Styl 19. stol pro běžné nošení - hledám inspiraci.

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Medusa.diskuterka
11 příspěvků 19.10.12 12:15
Styl 19. stol pro běžné nošení - hledám inspiraci.

Zdravím pekelnice (i pekelníky)
Chtěla bych vás požádat o pomoc, ikdyž možná je to trochu mimo hlavní směr tohodle fóra.
Chci se stylizovat do vzhledu 19. a přelomu 19./20. století.
Něco jako tohle, pro běžný nošení
Posunout se na něco zdobnějšího
A tohle by byl můj cíl, ano vím, že to je z pohádky, a moc pěkný, ale vlastně by to bylo i docela nositelný tak jak to tam je

Problém je, že nevím jak začít.
Proto hledám inspiraci a nápady.
Znáte někdo nějaký blogy, nebo stránky s podobnym zaměřením?
Předem děkuji za jakoukolv pomoc a nápady.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lacrimosa
161 příspěvků 19.10.12 13:26

Zdravím. Já se často kochám na Riwaa Nerona zde Dále jsem chodila nakukovat na jeden lolitkovský blog, ale již je zrušený. Něco zde . Krásné pohádkové šaty jsou zachyceny také zde . Kde shánět jednotlivé kousky - sekáče, vintage (zrovna nedavno jsem narazila na super košili se stojáčkem a řasením), případně nastudovat a dle vlastního návrhu ušít. No, také občas tíhnu k určitým věcem, například hrozně ráda bych nosila klobouček se síťkou přes obličej :D A jen tak mimo, co třeba steampunk?

Linie
1826 příspěvků 19.10.12 13:30

Najděte si Uljanu Sergejenko, ta navrhuje lehce /dost/ nostalgické oblečení. Někde jsem četla, že má velké úspěchy v Paříži. Trochu Anna Karenina.
 http://www.google.cz/search?…

Ilyska.S
177 příspěvků 19.10.12 13:37

A pokud toužíte i po něčem na míru, nezdráhala bych se poradit s Riwou: http://riwaa-nerona.com/
Velmi šikovná dáma a určitě by i poradila s tímto „problémem“, dala tipy atd. Jen mám pocit, že teď nepřijímá objednávky na šaty, ale zbytek z jejího repertoáru jako stop stav nejmenovala.
Já osobně zbožňuju její korzety.

Medusa.diskuterka
11 příspěvků 19.10.12 13:38

Tak ve steampunkovym směru se dá taky najít spousta pěknejch věcí.
Já si ledacos ušiju, vždycky mě to bavilo a hodlám se v tom zdokonalit, když mám předlohu, tak kopii udělám, mě jde spíš o to, že neumím dát dohromady tu celkovou kompozici, neumím si vybrat z oblečení, co k sobě jde a nějak to vyvážit, najít něco, co k tomu pasuje.

DanielaS
4710 příspěvků 19.10.12 13:55

A co proste sehnat stare mody a jet podle toho? (Ja mam katalog az tak od 1920.) Treba v Narodni knihovne toho je…

Sibyla
2643 příspěvků 19.10.12 15:15

Já jsem to nosívala, do secesna: šila jsem si halenky s nabranými rukávy a stojáčkem, k tomu zvonové sukně do půli lýtek, šněrovací vysoké boty. A v zimě jsem nosila rukávník z bazaru - bylo to úžasně příjemné, měl i kapsičku na peněženku a klíče, kabelku jsem k tomu měla na lokti, hlavu zavinutou žinylkovým šálem.

Blair
359 příspěvků 20.10.12 12:07

@Sibyla Rukávník (štuclík) je skvělý. Vyhrabala jsem ho předloni v sekáči. Ale chtělo to odvahu, vzít ho do ulic. :)

Schnitzel
6 příspěvků 20.10.12 13:39

Narazilajsem na jeden moc pěkný blog, který není zaměřený na 19. století (spíše 40. léta 20. stol). Ale v některých článcích (2011) jsou šaty podobné konci 19. století (nebo mi to jenom tak připadá). http://brightyoungtwins.blogspot.cz

Chari
541 příspěvků 21.10.12 10:14

@Linie díky, její šaty jsem už viděla, ale jméno neznala

@Medusa.disku­terka Do běžného nošení bych vynechala honzíky a jakékoliv vycpávky vůbec.
Nebála bych se barev. To že holky, co co se snaží reprodukovat 19. st. nosí nejčastěji černou znamená jen, že jsou to zároveň většinou gothičky. :)

Asi bych se pro začátek soustředila hlavně na siluetu (nemyslím nutně korzet:)), tvar dlouhé sukně, umístění pasu v pase..

tohle je pozdnější záležitost

těžko radit takhle obecně, asi bych spíš poradila najít si knížky a použít pinterest, zkouknout to a pak v diskuzích až upřesňovat:).

DanielaS
4710 příspěvků 22.10.12 11:41

Takovou siluetu se ale tezko podari vytvorit bez spravneho pradla - a o siluetu tu jde predevsim.

Medusa.diskuterka
11 příspěvků 22.10.12 11:47

Tak sem koukala a nechala si to rozležet v hlavě
Pro začátek si stvořím toto akorát tmavě modé
Akorát váhám nad střihem sukně, jestli udělat jenoduchou do A ze čtyř dílů a nebo něco složitějšího.
Na podzimní nošení, je to podle mě ideální a alespoň se trochu sžiju s tím stylem a mám základ pro rozšiřování.
Jinak ke korzetu bych se časem taky ráda dopracovala.

Amonute
360 příspěvků 23.10.12 14:06

@Medusa.disku­terka dúfam, že potom sa pochválite výsledkom. :) Naozaj sa mi páči práve ten zelený… ehm neviem či to je kabátik a sukňa alebo celok. Vlastne tento príspevok nie je ničím užitočný, len som chcela povedať, že aj mne sa tento štýl veľmi páči a obdivujem, že ste sa ho rozhodli skúsiť :) Držím palce!

Chari
541 příspěvků 23.10.12 15:32

@Medusa.disku­terka K počtu dílů sukně, většinou mají sukně z téhle doby lichý počet dílů - předek je nerušený. U vycházkových kostýmů jsem našla nejméně 3 a nejvíc 9, ale zahlédla jsem i sukni ze 4 dílů. Jako nejpodobnější řešení mi připadá tenhle model Tady Najdete střih i návod.
Sukně na dalším obrázku jsou pozdnější, ale s rozšířením dílů dole bych ho klidně aplikovala i k tomu kostýmu. (mimochodem, nechcete někdo dobový střih na kabátek z Titanicu, stáhla jsem si ho ze zvyku, ale netuším, co s ním budu dělat?:))

našla jsem i poměrně odpovídající sako, ale střihová příloha je taková zmatená, a nemám nějak nutkání ji luštit. Každopádně, kdyby vás zajímala, tak je to tenhle odkaz 

A nakonec jsem narazila na digitalizované magazíny z konce 19.st. Nemám zrovna čas to zkoumat blíž, takže jsou to jen odkazy na dobový plátek bez referencei. The gazette of fashion and cutting room companion 1870 1873 1881
A ještě jsem narazila na katolog dobového šperku (je to trochu mimo téma, ale k tomu odkazu se chci vrátit později a tady ho najdu:))

(Jo, provádět průzkumy historie módy a pokusy s tím spojené je můj velký koníček:))

Chari
541 příspěvků 23.10.12 23:38

Prohlížení obrázků člověka bezvadně odreaguje. Tyhle oděvy si třeba umím (většinou po určitých úpravách) představit i v běžném provozu.
sukně z r. 1890

„námořnický obleček“ ve stylu 80.let 19 st. - vyrobeno ve stylu, není to přesná rekonstrukce 

odpolední kompleet z r.1889 od Ch. F. Wortha - sukně se zvýšeným pasem, košile, sáčko, nákrčník

skládaná sukně z r. 1895, Holandsko

1890, Německo - Tohle bych po ubrání na řasení rukávů docela s klidem nosila

1885 - nádherná barevnost

opět něco, co si dovedu představit jako nositelný kus Ch. F. Worth 1890, proužková variace

1890 vycházkový kostým

Moir
1958 příspěvků 24.10.12 09:40

Sice je to o pár (desítek) let mladší, ale stylově to částečně ještě jde a je to do podrobna http://www.katkavitkova.cz/…z-roku-1912/

Medusa.diskuterka
11 příspěvků 29.10.12 11:09

Jeste bych se s vama chtela poradit,
budu sit tmave modrou variantu tohoto: 

Ale vaham nad materialem, chci to ted na podzimni noseni, ale je to spis testovaci verze, tak do toho nechci moc investovat a uvazuju nad silnejsim fleecem.
Co vy na to?

Linie
1826 příspěvků 29.10.12 11:16

Flees je úplet, takže je tahavý. Tudíž na vypasované věci není moc vhodný. Ale zase je levný, zkusit to můžete. Raději si všechny švy podlepte proužkem vliselinu, aby se při šití nevytahovaly.
Každopádně musíte mít ještě přes to kabát - stylová by byla pelerína.

ccci
44 příspěvků 29.10.12 11:34

Fleece silně nedoporučuju, musela bys ho nejspíš celý podlepit. Šla bych do dyftýnu, tuhého bavlněného kepru, nebo hledala levnou vlnu, případně „jakoževlnu“ s příměsí PES, akrylu nebo bavlny (chodím du Flex-Texu a k Mrázovi a většinou se něco najde). Nemusí to vyjít o moc dráž, než fleece. Nicméně stejně to nejspíš bude chtít podšít.

DanielaS
4710 příspěvků 29.10.12 11:46

No a co vlneny flanel?

ccci
44 příspěvků 29.10.12 11:47

Máte nějaký dobrý zdroj? Já narážím na samé bavlněné řídké hadříky…

Linie
1826 příspěvků 29.10.12 11:49

POdívejte se do článku o prodejnách látek: http://www.modnipeklo.cz/…no-internet/

ccci
44 příspěvků 29.10.12 11:57

Ten článek znám a většinu zmíněných prodejen mám prochozenou. Proto se ptám na konkrétní zdroj vlněného flanelu, neb jsem na nic takového v dostupné cenové kategorii nenarazila. Pouze na bavlněný flanel, který bývá tahavý a řídký (na sukni by se snesl, ale sako bych z něj šít nechtěla), nebo vlněný flauš, který bych doporučila, ale je problém ho sehnat levně a v přiměřené tloušťce.

Klotylka
567 příspěvků 29.10.12 12:06

Ten kostým je krásný. Fleece určitě nebrat, byla byste z výsledku velmi zklamaná.
Na tohle bude dost velká spotřeba a i když je to „zkušební“ verze, úplně levné to nebude. Taky Vás to bude stát hodně práce a času. Příliš sevný materiál se odrazí ve výsledku, tak aby vás to třeba neodradilo od dalších pokusů. Za mě bych tedy doporučila nějakou vlněnou kostýmovku (nebo směsovou)a pevnější podšívku (předpokládám, že podšívkovaná bude i sukně).

Chari
541 příspěvků 29.10.12 13:23

Vzala bych nějakou silnější vlněnou směsovku a na podšívku bavlněné plátno. Plus bych koupila kus něčeho levného, silnějšího a netahavého na zkušební střih saka. Třeba tohle - je to levné, tloušťkou materiálu to bude plus minus odpovídající a nebude vám líto, když to budete muset zahodit (narozdíl od toho, když budete střihat rovnou do těžko sehnané látky)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

ERDEM uzavřel spolupráci s řetězcem H&M

Kolekce bude dostupná od 2. listopadu 2017. Erdem Moralioglu je... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Nezapomenutelné filmové kostýmy

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Ve slavných filmech vždy najdete také výjimečné šaty. Mezi ty... Celý článek

Reklama