Styl 90. let

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Viktorie H.
664 příspěvků 13.09.12 20:50
Styl 90. let

Ahoj!
Asi není nejlepší nápad, zakládat toto téma zrovna na módním pekle. Ale potřebuju poradit. Lze se oblékat jako z 90. a nevypadat jako blbec? Je mi 15 a nechci se už od tohohle věku „zahalovat“ do elegantního oblečení, i když je to pěkné. Chtěla bych zkoušet různé styly a právě jsem si oblíbila 90. léta. Tak se ptám (většina z vás určitě 90. léta zažila a ví co se nosilo) co bylo v té době moderní? A čím by to šlo nahradit, abych nevypadala jako blázen?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

viera666
957 příspěvků 13.09.12 20:59

Ja som svoje 90tky prezila na nirvane a pearl jam. Takze ja si pamatam len na grunge oblecenie, flanelove kosele, obrovske svetre, martensky a dotrhane rifle :-). A teda ze toho boli aj plne prehliadkove mola. Ale nosili sa aj sustakovky - do toho neviem ci by som teda isla, nohavice na traky atd.
Jaaj, uz to mam, z „klasickeho“ oblecenia si staci pozriet par dielov stareho BH 90210, tam nahrabes inspiracie az az.

bestia
2296 příspěvků 13.09.12 21:10

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:14

uu  13.09.12 21:22

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:19

Ceresa
465 příspěvků 13.09.12 21:31

Na 90ky treba casem dojde, ja se jim ale radsi vyhnu:)

Dahllie
2222 příspěvků 13.09.12 21:49

Jo, byla jsem v té době mládě, ale prošla jsem si flanelkama přes triko, uvázanýma na uzel. Mikinama s kapucí, přes které bylo přetažené volné triko, vytahané svetry až ke kolenům, tak jak píše viera666.

teetee
499 příspěvků 13.09.12 22:16

Joooo. to byly časy. vlastně něco jako te´d - legíny bez sukně pod dlouhý tričko. S tim rozdílem, že legíny byly pestrobarevný a tričko s koněm :-D
podívejme se tedy zpátky do minulosti… modely se nabízí u zmiňovaného beverly: 

To co má kelly je velká pecka, ale s modele donny byste zabodovala i na MP :-D

andrea si to taky celkem dala

ale co se týče evropské strany oceánu, byla bych opatrná. minimálně ty minišaty gingerspice bych nevolila…zato košilka emmy by ještě mohla být k dostání 

pokud ste píš do popkultury, můžete doplnit outfit milými devadesátkovými doplňky, jako například dudlíky: 

pokud naopak ulítáváte spíšš na ethno hippie věcech (tuhle se tu pekelnice tak rozplývaly nad rustikálním modelem v inspiraci) prakticky nevyčerpatelnou studnici nápadů najdete zde: 

pardon… to jen tak… :) nějak mne to pohltilo.

bestia
2296 příspěvků 13.09.12 22:18

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:13

teetee
499 příspěvků 13.09.12 22:21

@bestia jo, a když nebylo ani jedno, pověsilo se na krk (ruce, tašku, cokoli) toto: 

kellmorian
26 příspěvků 13.09.12 22:37
90. fajn

Mi se moda 90. let velmi libila. Hezke mi prisly jak dziny s vysokym pasem, tak druh kozenych bund z prilozeneho obrazku, ktery se mi libi temer az fetisisticky. Nekomu se libit nemusi, ale minimalne je pravdou, ze dnesni podmerecne bundy kolikrat zdurazni speky, o nizkych kalhotech nemluve.
Grunge styl drevorubeckych flanelek, zhusta uvazanych kolem pasu a obri mikiny se mi nelibily.
Zapominate na doplnky typu duhovych barev na vsem moznem, tkanickach do bot, salech, cepicich.

mujercita  13.09.12 22:41

No páni, já mám pocit, jako bych objevovala Ameriku. Už jsem si párkrát uvědomila, že si pamatuju dost přesně 80. léta, ale 90. v podstatě vůbec, nedařilo se mi vybavit si žádný typický detail. Ale když to teď vidím, je to ono :-)

Iw_is_excited
73 příspěvků 13.09.12 22:57

Hned mě napadlo: Hnědé rtěnky, účesy Rachel z přátel a barvy… spousta barev

Jinak: Mrkváče ze světlé džínoviny do pasu, bílé sportovní ponožky, mikča, elasťáky, šusťáky, košile… ale hlavně víkendová dopoledne strávená před bednou u Esa!!! :-D
Jó to byly moje devadesátky ;-)

FoxInTheBox
278 příspěvků 13.09.12 23:02

@mujercita tak to já si nejvíc vybavuju pozdní devadesátky a přelom století…plisované minišatičky s řvavým vzorem velkých kytek, krepaté vlasy, barevné řasenky do vlasů, neonové zvonáče, trička s průhlednými rukávy, řetízkové opasky, stříbrná na všem, boty s deseticenti­metrovou podrážkou…

A hlavně, HLAVNĚ tohle!

Kateřina
246 příspěvků 13.09.12 23:08

@FoxInTheBox Bože můj, tohle nosila i jááá a to jsem se v roce 90 narodila :-D. Jak já to milovala ale :-D!

Aranel
887 příspěvků 13.09.12 23:09

@FoxInTheBox Tetování!!!

Bez krátkých triček nad pupík to nepůjde, Viktorie ;)

Iw_is_excited
73 příspěvků 13.09.12 23:09

Foxinthebox: Jo přesně! :-D

V tomhle období barvila pramínky vlasů barevnou řasenkou na vlasy.
Modrou anebo červenou. ;-)

gulietta  13.09.12 23:15

@FoxInTheBox to je na krku?!

mujercita  13.09.12 23:16

@FoxInTheBox No jo, já chvíli přemýšlela, co to je za část těla, ale už si vzpomínám. To mi taky úplně vypadlo.
Jinak vybavuju si správně takové miniaturní mini těsně pod zadek, buď džínové nebo z takové nějaké pružné jasně barevné látky? To je snad to jediné, co mi uvízlo. Já mám ty devadesátky v nějaké mlze. Vybavuju si jen Rádio Vox.

FoxInTheBox
278 příspěvků 13.09.12 23:28

@gulietta Jo, na krku, ale nosilo se to i na zápěstí, na kotníku, paži, na stehně…všude, kde se dalo :) Kdo neměl, byl out, ještě že to pravidelně bylo jako příloha v Bravíčku :D

Při googlování obrázku jsem zjistila, že na ebay už zase frčí, takže za chvíli je tady asi máme :D Ty flatformy, co má teď každá blogerína, už tady taky byly…:D

seznam.mih  13.09.12 23:29

Devadesátky si jako dítě vybavuju ve znamení punčoch, sukní do pasu nějakou dlouhou kolovou tak, abych když se zatočím, aby se hezky točila a potom podkasanou košili a k tomu typickej účeš, kdy se sepne půlka vlasů a druhá půlka se nechá rozpuštěná. Sem byla ještě mláďátko. Když se na to zpětně koukám, tak mi to připadá takové… velké a zvláštní :D

Dahllie
2222 příspěvků 13.09.12 23:31

@FoxInTheBox na bužírku jsem málem zapomněla :-D svou nejoblíbenější jsem měla z Bravo Girl a nosila ji na noze a sandály na vysokánské platformě bych taky snad ještě doma našla :-D

gulietta  13.09.12 23:38

@FoxInTheBox už sú tu. :-D

pehot
685 příspěvků 13.09.12 23:41

Kromě výše zmíněného jsem doslova ujížděla na sukních, které byly přes zadek jako džíny a od boků byla našitá nějaká lehoučká romantická látka. A dokonce jsem našla obrázek outfitu, se kterým jsem tenkrát slavila nemalé úspěchy :-)

GreatSusan  13.09.12 23:44

@pehot to ale nejste Vy, ze ne? Prosim! Tomu neverim :-D

BezNicku
159 příspěvků 13.09.12 23:46
@FoxInTheBox píše:
@mujercita tak to já si nejvíc vybavuju pozdní devadesátky a přelom století…plisované minišatičky s řvavým vzorem velkých kytek, krepaté vlasy, barevné řasenky do vlasů, neonové zvonáče, trička s průhlednými rukávy, řetízkové opasky, stříbrná na všem, boty s deseticenti­metrovou podrážkou…

A hlavně, HLAVNĚ tohle!

tak ted jste na to kapla! :-D s celym tim vyctem..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit