nekoušu. Mám je spíše po tátovi - malé a zavalitější (některé křivé). Podobně to je i s nehty - široké a krátké. Nemohu je mít moc dlouhé (vyčnívají maximálně do 2 mm), jinak by to na tak malých rukou vypadalo disharmonicky. Nosím jeden prstýnek na každé ruce a spíše menší, aby nezabíral už tak málo plochy. Nemám z toho přehnané komplexy, jen ruce a nehty neukazuji a znejistím, když se mi na ně někdo dívá. Nevědomky mám většinou prsty ohnuté dovnitř, zbytečně je nevystavuji a v MHD při držení spíše ukazuji klouby a tu část s prstýnky než nehty. Není to nic strašného ;). Vím, že se snažím, aby nějak vypadaly, ale někdy genetika nepustí. Samozřejmě netuším, jaký problém máte vy.

yako
3224 příspěvků 27.05.14 13:46

@Riamine jsem na tom stejně jako vy, teda prsty mám rovné, ale široké dělnické ruce. Jsem šikovná, takže je mám ráda za to co umí a je mi fuk jak na ně může někdo koukat. Jediný moment kdy mi lidi koukají na ruce je při podpisu smluv a to už nikdo necukne :).

MP Janka
373 příspěvků 27.05.14 13:46

Dlaně mám čtvercové, prsty tlusté, krátké a křivé. K tomu to je jediná věc na těle která má velikost xs, dokonce už jsem se setkala s nabídkou dětských rukavic. Jenže to nejsou ruce křehounké dámy, ale pořádné chlapské lopaty v miniaturním podání.
A co? Ruce jsou to moje, výstavní nejsou, ale jednou mi takové narostly, tak co s tím nadělám. Hlavně když fungují.

smola
6 příspěvků 27.05.14 17:43

Vůbec si je nekoušu, mám dědičně široké a krátké prsty a rovněž tvar nehtů je spíš širší než delší. Stydím e za své ruce tak moc, že se neodvážím i na manikůru a proto chci poradit, zda tam mám a nebo nemám jít. Možná, že někdo na tom je podobně, ale většinou jsou tvary rukou pěkné, sama to moc sleduji a závidím.

Betty J.
2031 příspěvků 27.05.14 17:55

@smola: návštěvu manikérky (věřte, že široká ruka a krátké nehty nebudou to nejhorší, co ve svém životě viděla) můžete brát jako ošetření u lékaře: kdybyste se třeba styděla za své zuby, že jsou třeba trošku křivé nebo nezáří polární bělí, taky byste nešla k zubaři? Každý máme na těle nějaké slabé místo: já taky závidím kamarádce její útlou dlaň a dlouhé, štíhlé, graciézní prsty, ona mně zase to, že jsem se na rozdíl od ní nepropracovala k dvaceti kilům nadváhy.

smola
6 příspěvků 27.05.14 19:50

Moc díky za každý povzbudivý příspěvek

Riamine
312 příspěvků 27.05.14 20:04

@smola Přidávám se k Betty J. Rozhodně se kvůli tomu netrapte. Máte určitě jiné přednosti, kterými můžete upoutat tak, že si rukou nikdo nevšimne. Zkusit to můžete. Při nejhorším si řekněte, že si vás manikérka nebude pamatovat. Já se tady popsala jako Frankensteinovo monstrum, ale ve skutečnosti jsem ráda, že mám nevzhledné hlavně ty ruce, které můžu někam strčit nebo je schovat, zbytek je jakžtakž. Já manikérku moc nenavštěvuji, protože se bojím, že by to u mě ztrácelo účinek, takže neporadím. Při práci venku a doma mám ráda cit v rukách, a tudíž si je moc nechráním. Ale chápu vás, vždycky si při pohledu na pěknou ruku postesknu. Není se třeba kvůli tomu stresovat. Čím více se budete cítit s nehty nepřirozená (a budete je skrývat), tím více si jich lidé budou všímat.

meejja
387 příspěvků 27.05.14 21:06

Já bych řekla, že není důvod se stydět za něco, co nemůžete ovlivnit… To je jako stydět se za modré oči, malý nos, dlouhý krk… :-) Nesmysl! Takže hlavu vzhůru, zajděte si na manikůru a ruce hrdě ukazujte!

yako
3224 příspěvků 27.05.14 22:24

@smola vašich rukou si všimne tak 5 lidí za váš život a to budou ještě lidé, kteří na vás budou hledat jiné kvality. Nejspíš máte na ty ruce trochu zdeformovaný pohled a přeháníte. Mám kamarádku - taky dělá řemeslo stejné co já - a jednou nám řekl jeden chlap v hospodě, že žena s takhle širokýma rukama bývá zručná - a ejhle - trefil se :)!

Lenka M.  28.05.14 06:41

@smola A aká ste stará:)?Ja som presvedčením, že mám komplet ohavné ruky trpela celú pubertu a adolesceciu, hovorila som o nich ako o krtkovských prackách, navyše nemám tvar nechtov do U, ale do V a krátke ložka..A riešim to tak, že som pochopila, že nemože mať každý všetko také aké by chcel a upínam sa na svoje prednosti. Ako píše @yako kto je /bude/s vami nejako spriaznený na tvar rúk kašle a že na cudzích možete kašlať vy+vám možem skoro zaručiť, že to príliš prežívate. Stalo sa vám už, že ste videla niekoho s nedokonalým nosom a pomyslela si „ježiš no to hnus, že to neschová!!!“Mne teda nie a s tými rukami to bude to isté..A na manikúru zájdite k niekomu kto vie čo robí-hľadajte doporučenia a najlepšie aj fotky práce.

Lola  28.05.14 08:27

@smola K manikérce určitě běžte, vůbec nejlíp na doporučení, jak píše @Lenka M. Pokud doporučení žádné kamarádky nemáte, projděte si webovky různých salónů, často se dá přístup a atmosféra jednotlivých podniků odhadnout na základě jejich vnější prezentace.
Manikérce klidně a asertivně vysvětlete svůj „problém“, ale ne stylem ježiš já mám hnusný ruce, to jste ještě neviděla, že, ale poraďte mi prosím vhodnou úpravu nehtů, aby prsty opticky prodloužily a zeštíhlely.
A celou dobu mějte na paměti, že vy jste zákazník, nepřišla jste tam žebrat, ale využít služeb, které nabízejí. Zkrášlování je jejich práce, za kterou jsou placeni, neprokazují vám tím žádnou milost.

Caralina
916 příspěvků 28.05.14 13:45

@smola ať máte tvar rukou a nehtů jakýkoliv, upravené to bude vždy vypadat lépe než neupravené, takže běžte.

iga
1470 příspěvků 28.05.14 18:11

Přiznám se, že lidem se na ruce a nohy dívám. Zajímá mě jaké tam mají tvary a vždycky se potěším pohledem na jemné vkusně upravené nehty. Sama mám myslím ruce i nehty na rukou velmi pěkné (štíhlé prsty, dlouhá lůžka)za to na nohách je to bída. Nehty mají divný kulovitý tvar, jsou příliš tlusté a prsty jsou takové sukovité. Co se dá dělat? Aspoň se snažím mít je vždy perfektně upravené, protože je to rozhodně lepší než zanedbané nehty sebelepších genetických dispozic. Takže rozhodně si na manikúru zajděte, pokud budete mít ruce zdravé, čisté a hezky upravené, není se určitě za co stydět.

Morže
1091 příspěvků 28.05.14 18:50

Přidávám se do klubu těch, které se nepyšní krásnýma rukama. Moje kamarádka často říkala, že mám ruce takové roztomile dětské a baculaté. Drobounké sice nejsou, ale asi je to jediná partie mého těla, kde vyžaduji velikost S nebo XS :D lůžko mám samozřejmě široké a krátké. Jako malá jsem si kousala nehty (lépe řečeno spíš loupala). Nehty mám slabé, měkké, ohebné, hodně se mi tvoří záděrky a v poslední době se mi strašně vrství. Paradoxem je, že už jim hodně ovoce a zeleniny, snažím se o dobrý jídelníček (takže ty dnešní smažené brambory nikdo neviděl tralalalí…) a tak a zároveň se mi čím dál víc kurví nehty. Tvoří se vodorovné rýhy hlavně na ukazováčku. Nehty mám aktuálně spilované úplně na minimum a snažím se je zpevnit lakem na to určený. Ruce si mažu každé ráno a během dne a na noc se mažu Excipialem, protože - abych toho neměla málo - trpím na ekzémy a to hlavně na hřebu ruky. Při práci s chemii si proto beru gumové rukavice (myšleno JAR, čističe, savo..) Nedělá jim dobře ani to, že v práci dělám rukama (i když v rukavicích)

Nikdy jsem však nebyla u žádné manikérky a dost uvažuji o tom, že nějakou navštívím, že by mi udělala takovou základní úpravu nehtu a následně bych si nechala udělat gelové s tím, že nechci barevný lak. baví mě laky na nehty, co mám doma. Nicméně mám dilema s výběrem manikérky. V Plzni jich je dost, ale recenze nic moc. Nemáte někdo tipy, jak jen třeba podle webovek nebo podle fotek poznat, zdali mi nehty úplně nezhuntuje nebo že to prostě nějak vydrží? Od okolí mám pár tipů, ale když kouknu na jejich nehty, tak mi to nepřipadá tak hezký a přirozený, jak bych si přála.

Gorilka
657 příspěvků 28.05.14 19:18
@Morže píše:
V Plzni jich je dost, ale recenze nic moc. Nemáte někdo tipy, jak jen třeba podle webovek nebo podle fotek poznat, zdali mi nehty úplně nezhuntuje nebo že to prostě nějak vydrží? Od okolí mám pár tipů, ale když kouknu na jejich nehty, tak mi to nepřipadá tak hezký a přirozený, jak bych si přála.

Dodej fotky (vložením/odkazem) ať je nad čím diskutovat.

smola
6 příspěvků 29.05.14 09:52

Moc děkuji všem reakcím na můj problém. Velmi dlouho jsem se odhodlávala o sobě vůbec nikam napsat a teď jsem velmi ráda, když vím, že i někdo jiný má podobný problém, ale hlavně že je třeba to řešit. Někdo se tam ptá kolik mi je let, jsem už skoro v důchodovém věku, ale právě, že teď vidím kolem sebe převážně opravdu jen upravené ženy, víc si uvědomuji svůj nedostatek. Pokud si vzpomínám ze svého mládí, nikdy jsem neviděla nalakované nehty u dívek základní školy a vůbec po revoluci došlo v tomto oboru k velikým změnám. Já si všechny odpovědi důkladně pročítám a rozhodně se půjdu poradit.
Chtěla jsem se ještě zeptat, zda znáte nějakou známou ženu, která také nemá třeba ideální ruce. Já to hodně sleduji, ale všechny jsou opravdu pěkně udržované. Děkuji všem.

Lightshadow
993 příspěvků 29.05.14 10:14

Styděla jsem se za své ruce. Měla jsem krátké, měkké, oloupané nehty a k tomu ruce vysušené a ještě s ekzémem. Nehty se mi podařilo zpevnit lakem (zpevňovač od four seasons), díky tomu si mohu dovolit mít trošku delší nehty (ne dlouhé, ale ne už úplně do kůže zapilované) a ty barevně nalakovat. Díky tomu na dálku ani není vidět tolik ekzém a suchá kůže na rukou. Samozřejmě pokud bude někdo koukat z blízka, uvidí to, ale to už neřeším, protože naopak nehty dávám najevo, že se i o své ruce starám a jsou věci, se kterými prostě nic neudělám. Ale opravdu možnost mít hezky nalakované nehty (a že si na to potrpím) u mne udělala strašně moc. Byl to běh na dlouhou trať, začínala jsem to i vzdávat, ale vydržela jsem a cca po 3 měsících pravidelného používání toho zpevňujícícho laku jsem už měla krásně pevné nehty.

plummy
122 příspěvků 07.06.14 17:47

Aj ja sa pridávam s nechtovým trápením. V mojom prípade ale ide o nechty na nohách. Okrem najväčšieho palca mám zvyšné nechty strašne malinké, rastú nie rovno, ale dohora a krivo, takže ich musím strihať, inak sa mi o všetko zachytia. Aj pred ostrihaním sú tak malé, že ich nemôžem nalakovať (ani úplne úzkym štetčekom).
Nie ste na tom niektorá podobne? Ako riešenie mi napadajú jedine gélové nechty na nohách, ale toto je vec, s ktorou vôbec nemám skúsenosť a vlastne ani neviem, či by ten gél mal na čom držať, keď sú moje nechty také maličké… :(

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit